Xfce Apps - en to sl translation catalogue (110 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
sl: %.2fKb od %.2fKb

en: Transfer
sl: Prenos

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Ta zaslonska slika se prenaša na:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
sl: Zaslonska slika

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _OK
sl: _V redu

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Območje za zajem</span>

en: Entire screen
sl: Celoten zaslon

en: Take a screenshot of the entire screen
sl: Naredi zaslonsko sliko celotnega zaslona

en: Active window
sl: Dejavno okno

en: Take a screenshot of the active window
sl: Naredi zaslonsko sliko dejavnega okna

en: Select a region
sl: Izberi območje

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
sl: Izberite območje, ki naj se zajame, tako da kliknete na neko pozicijo na zaslonu in potem, ne da bi spustili gumb miške, vlečete miško na drug kot območja, nato pa spustite gumb miške.
    
    Med vlecenjem pritisnite ctrl, če želite prestavljati območje.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Možnosti</span>

en: Capture the mouse pointer
sl: Zajemi miškin kazalec

en: Display the mouse pointer on the screenshot
sl: Prikaži miškin kazalec na zaslonski sliki

en: Capture the window border
sl: Zajemi rob okna

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
sl: Prikaži rob okna na zajeti sliki.
    Izklop te možnosti ne vpliva na CSD okna.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Zakasnitev pred zajemom</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
sl: Zakasnitev v sekundah preden se naredi zaslonska slika

en: seconds
sl: sekund

en: _Back
sl: _Nazaj

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Dejanje</span>

note: Save option radio button
en: Save
sl: Shrani

en: Save the screenshot to a file
sl: Shrani posnetek zaslona v datoteko

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
sl: Pokaži v mapi

en: Shows the saved file in the folder
sl: Pokaže shrranjeno datoteko v mapi

en: Copy to the clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
sl: Kopiraj zaslonsko sliko v odložišče, da se jo lahko kasneje prilepi

en: Open with:
sl: Odpri z:

en: Open the screenshot with the chosen application
sl: Odpri zaslonsko sliko z izbranim programom

en: Application to open the screenshot
sl: Program, ki bo odprl zaslonsko sliko

en: Custom Action:
sl: Dejanje po meri:

en: Execute the selected custom action
sl: Izvrši izbrano dejanje po meri

en: Custom action to execute
sl: Dejanje po meri za izvršitev

en: Host on Imgur™
sl: Gostuj na Imgur™-ju

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
sl: Naloži sliko na Imgur, brezplačno spletno storitev za gostovanje slik

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
sl: Bodite pozorni na občutljive vsebine, saj bodo naložene slike javno vidne, 
    zato ni zagotovila, da jih je mogoče trajno izbrisati.
    Xfce NI povezan z Imgur™, niti ni ta inegracija potrjena z njihove strani.
    Če uporabljate to funkcijo, se morate strinjati s <a href="https://imgur.com/tos">Pogoji uporabe</a> za Imgur™

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
sl: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Opuščeno!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Predogled</span>

en: Save screenshot as...
sl: Shrani zaslonsko sliko kot ...

en: Preferences
sl: Možnosti

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
sl: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Dejanja po meri</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
sl: Prilagodite lahko dejanja po meri, ki bodo na voljo za obravnavo zaslonskih slik po njihovem zajemu.

en: Custom Action
sl: Dejanje po meri

en: Add custom action
sl: Dodaj dejanje po meri

en: Remove selected custom action
sl: Odstrani izbrano dejanje po meri

note: Add custom action name
en: Name
sl: Ime

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
sl: Ime dejanja, ki bo prikazano v pogovornem oknu Dejanja

note: Add custom action command
en: Command
sl: Ukaz

en: Command that will be executed for this custom action
sl: Ukaz, ki bo izvršen za to dejanje po meri

