Xfce Apps - en to sq translation catalogue (109 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
sq: %.2fKb nga %.2fKb

en: Transfer
sq: Shpërngule

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Fotoja e ekranit po shpërngulet te:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
sq: Foto ekrani

en: _Preferences
sq: _Parapëlqime

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Zonë për t’u fotografuar</span>

en: Entire screen
sq: Krejt ekranin

en: Take a screenshot of the entire screen
sq: Bëni një foto të krejt ekranit

en: Active window
sq: Dritare aktive

en: Take a screenshot of the active window
sq: Bëni një foto ekrani të dritares aktive

en: Select a region
sq: Përzgjidhni një rajon

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
sq: Përzgjidhni një zonë që të fotografohet, duke klikuar mbi një pikë në ekran pa e lëshuar butonin e miut, duke e tërhequr miun tuaj në cepin kundruall të zonës, dhe duke e lëshuar butonin e miut.
    
    Që ta lëvizni zonën, shtypni tastin Ctrl teksa e tërhiqni.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Mundësi</span>

en: Capture the mouse pointer
sq: Fotografoje kursorin e miut

en: Display the mouse pointer on the screenshot
sq: Shfaq kursorin e miut në foto ekrani

en: Capture the window border
sq: Me anë dritareje

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
sq: Shfaq anë dritareje te fotoja e ekranit.
    Çaktivizimi i kësaj mundësie s’prek dritaret CSD.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Vonesë para fotografimit</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
sq: Vonesë në sekonda përpara bërjes së fotos së ekranit

en: seconds
sq: sekonda

en: _Back
sq: _Mbrapsht

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Veprim</span>

note: Save option radio button
en: Save
sq: Ruaje

en: Save the screenshot to a file
sq: Ruajeni foton e ekranit te një kartelë

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
sq: Shfaqe në Dosje

en: Shows the saved file in the folder
sq: Shfaq kartelën e ruajtur te dosja

en: Copy to the clipboard
sq: Kopjoje në të papastër

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
sq: Kopjoje foton e ekranit në të papastër, që të mund të hidhet diku më vonë

en: Open with:
sq: Hape me:

en: Open the screenshot with the chosen application
sq: Hapeni foton e ekranit me aplikacionin e zgjedhur

en: Application to open the screenshot
sq: Aplikacion për të hapur foton e ekranit

en: Custom Action:
sq: Veprim Vetjak:

en: Execute the selected custom action
sq: Kryej veprimin vetjak të përzgjedhur

en: Custom action to execute
sq: Veprim vetjak për t’u kryer

en: Host on Imgur™
sq: Strehojeni në Imgur™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
sq: Strehojeni foton e ekrani në Imgur™, një shërbim strehimi figurash falas në internet

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
sq: Hapni sytë për lëndë me spec, figura e ngarkuar do të jetë
     e passhme publikisht dhe s’ka garanci se s’do të fshihet.
    Xfce-ja NUK ka lidhje, as është miratuar ky integrim nga Imgur™.
    Nëse përdorni këtë veçori, duhet të pajtoheni me <a href="https://imgur.com/tos">Kushte Shërbimi</a> të Imgur™.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
sq: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Nxjerrë nga përdorimi!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Paraparje</span>

en: Save screenshot as...
sq: Ruajeni foton e ekranit si…

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Veprime Vetjake</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
sq: Mund të formësoni veprime vetjake që do të jenë të përdorshëm për trajtimin e fotove të ekranit pasi këto të jenë bërë.

en: Custom Action
sq: Veprim Vetjak

en: Add custom action
sq: Shtoni veprim vetjak

en: Remove selected custom action
sq: Hiqe veprimin vetjak e përzgjedhur

note: Add custom action name
en: Name
sq: Emër

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
sq: Emër i veprimit, që do të shfaqet te dialogu Veprime

note: Add custom action command
en: Command
sq: Urdhër

en: Command that will be executed for this custom action
sq: Urdhër që do të kryhet për këtë veprim vetjak

