Xfce Panel Plugins - en to eu translation catalogue (74 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
eu: <span><b>Sentsoreak</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
eu: Sentsore plugina: 
    Dirudienez arazo bat dago sentsore ezaugarri balioa irakurtzerakoan. 
    Ezin da behar bezala ibiliko denik ziurtatu.

en: No sensors selected!
eu: Ez da sentsorerik hautatu!

en: UI style:
eu: UI estiloa:

en: _text
eu: _testua

en: _progress bars
eu: _aurrerapen  barra

en: _tachos
eu: kon_tagailuak

en: Show _labels
eu: Ikusi _etiketak

en: _Automatic bar colors
eu: Barra kolore _automatikoak

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
eu: Gaituta dagoenean, barra koloreak balioen araberakoak izango dira (arrunta, altua, oso altua).
    Gaituta ez dagoenean, barrek erabiltzaileak definitutako sentsore koloreak erabiliko dituzte.
    Erabiltzaileak definitutako sentsore koloreren bat  ez badago zehaztuta,
    barraren kolorea uneko erabiltzaile itxuratik eratorria izango da.

en: _Show title
eu: Ikusi _izenburua

en: _Number of text lines:
eu: _Testu lerro kopurua:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
eu: Panelaren lerro/zutabe guztiak estali

en: F_ont size:
eu: Letra-tip_o tamaina:

en: x-small
eu: oso txikia

en: small
eu: txikia

en: medium
eu: ertaina

en: large
eu: handia

en: x-large
eu: oso handia

en: F_ont:
eu: Letra-tip_oa:

en: Show _Units
eu: Ikusi _unitateak

en: Small horizontal s_pacing
eu: Ikusi _zuriune horizontala

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
eu: Takometroaren kolorearen alfa balioa:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
eu: Takometroaren kolorearen balioa:

en: Suppress messages
eu: Ezabatu mezuak

en: Suppress tooltip
eu: Argibide leihoa kendu

en: E_xecute on double click:
eu: Klik bikoitzarekin e_xekutatu:

en: _View
eu: _Ikusi

en: UI style options
eu: Erabiltzaile-interfazearen estilo aukerak

en: _Miscellaneous
eu: _Bestelakoak

en: Sensors Plugin
eu: Sentsore Plugina

en: Properties
eu: Propietateak

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
eu: Izena, koloreak, geh/gut balioa bezalako propietateak aldatu ditzakezu sarreran klik bikoitza eginez, eduki editatu, eta "Return" sakatu edo beste eremu bat hautatuaz.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
eu: Sentsoreetako balioak ikusi LM sentsoreetatik, ACPI, disko gogor edota NVIDIAtik

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
eu: Disko gogorrak

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
eu: Energia

en: Voltage
eu: Tentsioa

en: ACPI v%s zones
eu: ACPI v%s zonaldeak

en: <Unknown>
eu: <Ezezaguna>

en: NVIDIA GPU core temperature
eu: NVIDIA GPU muinaren tenperatura

en: Don't show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
eu: S.M.A.R.T. diska gogor tenperaturak

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
eu: "hddtemp" ez da behar bezala exekutatu, nahiz exekutagarria den. Hau ziurrenik diskoak tenperatura eskuratzeko disko gogorrek root baimenak eskatzen dituztelako eta "hddtemp"-ek ez duelako root uid-a ezarririk izango da.
    
    Konponbide erraz baina zatar bat root gisa "chmod u+s %s" exekutatzea eta plugina edo panela berrabiaraztea da.
    
    "%s" deitzean hurrengo errorea ematen du:
    %s
    %d erantzun balioarekin.

en: Suppress this message in future
eu: Ez erakutsi mezu hau aurrerantzean

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
eu: Errore bat gertatu da "%s" exekutatzean:
    %s

en: LM Sensors
eu: LM sentsoreak

en: Error: Could not connect to sensors!
eu: Errorea: Ezin da sentsoreetara konektatu!

en: Sensors Plugin Failure
eu: Sentsore plugina hutsa

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
eu: Dirudienez arazo bat dago sentsore ezaugarri balioa irakurtzerakoan. 
    Ezin da behar ebazlea ibiliko den ziurtatu.

en: Sensors t_ype:
eu: Sentsore m_ota:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: U_pdate interval (seconds):
eu: Egunera_keta aldia (segundo):

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Show
eu: Bistarazi

en: Color
eu: Kolorea

en: Min
eu: Gutx

en: Max
eu: Geh

en: Temperature scale:
eu: Tenperatura eskala:

en: _Sensors
eu: _Sentsoreak

en: No sensors found!
eu: Ez da sentsorerik aurkitu!

en: off
eu: itzalia

en: on
eu: aktibo

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
eu: Xfce4 Sentsoreak %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
eu: Xfce4 sentsoreak %s
    Hardware sentsoreen inguruko informazioa, ACPI egoera, disko gogorren tenperatura eta Nvidiaren GPUen tenperatura erakusten du.
    Sinopsia:
       xfce4-sensors [aukera]
    non [aukera] hurrengoetako bat edo gehiago diren:
      -h, --help Laguntza hau inprimatu.
      -l, --license Lizentzia argibideak inprimatu.
      -V, --version Bertsio argibideak inprimatu.
    
    Programa hau GPL v2 lizentziapean argitaratu da.

en: Xfce4 Sensors %s
eu: Xfce 4 sentsore %s

en: _Overview
eu: I_kuspegi orokorra

en: _Tachometers
eu: Kon_tagailuak

en: Sensors Viewer
eu: Sentsore ikustailea

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
eu: Sentsore ikustatzailea: 
    Dirudienez arazo bat dago sentsore ezaugarri balioa irakurtzerakoan. 
    Ezin da behar bezala ibiliko denik ziurtatu.

en: Sensor Viewer
eu: Sentsore ikustailea

en: Show sensor values.
eu: Sentsore balioak bistarazi.

en: Sensor Values Viewer
eu: Sentsore balio ikustailea

en: Sensor plugin
eu: Sentsore plugina
