Xfce Apps - en to ms translation catalogue (88 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
ms: %.2fKb dari %.2fKb

en: Transfer
ms: Pindah

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Cekupan skrin dipindahkan ke:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
ms: Cekupan Skrin

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Cancel
ms: _Batal

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Kawasan tangkapan</span>

en: Entire screen
ms: Keseluruhan skrin

en: Take a screenshot of the entire screen
ms: Ambil cekupan skrin bagi keseluruhan skrin

en: Active window
ms: Tetingkap aktif

en: Take a screenshot of the active window
ms: Ambil cekupan skrin bagi tetingkap aktif

en: Select a region
ms: Pilih kawasan

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
ms: Pilih satu kawasan untuk ditangkap dengan mengklik poin skrin tanpa melepaskan butang tetikus, seret tetikus ke bucu bertentangan, kemudian lepas butang tetikus.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Pilihan</span>

en: Capture the mouse pointer
ms: Tangkap penuding tetikus

en: Display the mouse pointer on the screenshot
ms: Papar penuding tetikus pada cekupan skrin

en: Capture the window border
ms: Tangkap sempadan tetingkap

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
ms: Papar sempadan tetingkap di dalam tangkap layar.
    Melumpuhkan pilihan ini tidak memberi apa-apa kesan kepada tetingkap CSD.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Lengah sebelum menangkap</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
ms: Lengah dalam saat sebelum cekupan diambil

en: seconds
ms: saat

en: _Back
ms: _Undur

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Tindakan</span>

note: Save option radio button
en: Save
ms: Simpan

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
ms: Tunjuk dalam Folder

en: Shows the saved file in the folder
ms: Tunjuk fail tersimpan di dalam folder

en: Copy to the clipboard
ms: Salin ke papan keratan

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
ms: Salin cekupan skrin ke papan keratan supaya ia boleh ditampal kemudian

en: Open with:
ms: Buka dengan:

en: Open the screenshot with the chosen application
ms: Buka cekupan skrin dengan aplikasi pilihan

en: Application to open the screenshot
ms: Aplikasi untuk buka cekupan skrin

en: Host on Imgur™
ms: Hos dalam Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
ms: Hos tangkap layar dalam Imgur™, merupakan sebuah perkhidmatan pengehosan imej dalam-talian percuma

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
ms: Hati-hati dengan kandungan sulit atau peribadi, imej yang dimuat naik
    akan tersedia untuk tontonan awam dan tiada jaminan ia dapat dipadam.
    Xfce TIADA kerjasama atau mendapat keizinan daripada pihak Imgur™.
    Jika anda mahu menggunakan ciri-ciri ini, anda mesti bersetuju dengan
    <a href="https://imgur.com/tos">Terma Perkhidmatan</a> Imgur™.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
ms: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Pratonton</span>

en: Save screenshot as...
ms: Simpan cekupan skrin sebagai...

en: Preferences
ms: Keutamaan

note: Add custom action name
en: Name
ms: Nama

note: Add custom action command
en: Command
ms: Perintah

en: PNG File
ms: Fail PNG

en: BMP File
ms: Fail BMP

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
ms: <b>Aplikasi tidak dapat dilancarkan.</b>
    %s

en: Error
ms: Ralat

en: Upload the screenshot...
ms: Muat naik cekupan skrin...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
ms: Satu ralat berlaku ketika memindahkan data ke imgur.

en: Size
ms: Saiz

en: Link
ms: Pautan

en: Tiny
ms: Sangat Kecil

en: Medium
ms: Sederhana

en: Full
ms: Penuh

en: Copy
ms: Salin

en: View in browser
ms: Lihat dalma pelayar

en: Image
ms: Imej

en: Syntax
ms: Sintaks

en: Markdown
ms: Penanda

en: BBCODE
ms: KODBB

en: Code
ms: Kod

en: Type
ms: Jenis

en: Direct image
ms: Imej langsung

en: Link to full size
ms: Pautan ke saiz penuh

en: Embed into code
ms: Terbenam ke dalam kod

en: Delete
ms: Padam

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
ms: Pautan ini ditunjukkan sekali sahaja. Pastikan menyimpannya jika anda mahu memadam imej ini. Kami buat masa ini menyokong pemautan imej ke akaun Imgur.

en: Deletion link
ms: Pautan padam

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
ms: Perincian mengenai cekupan skrin

note: Create the user label
en: User:
ms: Pengguna:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
ms: Nama pengguna anda, jika anda tiada akaun sila cipta baharu di laman Sesawang yang dipautkan di atas

note: Create the password label
en: Password:
ms: Kata laluan:

en: The password for the user above
ms: Kata laluan untuk pengguna di atas

note: Create the title label
en: Title:
ms: Tajuk:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ms: Tajuk cekupan skrin, ia akan digunakan bila memaparkan cekupan skrin pada perkhidmatan pengehosan imej

note: Create the comment label
en: Comment:
ms: Ulasan:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
ms: Ulasan pada cekupan skrin, ia akan digunakan bila memaparkan cekupan skrin pada perkhidmatan pengehosan imej

en: Copy the screenshot to the clipboard
ms: Salin cekupan skrin ke papan keratan

en: Delay in seconds before taking the screenshot
ms: Lengah dalam saat sebelum mengambil cekupan

en: Display the mouse on the screenshot
ms: Papar tetingkap dalam cekupan skrin

en: Removes the window border from the screenshot
ms: Buang sempadan tetingkap dari tangkap layar

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
ms: Pilih kawasan untuk ditangkap dengan mengklik poin skrin tanpa melepaskan butang tetikus, menyeret tetikus ke bucu lain kawasan, dan melepaskan butang tetingkap.

en: Show the saved file in the folder.
ms: Tunjuk fail tersimpan di dalam folder.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
ms: Hos cekupan skrin di Imgur, perkhidmatan pengehosan imej atas-talian percuma

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
ms: Pilihan berkonflik: --%s dan --%s tidak dapat digunakan pada masa yang sama.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
ms: Pilihan --%s hanya digunakan hanya digunakan bila --fullscreen, --window atau --region diberikan. Ia akan diabaikan.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ms: %s: %s
    Cuba %s --help untuk lihat senarai pilihan baris perintah yang tersedia.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
ms: Ambil cekupan skrin bagi keseluruhan skrin, dari tetingkap atau kawasan aktif

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
ms: Membolehkan anda tangkap keseluruhan skrin, tetingkap aktif atau kawasan terpilih. Anda boleh tetapkan lengahan sebelum tangkap layar diambil dan tindakan susulan tangkap layar: simpan ia ke fail PNG, salin ia ke dalam papan keratan, buka ia menggunakan aplikasi lain, atau hos ia dalam pada imgur, iaitu perkhidmatan pengehosan imej dalam-talian yang percuma.