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
sq: Përdor %f si një vendmbajtëse për vendndodhjen e fotos së bërë të ekranit

en: Unable to execute the custom action
sq: S’arrihet të kryhet veprimi vetjak

en: Invalid custom action selected
sq: U përzgjodh veprim vetjak i pavlefshëm

en: Failed to run the custom action %s
sq: S’u arrit të xhirohet veprimi vetjak %s

en: PNG File
sq: Kartelë PNG

en: JPEG File
sq: Kartelë JPEG

en: BMP File
sq: Kartelë BMP

en: WebP File
sq: Kartelë WebP

en: JPEG XL File
sq: Kartelë JPEG XL

en: AVIF File
sq: Kartelë AVIF

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
sq: <b>Aplikacioni s’u nis dot.</b>
    %s

en: Error
sq: Gabim

en: Upload the screenshot...
sq: Ngarkoni foton e ekranit…

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
sq: Ndodhi një gabim teksa shpërnguleshin të dhënat në Imgur.

en: Size
sq: Madhësi

en: Link
sq: Lidhje

en: Tiny
sq: E vogël

en: Medium
sq: E mesme

en: Full
sq: E plotë

en: Copy
sq: Kopjoje

en: View in browser
sq: Shiheni në shfletues

en: Image
sq: Figurë

en: Syntax
sq: Sintaksë

en: Code
sq: Kod

en: Type
sq: Lloj

en: Direct image
sq: Figurë e drejtpërdrejtë

en: Link to full size
sq: Lidhje për te madhësia e plotë

en: Embed into code
sq: Trupëzoje në kod

en: Delete
sq: Fshije

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
sq: Kjo lidhje shfaqet vetëm një herë. Sigurohuni që ta ruani, nëse mendoni se mund t’ju duhet ta fshihni këtë figurë. Hëpërhë nuk mbulojmë lidhje figurash në llogari Imgur.

en: Deletion link
sq: Fshirje lidhjeje

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
sq: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Gjendje</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
sq: Hollësi mbi foton e ekranit

note: Create the user label
en: User:
sq: Përdorues:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
sq: Emri juaj i përdoruesit, nëse s’keni të tillë, krijoni një te faqja që tregohet më sipër

note: Create the password label
en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: The password for the user above
sq: Fjalëkalimi për përdoruesin më sipër

note: Create the title label
en: Title:
sq: Titull:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sq: Titulli i fotos së ekranit, do të përdoret kur fotoja e ekranit të shfaqet në shërbimin e strehimit të figurave

note: Create the comment label
en: Comment:
sq: Koment:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sq: Një koment rreth fotos së ekranit, do të përdoret kur fotoja e ekranit të shfaqet në shërbimin e strehimit të figurave

en: Copy the screenshot to the clipboard
sq: Kopjoje foton e ekranit në të papastër

en: Delay in seconds before taking the screenshot
sq: Vonesë në sekonda përpara bërjes së fotos së ekranit

en: Display the mouse on the screenshot
sq: Shfaqe miun në foton e ekranit

en: Removes the window border from the screenshot
sq: Heq anë dritareje nga fotoja e ekranit

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
sq: Përzgjidhni një zonë që të fotografohet, duke klikuar mbi një pikë në ekran pa e lëshuar butonin e miut, duke e tërhequr miun tuaj në cepin kundruall të zonës, dhe duke e lëshuar butonin e miut.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
sq:  Shteg, ose drejtori kartele ku do të ruhet fotoja e ekranit, pranon zgjatimet png, jpg dhe bmp. webp, jxl dhe avif mbulohen vetëm nëse janë instaluar ngarkuesit pixbuf përkatës.

en: Show the saved file in the folder.
sq: Shfaq kartelën e ruajtur te dosja

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
sq: Strehojeni foton e ekranit në Imgur, një shërbim strehimi falas figurash në internet.

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
sq: Paraqet formate figurash që mbulohen, përfundimet mund të jenë të ndryshme, varet nga ngarkues “pixbuf” të instaluar

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
sq: Përplasje mundësish: --%s dhe --%s s’mund të përdoren në të njëjtën kohë.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
sq: Mundësia --%s përdoret vetëm kur jepet --fullscreen, --window ose --region. Do të shpërfillet.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sq: %s: %s
    Provoni %s --help për të parë një listë të plotë të mundësive të gatshme për rresht urdhrash.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
sq: Bëni foto të krejt ekranit, të dritares aktive ose të një fushe në ta

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
sq: Ju lejon të regjistroni krejt ekranin, dritaren aktive, ose një rajon të përzgjedhur. Mund të caktoni vonesën për bërjen e fotos së ekranit dhe veprimin që do të kryhet me foton e ekranit: ruajtje si në kartelë PNG ose JPG, kopjim në të papastër, hapje me një tjetër aplikacion, ose strehim të saj në imgur, një shërbim internetor falas për strehim figurash.
