Xfce Apps - en to gl translation catalogue (85 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
gl: %.2fKb de %.2fKb

en: Transfer
gl: Transferir

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Vaise transferir a captura de pantalla a:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Aceptar

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Zona a capturar</span>

en: Entire screen
gl: Toda a pantalla

en: Take a screenshot of the entire screen
gl: Facer a captura de pantalla de toda a pantalla

en: Active window
gl: Xanela activa

en: Take a screenshot of the active window
gl: Facer unha captura de pantalla da xanela activa

en: Select a region
gl: Seleccionar unha zona

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
gl: Seleccione unha zona para capturar premendo nun punto da pantalla sen soltar o botón do rato, arrastrando o rato á esquina oposta da zona, e soltando entón o botón do rato.
    
    Prema a tecla control mentres arrastra para mover a zona.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Opcións</span>

en: Capture the mouse pointer
gl: Capturar o punteiro do rato

en: Display the mouse pointer on the screenshot
gl: Amosar o punteiro do rato na captura de pantalla

en: Capture the window border
gl: Capturar o bordo da xanela

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
gl: Amosar o bordo da xanela na captura de pantalla.
    Desactivar esta opción non ten efecto para as xanelas CSD.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Demora antes da captura</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
gl: Demora en segundos antes de facer a captura

en: seconds
gl: segundos

en: _Back
gl: _Recuar

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Acción</span>

note: Save option radio button
en: Save
gl: Gardar

en: Copy to the clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
gl: Copiar a captura de pantalla ao portapapeis para que se poida pegar despois

en: Open with:
gl: Abrir con:

en: Open the screenshot with the chosen application
gl: Abrir a captura de pantalla coa aplicación escollida

en: Application to open the screenshot
gl: Aplicación para abrir a captura de pantalla

en: Host on Imgur™
gl: Aloxar en Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
gl: Aloxar a captura de pantalla en Imgur™, un servizo de aloxamento de imaxes en liña de balde.

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
gl: Ver contido sensible, a imaxe cargada será dispoñíbel publicamente
    e non hai ningunha garantía de que poida ser eliminada.
    Xfce NON está afiliado con  Imgur™nin esta integración está aprobada por Imgur™.
    Se usa esta función, debe estar de acordo cos <a href="https://imgur.com/tos">Termos de servizo</a> de Imgur™.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Vista previa</span>

en: Save screenshot as...
gl: Gardar a captura de pantalla como...

en: Preferences
gl: Preferencias

note: Add custom action name
en: Name
gl: Nome

note: Add custom action command
en: Command
gl: Orde

en: PNG File
gl: Ficheiro PNG

en: BMP File
gl: Ficheiro BMP

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
gl: <b>Non se puido iniciar a aplicación.</b>
    %s

en: Error
gl: Fallo

en: Upload the screenshot...
gl: Enviar a captura...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
gl: Produciuse un erro ao transferir os datos a imgur.

en: Size
gl: Tamaño

en: Link
gl: Ligazón

en: Tiny
gl: Pequena

en: Medium
gl: Mediana

en: Full
gl: Grande

en: Copy
gl: Copiar

en: View in browser
gl: Ver no navegador

en: Image
gl: Imaxe

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: Code
gl: Código

en: Type
gl: Tipo

en: Direct image
gl: Imaxe directa

en: Link to full size
gl: Ligazón a tamaño completo

en: Embed into code
gl: Embeber no código

en: Delete
gl: Eliminar

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
gl: Esta ligazón só aparece unha vez. Asegúrese de gardala se pensa que está a eliminar esta imaxe. Actualmente non se admite ligar imaxes con contas de Imgur.

en: Deletion link
gl: Ligazón de eliminación

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
gl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Estado</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
gl: Detalles sobre a captura de pantalla

note: Create the user label
en: User:
gl: Usuario:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
gl: O seu nome de usuario en imgur, se aínda non ten un cree un na páxina web da ligazón de enriba

note: Create the password label
en: Password:
gl: Contrasinal:

en: The password for the user above
gl: O contrasinal do usuario de enriba

note: Create the title label
en: Title:
gl: Título:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
gl: O título da captura de pantalla, que se usará ao amosar a captura de pantalla no servizo de aloxamento de imaxes

note: Create the comment label
en: Comment:
gl: Comentario:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
gl: Un comentario na captura de pantalla, que se usará ao amosar a captura de pantalla no servizo de aloxamento de imaxes

en: Copy the screenshot to the clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Delay in seconds before taking the screenshot
gl: Demora en segundos antes de facer a captura

en: Display the mouse on the screenshot
gl: Amosar o rato na captura de pantalla

en: Removes the window border from the screenshot
gl: Retira o bordo da xanela da captura de pantalla

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
gl: Seleccione unha zona para capturar premendo nun punto da pantalla sen soltar o botón do rato, arrastrando o rato á esquina oposta da zona, e soltando entón o botón do rato.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
gl: Aloxar a captura de pantalla en Imgur, un servizo de aloxamento de imaxes en liña de balde.

en: Version information
gl: Información da versión

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
gl: Opcións en conflito: non se poden usar á vez --%s e --%s.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
gl: A opción --%s só se usa cando se proporciona --fullscreen, --window ou --region. Ignorarase.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
gl: %s: %s
    Execute %s --help para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñibles.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
gl: Facer capturas de pantalla de toda a pantalla, da xanela activa ou dunha zona

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
gl: Permite capturar a pantalla completa, a xanela activa ou a zona seleccionada. Pode configurar o atraso que transcorre antes de que se tome a captura de pantalla e a acción que se realizará coa captura de pantalla: gardalo nun ficheiro PNG ou JPG, copialo no portapapeis, abrilo con outra aplicación ou aloxalo en imgur, un servizo de aloxamento de imaxes en liña de balde.
