Xfce Apps - en to pl translation catalogue (109 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
pl: %.2fKb z %.2fKb

en: Transfer
pl: Wysyłanie

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Wysyłanie obrazu do:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
pl: Przechwycenie obrazu ekranu

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Cancel
pl: Anu_luj

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Obszar</span>

en: Entire screen
pl: Cały ekran

en: Take a screenshot of the entire screen
pl: Przechwytuje obraz całego ekranu

en: Active window
pl: Bieżące okno

en: Take a screenshot of the active window
pl: Przechwytuje obraz uaktywnionego okna

en: Select a region
pl: Wybrany

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
pl: Wybierz obszar do przechwycenia, klikając punkt na ekranie bez zwalniania przycisku myszy, przeciągając kursor myszy do innego narożnika obszaru i zwalniając przycisk myszy.
    
    Naciśnij klawisz Ctrl podczas przeciągania, aby przesunąć obszar.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Opcje</span>

en: Capture the mouse pointer
pl: Uwzględnianie kursora myszy

en: Display the mouse pointer on the screenshot
pl: Wyświetla kursor myszy na przechwyconym obrazie

en: Capture the window border
pl: Uwzględnianie obramowania okna

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
pl: Wyświetla obramowanie okna na przechwyconym obrazie.
    Wyłączenie tej opcji nie ma wpływu na okna CSD.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Opóźnienie</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
pl: Wprowadza wartość opóźnienia przechwytywania obrazu, określoną w sekundach

en: seconds
pl: sekund

en: _Back
pl: _Wstecz

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Czynność</span>

note: Save option radio button
en: Save
pl: Zapisanie

en: Save the screenshot to a file
pl: Zapisuje przechwycony obraz do pliku

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
pl: Wyświetlenie w folderze

en: Shows the saved file in the folder
pl: Wyświetla zapisany plik w folderze

en: Copy to the clipboard
pl: Skopiowanie do schowka

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
pl: Kopiuje przechwycony obraz do schowka systemowego w celu jego późniejszego wklejenia

en: Open with:
pl: Otworzenie za pomocą:

en: Open the screenshot with the chosen application
pl: Otwiera przechwycony obraz za pomocą wybranego programu

en: Application to open the screenshot
pl: Otwiera przechwycony obraz za pomocą wybranego programu

en: Custom Action:
pl: Niestandardowa czynność:

en: Execute the selected custom action
pl: Wykonanie wybranej niestandardowej czynności

en: Custom action to execute
pl: Niestandardowa czynność do wykonania

en: Host on Imgur™
pl: Wysyłanie do usługi hostingowej Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
pl: Wysyła przechwycony obraz do bezpłatnej usługi hostingowej Imgur™

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
pl: Uważaj na poufne treści, przesłany obraz będzie dostępny publicznie
    i nie ma gwarancji, że można je bezwzględnie usunąć.
    Xfce NIE jest powiązane z Imgur™, a ta integracja nie jest zatwierdzona przez ten podmiot.
    Jeśli używasz tej funkcji, musisz zaakceptować <a href="https://imgur.com/tos">Warunki usługi</a> Imgur™.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
pl: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Przestarzałe!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Podgląd</span>

en: Save screenshot as...
pl: Zapisz obraz jako...

en: Preferences
pl: Konfiguruje ustawienia apletu

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Niestandardowe czynności</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
pl: Możesz skonfigurować niestandardowe czynności, które będą dostępne do obsługi obrazów ekranu po ich przechwyceniu.

en: Custom Action
pl: Niestandardowa czynność

en: Add custom action
pl: Dodanie niestandardowej czynności

en: Remove selected custom action
pl: Usunięcie wybranej niestandardowej czynności

note: Add custom action name
en: Name
pl: Nazwa

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
pl: Nazwa czynności, która będzie wyświetlana w oknie dialogowym Czynności

note: Add custom action command
en: Command
pl: Polecenie

en: Command that will be executed for this custom action
pl: Polecenie, które zostanie wykonane w tej niestandardowej czynności

