Xfce Apps - en to nb translation catalogue (105 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
nb: %.2fKb av %.2fKb

en: Transfer
nb: Overfør

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Skjermbilde overføres til:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Område som skal tas bilde av</span>

en: Entire screen
nb: Hele skjermen

en: Take a screenshot of the entire screen
nb: Ta skjermbildekopi av hele skjermen

en: Active window
nb: Aktivt vindu

en: Take a screenshot of the active window
nb: Ta en skjermbildekopi av det aktive vinduet

en: Select a region
nb: Velg et område

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
nb: Velg området som skal tas bilde av ved å klikke uten å slippe museknappen, deretter flytt musepekeren til det andre hjørnet av området, og slipp knappen.
    
    Hold inne Ctrl mens du drar for å flytte området.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Alternativer</span>

en: Capture the mouse pointer
nb: Fang musepeker

en: Display the mouse pointer on the screenshot
nb: Vis musepekeren på skjermkopien

en: Capture the window border
nb: Fang vinduskant

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
nb: Vis vinduskanten i skjermbildet. Dette har ikke noe å si for CSD-vinduer hvis alternativet slås av.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Forsinkelse før bilde fanges</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
nb: Forsinkelse i sekunder før skjermbildekopien tas

en: seconds
nb: sekunder

en: _Back
nb: _Tilbake

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Handling</span>

note: Save option radio button
en: Save
nb: Lagre

en: Save the screenshot to a file
nb: Lagre skjermbildekopien som en fil

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
nb: Vis i mappe

en: Shows the saved file in the folder
nb: Viser den lagrede fila i mappa si

en: Copy to the clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
nb: Kopier skjermbildekopien til utklippstavlen slik at det kan limes inn senere

en: Open with:
nb: Åpne med:

en: Open the screenshot with the chosen application
nb: Åpne skjermbildekopien med valgt program

en: Application to open the screenshot
nb: Program for å åpne skjermbildekopier

en: Custom Action:
nb: Selvvalgt handling:

en: Execute the selected custom action
nb: Kjør den valgte handlingen

en: Custom action to execute
nb: Handling som skal kjøres

en: Host on Imgur™
nb: Lagre på Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
nb: Lagre skjermbilde på Imgur™, en gratis billedlagringstjeneste

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
nb: Se opp for sensitivt innhold. Det opplastede bildet vil være offentlig
    tilgjengelig, og det er ikke sikkert at det kan slettes fullstendig.
    Xfce er ikke tilknyttet denne integreringen, og den er heller ikke støttet av Imgur™.
    Du må samtykke til Imgur™s <a href="https://imgur.com/tos">bruksbetingelser</a> for å bruke denne funksjonen.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
nb: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Foreldet!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Forhåndsvisning</span>

en: Save screenshot as...
nb: Lagre skjermbilde som …

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
nb: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Selvvalgte handlinger</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
nb: Opprett selvvalgte handlinger som håndterer skjermbilder etter at de er tatt.

en: Custom Action
nb: Selvvalgt handling

en: Add custom action
nb: Legg til selvvalgt handling

en: Remove selected custom action
nb: Fjern valgt handling

note: Add custom action name
en: Name
nb: Navn

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
nb: Navnet på handlingen vil vises i dialogvinduet «Handlinger»

note: Add custom action command
en: Command
nb: Kommando

en: Command that will be executed for this custom action
nb: Kommando som denne handlingen skal kjøre

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
nb: %f erstattes med stedet der skjermbildet lagres

en: Unable to execute the custom action
nb: Klarte ikke kjøre denne handlingen

en: Invalid custom action selected
nb: Ugyldig handling valgt

en: Failed to run the custom action %s
nb: Klarte ikke kjøre handlingen %s

en: PNG File
nb: PNG-fil

en: JPEG File
nb: JPEG-fil

en: BMP File
nb: BMP-fil

en: WebP File
nb: WebP-fil

en: JPEG XL File
nb: JPEG XL-fil

en: AVIF File
nb: AVIF-fil

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
nb: <b>Programmet kunne ikke startes.</b>
    %s

en: Error
nb: Feil

en: Upload the screenshot...
nb: Last opp skjermbildet …

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
nb: En feil inntraff under overføring av dataen til Imgur.

en: Size
nb: Størrelse

en: Link
nb: Lenke

en: Tiny
nb: Liten

en: Copy
nb: Kopier

en: View in browser
nb: Vis i nettleser

en: Image
nb: Bilde

en: Syntax
nb: Syntaks

en: Code
nb: Kode

en: Direct image
nb: Direktebilde

en: Link to full size
nb: Lenke til full størrelse

en: Embed into code
nb: Bygg inn i kode

en: Delete
nb: Slett

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
nb: Denne lenken vises kun én gang. Sørg for å lagre den hvis du tror du kommer til å slette dette bildet. Vi støtter ikke lenking av bilder til Imgur-kontoer.

en: Deletion link
nb: Slettelenke

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
nb: Detaljer om skjermbildet

note: Create the user label
en: User:
nb: Bruker:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
nb: Brukernavnet ditt, hvis du ikke har et enda, lag et via nettsiden i lenken over.

note: Create the password label
en: Password:
nb: Passord:

en: The password for the user above
nb: Passord for overnevnt bruker

note: Create the title label
en: Title:
nb: Tittel:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
nb: Skjermbildets tittel brukes når bildet vises i bildelagringstjenesten

note: Create the comment label
en: Comment:
nb: Kommentar:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
nb: Skjermbildets kommentar brukes når bildet vises i bildelagringstjenesten

en: Copy the screenshot to the clipboard
nb: Kopier skjermbilde til utklippstavlen

en: Delay in seconds before taking the screenshot
nb: Forsinkelse i sekunder før skjermbildekopi tas

en: Display the mouse on the screenshot
nb: Vis musepekeren på skjermbildet

en: Removes the window border from the screenshot
nb: Fjerner vinduskanten fra skjermbildet

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
nb: Velg området som skal tas bilde av ved å klikke uten å slippe museknappen, deretter flytt musepekeren til det andre hjørnet av området, og slipp knappen.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
nb: Sti til fil eller mappe der skjermbildet skal lagres. Bruk filtype PNG, JPG eller BMP. WebP, JXL og AVIF støttes kun hvis pixbuf-lasterne er installerte.

en: Show the saved file in the folder.
nb: Vis den lagrede fila i mappa si.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
nb: Lagre skjermbilde på Imgur, en gratis billedlagringstjeneste

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
nb: Lister støttede bildeformater. Resultatet avhenger av installerte pixbuf-lastere

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
nb: Motstridende valg: --%s og --%s kan ikke brukes samtidig.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
nb: --%s opsjonen brukes bare når --fullscreen, --window eller --region er angitt. Den vil bli ignorert.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
nb: %s: %s
    Prøv %s --help for å se liste over tilgjengelige kommandolinjevalg.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
nb: Ta en skjermbildekopi av hele skjermen, det aktive vinduet eller et område av skjermen

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
nb: Gjør det mulig å fange hele skjermen, det aktive vinduet eller et utvalgt område. Du kan velge tidsforsinkelse før skjermbildet tas og handlingen som skal utføres etterpå: Lagre til en PNG- eller JPG-fil, kopiere til utklippstavlen, åpne med et annet program, eller laste opp til Imgur, en gratis bildelagringstjeneste på Internett.
