Xfce Panel Plugins - en to sq translation catalogue (72 entries)

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
sq: <span><b>Ndijues</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sq: Shtojcë Ndijuesish:
    Duket se pati një problem në leximin e vlerës së ndijuesit të një veçorie.
    S’garantohet dot vazhdimi si duhet.

en: No sensors selected!
sq: Pa ndijues të përzgjedhur!

en: UI style:
sq: Stil UI:

en: _text
sq: _tekst

en: _progress bars
sq: shtylla _ecurie

en: _tachos
sq: _shpejtësimatës

en: Show _labels
sq: Shfaq _etiketa

en: _Automatic bar colors
sq: Ngjyra të _automatizuara shtyllash

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
sq: Në u aktivizoftë, ngjyrat e shtyllave varen nga vlera e tyre (normale,
    e lartë, shumë e lartë).
    Në u çaktivizoftë, shtyllat përdorin ngjyra ndijuesi përcaktuar nga përdoruesi.
    Nëse është e papërcaktuar një ngjyrë e veçantë ndijuesi e përcaktuar nga
    përdoruesi, ngjyra e shtyllës nxirret nga stili aktual i UI-t.

en: _Show title
sq: _Shfaq titull

en: _Number of text lines:
sq: _Numër rreshtash teksti:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
sq: _Mbulo krejt rreshtat/shtyllat e panelit

en: F_ont size:
sq: Madhësi _shkronjash:

en: small
sq: të vogla

en: medium
sq: të mesme

en: large
sq: të mëdha

en: x-large
sq: shumë të mëdha

en: F_ont:
sq: Shkr_onja

en: Show _Units
sq: Shfaq _Njësi

en: Small horizontal s_pacing
sq: _Hapësirë horizontale e vogël

note: Alpha value of the tacho coloring
en: Tacho color alpha value:
sq: Vlerë alfa për ngjyrë shpejtësimatësi:

note: The value from HSV color model
en: Tacho color value:
sq: Vlerë ngjyre shpejtësimatësi:

en: Suppress messages
sq: Mos lejo shfaqje mesazhesh

en: Suppress tooltip
sq: Mos lejo shfaqje ndihmëze

en: E_xecute on double click:
sq: Për_mbushe kur dyklikohet:

en: _View
sq: _Parje

en: UI style options
sq: Mundësi stili UI

en: _Miscellaneous
sq: Të _ndryshme

en: Sensors Plugin
sq: Shtojcë Ndijuesish

en: Properties
sq: Veti

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
sq: Vetitë e një veçorie, të tilla si emri, ngjyrat, vlera min./maks., mund t’i ndryshoni duke dyklikuar mbi zërin, përpunuar lëndën dhe shtypur "Rikthehu" ose duke përzgjedhur një fushë tjetër.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
sq: Shfaq vlera ndijuesish për ndijues LM, ACPI, disqe, NVIDIA

en: Copyright (c) 2004-2021
sq: Të drejta kopjimi (c) 2004-2021

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
sq: Hard disqe

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
sq: Energji

en: Voltage
sq: Voltazh

en: ACPI v%s zones
sq: Zona ACPI v%s

en: <Unknown>
sq: <E panjohur>

en: NVIDIA GPU core temperature
sq: Temperaturë procesori GPU NVIDIA

en: Don't show this message again
sq: Mos e shfaq më këtë mesazh

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
sq: Temperatura hard disku S.M.A.R.T.

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
sq: "hddtemp" s’u përmbush si duhej, edhe pse është i ekzekutueshëm. Ka shumë të ngjarë që kjo të vijë ngaqë disqet lypin privilegje rrënje për të lejuar leximin e temperaturës së tyre, dhe "hddtemp" s’ka setuid root hëpërhë.
    
    Një zgjidhje e lehtë, por e pistë, do të ishte të xhirohej "chmod u+s %s" si përdorues rrënjë dhe të rinisej shtojca apo paneli i saj.
    
    Thirrja e "%s" prodhoi gabimin vijues:
    %s
    me vlerë përgjigje %d.

en: Suppress this message in future
sq: Mos lejo shfaqjen e këtij mesazhi në të ardhmen

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
sq: Ndodhi një gabim gjatë përmbushjes së "%s":
    %s

en: LM Sensors
sq: Ndijues LM

en: Error: Could not connect to sensors!
sq: Gabim: S’u bë dot lidhja me ndijuesit!

en: Sensors Plugin Failure
sq: Dështim Shtojce Ndijuesi

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sq: Duket se ka problem me leximin e vlerës së një ndijuesi.
    Nuk garantohet dot ecuria e duhur.

en: Sensors t_ype:
sq: _Lloj ndijuesish:

en: Description:
sq: Përshkrim:

en: U_pdate interval (seconds):
sq: Interval _përditësimi (sekonda):

en: Name
sq: Emër

en: Value
sq: Vlerë

en: Show
sq: Shfaq

en: Color
sq: Ngjyrë

en: Min
sq: Min.

en: Max
sq: Maks.

en: Temperature scale:
sq: Shkallë temperature:

en: _Sensors
sq: _Ndijues

en: No sensors found!
sq: S'u gjetën ndijues!

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
sq: Ndijues Xfce4 %s
    Ky program botohet sipas GPL v2.
    Teksti i licencës mund të gjendet brenda arkivit të burimit të programit ose te /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 apo te http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
sq: Ndijues Xfce4 %s
    Shfaq të dhëna mbi ndijuesit e hardware-it tuaj, gjendjesh ACPI, temperatura disqesh dhe temperaturë njësie GPU Nvidia.
    Përmbledhje: 
      xfce4-sensors [mundësi]
    ku [mundësi] është një nga sa vijon:
      -h, --help    Shtyp këtë dialog ndihme.
      -l, --license Shtyp të dhëna licence.
      -V, --version Shtyp të dhëna versioni.
    
    Ky program botohet nën GPL v2.

en: Xfce4 Sensors %s
sq: Ndijues Xfce4 %s

en: _Overview
sq: _Përmbledhje

en: _Tachometers
sq: _Shpejtësimatës

en: Sensors Viewer
sq: Parës Ndijuesish

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, * or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sq: Parës Ndijuesish:
    Duket se pati një problem në leximin e vlerës së ndijuesit për një veçori.
    S’garantohet dot vazhdim si duhet.

en: Sensor Viewer
sq: Parës Ndijuesi

en: Show sensor values.
sq: Shfaq vlera ndijuesish.

en: Sensor Values Viewer
sq: Parës Vlerash Ndijuesi

en: Sensor plugin
sq: Shtojcë ndijuesish
