xfce4-session.xfce-4-18 - en to az translation catalogue (161 entries)

en: Xfce Session
az: Xfce Oturumu

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
az: Xfce'ni öz iş qoyağı ortamınız kimi başlatmaq üçün bu oturumu seçin

en: Session
az: Oturum

en: Last accessed
az: Son giriş

en: Settings manager socket
az: Ayarlar yönətməni yuvası

en: SOCKET ID
az: YUVA KİMLİYİ

en: Version information
az: Sürüm bilgisi

en: Type '%s --help' for usage.
az: İşləniş üçün '%s --help' yazın.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
az: Xfce gəliştirici birliyi. Bütün özgülər qorunur.

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

en: Unable to contact settings server
az: Ayarlar qulluqçusuna bağlanmaq alınmır

en: Unable to create user interface from embedded definition data
az: Gömülü tanım verilənindən işlədən arayüz yaratmaq olmur

en: App_lication Autostart
az: _Uyğulama Özaçılması

en: Currently active session:
az: İndiki işlək oturum:

en: If running
az: İşləyirsə

en: Always
az: Sürəkli

en: Immediately
az: Anında

en: Never
az: Heç vaxt

en: Session Save Error
az: Oturum Qoruma Yanlışı

en: Unable to save the session
az: Oturumu qorumaq alınmır

en: _Close
az: _Bağla

en: Clear sessions
az: Oturumları təmizlə

en: Are you sure you want to empty the session cache?
az: Oturumun ön yaddaşını boşaltmaq istəyirsən?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
az: Uyğulamalarınızın qorunmuş durumları sıradakı girişinizdə qaytarılmayacaq.

en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Proceed
az: _İrəlilə

en: You might need to delete some files manually in "%s".
az: "%s"dakı bir neçə düzümü özünüzün silməsi gərəkli ola bilər.

en: All Xfce cache files could not be cleared
az: Xfce'nin bütün ön yaddaş düzümləri təmizlənə bilmədi

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
az: "%s" işini sonlandırmaq istədiyinizə güvənirsiz?

en: Terminate Program
az: Uyğulamanı Sonlandır

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
az: Uyğulama qorunmamış bütün verilənləri itirəcək, sıradakı oturumunuzda yenidən başladılmayacaq.

en: _Quit Program
az: Uyğulamadan _Çıx

en: Unable to terminate program.
az: Uyğulamanı sonlandırmaq olmur.

en: (Unknown program)
az: (Bilinməyən uyğulama)

en: Priority
az: Öncəlik

en: PID
az: İKM

en: Program
az: Uyğulama

en: Restart Style
az: Səpkini yenidən başlat

en: _OK
az: _Oldu

en: Add application
az: Uyğulama artır

en: Name:
az: Ad:

en: Description:
az: Açıqlama:

en: Command:
az: Göstəriş:

en: Trigger:
az: Tətikləyən:

en: Select a command
az: Göstəriş seç

en: Cancel
az: Dayandır

en: OK
az: Oldu

en: Edit application
az: Uyğulamanı düzəlt

en: on login
az: girərkən

en: on logout
az: çıxarkən

en: on shutdown
az: söndürərkən

en: on restart
az: yenidən başladarkən

en: on suspend
az: asğıdaykən

en: on hibernate
az: yuxudaykən

en: on hybrid sleep
az: yarı-yuxudaykən

en: on switch user
az: işlədəni dəyişərkən

en: Failed to open %s for writing
az: %s, yazılış üçün açılmadı

en: Failed to unlink %s: %s
az: %s keçidi yığışdırıla bilmədi: %s

en: Failed to create file %s
az: %s düzümü yaradıla bilmədi

en: Failed to write file %s
az: %s düzümünə yazmaq alınmadı

en: Failed to open %s for reading
az: %s, oxunuş üçün açıla bilmədi

en: Failed to set run hook
az: Çalışma qarmağı ayarlamaq alınmadı

en: Trigger
az: Tətikləyən

en: Add
az: Artır

en: Remove
az: Sil

en: Remove application
az: Uyğulamanı sil

en: Edit
az: Düzəlt

en: Failed adding "%s"
az: "%s" artırmaq alınmadı

en: Failed to remove item
az: Ögəni silmək alınmadı

en: Failed to edit item
az: Ögəni düzəltmək alınmadı

en: Failed to edit item "%s"
az: "%s" ögəsini düzəltmək alınmadı

en: Failed to toggle item
az: Ögə dəyişimi alınmadı

en: Disable binding to TCP ports
az: TCP portlarına bağlanışı bağla

en: Print version information and exit
az: Sürüm bilgisini yaz, çıx

en: Session Manager
az: Oturum Yönəldəni

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
az: Qaytarmaq istədiyiniz oturumu seçin. Onu qaytarmaq üçün oturumun adını eləcə iki kəz tıklaya bilərsiniz.

en: Create a new session.
az: Yeni oturum yarat.

en: Delete a saved session.
az: Qorunmuş oturumu sil.

