Xfce Apps - en to sk translation catalogue (101 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
sk: %.2fKb z %.2fKb

en: Transfer
sk: Prenos

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Snímka obrazovky sa prenáša do:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Snímaná oblasť</span>

en: Entire screen
sk: Celá obrazovka

en: Take a screenshot of the entire screen
sk: Vytvorí snímku celej obrazovky

en: Active window
sk: Aktívne okno

en: Take a screenshot of the active window
sk: Vytvorí snímku aktívneho okna

en: Select a region
sk: Vybrať oblasť

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
sk: Vyberte oblasť, ktorú chcete zachytiť, kliknutím na bod obrazovky bez uvoľnenia tlačidla myši, potiahnutím myši do druhého rohu oblasti a uvoľnením tlačidla myši.
    
    Stlačením klávesu Ctrl počas ťahania presuniete oblasť.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Možnosti</span>

en: Capture the mouse pointer
sk: Zachytiť kurzor myši

en: Display the mouse pointer on the screenshot
sk: Zobrazí kurzor myši na snímke

en: Capture the window border
sk: Zachytiť okraj okna

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
sk: Zobrazí okraj okna na snímke obrazovky.
    Vypnutie tejto možnosti nemá žiadny vplyv na CSD okná.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Oneskorenie pred vytvorením snímky</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
sk: Oneskorenie pred vytvorením snímky v sekundách

en: seconds
sk: sekúnd

en: _Back
sk: _Späť

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Akcia</span>

note: Save option radio button
en: Save
sk: Uložiť

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
sk: Zobraziť v priečinku

en: Shows the saved file in the folder
sk: Zobrazí uložený súbor v priečinku

en: Copy to the clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
sk: Skopíruje snímku do schránky, aby mohla byť neskôr skopírovaná inam

en: Open with:
sk: Otvoriť v:

en: Open the screenshot with the chosen application
sk: Otvorí snímku obrazovky vo vybranom programe

en: Application to open the screenshot
sk: Aplikácia pre otváranie snímok obrazovky

en: Custom Action:
sk: Vlastná akcia:

en: Execute the selected custom action
sk: Vykonať vybratú vlastnú akciu

en: Custom action to execute
sk: Vlastná akcia na vykonanie

en: Host on Imgur™
sk: Uložiť na Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
sk: Uložiť snímku obrazovky na Imgur™, bezplatnú online službu na ukladanie obrázkov

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
sk: Sledujte citlivý obsah, nahraný obrázok bude verejne
    prístupný a neexistuje žiadna záruka, či sa bude dať úplne odstrániť.
    Xfce NIE je pridružená k Imgur™ ani táto integrácia NIE je schválená spoločnosťou Imgur™.
    Ak používate túto funkciu, musíte súhlasiť so <a href="https://imgur.com/tos">zmluvnými podmienkami</a> Imgur™.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Náhľad</span>

en: Save screenshot as...
sk: Uložiť snímku obrazovky ako...

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Vlastné akcie</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
sk: Môžete nakonfigurovať vlastné akcie, ktoré budú k dispozícii na spracovanie snímok obrazovky po ich zachytení.

en: Custom Action
sk: Vlastná akcia

en: Add custom action
sk: Pridať vlastnú akciu

en: Remove selected custom action
sk: Odstrániť vybratú vlastnú akciu

note: Add custom action name
en: Name
sk: Názov

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
sk: Názov akcie, ktorý sa zobrazí v dialógovom okne akcií

note: Add custom action command
en: Command
sk: Príkaz

en: Command that will be executed for this custom action
sk: Príkaz, ktorý vykoná táto vlastná akcia

