Xfce Panel Plugins - en to sr translation catalogue (78 entries)

note: Power with unit Watts, not Energy with Joules or kWh
en: Power
sr: Потрошња

en: Voltage
sr: Напон

en: ACPI
sr: АЦПИ

en: ACPI v%s zones
sr: АЦПИ v%s области

en: <Unknown>
sr: <Непознато>

note: only use this if no hddtemp sensor or do only use this , if it is an lmsensors device. whatever.
en: Hard disks
sr: Чврсти дискови

en: Don't show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: Sensors Plugin
sr: Прикључак пријемник

en: S.M.A.R.T. harddisk temperatures
sr: С:М:А:Р:Т температуре чврстих дискова

en: "hddtemp" was not executed correctly, although it is executable. This is most probably due to the disks requiring root privileges to read their temperatures, and "hddtemp" not being setuid root.
    
    An easy but dirty solution is to run "chmod u+s %s" as root user and restart this plugin or its panel.
    
    Calling "%s" gave the following error:
    %s
    with a return value of %d.
sr: „hddtemp“ није правилно извршен, иако је извршна датотека. То је највероватније зато што дискови захтевају корена овлашћења за читање њихових температура, и „hddtemp“ нема кориснички лб корена.
    
    Лако и прљаво решење је покренути „chmod u+s %s“ као корени корисник и поново покренути овај прикључак, или његову полицу.
    
    Позивање „%s“ је дало следећу грешку:
    %s
    са излазном вредношћу %d.

en: Suppress this message in future
sr: Потисни ове поруке убудуће

en: An error occurred when executing "%s":
    %s
sr: Дошло је до грешке приликом извршавања „%s“:
    %s

en: LM Sensors
sr: Пријемници ЛМ-а

en: Error: Could not connect to sensors!
sr: Грешка: не могу се повезати са пријемницима!

en: NVIDIA GPU core temperature
sr: Топлота језгра ГПУ-а Нвидије

en: nvidia
sr: енвидиа

en: No sensors found!
sr: Нисам пронашао пријемнике!

en: off
sr: искључи

en: on
sr: укључи

en: Sensors Plugin Failure
sr: Прикључак пријемника је неуспешан

en: Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sr: Изгледа да се десио проблем читања вредности особина пријемника.
    Није могуће јемчити за правилан наставак.

en: Sensors t_ype:
sr: В_рста пријемника:

en: Description:
sr: Опис:

en: U_pdate interval (seconds):
sr: Учесталост освежавања (секунде):

en: Name
sr: Назив

en: Value
sr: Вредност

en: Show
sr: Прикажи

en: Color
sr: Боја

en: Min
sr: Најмање

en: Max
sr: Највише

en: Temperature scale:
sr: Топлотна лествица:

en: _Celsius
sr: _Целзиј

en: _Fahrenheit
sr: _Фаренхајт

en: _Sensors
sr: _Пријемници

note: initialize value label widget
en: <span><b>Sensors</b></span>
sr: <span><b>Пријемници</b></span>

note: output to stdout on command line, not very useful for user, except for tracing problems
en: Sensors Plugin:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sr: Прикључак пријемника:
    Изгледа да се десио проблем читања вредности особина пријемника.
    Није могуће јемчити за правилан наставак.

en: No sensors selected!
sr: Нема изабраних пријемника!

en: UI style:
sr: Изглед  корисничког сучеља:

en: _text
sr: _натпис

en: _progress bars
sr: _траке напредака

en: _tachos
sr: _кружни мерачи

en: Show _labels
sr: Прикажи _натписе

en: _Automatic bar colors
sr: _Самостално обоји траке

en: If enabled, bar colors depend on their values (normal, high, very high).
    If disabled, bars use the user-defined sensor colors.
    If a particular user-defined sensor color is unspecified,
    the bar color is derived from the current UI style.
sr: Уколико је омогућено, боја траке зависи од њене вредности (обична, јарка, врло јарка).
    Ако ли је онемогућено, траке користе предодређене боје.
    Ако ли није кориснички одређена боја,
    боја траке ће произићи из тренутног изгледа корисничког сучеља.

