Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (58 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
ast: <span><b>Sensores</b></span>

en: No sensors selected!
ast: ¡Nun s'esbilló dengún sensor!

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ast: Complementu Sensors:
    Paez qu'hai un problema lleendo un valor carauterísticu del sensor.
    Nun pue garantizase un procesu apropiáu.

en: UI style:
ast: Estilu d'UI:

en: _text
ast: _testu

en: _progress bars
ast: _barres de progresu

en: Show _labels
ast: Amosar eti_questes

en: Show colored _bars
ast: Amosar _barres con colores

en: _Show title
ast: Amosar _títulu

en: _Number of text lines:
ast: _Númberu de llinies de testu:

en: F_ont size:
ast: Tamañu de f_onte:

en: x-small
ast: perpequeña

en: small
ast: pequeña

en: medium
ast: media

en: large
ast: grande

en: x-large
ast: pergrande

en: F_ont:
ast: F_onte:

en: Show _Units
ast: Amosar _unidaes

en: Small horizontal s_pacing
ast: Es_paciáu horizontal pequeñu

en: Suppress messages
ast: Suprimir mensaxes

en: Suppress tooltip
ast: Suprimir caxa de función

en: E_xecute on double click:
ast: E_xecutar al facer clic doblu:

en: _View
ast: _Ver

en: _Miscellaneous
ast: _Miscelaina

en: Sensors Plugin
ast: Complementu Sensors

en: Properties
ast: Propiedaes

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
ast: Pues camudar la propiedá d'una carauterística como'l nome, colores, valores mín/máx pel clic doble na entrada, editando'l conteníu y calcando "Return" o esbillando un campu distintu.

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
ast: Discos duros

en: ACPI v%s zones
ast: Zones v%s ACPI

en: <Unknown>
ast: <Desconocíu>

en: NVidia GPU core temperature
ast: Temperatura del nucleu gráficu Nvidia

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
ast: Temperatures del discu S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
ast: "hddtemp" nun s'executó correutamente, magar que puea executase. Esto pue ser mayormente culpa de que los discos tean pidiendo privilexos root pa lleer les sos temperatures, "hddtemp" nun puea facelo.
    
    Una cenciella pero solución gocha ye executar "chmod u+s %s" como usuariu root y reaniciar esti complementu o'l so panel.
    
    Llamando "%s" dio'l siguiente erru:
    %s
    con un valor de retornu de %d.

en: Suppress this message in future
ast: Suprimir esti mensaxe nel futuru

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
ast: Asocedió un erru al executar "%s":
    %s

en: LM Sensors
ast: Sensores LM

en: Error: Could not connect to sensors!
ast: Fallu: ¡Nun pudo coneutase a los sensores!

en: Sensors Plugin Failure
ast: Fallu del complementu Sensors

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ast: Parez qu'hebo un problema lleendo'l valor d'una carauterística d'un sensor.
    Nun puede garantizase'l funcionamientu afayadizu.

en: Sensors t_ype:
ast: Tr_iba de sensores:

en: Description:
ast: Descripción:

en: U_pdate interval (seconds):
ast: Intervalu d'a_novmientu (segundos):

en: Name
ast: Nome

en: Value
ast: Valor

en: Show
ast: Amosar

en: Min
ast: Mín.

en: Max
ast: Máx.

en: Temperature scale:
ast: Escala de temperatura:

en: _Sensors
ast: _Sensores

en: No sensors found!
ast: ¡Nun s'alcontraron sensores!

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
ast: Xfce4 Sensors %s
    Esti programa ta espublizáu baxo la GPL v2.
    El testu d'esta llicencia pue alcontrase dientro de les fontes del programa o en /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 o en http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: _Overview
ast: _Vista previa

en: _Tachometers
ast: _Tacómetros

en: Sensors Viewer
ast: Visor de sensores

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ast: Visor de sensores:
    Paez qu'hebo un problema lleendo un valor carauterísticu del sensor.
    Nun pue garantizase'l funcionamientu afayadizu.

en: Sensor Viewer
ast: Visor de sensor

en: Show sensor values.
ast: Amosar valores de sensores.

en: Sensor Values Viewer
ast: Visor de valores de sensor
