Xfce Panel Plugins - en to oc translation catalogue (61 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
oc: <span><b>Captadors</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
oc: Empeuton Captadors :
    Semblariá qu'i aja un problèma de lectura d'una valor caracteristica del captador.
    L'execucion normala pòt pas èsser garantida.

en: No sensors selected!
oc: Cap de captador pas seleccionat !

en: UI style:
oc: Estil de l'interfàcia :

en: _text
oc: _tèxte

en: _progress bars
oc: _barras de progression

en: _tachos
oc: _taquis

en: Show _labels
oc: Afi_char las etiquetas

en: _Show title
oc: Afi_char lo títol

en: _Number of text lines:
oc: _Nombre de linhas de tèxte :

en: F_ont size:
oc: Talha de la _poliça :

en: x-small
oc: fòrça pichona

en: small
oc: pichona

en: medium
oc: normala

en: large
oc: granda

en: x-large
oc: fòrça granda

en: F_ont:
oc: Talha de la _poliça :

en: Show _Units
oc: Afichar las _unitats

en: Small horizontal s_pacing
oc: Pichon e_spaci orizontal

en: Suppress messages
oc: Suprimir los messatges

en: Suppress tooltip
oc: Suprimir l’infobulla

en: E_xecute on double click:
oc: E_xecuta aprèp un clic doble :

en: _View
oc: _Afichar

en: _Miscellaneous
oc: _Divèrs

en: Sensors Plugin
oc: Empeuton Captadors

en: Properties
oc: Proprietats

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
oc: Podètz modificar las proprietats d'una entitat coma lo nom, las colors, la valor min / max  en doble-clicant sus l'entrada, editar lo contengut, e en quichant sus « Entrada » o en seleccionant un autre camp.

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
oc: Disques durs

note: Note for translators: As some laptops have several batteries such as the T440s, there might be some perturbation with the battery name here and BAT0/BAT1 for power/voltage. So we prepend BAT0/1 to the battery name as well, with the result being something like "BAT1 - 45N1127". Users can then rename 
en: %s - %s
oc: %s – %s

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
oc: Energia

en: ACPI v%s zones
oc: Zònas ACPI v%s

en: <Unknown>
oc: <Desconegut>

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
oc: Sondas de temperatura del disc dur S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
oc: « hddtemp » es pas estat executat corrèctament mentre qu'es executable. Se poiriá mentre que siá degut a de privilègis restrenches per la lectura de las temperaturas e que « hddtemp » siá pas fixé amb un setuid root.
    
    Una solucion simpla mas radicala consistís a aviar la comanda « chmod u+s %s » en tant que root e de daissar l'empeuton o son tablèu de bòrd.
    
    L'apèl a « %s » a donat l'error seguenta :
    %s
    amb lo còde retorn %d.

en: Suppress this message in future
oc: Afichar pas mai aqueste messatge

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
oc: Una error s'es produsida al moment de l'execucion de « %s » :
    %s

en: LM Sensors
oc: LM Captadors

en: Error: Could not connect to sensors!
oc: Error : se pòt pas connectar als captadors !

en: Sensors Plugin Failure
oc: Error dins l'empeuton de captadors

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
oc: Semblariá qu'i aguèsse un problèma de lectura d'una valor caracteristica del captador.
    L'execucion normala pòt pas èsser garantida.

en: Sensors t_ype:
oc: T_ipe de captadors :

en: Description:
oc: Descripcion :

en: U_pdate interval (seconds):
oc: _Interval de mesa a jorn (segondas) :

en: Name
oc: Nom

en: Value
oc: Valor

en: Show
oc: Afichar

en: Temperature scale:
oc: Escala de temperatura :

en: _Sensors
oc: _Captador

en: No sensors found!
oc: Cap de captador pas trobat !

en: off
oc: inactiu

en: on
oc: actiu

en: %.0f rpm
oc: %.0f tr/mn

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
oc: Captadors Xfce4 %s
    Aqueste programa es publicat jos la licéncia GPL v2.
    Lo tèxte de la licéncia pòt èsser trobat a l'interior de l'archiu font del programa o dins /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 o a http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
oc: Captadors Xfce4 %s

en: _Overview
oc: _Apercebut

en: _Tachometers
oc: _Taquimètres

en: Sensors Viewer
oc: Afichador de captadors

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
oc: Empeuton de Captadors :
    Semblariá qu'i aguèsse un problèma de lectura de valor sus un captador.
    L'execucion normala pòt pas èsser garantida.

en: Sensor Viewer
oc: Afichador de captador

en: Show sensor values.
oc: Afichar las valors del captador.

en: Sensor Values Viewer
oc: Afichador de las valors dels captadors
