Xfce Apps - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
fi: %.2f kt / %.2f kt

en: Transfer
fi: Siirto

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kuvakaappausta siirretään kohteeseen:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Cancel
fi: _Peru

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kaapattava alue</span>

en: Entire screen
fi: Koko näyttö

en: Take a screenshot of the entire screen
fi: Kaappaa kuva koko näytöstä

en: Active window
fi: Aktiivinen ikkuna

en: Take a screenshot of the active window
fi: Kaappaa kuva aktiivisesta ikkunasta

en: Select a region
fi: Valitse alue

en: Capture the mouse pointer
fi: Sisällytä hiiren osoitin

en: Display the mouse pointer on the screenshot
fi: Näytä hiiren osoitin kaapatussa kuvassa

en: Capture the window border
fi: Sisällytä ikkunan reuna

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kaappausviive</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
fi: Aika sekunteina ennen kuvakaappauksen ottamista

en: seconds
fi: sekuntia

en: _Back
fi: _Edellinen

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Tehtävä</span>

note: Save option radio button
en: Save
fi: Tallenna

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
fi: Näytä kansiossa

en: Shows the saved file in the folder
fi: Näyttää tallennetun tiedoston kansiossa

en: Copy to the clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
fi: Kopioi kuvakaappaus leikepöydälle, josta voit liittää sen haluamaasi sovellukseen

en: Open with:
fi: Avaa sovelluksessa:

en: Open the screenshot with the chosen application
fi: Avaa kuvakaappaus valitussa sovelluksessa

en: Application to open the screenshot
fi: Sovellus, jolla kaappaus avataan

en: Host on Imgur™
fi: Lähetä Imgur™-palveluun

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Esikatselu</span>

en: Save screenshot as...
fi: Tallenna kaappaus nimellä...

en: Preferences
fi: Asetukset

note: Add custom action name
en: Name
fi: Nimi

note: Add custom action command
en: Command
fi: Komento

en: PNG File
fi: PNG-tiedosto

en: BMP File
fi: BMP-tiedosto

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
fi: <b>Sovellusta ei voitu käynnistää.</b>
    %s

en: Error
fi: Virhe

en: Upload the screenshot...
fi: Lähetä kuvakaappaus...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
fi: Virhe siirrettäessä tietoja imgur:iin.

en: Size
fi: Koko

en: Link
fi: Linkki

en: Tiny
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikoko

en: Full
fi: Täysi

en: Copy
fi: Kopioi

en: View in browser
fi: Näytä selaimessa

en: Image
fi: Kuva

en: Syntax
fi: Syntaksi

en: Code
fi: Koodi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Direct image
fi: Suora kuva

en: Link to full size
fi: Linkki täyteen kokoon

en: Embed into code
fi: Upota koodiin

en: Delete
fi: Poista

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
fi: Tämä linkki näkyy vain kerran. Muista tallentaa se, jos saatat poistaa tämän kuvan. Emme tällä hetkellä tue kuvien linkittämistä Imgur-tileille.

en: Deletion link
fi: Poistamislinkki

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
fi: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Tila</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
fi: Lisätietoja kuvakaappauksesta

note: Create the user label
en: User:
fi: Käyttäjä:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
fi: Käyttäjänimesi; jos sinulla ei ole käyttäjänimeä, luo sellainen yllä linkitetyllä verkkosivustolla

note: Create the password label
en: Password:
fi: Salasana:

en: The password for the user above
fi: Salasana yllämainitulle käyttäjälle

note: Create the title label
en: Title:
fi: Otsikko:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
fi: Kuvakaappauksen otsikko, jota käytetään kuvanjakelupalvelussa

note: Create the comment label
en: Comment:
fi: Kommentti:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
fi: Kuvakaappauksen kommentti, jota käytetään kuvanjakelupalvelussa

en: Copy the screenshot to the clipboard
fi: Kopioi kuvakaappaus leikepöydälle

en: Delay in seconds before taking the screenshot
fi: Aika sekunteina ennen kuvakaappauksen ottamista

en: Display the mouse on the screenshot
fi: Näytä hiiren osoitin kuvakaappauksessa

en: Removes the window border from the screenshot
fi: Poistaa ikkunan reunan kuvakaappauksesta

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
fi: Aseta hiiren osoitin kaapattavan alueen kulmaan, paina hiiren vasen painike pohjaan, siirrä osoitin alueen vastakkaiseen kulmaan ja päästä painike ylös.

en: Show the saved file in the folder.
fi: Näytä tallennettu tiedosto kansiossa.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
fi: Lähetä kuvakaappaus Imgur:iin, ilmaiseen kuvien tallennuspalveluun

en: Version information
fi: Versiotiedot

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
fi: Valitsinristiriita: Valitsimet --%s ja --%s eivät toimi yhdessä.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
fi: Valitsin --%s toimii vain valitsimien --fullscreen, --window tai --region yhteydessä. Se ohitetaan.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
fi: %s: %s
    Näet kaikki komentorivivalitsimet kirjoittamalla %s --help.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
fi: Kaappaa kuvia koko näytöstä, aktiivisesta ikkunasta tai näytön alueesta