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
pl: Użycie %f jako symbolu zastępczego lokalizacji przechwyconego obrazu ekranu

en: Unable to execute the custom action
pl: Nie można wykonać niestandardowej czynności

en: Invalid custom action selected
pl: Wybrano nieprawidłową niestandardową czynność

en: Failed to run the custom action %s
pl: Nie udało się uruchomić niestandardowej czynności %s

en: PNG File
pl: Plik PNG

en: JPEG File
pl: Plik JPEG

en: BMP File
pl: Plik BMP

en: WebP File
pl: Plik WebP

en: JPEG XL File
pl: Plik JPEG XL

en: AVIF File
pl: Plik AVIF

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
pl: <b>Program nie może zostać uruchomiony.</b>
    %s

en: Error
pl: Błąd

en: Upload the screenshot...
pl: Wysyłanie obrazu...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
pl: Wystąpił błąd podczas przesyłania danych do usługi Imgur.

en: Size
pl: Rozmiar

en: Link
pl: Odnośnik

en: Tiny
pl: Malutki

en: Medium
pl: Średni

en: Full
pl: Pełny

en: Copy
pl: Skopiowanie

en: View in browser
pl: Wyświetl w przeglądarce

en: Image
pl: Obraz

en: Syntax
pl: Składnia

en: Code
pl: Kod

en: Type
pl: Typ

en: Direct image
pl: Obraz bezpośredni

en: Link to full size
pl: Odnośnik do pełnego rozmiaru

en: Embed into code
pl: Osadź w kodzie

en: Delete
pl: Usuwa wydarzenie

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
pl: Ten odnośnik pojawia się tylko raz. Pamiętaj, aby go zapisać, jeśli uważasz, że możesz usunąć ten obraz. Obecnie nie obsługujemy tworzenia odnośników obrazów do kont Imgur.

en: Deletion link
pl: Odnośnik usuwania

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
pl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Stan</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
pl: Szczegółowe informacje o  przechwyconym obrazie

note: Create the user label
en: User:
pl: Użytkownik:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
pl: Twoja nazwa użytkownika, jeśli jeszcze jej nie masz, utwórz ją na podanej powyżej stronie internetowej

note: Create the password label
en: Password:
pl: Hasło:

en: The password for the user above
pl: Hasło dla powyższego użytkownika

note: Create the title label
en: Title:
pl: Tytuł:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
pl: Tytuł przechwyconego obrazu, będzie używany podczas wyświetlania przechwyconego obrazu w usłudze przechowywania obrazów

note: Create the comment label
en: Comment:
pl: Komentarz:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
pl: Komentarz do przechwyconego obrazu, będzie używany podczas wyświetlania przechwyconego obrazu w usłudze przechowywania obrazów

en: Copy the screenshot to the clipboard
pl: Kopiuj przechwycony obraz do schowka

en: Delay in seconds before taking the screenshot
pl: Określa wartość opóźnienia przechwytywania obrazu, określoną w sekundach

en: Display the mouse on the screenshot
pl: Uwzględnia kursor myszy na przechwyconym obrazie

en: Removes the window border from the screenshot
pl: Usuwa obramowanie okna z przechwyconego obrazu

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
pl: Przechwytuje obraz zaznaczonego obszaru ekranu

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
pl: Ścieżka pliku lub katalog, w którym zostanie zapisany przechwycony obraz; akceptuje rozszerzenia png, jpg i bmp. webp, jxl i avif są obsługiwane tylko po zainstalowaniu odpowiednich programów ładujących pixbuf.

en: Show the saved file in the folder.
pl: Wyświetla zapisany plik w folderze.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
pl: Wysyła przechwycony obraz do bezpłatnej usługi hostingowej Imgur

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
pl: Wyświetla listę obsługiwanych formatów obrazów, wyniki mogą się różnić w zależności od zainstalowanych programów ładujących pixbuf

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
pl: Opcje --%s i --%s nie mogą zostać użyte w tym samym wierszu poleceń.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
pl: Opcja --%s jest używana tylko gdy --fullscreen, --window lub --region są podane. Zostanie ona zignorowana.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
pl: %s: %s
    Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
pl: Przechwytuje obraz całego ekranu, bieżącego okna lub wybranego obszaru

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
pl: Pozwala Ci na przechwycenie całego ekranu, aktywnego okna lub zaznaczonego obszaru. Możesz ustawić opóźnienie, które musi upłynąć przed wykonaniem zrzutu ekranu, oraz działania, które będzie podjęte z wykonanym zrzutem ekranu: zapisanie go do pliku PNG lub JPG, skopiowanie go do schowka, otwarcie go przy użyciu innego programu lub umieszczenie go w internetowym serwisie Imgur – darmowej usłudze przechowywania obrazów.