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
sl: Rezervirajte %f za položaj zajetega posnetka zaslona

en: Unable to execute the custom action
sl: Dejanja po meri ni mogoče izvršiti

en: Invalid custom action selected
sl: Izbrano neveljavno dejanje po meri

en: Failed to run the custom action %s
sl: Izvajanje dejanja po meri %s je spodletelo

en: PNG File
sl: Datoteka PNG

en: JPEG File
sl: JPEG datoteka

en: BMP File
sl: Datoteka BMP

en: WebP File
sl: Datoteka WebP

en: JPEG XL File
sl: JPEG Xl datoteka

en: AVIF File
sl: AVIF datoteka

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
sl: <b>Ni mogoče zagnati programa.</b>
    %s

en: Error
sl: Napaka

en: Upload the screenshot...
sl: Pošlji zaslonsko sliko...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
sl: Ob prenosu podatkov na imgur je prišlo do napake.

en: Size
sl: Velikost

en: Link
sl: Povezava

en: Tiny
sl: Majhno

en: Medium
sl: Srednje

en: Full
sl: Polno

en: Copy
sl: Kopiraj

en: View in browser
sl: Prikaži v brskalniku

en: Image
sl: Posnetek

en: Syntax
sl: Sintaksa

en: Markdown
sl: Označevanje

en: Code
sl: Koda

en: Type
sl: Vrsta

en: Direct image
sl: Nepsredna slika

en: Link to full size
sl: Povezava na polno veliksot

en: Embed into code
sl: Vstavi v kodo

en: Delete
sl: Izbriši

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
sl: Ta povezava se prikaže zgolj enkrat. Shranite jo, če menite, da boste to sliko izbrisali. Trenutno ne podpiramo povezovanja slik z Imgur računi.

en: Deletion link
sl: Povezava za brisanje

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
sl: Podrobnosti o posnetu zaslona

note: Create the user label
en: User:
sl: Uporabnik:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
sl: Vaše uporabniško ime. Če ga še nimate, ga ustvarite na zgornji spletni strani.

note: Create the password label
en: Password:
sl: Geslo:

en: The password for the user above
sl: Geslo za zgornjega uporabnika

note: Create the title label
en: Title:
sl: Naslov:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sl: Naslov posnetka zaslona. Uporabljen bo za prikaz posnetka na storitvi za gostovanje slik.

note: Create the comment label
en: Comment:
sl: Komentar:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sl: Komentar ob posnetku. Uporabljen bo za prikaz posnetka na storitvi za gostovanje slik.

en: Copy the screenshot to the clipboard
sl: Kopiraj zaslonsko sliko v odložišče

en: Delay in seconds before taking the screenshot
sl: Zakasnitev v sekundah pred zajemom zaslonske slike

en: Display the mouse on the screenshot
sl: Prikaži miško na zaslonski sliki

en: Removes the window border from the screenshot
sl: Odstrani rob okna iz posnetka zaslona

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
sl: Izberite območje za zajem tako, da kliknete točko na zaslonu in držite miškin gumb, nato miško povlečete na drug rob območja in gumb izpustite.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
sl: Pot do datoteke ali mape, kamor bo shranjen posnetek zaslona. Sprejema png, jpg in bmp končnice. Webp, jxl in avif so podprti le, kadar je nameščen ustrezen pixbuf nalagalnik.

en: Show the saved file in the folder.
sl: Pokažite shranjeno datoteko v mapi.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
sl: Naloži sliko na Imgur, brezplačno spletno storitev gostovanja slik

en: Version information
sl: Podatki o različici

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
sl: Seznam podprtih slikovnih zapisov. Rezultat je odvisen od nameščenih pixbuf nalagalnikov

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
sl: Sporne možnosti: --%s in --%s ne morata biti uporabljeni istočasno.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
sl: Možnost --%s ima smisel samo v navezi z --fullscreen, --window oz. --region. Sedaj ne bo upoštevana.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sl: %s: %s
    Poskusite %s --help za pregled vseh razpoložljivih možnosti ukaza.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
sl: Naredi zaslonsko sliko celotnega zaslona, dejavnega okna ali območja

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
sl: Omogoča zajem celotnega zaslona, aktivnega okna ali izbranega območja. Lahko določite zamik, ki se odšteva pred zajemom zaslona in dejanja, ki se izvedejo z zajetim zaslonom: ga shranite kot PNG ali JPG, kopirate na odložišče, ga odprete s pomočjo drugega programa ali ga prenesete na imgur, brezplačno storitev za shranjevanje slik.
