Xfce Panel Plugins - en to el translation catalogue (67 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
el: <span><b>Αισθητήρες</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
el:  
    Πρόσθετο αισθητήρων: 
    Όπως φαίνεται υπήρξε πρόβλημα κατά την ανάγνωση κάποιου αισθητήρα.
    Δεν είναι εγγυημένη η κανονική συνέχεια.

en: No sensors selected!
el: Δεν επιλέχθηκαν αισθητήρες!

en: UI style:
el: Στυλ διεπαφής:

en: _text
el: _κείμενο

en: _progress bars
el: _μπάρα προόδου

en: _tachos
el: _κοντέρ

en: Show _labels
el: Εμφάνιση _ετικετών

en: _Show title
el: Εμφάνιση _τίτλου

en: _Number of text lines:
el: _Αριθμός γραμμών κειμένου:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
el: _Κάλυψη όλων των γραμμών/στηλών πίνακα

en: F_ont size:
el: _Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: x-small
el: πολύ μικρό

en: small
el: Μικρό

en: medium
el: μεσαίο

en: large
el: μεγάλο

en: x-large
el: πολύ μεγάλο

en: F_ont:
el: _Γραμματοσειρά:

en: Show _Units
el: Εμφάνιση _μονάδων

en: Small horizontal s_pacing
el: Μικρό ορι_ζόντιο διάστημα

en: Suppress messages
el: Απόκρυψη μηνυμάτων

en: Suppress tooltip
el: Καταστολή επεξηγήσεων

en: E_xecute on double click:
el: Ε_κτέλεση στο διπλό κλικ:

en: _View
el: _Προβολή

en: UI style options
el: Επιλογές εμφάνισης διεπαφής χρήστη

en: _Miscellaneous
el: _Διάφορα

en: Sensors Plugin
el: Πρόσθετο αισθητήρων

en: Properties
el: Προτιμήσεις

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
el: Μπορείτε να αλλάξετε τις ιδιότητες ενός χαρακτηριστικού όπως το όνομα, τα χρώματα, ελάχιστη / μέγιστη τιμή κάνοντας διπλό κλικ την εγγραφή, επεξεργάζοντας το περιεχομενο και πατώντας "Enter" ή επιλέγοντας ένα διαφορετικό πεδίο.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
el: Προβολή τιμών αισθητήρα για LM, ACPI, σκληρούς δίσκους, NVIDIA

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
el: Σκληροί δίσκοι

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
el: Ενέργεια

en: Voltage
el: Τάση

en: ACPI v%s zones
el: ζώνες ACPI v%s

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
el: Θερμοκρασίες S.M.A.R.T. σκληρών δίσκων

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
el: Το "hddtemp" δεν εκτελέστηκε σωστά, παρόλο που έιναι εκτελέσιμο. Πιθανότατα επειδή χρειάζονται δικαιώματα υπερχρήστη για να διαβαστούν οι θερμοκρασίες των σκληρών δίσκων, και το "hddtemp" δεν έχει ορίστεί με setuid root.
    
    Μια εύκολη αλλά βρώμικη λύση είναι να εκτελέσετε "chmod u+s %s" σαν υπερχρήστης και να επανεκκινήσετε το πρόσθετο ή το ταμπλό του.
    
    Καλώντας "%s" εμφανίστηκε το ακόλουθο σφάλμα:
    %s
    επιστρέφοντας την τιμή %d.

en: Suppress this message in future
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτό το μήνυμα στο μέλλον

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την εκτέλεση "%s":
    %s

en: Error: Could not connect to sensors!
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τους αισθητήρες!

en: Sensors Plugin Failure
el: Αποτυχία πρόσθετου αισθητήρων

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
el: Όπως φαίνεται υπήρξε πρόβλημα κατά την ανάγνωση κάποιου αισθητήρα.
    Δεν είναι εγγυημένη η κανονική συνέχεια.

en: Sensors t_ype:
el: _Τύπος αισθητήρα:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: U_pdate interval (seconds):
el: _Διάστημα ανανέωσης (δευτερόλεπτα):

en: Name
el: Όνομα

en: Value
el: Τιμή

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Color
el: Χρώμα

en: Min
el: Ελαχ

en: Max
el: Μεγ

en: Temperature scale:
el: Κλίμακα θερμοκρασίας:

en: _Celsius
el: _Κελσίου

en: _Fahrenheit
el: _Φαρενάιτ

en: _Sensors
el: _Αισθητήρες:

en: No sensors found!
el: Δε βρέθηκαν αισθητήρες!

en: off
el: ενεργό

en: on
el: ανενεργό

en: %.0f rpm
el: %5.0f rpm

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
el: Xfce4 Sensors %s
    ο παρόν πρόγραμμα δημοσιεύεται κάτω από την άδεια χρήσης GPL v2.
    Το κείμενο της άδειας χρήσης μπορεί να βρεθεί στο πακέτο πηγαίου κώδικα του προγράμματος ή στο /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 ή στο http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: _Overview
el: _Επισκόπηση

en: _Tachometers
el: _Ταχύμετρα

en: Sensors Viewer
el: Προβολέας αισθητήρων

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
el: Προβολέας αισθητήρων: 
    Όπως φαίνεται υπήρξε πρόβλημα κατά την ανάγνωση κάποιου αισθητήρα. 
    Δεν είναι εγγυημένη η κανονική συνέχεια.

en: Sensor Viewer
el: Προβολέας αισθητήρα

en: Show sensor values.
el: Εμφάνιση τιμών αισθητήρα.

en: Sensor Values Viewer
el: Προβολέας Τιμών Αισθητήρων

en: Sensor plugin
el: Πρόσθετο αισθητήρων
