Xfce Apps - en to ie translation catalogue (60 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
ie: %.2fKb ex %.2fKb

en: Transfer
ie: Transferter

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
ie: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Li captura esset transfertet a:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
ie: Capter li ecran

en: _Preferences
ie: _Preferenties

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
ie: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region por capter</span>

en: Entire screen
ie: Li tot ecran

en: Take a screenshot of the entire screen
ie: Capter li tot ecran

en: Active window
ie: Activ fenestre

en: Take a screenshot of the active window
ie: Capturar li actual fenestre

en: Select a region
ie: Selecte un region

en: Capture the mouse pointer
ie: Capter li apuntator de mus

en: Display the mouse pointer on the screenshot
ie: Monstrar li apuntator in li captura

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
ie: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Retarde ante captura</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
ie: Retarde in secondes ante que li ecran es capturat

en: seconds
ie: secondes

en: _Back
ie: _Retro

note: Save option radio button
en: Save
ie: Gardar

en: Copy to the clipboard
ie: Copiar al Paperiere

en: Open with:
ie: Aperter per:

en: Open the screenshot with the chosen application
ie: Aperter li captura per li selectet application

en: Application to open the screenshot
ie: Application per aperter li captura

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
ie: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Previder</span>

en: Save screenshot as...
ie: Gardar li captura quam...

en: Preferences
ie: Preferenties

note: Add custom action name
en: Name
ie: Nómine

note: Add custom action command
en: Command
ie: Comande

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
ie: <b>Ne successat lansat li application.</b>
    %s

en: Error
ie: Errore

en: Upload the screenshot...
ie: Cargar li captura...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
ie: Un errore evenit transfertente li data a imgur.

en: Size
ie: Dimension

en: Link
ie: Ligament

en: Tiny
ie: Micrissim

en: Medium
ie: Medial

en: Full
ie: Complet

en: Copy
ie: Copiar

en: View in browser
ie: Vider in un navigator

en: Syntax
ie: Sintaxe

en: Type
ie: Tip

en: Link to full size
ie: Ligament al plen dimension

en: Delete
ie: Deleter

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
ie: Li ligament va aparir solmen un vez. Assecura que vu garda por remover ti-ci image in li futur. Li acuplation de images con contos Imgur ne es actualmen supportat.

en: Deletion link
ie: Ligament por deletion

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
ie: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Statu</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
ie: Detallies pri li captura

note: Create the user label
en: User:
ie: Usator:

note: Create the password label
en: Password:
ie: Contrasigne:

en: The password for the user above
ie: Li contrasigne del usator

note: Create the title label
en: Title:
ie: Titul:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ie: Li titul de captura que va esser usat per li servicie de publication de images

note: Create the comment label
en: Comment:
ie: Comenta:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ie: Un commente de captura que va esser usat per li servicie de publication de images

en: Copy the screenshot to the clipboard
ie: Copiar li captura al Paperiere

en: Display the mouse on the screenshot
ie: Monstrar li apuntator in li captura

en: Version information
ie: Information del version

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ie: %s: %s
    Usa %s --help por vider li complet liste de disponibil optiones.