en: _Show title
sr: _Прикажи наслов

en: _Number of text lines:
sr: _Број линија текста:

note: The Xfce 4 panel can have several rows or columns. With such a mode, the plugins are allowed to span over all available rows/columns. When translating, "cover" might be replaced by "use" or "span".
en: _Cover all panel rows/columns
sr: _Сакриј све редове/колоне полице

en: F_ont size:
sr: Величина _словног лика:

en: x-small
sr: икс-мали

en: small
sr: мали

en: medium
sr: средњи

en: large
sr: велики

en: x-large
sr: икс-велики

en: F_ont:
sr: Сл_овни лик:

en: Show _Units
sr: Прикажи _јединице

en: Small horizontal s_pacing
sr: Мали водоравни р_азмаци

en: Tacho color alpha value:
sr: Прозирност бележника мерача:

en: Tacho color value:
sr: Боја бележника мерача:

en: Suppress messages
sr: Потисни поруке

en: Suppress tooltip
sr: Потисни напомену

en: E_xecute on double click:
sr: П_окрени на двоклик:

en: _View
sr: _Преглед

en: UI style options
sr: Могућности изгледа корисничког сучеља

en: _Miscellaneous
sr: _Разно

note: button icon name
en: _Close
sr: _Затвори

en: You can change a feature's properties such as name, colours, min/max value by double-clicking the entry, editing the content, and pressing "Return" or selecting a different field.
sr: Можете променити поставке одлика као што је назив, боје, најмања/највећа вредност двокликом на ставку, уређивањем садржаја, и притиском на „Врати“, или одабиром другог поља.

en: Show sensor values from LM sensors, ACPI, hard disks, NVIDIA
sr: Приказуј вредности пријемника ЛМ-а , АЦПИ-а, чврстих дискова, Нвидије

en: Sensor plugin
sr: Прикључак пријемник

en: Show sensor values.
sr: Прикажи вредности пријемника.

note: FIXME: either print nothing, or undertake appropriate action, or pop up a message box.
en: Sensors Viewer:
    Seems like there was a problem reading a sensor feature value.
    Proper proceeding cannot be guaranteed.
sr: Прегледник пријемника:
    Изгледа да се десио проблем читања вредности особина пријемника.
    Није могуће јемчити за правилан наставак.

en: _Overview
sr: _Преглед

en: _Tachometers
sr: _Кружни мерачи

en: Sensors Viewer
sr: Прегледник пријемника

en: Xfce4 Sensors %s
    This program is published under the GPL v2.
    The license text can be found inside the program's source archive or under /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2 or at http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt
sr: Пријемници ИксФЦЕ4-ја %s
    Овај програм је објављен под ОЈД в2.
    Садржај дозволе се може наћи у складишту изворног кода програма, или у /usr/share/apps/LICENSES/GPL_V2, или на http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.txt

en: Xfce4 Sensors %s
    Displays information about your hardware sensors, ACPI status, harddisk temperatures and Nvidia GPU's temperature.
    Synopsis: 
      xfce4-sensors [option]
    where [option] is one of the following:
      -h, --help    Print this help dialog.
      -l, --license Print license information.
      -V, --version Print version information.
    
    This program is published under the GPL v2.
sr: Пријемници Иксфце4-ја %s
    Приказ података о пријемницима тврдотворина, стању АЦПИ-ја, топлоти чврстих дискова и Нвидијине картице
    Сажетак
      xfce4-sensors [могућност]
    где је [могућност] једна од следећих:
      -h, --help    Исписује овај садржај помоћи.
      -l, --license Исписује податке о дозволи.
      -V, --version Исписује податке о издању.
    
    Овај програм је објављен под ОЈД в2.

en: Xfce4 Sensors %s
sr: Пријемници Иксфце4-ја %s

en: Sensor Viewer
sr: Прегледник пријемника

en: Sensor Values Viewer
sr: Прегледник вредности пријемника
