Xfce Apps - en to eu translation catalogue (108 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
eu: %.2fKb %.2fKb-tik

en: Transfer
eu: Transferitu

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Pantaila argazkia hona transferitzen ari da:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Close
eu: It_xi

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _OK
eu: Ad_os

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kapturatzeko eremua</span>

en: Entire screen
eu: Pantaila osoa

en: Take a screenshot of the entire screen
eu: Atera pantaila osoaren pantaila-argazkia

en: Active window
eu: Leiho aktiboa

en: Take a screenshot of the active window
eu: Atera leiho aktiboaren pantaila-argazkia

en: Select a region
eu: Hautatu eremu bat

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
eu: Kapturatu behar den eremua aukeratzeko pantailaren puntu bat hautatu eta sagu botoia askatu gabe arrastatu kurtsorea eremuaren beste ertzera, han sagu botoia askatuaz.
    
    Klikatu Ctrl tekla arrastatu bitartean eremua mugitzeko.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Aukerak</span>

en: Capture the mouse pointer
eu: Kapturatu sagu markatzailea

en: Display the mouse pointer on the screenshot
eu: Bistarazi sagu markatzailea pantaila-argazkian.

en: Capture the window border
eu: Leihoaren ertza kapturatu

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
eu: Leihoaren ertza erakutsi pantaila-argazkian.
    Aukera hau ezgaitzeak ez du efekturik CSD leihoetan.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kapturatu arreko atzerapena</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
eu: Pantaila-argazkia atera aurretiko atzerapena segundotan

en: seconds
eu: segundu

en: _Back
eu: _Atzera

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Ekintza</span>

note: Save option radio button
en: Save
eu: Gorde

en: Save the screenshot to a file
eu: Pantaila-argazkia fitxategi batean gorde

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
eu: Karpetan ikusi

en: Shows the saved file in the folder
eu: Gordetako irudia karpetan erakusten du

en: Copy to the clipboard
eu: Kopiatu arbelera

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
eu: Kopiatu pantaila-argazkia arbelera beranduago itsatsi ahal izateko

en: Open with:
eu: Ireki honekin:

en: Open the screenshot with the chosen application
eu: Ireki pantaila-argazkia hautatutako aplikazioarekin

en: Application to open the screenshot
eu: Pantaila-argazkia irekitzeko aplikazioa

en: Custom Action:
eu: Pertsonalizatutako ekintza:

en: Execute the selected custom action
eu: Exekutatu hautatutako ekintza pertsonalizatua:

en: Custom action to execute
eu: Exekutatuko den ekintza pertsonalizatua

en: Host on Imgur™
eu: Imgur™-en ostatatu

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
eu: Pantaila-argazkia Imgur™-en ostatatu, irudiak doan ostatatzeko sareko zerbitzu bat

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
eu: Egiaztatu ea kontuz izateko edukirik dagoen, kargatutako irudia publikoki
    eskuragarri egongo baita eta ez da bermatzen ezabatua izango ez denik.
    Xfce EZ dago inolaz Imgur™-ekin afiliatuta ezta integrazio hau onartuta.
    Ezaugarri hau erabiltzen baduzu Imgur™-en <a href="https://imgur.com/tos">zerbitzu-baldintzak</a> onartu behar dituzu.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
eu: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Zaharkituta!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Aurreikusi</span>

en: Save screenshot as...
eu: Gorde pantaila-argazkia honela ...

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Ekintza pertsonalizatuak</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
eu: Ekintza pertsonalizatuak konfiguratu ditzakezu geroago eskuragarri egongo direnak pantaila-argazkiak kudeatzeko.

en: Custom Action
eu: Ekintza pertsonalizatua

en: Add custom action
eu: Ekintza pertsonalizatua gehitu

en: Remove selected custom action
eu: Hautatutako ekintza pertsonalizatua kendu

note: Add custom action name
en: Name
eu: Izena

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
eu: Ekintzen leihotxoan agertuko den ekintzaren izena

note: Add custom action command
en: Command
eu: Komandoa

en: Command that will be executed for this custom action
eu: Ekintza pertsonalizatu honek exekutatuko duen komandoa

