Xfce Panel Plugins - en to ca translation catalogue (67 entries)

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ca: Connector dels sensors:
    Sembla com si hi hagués un problema en llegir el valor d'alguna característica del sensor.
    No es pot garantir que funcioni correctament.

en: No sensors selected!
ca: No s'ha seleccionat cap sensor

en: UI style:
ca: Estil gràfic:

en: _progress bars
ca: barres de _progrés

en: _tachos
ca: _instruments

en: Show _labels
ca: Mostra les _etiquetes

en: _Show title
ca: _Mostra el títol

en: _Number of text lines:
ca: _Nombre de línies de text:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
ca: _Cobreix totes les files/columnes del tauler

en: F_ont size:
ca: Mida de la _lletra:

en: x-small
ca: molt petita

en: small
ca: petita

en: medium
ca: mitjana

en: large
ca: gran

en: x-large
ca: extra gran

en: F_ont:
ca: _Lletra:

en: Show _Units
ca: Mostra les _unitats

en: Small horizontal s_pacing
ca: _Espaiat petit horitzontal

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
ca: Valor del color alfa de l'instrument:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
ca: Valor del color de l'instrument:

en: Suppress messages
ca: Suprimeix els missatges

en: Suppress tooltip
ca: Suprimeix l'indicador de funció

en: E_xecute on double click:
ca: E_xecuta en fer doble clic:

en: _View
ca: _Mostra

en: UI style options
ca: Opcions de l'estil de la interfície d'usuari

en: _Miscellaneous
ca: _Miscel·lània

en: Sensors Plugin
ca: Connector de sensors

en: Properties
ca: Propietats

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
ca: Podeu canviar la propietat d'alguna característica com ara el nom, els colors o els valors màxims o mínims en fer doble clic al camp d'entrada, editant el contingut i pitjant la tecla de retorn o seleccionant un altre camp.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
ca: Mostra els valors dels sensors de «lm_sensors», ACPI, discs durs i NVIDIA

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
ca: Discs durs

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
ca: Potència

en: Voltage
ca: Voltatge

en: ACPI v%s zones
ca: zones v%s d'ACPI

en: <Unknown>
ca: <desconegut>

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
ca: Temperatures del disc dur S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
ca: «hddtemp» no s'ha executat correctament, tot i que és executable. Probablement es deu al fet que els discs requereixen els privilegis de root per llegir les seves temperatures i que «hddtemp» no té «setuid» de root.
    
    Una solució fàcil però lletja és executar l'ordre «chmod u+s %s» com a usuari root i reiniciar aquest connector o el seu tauler.
    
    La crida «%s» ha donat aquest error:
    %s
    amb un valor de retorn de %d.

en: Suppress this message in future
ca: No mostris aquest missatge en el futur

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
ca: S'ha produït un error quan s'executava «%s»:
    %s

en: LM Sensors
ca: Sensors LM

en: Error: Could not connect to sensors!
ca: Error: No s'ha pogut connectar a sensors!

en: Sensors Plugin Failure
ca: Fallida del connector dels sensors

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ca: Sembla com si hi hagués un problema en llegir el valor d'alguna característica del sensor.
    No es pot garantir que funcioni correctament.

en: Sensors t_ype:
ca: _Tipus de sensors:

en: Description:
ca: Descripció:

en: U_pdate interval (seconds):
ca: Interval d'_actualització (segons):

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

en: Show
ca: Mostra

en: Min
ca: Mín.

en: Max
ca: Màx.

en: Temperature scale:
ca: Temperatura:

en: _Celsius
ca: _Centígrads

en: No sensors found!
ca: No s'ha trobat cap sensor!

en: off
ca: inactiu

en: on
ca: actiu

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
ca: Sensors %s de Xfce4
    Aquest programa es distribueix sota la llicència GPL v2.
    El text de la llicència es pot trobar dins de l'arxiu font del programa o al fitxer «/usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2» o a l'URL http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
ca: Sensors %s de Xfce4
    Mostra la informació sobre els vostres sensors de maquinari, l'estat d'ACPI, la temperatura dels discs durs i la temperatura de les GPU de Nvidia.
    Sinopsis: 
      xfce4-sensors [opció]
    on [opció] és una de les següents:
      -h, --help    imprimeix aquest diàleg d'ajuda.
      -l, --license imprimeix la informació de la llicència.
      -V, --version imprimeix la informació de la versió.
    
    Aquest programa està publicat sota la llicència GPL v2.

en: Xfce4 Sensors %s
ca: Sensors %s de Xfce4

en: _Overview
ca: _Visió general

en: _Tachometers
ca: _Tacòmetres

en: Sensors Viewer
ca: Visualitzador dels sensors

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
ca: Visualitzador dels sensors:
    Sembla que hi ha algun problema amb la lectura del sensor.
    No es pot garantir el correcte funcionament.

en: Sensor Viewer
ca: Visualitzador dels sensors

en: Show sensor values.
ca: Vegeu els valors dels sensors.

en: Sensor Values Viewer
ca: Visualitzador dels valors dels sensors

en: Sensor plugin
ca: Connector dels sensors
