Xfce Panel Plugins - en to bg translation catalogue (78 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
bg: <span><b>Сензори</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
bg: Добавка Сензори:
    Изглежда е имало проблем с четенето на показанията на сензорите.
    Правилното поведение не е гарантирано.

en: No sensors selected!
bg: Не са избрани сензори!

en: UI style:
bg: UI стил:

en: _text
bg: текст

en: _progress bars
bg: ленти с прогреса

en: _tachos
bg: tachos

en: Show _labels
bg: Покажи етикети

en: _Automatic bar colors
bg: _Автоматични цветове на лентата

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
bg: Ако е активирано, цветовете на лентата зависят от техните стойности (нормални, високи, много високи).
    Ако е деактивирано, лентите използват дефинираните от потребителя цветове на сензора.
    Ако определен определен от потребителя цвят на сензора не е посочен,
    цветът на лентата се извлича от текущия стил на потребителския интерфейс.

en: _Show title
bg: Покажи заглавие

en: _Number of text lines:
bg: Брой на тестовите редове:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
bg: _Покриване на всички редове/колони в панела

en: F_ont size:
bg: Размер на шрифт

en: x-small
bg: много малък

en: small
bg: малък

en: medium
bg: среден

en: large
bg: голям

en: x-large
bg: много голям

en: F_ont:
bg: Шрифт:

en: Show _Units
bg: Покажи единици

en: Small horizontal s_pacing
bg: Малко хоризонтално разстояние

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
bg: Тахо-цвят алфа стойност:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
bg: Стойност на тахо-цвят:

en: Suppress messages
bg: Блокиране на съобщенията

en: Suppress tooltip
bg: Блокиране на подсказките

en: E_xecute on double click:
bg: Изпълнение при двойно кликване:

en: _View
bg: Преглед

en: UI style options
bg: Настройка на изгледа

en: _Miscellaneous
bg: Разни

en: Sensors Plugin
bg: Добавка Сензори

en: Properties
bg: Свойства

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
bg: Можете да промените свойствата на елемента, като име, цветове, мин./макс. стойност чрез двукратно щракване върху елемента, редактиране на съдържанието и натискане на „Return“ или избор на друга област.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
bg: Покажи показанията на сензорите от LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA

en: Copyright (c) 2004-2021
bg: Авторски права (c) 2004-2021

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
bg: Твърди дискове

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
bg: Мощност

en: Voltage
bg: Напрежение

en: ACPI v%s zones
bg: ACPI v%s зони

en: <Unknown>
bg: <Неизвестно>

en: NVIDIA GPU core temperature
bg: Температура на ядрото на NVIDIA GPU

en: Don't show this message again
bg: Това съобщение да не се показва отново

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
bg: S.M.A.R.T. температура на твърдият диск

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
bg: „hddtemp“ не е била изпълнена правилно, въпреки че е изпълнима. Това,  най-вероятно се дължи на дисковете, изискващи root привилегии да прочетете техните температури, и „hddtemp“ не е имала нужните права.
    
    Един лесно, но рисково решение е да изпълните „chmod u+s %s“  като администратор и да рестартирате тази добавка или нейния панел.
    
    Заявката  „%s“ произвежда следната грешка:
    %s
    с резултат %d.

en: Suppress this message in future
bg: Блокиране на това съобщение в бъдеще

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
bg: Възникна грешка при изпълнение на „%s“:
    %s

en: LM Sensors
bg: LM Сензори

en: Error: Could not connect to sensors!
bg: Грешка: Неуспешно свързване със сензорите!

en: Sensors Plugin Failure
bg: Неуспешно зареждане на добавка Сензори

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
bg: Изглежда, че е имало проблем с прочитането на показанията на сензорите.
    Правилната процедура не може да бъде гарантирана.

en: Sensors t_ype:
bg: Тип сензори:

en: Description:
bg: Описание:

en: U_pdate interval (seconds):
bg: Интервал на опресняване (секунди):

en: Name
bg: Име

en: Value
bg: Стойност

en: Show
bg: Покажи

en: Color
bg: Цвят

en: Min
bg: Мин

en: Max
bg: Макс

en: Temperature scale:
bg: Температурна скала:

en: _Celsius
bg: Целзий

en: _Fahrenheit
bg: Фаренхайт

en: _Sensors
bg: Сензори

en: No sensors found!
bg: Не са открити сензори!

en: off
bg: Изкл

en: on
bg: Вкл

en: %.0f rpm
bg: %.0f об/мин

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
bg: Xfce4 Сензори %s
    Тази програма е лицензирана под GPL v2 лиценз.
    Текстът на лиценза може да бъде намерен в изходният код на програмата или в /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2, както и на адрес http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
bg: Xfce4 Сензори %s
    Показва информация от датчиците на вашия хардуер, ACPI статуса, температурата на твърдия диск и видеокартите Nvidia.
    Обзор:
    xfce4-sensors [option]
    където [option] е една от следните:
    -h, --help Показва този помощен диалог.
    -l, --license Показва информация за лиценза.
    -V, --version Показва информация за лиценза.
    
    Тази програма е издадена под  GPL v2 лиценз.

en: Xfce4 Sensors %s
bg: Xfce4 Сензори %s

en: _Overview
bg: Преглед

en: _Tachometers
bg: Тахометри

en: Sensors Viewer
bg: Преглед на сензорите

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
bg: Преглед на сензорите:
    Изглежда, че е имало проблем с разчитането на показанията на сензора.
    Правилното отчитане не може да се гарантира.

en: Sensor Viewer
bg: Преглед на сензор

en: Show sensor values.
bg: Покажи показанията на сензора.

en: Sensor Values Viewer
bg: Преглед на показанията на сензора

en: Sensor plugin
bg: Добавка Сензор
