Xfce Apps - en to sr translation catalogue (114 entries)

en: %.2fKb of %.2fKb
sr: %.2fKb од %.2fKB

en: Transfer
sr: Пренос

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">The screenshot is being transferred to:</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Снимак површи се преноси на:</span>

note: Setup window
en: Screenshot
sr: Слика радне површи

en: _Preferences
sr: _Својства

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: _У реду

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Region to capture</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Област за сликање</span>

en: Entire screen
sr: Цела радна површ

en: Take a screenshot of the entire screen
sr: Сликај целу радну површ

en: Active window
sr: Истакнути прозор

en: Take a screenshot of the active window
sr: Сликај тренутно истакнути прозор

en: Select a region
sr: Изаберите област

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
    
    Press Ctrl while dragging to move the region.
sr: Одредите област за сликање кликтањем на тачку радне површи без пуштања дугмета миша, превлачењем миша на следећи угао области и пуштањем дугмета миша
    
    Притисните Ктрл приликом превлачења области мишем.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Options</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Могућности</span>

en: Capture the mouse pointer
sr: Ухвати показивача миша

en: Display the mouse pointer on the screenshot
sr: Додаје показивач у слику радне површи

en: Capture the window border
sr: Захват оквира прозора

en: Display the window border on the screenshot.
    Disabling this option has no effect for CSD windows.
sr: Приказуј оквир прозора на слици заслона.
    Онемогућавање овог нема учинак на прозорима ЦСД-а.

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Delay before capturing</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded"> Одлагање пре сликања</span>

en: Delay in seconds before the screenshot is taken
sr: Одлагање у секундама пре сликања радне површи

en: seconds
sr: секунди

en: _Back
sr: _Назад

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Action</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Радња</span>

note: Save option radio button
en: Save
sr: Сачувај

en: Save the screenshot to a file
sr: Сачувај слику радне у датотеку

note: Show in folder checkbox
en: Show in Folder
sr: Приказуј у фасцикли

en: Shows the saved file in the folder
sr: Приказуј сачувану датотеку у фасцикли

en: Copy to the clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Copy the screenshot to the clipboard so that it can be pasted later
sr: Умножи слику радне површи у оставу исечака да би касније могла бити налепљена

en: Open with:
sr: Отвори са:

en: Open the screenshot with the chosen application
sr: Отвара слику радне површи подразумеваним програмом

en: Application to open the screenshot
sr: Програм за отварање слике радне површи

en: Custom Action:
sr: Произвољне радње:

en: Execute the selected custom action
sr: Изврши изабрану произвољну радњу

en: Custom action to execute
sr: Произвољна радња за извршавање

en: Host on Imgur™
sr: Отпреми на Имгур™

en: Host the screenshot on Imgur™, a free online image hosting service
sr: Отпреми на Имгур™, на бесплатну мрежну услугу чувања слика

en: Watch for sensitive content, the uploaded image will be publicly
    available and there is no guarantee it can be certainly deleted.
    Xfce is NOT affiliated with nor this integration is approved by Imgur™.
    If you use this feature you must agree with Imgur™ <a href="https://imgur.com/tos">Terms of Service</a>.
sr: Пазите на осетљив садржај, отпремљене слике ће бити видљиве јавно
    и нико не јемчи да неће бити избрисане.
    ИксФЦЕ НИЈЕ повезан са, нити је усклађивање одобрено од стране Имгур™.
    Ако користите услугу, морате се сложити са <a href="https://imgur.com/tos">условима коришћења</a> Имгур™-а.

en: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Deprecated!</a>
sr: <a href='https://gitlab.xfce.org/apps/xfce4-screenshooter/-/issues/115'>Застарело!</a>

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Preview</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Преглед</span>

en: Save screenshot as...
sr: Сачувај слику радне површи као...

en: Preferences
sr: Својства

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Custom Actions</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Произвољне радње</span>

en: You can configure custom actions that will be available to handle screenshots after they are captured.
sr: Можете подесити произвољне радње које ће бити доступне за руковање сликама заслона након њиховог сликања.

en: Custom Action
sr: Произвољна радња

en: Add custom action
sr: Додај произвољну радњу

en: Remove selected custom action
sr: Уклони изабрану произвољну радњу

note: Add custom action name
en: Name
sr: Име

en: Name of the action that will be displayed in Actions dialog
sr: Име радње која ће се приказивати у прозорчићима радњи

note: Add custom action command
en: Command
sr: Наредба

en: Command that will be executed for this custom action
sr: Наредба која ће бити извршена у овој произвољној радњи

en: Use %f as a placeholder for location of the screenshot captured
sr: Користи %f као држача размака за место слику усликаног заслона

en: Unable to execute the custom action
sr: Нисам успео да извршим произвољну радњу

en: Invalid custom action selected
sr: Изабрана је неисправна произвољна радња

en: Failed to run the custom action %s
sr: Нисам успео да покренем произвољну радњу %s

en: PNG File
sr: Датотека ПНГ

en: JPEG File
sr: Датотека ЈПЕГ

en: BMP File
sr: Датотека БМП

en: WebP File
sr: Датотека ВебП

en: JPEG XL File
sr: Датотека ЈПЕГ ХЛ

en: AVIF File
sr: Датотека АВИФ

en: <b>The application could not be launched.</b>
    %s
sr: <b>Нисам успео да покренем програм.</b>
    %s

en: Error
sr: Грeшкa

en: Upload the screenshot...
sr: Отпреми слику радне површи...

