Xfce Panel Plugins - en to gl translation catalogue (72 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
gl: <span><b>Sensores</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
gl: Engadido de sensores:
    Parece que houbo un problema ao ler o valor dunha funcionalidade dun sensor.
    Non se pode garantir o correcto funcionamento.

en: No sensors selected!
gl: Non se seleccionou ningún sensor!

en: UI style:
gl: Estilo da interface:

en: _text
gl: _texto

en: _progress bars
gl: barras de _progreso

en: _tachos
gl: _tacógrafos

en: Show _labels
gl: Amosar as _etiquetas

en: _Automatic bar colors
gl: Cores de barra _automáticas

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
gl: Se se activan, as cores da barra dependen dos seus valores (normal, alto, moi alto).
    Se se desactivan, a barra usa as cores do sensor definidas polo usuario.
    Se o usuario non se especifica unhas cores do sensor,
    as cores da barra derivarán do estilo da interface de usuario actual.

en: _Show title
gl: _Amosar o título

en: _Number of text lines:
gl: _Número de liñas de texto:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
gl: _Cubrir todas as filas/columnas do panel

en: F_ont size:
gl: _Tamaño da letra:

en: x-small
gl: extrapequeno

en: small
gl: pequeno

en: medium
gl: mediano

en: large
gl: grande

en: x-large
gl: extragrande

en: F_ont:
gl: _Tipo de letra:

en: Show _Units
gl: Amosar as _unidades

en: Small horizontal s_pacing
gl: Pequeno es_pazamento horizontal

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
gl: Valor alfa da cor do tacógrafo:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
gl: Valor da cor do tacógrafo:

en: Suppress messages
gl: Suprimir mensaxes

en: Suppress tooltip
gl: Eliminar indicación

en: E_xecute on double click:
gl: E_xecutar cun dobre clic:

en: _View
gl: _Ver

en: UI style options
gl: Opcións do estilo da interface:

en: _Miscellaneous
gl: _Miscelánea

en: Sensors Plugin
gl: Engadido de sensores

en: Properties
gl: Propiedades

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
gl: Pode cambiar as propiedades dunha funcionalidade, por exemplo o nome, as cores, o valor mín/máx facendo dobre clic na entrada, modificando o contido, e premendo "Intro" ou seleccionando un campo diferente.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
gl: Amosa os valores dos sensores de  «lm_sensors», ACPI, discos duros e NVIDIA

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
gl: Discos duros

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
gl: Potencia

en: Voltage
gl: Voltaxe

en: ACPI v%s zones
gl: Zonas ACPI v%s

en: <Unknown>
gl: <Descoñecido>

en: NVIDIA GPU core temperature
gl: Temperatura do núcleo da GPU de NVIDIA

en: Don't show this message again
gl: Non amosar esta mensaxe de novo

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
gl: temperaturas do disco duro S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
gl: Non se executou correctamente "hddtemp", aínda que é executábel. O máis probábel é que sexa debido a que os discos requiren privilexios de root para ler as súas temperaturas, e o "hddtemp" non ten o «setuid» de root.
    
    Unha solución fácil pero trapalleira é executar "chmod u+s %s" co usuario root e reiniciar este engadido ou o panel.
    
    A chamada "%s" devolveu o seguinte erro:
    %s
    co valor de retorno %d.

en: Suppress this message in future
gl: Suprimir esta mensaxe no futuro

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
gl: Produciuse un erro mentres se executaba "%s":
    %s

en: Error: Could not connect to sensors!
gl: Erro: Non se puido contactar cos sensores!

en: Sensors Plugin Failure
gl: Fallo do engadido de sensores

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
gl: Parece que houbo un problema ao ler o valor dunha funcionalidade dun sensor.
    Non se pode garantir o correcto funcionamento.

en: Sensors t_ype:
gl: _Tipo de sensor:

en: Description:
gl: Descrición:

en: U_pdate interval (seconds):
gl: Intervalo de _actualización (segundos):

en: Name
gl: Nome

en: Value
gl: Valor

en: Show
gl: Amosar

en: Color
gl: Cor

en: Min
gl: Mín

en: Max
gl: Máx

en: Temperature scale:
gl: Escala de temperaturas:

en: _Sensors
gl: _Sensores

en: No sensors found!
gl: Non se atoparon sensores!

en: off
gl: apagado

en: on
gl: activado

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
gl: Xfce4 Sensors %s
    Este programa está publicado baixo a GPL v2.
    O texto da licenza pode atoparse no arquivo do código fonte do programa ou en /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 ou en http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
gl: Sensores do Xfce4 %s
    Amosa información sobre os sensores do soporte físico (hardware), estado da ACPI (configuración avanzada e interface de potencia), temperatura dos discos duros e temperatura da GPU (unidade de procesamento de gráficos) Nvidia.
    Sinopse: 
    xfce4-sensors [opción]
    onde [opción] é unha das seguintes:
    -h, --help Imprime este diálogo de axuda.
    -l, --license Imprime información sobre a licenza
    .-V, --version Imprime información sobre a versión.
    Esta aplicación está publicada sobre a GPL v2.

en: _Overview
gl: _Resumo

en: _Tachometers
gl: _Tacómetros

en: Sensors Viewer
gl: Visor de sensores

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
gl: Visor de sensores:
    Parece que houbo un problema ao ler o valor dunha característica dun sensor.
    Non se pode garantir o correcto funcionamento.

en: Sensor Viewer
gl: Visor de sensor

en: Show sensor values.
gl: Amosar os valores do sensor.

en: Sensor Values Viewer
gl: Visor dos valores dos sensores

en: Sensor plugin
gl: Engadido de sensores