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
eu: Erabili %f kokapen markatzaile bezala hartutako pantaila-argazkiaren kokapenerako

en: Unable to execute the custom action
eu: Ezin izan da ekintza pertsonalizatua exekutatu

en: Invalid custom action selected
eu: Hautatutako ekintza pertsonalizatua ez da balioduna

en: Failed to run the custom action %s
eu: Akatsa %s ekintza pertsonalizatua exekutatzerakoan

en: PNG File
eu: PNG fitxategia

en: JPEG File
eu: JPEG fitxategia

en: BMP File
eu: BMP fitxategia

en: WebP File
eu: WebP fitxategia

en: JPEG XL File
eu: JPEG XL fitxategia

en: AVIF File
eu: AVIF fitxategia

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
eu: <b>Aplikazioa ezin izan da hasi.</b>
    %s

en: Error
eu: Errorea

en: Upload the screenshot...
eu: Igo pantaila-argazkia...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
eu: Akats bat gertatu da datuak imgurrera bidaltzerakoan.

en: Size
eu: Tamaina

en: Link
eu: Lotura

en: Tiny
eu: Txikia

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Full
eu: Osoa

en: Copy
eu: Kopiatu

en: View in browser
eu: Nabigatzailean ikusi

en: Image
eu: irudia

en: Syntax
eu: Sintaxia

en: Code
eu: Kodea

en: Type
eu: Mota

en: Direct image
eu: Irudi zuzena

en: Link to full size
eu: Neurri osoko irudiaren lotura

en: Embed into code
eu: Kodean txertatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
eu: Lotura hau behin agertzen da soilik. Gordetzen duzula ziurtatu irudi hau ezabatuko duzula uste baduzu. Ez dugu une honetan Imgur kontuetan irudiak estekatzea baimentzen.

en: Deletion link
eu: Ezabatzeko lotura

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
eu: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Egoera</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
eu: Pantaila-argazkiaren xehetasunak

note: Create the user label
en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
eu: Zure erabiltzaile izena, oraindik bat ez baduzu mesedez sortu ezazu bat goian estekatutako web gunean

note: Create the password label
en: Password:
eu: Pasahitza:

en: The password for the user above
eu: Aurreko erabiltzailearen pasahitza

note: Create the title label
en: Title:
eu: Izenburua:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
eu: Pantaila-argazkiaren izenburua, irudiak ostatatzeko zerbitzuan pantaila-argazkia erakusterakoan erabiliko da

note: Create the comment label
en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
eu: Pantaila-argazkiaren inguruko iruzkin bat, irudiak ostatatzeko zerbitzuan pantaila-argazkia erakusterakoan erabiliko da

en: Copy the screenshot to the clipboard
eu: Pantaila-argazkia arbelera kopiatu

en: Delay in seconds before taking the screenshot
eu: Pantaila-argazkia ateratzeko atzerapena segundotan

en: Display the mouse on the screenshot
eu: Bistarazi sagua pantaila-argazkian

en: Removes the window border from the screenshot
eu: Leihoaren ertza pantaila-argazkitik kentzen du

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
eu: Kapturatu behar den eremua aukeratzeko pantailaren puntu bat hautatu eta sagu botoia askatu gabe arrastratu kurtsorea eremuaren beste ertzera, han sagu botoia askatuaz.

en: Show the saved file in the folder.
eu: Erakutsi karpetan gordetako irudia.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
eu: Pantaila-argazkia Imguren ostatatu, irudiak doan ostatatzeko sareko zerbitzu bat

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
eu: Aukera elkar-jotzea: --%s eta --%s ezin dira aldi berean erabili.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
eu: --%s aukera --fullscreen, --window edo --region aukera ematean bakarrik erabiltzen da. Baztertua izango da.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
eu: %s: %s
    Erabili %s --help komando-lerroko komando erabilgarriak ikusteko.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
eu: Panataila osoaren, aktibo dagoen leihoaren edo panatailaren eremu baten  pantaila-argazki bat egin

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
eu: Pantaila osoaren, leiho aktiboaren edo hautatutako eremu baten pantaila-argazkia egitea baimentzen du. Pantaila-argazkia egin baino lehenagoko atzerapena ezarri dezakezu eta pantaila-argazkiarekin burutuko den ekintza: PNG edo JPG fitxategi batean gorde, arbelera kopiatu, ireki beste aplikazio bat erabiliz, edo imgur-en, irudiak ostatatzeko doako sareko zerbitzuan, ostatatu.