en: An error occurred while transferring the data to imgur.
sr: Десила се грешка приликом преноса података на Имгур.

en: Imgur
sr: Имгур

en: Size
sr: Величина

en: Link
sr: Веза

en: Tiny
sr: Сићушна

en: Medium
sr: Осредња

en: Full
sr: Потпуна

en: Copy
sr: Умножи

en: View in browser
sr: Прегледај у прегледнику

en: Image
sr: Слика

en: Syntax
sr: Синтакса

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Markdown
sr: Означавање

en: BBCODE
sr: Код за уградњу

en: Code
sr: Код

en: Type
sr: Врста

en: Direct image
sr: Непосредна слика

en: Link to full size
sr: Веза ка пуној величини

en: Embed into code
sr: Угњезди у код

en: Delete
sr: Обриши

en: This link only shows up once. Make sure to save it if you think you might be deleting this image. We don't currently support linking images to Imgur accounts.
sr: Ова веза се показује само једном. Потрудите се да је сачувате ако ли намеравате брисати ову слику. Тренутно не подржавамо везивање слика на налог Имгура.

en: Deletion link
sr: Веза брисања

en: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Status</span>
sr: <span weight="bold" stretch="semiexpanded">Стање</span>

note: Create the information dialog
en: Details about the screenshot
sr: Појединости о слици радне површи

note: Create the user label
en: User:
sr: Корисник:

en: Your user name, if you do not have one yet please create one on the Web page linked above
sr: Ваше корисничко име, а ако немате налог, можете га отворити на мрежној страници са везом изнад

note: Create the password label
en: Password:
sr: Лозинка:

en: The password for the user above
sr: Лозинка корисника приказаног изнад

note: Create the title label
en: Title:
sr: Наслов:

en: The title of the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sr: Наслов слике површи који ће бити коришћен приликом приказа слике површи код службе за чување слика

note: Create the comment label
en: Comment:
sr: Напомена:

en: A comment on the screenshot, it will be used when displaying the screenshot on the image hosting service
sr: Напомена слике површи, која ће се користити приликом приказа слике код службе за чување слика

en: Copy the screenshot to the clipboard
sr: Умножи снимак радне површи у оставу исечака

en: Delay in seconds before taking the screenshot
sr: Одлагање у секундама након кога ће бити направљена слика радне површи

en: Display the mouse on the screenshot
sr: Укључује показивач на слици радне површи

en: Removes the window border from the screenshot
sr: Уклања оквир прозора са слике заслона

en: Select a region to be captured by clicking a point of the screen without releasing the mouse button, dragging your mouse to the other corner of the region, and releasing the mouse button.
sr: Одаберите област за сликање тако што ћете кликнути на површ, без пуштања дугмета миша вући показивач миша на наспрамни угао области, и пустити дугме миша.

en: File path or directory where the screenshot will be saved, accepts png, jpg and bmp extensions. webp, jxl and avif are only supported if their respective pixbuf loaders are installed.
sr: Путања датотеке или фасцикле где ће се сачувати слика радне површи, прихвата наставке пнг, јпг и бмп. вебп, јхл и авиф у подржане само ако су њихови одговарајући програми читачи уграђени.

en: Show the saved file in the folder.
sr: Приказуј сачувану датотеку у фасцикли.

en: Host the screenshot on Imgur, a free online image hosting service
sr: Отпреми слику радне површи на Имгур, слободну мрежну услугу чувања слика

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Lists supported image formats, results can vary depending on installed pixbuf loaders
sr: Прикажи списак подржаних облика слика, налази се могу разликовати у зависности од уграђених читача облика слика

en: Conflicting options: --%s and --%s cannot be used at the same time.
sr: Сукоб могућности: --%s и --%s не могу бити коришћене у исто време.

en: The --%s option is only used when --fullscreen, --window or --region is given. It will be ignored.
sr: --%s могућност је коришћена само кад је задато --fullscreen, --window или --region. Биће занемарена.

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
sr: %s: %s
    Покушајте „%s --help“ да видите потпун списак расположивих могућности линије наредби.

en: Take screenshots of the entire screen, of the active window or of a region
sr: Ухвати снимак целе радне површи, радног прозора или области

en: Allows you to capture the entire screen, the active window or a selected region. You can set the delay that elapses before the screenshot is taken and the action that will be done with the screenshot: save it to a PNG or JPG file, copy it to the clipboard, open it using another application, or host it on imgur, a free online image hosting service.
sr: Омогућава сликање целокупног заслона, радног прозора или означене области. Можете поставити временско одлагање до сликања заслона и радњу која ће бити учињена са сликом заслона: сачувајте слику као датотеку ПНГ или ЈПГ, умножите је у оставу исечака, отворите је различитим програмима, или је сачувајте на имгур, бесплатну услугу за чување слика.