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
sk: Použite %f ako symbol reprezentujúci cestu k súboru zachytenej snímky obrazovky

en: Unable to execute the custom action
sk: Vlastná akcia sa nedá sa vykonať

en: Invalid custom action selected
sk: Bola vybratá neplatná vlastná akcia

en: Failed to run the custom action %s
sk: Nepodarilo sa spustiť vlastnú akciu %s

en: PNG File
sk: PNG súbor

en: BMP File
sk: BMP súbor

en: WebP File
sk: WebP súbor

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
sk: <b>Aplikáciu nemožno spustiť.</b>
    %s

en: Error
sk: Chyba

en: Upload the screenshot...
sk: Nahrať snímku...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
sk: Vyskytla sa chyba pri prenose údajov do služby imgur.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Link
sk: Odkaz

en: Tiny
sk: Malá

en: Medium
sk: Stredná

en: Full
sk: Veľká

en: Copy
sk: Kopírovať

en: View in browser
sk: Zobraziť v prehliadači

en: Image
sk: Obraz

en: Code
sk: Kód

en: Type
sk: Typ

en: Direct image
sk: Priamy obrázok

en: Link to full size
sk: Odkaz na plnú veľkosť

en: Embed into code
sk: Vložiť do kódu

en: Delete
sk: Odstrániť

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
sk: Tento odkaz sa zobrazí iba raz. Nezabudnite si ho uložiť, ak si myslíte, že tento obrázok v budúcnosti možno odstránite. V súčasnosti nepodporujeme prepojenie obrázkov s účtami Imgur.

en: Deletion link
sk: Odkaz na vymazanie

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
sk: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Stav</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
sk: Podrobnosti o snímke obrazovky

note: Create the user label
en: User:
sk: Používateľ:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
sk: Vaše používateľské meno; ak ho ešte nemáte, vytvorte si ho na vyššie uvedenej webovej stránke

note: Create the password label
en: Password:
sk: Heslo:

en: The password for the user above
sk: Heslo vyššie uvedeného používateľa

note: Create the title label
en: Title:
sk: Názov:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sk: Názov snímky obrazovky, ktorý sa použije pri zobrazení snímky na webstránke služby ukladania obrázkov

note: Create the comment label
en: Comment:
sk: Komentár:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sk: Komentár snímky obrazovky, ktorý sa použije pri zobrazení snímky na webstránke služby ukladania obrázkov

en: Copy the screenshot to the clipboard
sk: Kopírovať snímok do oschránky

en: Delay in seconds before taking the screenshot
sk: Oneskorenie pred vytvorením snímky obrazovky v sekundách

en: Display the mouse on the screenshot
sk: Zobrazí myš na snímke obrazovky

en: Removes the window border from the screenshot
sk: Odstráni okraj okna zo snímky obrazovky

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
sk: Vytvorí snímku vybranej oblasti tak, že kliknete myšou v počiatočnom bode, bez uvoľnenia tlačidla presuniete kurzor myši do protiľahlého bodu vybranej oblasti a potom tlačidlo myši pustíte.

en: Show the saved file in the folder.
sk: Zobraziť uložený súbor v priečinku.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
sk: Uložiť snímku obrazovky na Imgur, bezplatnú online službu na ukladanie obrázkov

en: Version information
sk: Informácie o verzii

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
sk: Konflikt volieb: --%s a --%s nie je možné použiť naraz.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
sk: Voľba --%s sa používa iba pri súčasnom použití jednej z volieb --fullscreen, --window alebo --region. Voľba bude ignorovaná.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sk: %s: %s
    Úplný zoznam dostupných volieb získate príkazom %s --help

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
sk: Vytvorí snímku celej obrazovky, aktívneho okna, alebo vybranej oblasti

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
sk: Umožňuje zachytiť celú obrazovku, aktívne okno alebo vybranú oblasť. Môžete nastaviť oneskorenie, ktoré uplynie pred vytvorením snímky obrazovky a akciu, ktorá sa so snímkou vykoná: uložiť ju do súboru PNG alebo JPG, skopírovať do schránky, otvoriť pomocou inej aplikácie, alebo nahrať na Imgur™ bezplatnú online službu na ukladanie obrázkov.
