Xfce Panel Plugins - en to sk translation catalogue (74 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
sk: <span><b>Senzory</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sk: Zásuvný modul Senzory:
    Pri čítaní hodnoty senzora sa vyskytla chyba.
    Správne fungovanie nie je zaručené.

en: No sensors selected!
sk: Nie sú vybrané žiadne senzory!

en: UI style:
sk: Štýl používateľského rozhrania:

en: _progress bars
sk: ukazovatele _priebehu

en: _tachos
sk: o_táčkomery

en: Show _labels
sk: Zobraziť pop_isy

en: _Automatic bar colors
sk: _Automatické farby ukazovateľov priebehu

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
sk: Ak je voľba zapnutá, farby ukazovateľov závisia od ich hodnôt (normálna, vysoká, veľmi vysoká).
    Ak je voľba vypnutá, ukazovatele používajú farby senzorov definované používateľom.
    Ak používateľská farba daného senzora nie je definovaná,
    farba jeho ukazovateľa je odvodená od aktuálneho štýlu používateľského rozhrania.

en: _Show title
sk: _Zobraziť názov

en: _Number of text lines:
sk: _Počet textových riadkov:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
sk: _Prekryť všetky riadky/stĺpce v paneli

en: F_ont size:
sk: Veľ_kosť písma:

en: x-small
sk: veľmi malé

en: small
sk: malé

en: medium
sk: stredné

en: large
sk: veľké

en: x-large
sk: veľmi veľké

en: F_ont:
sk: Písm_o:

en: Show _Units
sk: Zobraziť j_ednotky

en: Small horizontal s_pacing
sk: Malý vodorovný oddeľovací _priestor

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
sk: Priehľadnosť farby tachometra:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
sk: Farba tachometra:

en: Suppress messages
sk: Potlačiť správy

en: Suppress tooltip
sk: Potlačiť popisy

en: E_xecute on double click:
sk: _Spustiť pri dvojitom kliknutí

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: UI style options
sk: Voľby štýlu používateľského prostredia

en: _Miscellaneous
sk: _Rôzne

en: Sensors Plugin
sk: Zásuvný modul Senzory

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
sk: Vlastnosti, ako napríklad názov, farby, najnižšia a najvyššia hodnota môžete zmeniť dvojitým kliknutím na položku, úpravou obsahu a stlačením klávesu "Return" alebo výberom iného poľa.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
sk: Zobraziť hodnoty zo senzorov LM sensors, ACPI, pevných diskov, NVIDIA

en: Copyright (c) 2004-2021
sk: Autorské práva (c) 2004-2021

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
sk: Pevné disky

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
sk: Napájanie

en: Voltage
sk: Napätie

en: ACPI v%s zones
sk: Zóny ACPI v%s

en: <Unknown>
sk: <Neznámy>

en: NVIDIA GPU core temperature
sk: Teplota jadra grafického procesora NVIDIA

en: Don't show this message again
sk: Túto správu už nezobrazovať

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
sk: Teploty pevných diskov zo systému S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
sk: Aplikácia "hddtemp" sa nespustila správne aj napriek tomu, že je spustiteľná. Disky väčšinou vyžadujú práva používateľa root, avšak aplikácia "hddtemp" nemá nastavený bit SUID.
    
    Jednoduchým, ale nečistým riešením je spustenie príkazu "chmod u+s %s" pod používateľom root a následné opätovné spustenie tohoto zásuvného modulu, alebo jeho panelu.
    
    Volanie "%s" vrátilo túto chybu: 
    %s
    s návratovou hodnotou %d.

en: Suppress this message in future
sk: V budúcnosti potlačiť tieto správy

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
sk: Pri spustení "%s" nastala chyba: %s

en: LM Sensors
sk: Senzory LM (linux-monitoring)

en: Error: Could not connect to sensors!
sk: Chyba: Nedá sa pripojiť k senzorom!

en: Sensors Plugin Failure
sk: Zlyhanie zásuvného modulu Senzory

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sk: Pri čítaní hodnoty senzorov zrejme došlo k problému.
    Nie je možné zaručiť správne fungovanie.

en: Sensors t_ype:
sk: T_yp senzorov:

en: Description:
sk: Popis:

en: U_pdate interval (seconds):
sk: I_nterval aktualizácie (v sekundách):

en: Name
sk: Názov

en: Value
sk: Hodnota

en: Show
sk: Zobraziť

en: Color
sk: Farba

en: Temperature scale:
sk: Meradlo teploty:

en: _Celsius
sk: Stupne _Celzia

en: _Fahrenheit
sk: Stupne _Fahrenheita

en: _Sensors
sk: _Senzory

en: No sensors found!
sk: Senzory nenájdené!

en: off
sk: vypnuté

en: on
sk: zapnuté

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
sk: Senzory %s pre Xfce4
    Tento program je vydaný pod licenciou GPL v2.
    Licenciu nájdete v archíve zdrojového kódu tohoto programu, alebo v priečinku /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 alebo na adrese http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
sk: Xfce4 Senzory %s
    Zobrazuje informácie o vašich hardvérových senzoroch, stav ACPI, teploty HDD a teplotu Nvidia GPU.
    Zhrnutie: 
      xfce4-sensors [voľba]
    kde [voľba] je jedno z nasledujúcich:
      -h, --help    vypíše dialóg pomocníka.
      -l, --license vypíše informácie o licencii.
      -V, --version vypíše informácie o verzii.
    
    Tento program je zverejnený pod GPL v2.

en: Xfce4 Sensors %s
sk: Senzory %s pre Xfce4

en: _Overview
sk: _Prehľad

en: _Tachometers
sk: O_táčkomery

en: Sensors Viewer
sk: Prehliadač senzorov

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sk: Prehliadač senzorov:
    Pri čítaní hodnôt senzorov nastali problémy.
    Nie je možné zaručiť správne fungovanie.

en: Sensor Viewer
sk: Prehliadač senzorov

en: Show sensor values.
sk: Zobrazuje hodnoty senzorov

en: Sensor Values Viewer
sk: Prehliadač hodnôt senzorov

en: Sensor plugin
sk: Zásuvný modul Senzor
