Xfce Panel Plugins - en to be translation catalogue (77 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
be: <span><b>Датчыкі</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
be: Паведамленне:
    Немагчыма прачытаць паказанні сістэмы.
    Паказаныя значэнні могуць быць хібнымі.

en: No sensors selected!
be: Датчыкаў не абрана!

en: UI style:
be: Стыль адлюстравання:

en: _text
be: _тэкст

en: _progress bars
be: _панэль прагрэсу

en: _tachos
be: _тахометры

en: Show _labels
be: Паказваць _адмеціны

en: _Show title
be: _Паказваць загаловак

en: _Number of text lines:
be: _Колькасць радкоў тэксту:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
be: _Пакрываць усе радкі/слупкі панэлі

en: F_ont size:
be: П_амер шрыфту:

en: x-small
be: малюсенькі

en: small
be: маленькі

en: medium
be: сярэдні

en: large
be: вялікі

en: x-large
be: вялізны

en: F_ont:
be: _Шрыфт:

en: Show _Units
be: Паказваць _адзінкі вымярэння

en: Small horizontal s_pacing
be: Маленькі гарызантальны п_рагал

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
be: Значэнне альфы колеру тахометра:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
be: Значэнне колеру тахометра

en: Suppress messages
be: Не паказваць паведамленні

en: Suppress tooltip
be: Не паказваць падказкі

en: E_xecute on double click:
be: _Запускаць падвойнай пстрычкай:

en: _View
be: _Выгляд

en: UI style options
be: Параметры стылю інтэрфейсу

en: _Miscellaneous
be: _Рознае

en: Sensors Plugin
be: Датчыкі

en: Properties
be: Уласцівасці

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
be: Вы можаце змяніць уласцівасць (назва, колер, мін/макс значэнне) двойчы пстрыкнуўшы па радку, адрэдагаваць змесціва і націснуць «Enter», альбо абраць іншае поле.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
be: Паказваць значэнні датчыкаў з LM sensors, ACPI, цвёрдых дыскаў, NVIDIA

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
be: Цвёрдыя дыскі

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
be: Магутнасць

en: Voltage
be: Напружанне

en: ACPI v%s zones
be: ACPI v%s зоны

en: <Unknown>
be: <Невядома>

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
be: Тэмпература дыска згодна S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
be: Загад "hddtemp" запушчаны некарэктна. Так можа здарыцца, калі для атрымання звестак пра тэмпературу дыскаў неабходныя правы суперкарыстальніка.
    Самы просты спосаб вырашыць гэта - запусціць загад "chmod u+s %s" ад імя суперкарыстальніка і перазапусціць убудову альбо панэль.
    
    "%s" паведамляе пра памылку:
    %s
    з кодам %d.

en: Suppress this message in future
be: Больш не паказваць гэтае паведамленне

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
be: Памылка падчас запуску «%s»:
    %s

en: LM Sensors
be: Датчыкі LM

en: Error: Could not connect to sensors!
be: Памылка: немагчыма злучыцца з датчыкамі!

en: Sensors Plugin Failure
be: Збой убудовы

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
be: Здаецца, пры чытанні паказанняў датчыкаў адбылася памылка.
    Паказаныя значэнні могуць быць хібнымі.

en: Sensors t_ype:
be: _Тып датчыкаў:

en: Description:
be: Апісанне:

en: U_pdate interval (seconds):
be: _Інтэрвал абнаўлення (секунд):

en: Name
be: Назва

en: Value
be: Значэнне

en: Show
be: Паказаць

en: Color
be: Колер

en: Min
be: Мін

en: Max
be: Макс

en: Temperature scale:
be: Тэмпературная шкала:

en: _Celsius
be: _Цэльсія

en: _Fahrenheit
be: _Фарэнгейта

en: _Sensors
be: _Датчыкі

en: No sensors found!
be: Датчыкаў не знойдзена!

en: %+.3f V
be: %+.3f В

en: %+.3f A
be: %+.3f А

en: %.0f mWh
be: %.0f МВт/г

en: %.3f W
be: %.3fВ

en: off
be: выключыць

en: on
be: уключыць

en: %.0f rpm
be: %5.0f аб/хвіл

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
be: Датчыкі Xfce4 %s
    Гэтая праграма публікуецца згодна з умовамі ліцэнзіі GPL v2.
    Тэкст ліцэнзіі можна знайсці ў архіве з зыходным кодам альбо ў /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2, і на http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
be: Датчыкі Xfce4 %s
    Адлюстраванне інфармацыі пра датчыкі, стан ACPI, тэмпературу цвёрдых дыскаў і Nvidia GPU.
    Дапаможнік:
    xfce4-sensors [параметр]
    дзе параметр:
    -h, --help выводзіць гэты дыялог.
    -l, --license выводзіць інфармацыю пра ліцэнзію.
    -V, --version выводзіць інфармацыю пра версію.
    
    Гэтая праграма публікуецца згодна з умовамі ліцэнзіі GPL v2.

en: Xfce4 Sensors %s
be: Датчыкі Xfce4 %s

en: _Overview
be: _Агляд

en: _Tachometers
be: _Тахометры

en: Sensors Viewer
be: Прагляд датчыкаў

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
be: Паведамленне:
    Немагчыма прачытаць паказанні сістэмы.
    Паказаныя значэнні могуць быць хібнымі.

en: Sensor Viewer
be: Прагляд датчыкаў

en: Show sensor values.
be: Прагляд паказанняў датчыкаў.

en: Sensor Values Viewer
be: Паглядзець паказанні датчыкаў

en: Sensor plugin
be: Убудова датчыкаў
