Xfce Apps - en to pa translation catalogue (33 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
pa: %.2fKb %.2fKb  ਵਿੱਚ

en: Transfer
pa: ਟਰਾਂਸਫਰ

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਇਹ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਭੇਜਿਆ ਜਾਵੇਗਾ:</span>

en: Screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ

en: Take a screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਲਵੋ

en: Preferences
pa: ਪਸੰਦ

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਕੈਪਚਰ ਕਰਨ ਲਈ ਖਿੱਤਾ</span>

en: Entire screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Take a screenshot of the entire screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਦਾ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਲਵੋ

en: Active window
pa: ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋ

en: Take a screenshot of the active window
pa: ਐਕਟਿਵ ਵਿੰਡੋ ਦਾ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਲਵੋ

en: Select a region
pa: ਖਿੱਤਾ ਚੁਣੋ

en: Capture the mouse pointer
pa: ਮਾਊਂਟ ਪੁਆਇੰਟਰ ਕੈਪਚਰ ਕਰੋ

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਕੈਪਚਰ ਕਰਨ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ ਦੇਰੀ</span>

en: seconds
pa: ਸਕਿੰਟ

en: Action
pa: ਐਕਸ਼ਨ

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਐਕਸ਼ਨ</span>

note: Save option radio button
en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: Save the screenshot to a PNG file
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ PNG ਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਸੰਭਾਲੋ

en: Copy to the clipboard
pa: ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Open with:
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ:

en: Application to open the screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਝਲਕ</span>

en: Save screenshot as...
pa: ...ਵਜੋਂ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਸੰਭਾਲੋ

en: Upload the screenshot...
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਅੱਪਲੋਡ...

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਹਾਲਤ</span>

note: Create the user label
en: User:
pa: ਯੂਜ਼ਰ:

note: Create the password label
en: Password:
pa: ਪਾਸਵਰਡ:

note: Create the title label
en: Title:
pa: ਟਾਈਟਲ:

note: Create the comment label
en: Comment:
pa: ਟਿੱਪਣੀ:

en: <a href="%s">Full size image</a>
pa: <a href="%s">ਪੂਰੇ ਸਾਈਜ਼ ਦਾ ਚਿੱਤਰ</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Links</span>
pa: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">ਲਿੰਕ</span>

en: Version information
pa: ਵਰਜਨ ਜਾਣਕਾਰੀ