note: "Logout" button
en: Log Out
az: Çıx

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
az: Giriş girişimini dayandır, giriş göstəricisinə qayıt.

note: "Start" button
en: Start
az: Başlat

en: Start an existing session.
az: Var olan oturumu başlat.

en: (Unknown)
az: (Bilinməyən)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
az: %s üçün tor yerləşimi baş vurmaq olmadı.
    Bu, Xfce'nin düzgün işləməsinə əngəl yaradacaq.
    Sisteminizdə /etc/hosts düzümünə %s artırmaq
    sorunun çözümünə yardımçı ola bilər.

en: Continue anyway
az: Yenədə ardımla

en: Try again
az: Bir daha sına

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
az: Güvənli oturum adı bəlirləmək olmur.  Olası nədənlər: xconfd çalışmır (D-Bus'un qurulum sorunu); $XDG_CONFIG_DIRS ortam dəyişkəni yanlış ayarlanıb ("%s" içərməlidir), ya da xfce4-session düzgün quraşdırlımayıb.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
az: Özəllənmiş ("%s") güvənli oturumu güvənli oturum kimi göstərilməyib.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
az: Güvənli oturum üçün uyğulama sıralanışı boşdur.

en: Name for the new session
az: Yeni oturumun adı

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
az: Oturum Yönəldəni Yanlışı

en: Unable to load a failsafe session
az: Güvənli oturum yükləmək olmur

en: _Quit
az: _Çıx

en: Shutdown Failed
az: Söndürmək Alınmadı

en: Failed to suspend session
az: Oturumu asğıya almaq alınmadı

en: Failed to hibernate session
az: Oturumu gözlənişə almaq alınmadı

en: Failed to hybrid sleep session
az: Oturumu yarı-yuxuya almaq alınmadı

en: Failed to switch user
az: İşlədəni dəyişmək alınmadı

en: Can only terminate clients when in the idle state
az: Alıcılar ancaq boşda ikən sonlana bilərlər

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
az: Yoxlanış durğusu istənərkən, oturum yönəldəni boşda olmalıdır

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
az: Söndürmə istənərkən, oturum yönəldəni boşda olmalıdır

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
az: Yenidən başlanış durğusu istənərkən, oturum yönəldəni boşda olmalıdır

en: Log out %s
az: %s oturumundan çıx

en: _Log Out
az: Çı_x

en: _Restart
az: _Yenidən Başlat

en: Shut _Down
az: _Söndür

en: Sus_pend
az: _Asğıya al

en: _Hibernate
az: Ya_tırt

en: H_ybrid Sleep
az: Ya_rı Yatırt

en: Switch _User
az: _İşlədəni Dəyiş

en: _Save session for future logins
az: Oturumu gələcək girişlər üçün _qoru

en: An error occurred
az: Yanlışlıq baş verdi

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
az: Kiosk ayarları söndürülməni əngəlləyir

en: Unknown shutdown method %d
az: Bilinməyən sondürmə yöntəmi %d

en: Log out without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən çıx

en: Halt without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən dayandır

en: Reboot without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən yenidən başlat

en: Suspend without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən asğıya al

en: Hibernate without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən gözləməyə keç

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən yarı-yuxuya keç

en: Switch user without displaying the logout dialog
az: Çıxış danışığını göstərmədən işlədəni dəyiş

en: Log out quickly; don't save the session
az: Tez çıx; oturumu qoruma

en: Unknown error
az: Bilinməyən yanlış

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
az: Yazanlar: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
az: , Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
az: Çıxışa çalışarkən yanlış alındı

en: Log out of the Xfce Desktop
az: Xfce İş qoyağından çıx

en: Session and Startup
az: Oturum, Başlanış

en: Customize desktop startup
az: İş qoyağı başlanışını özəlləşdir

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
az: oturum;ayarlar;üstünlüklər;yönəldən;başlanış;giriş;çıxış;söndürmə;açar göstəricisi;uyğulama;özbaşlanış;başlatma;qullqular;daemon;araçı;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
az: Bu uyğulamalar indi çalışan oturumun bölükləridir,
    indi ya da çıxışınızda qoruna bilməzlər
    Aşağıdakı dəyişimlər ancaq oturum qorunduqda etgili olacaq.

en: _Help
az: _Yardım

en: _Display chooser on login
az: Girişdə seçicini _göstər

en: Display the session chooser every time Xfce starts
az: Xfce başlanışlarında oturum seçicisini göstər

en: <b>Session Chooser</b>
az: <b>Oturum Seçicisi</b>

en: Automatically save session on logo_ut
az: Çıxar_kən oturumu özün qoru

en: Always save the session when logging out
az: Bütün çıxışlarda oturumu qoru

en: Pro_mpt on logout
az: Çıxışda Soru_ş

en: Prompt for confirmation when logging out
az: Çıxışda doğrulama üçün soruş

en: <b>Logout Settings</b>
az: <b>Çıxış Ayarları</b>

en: Lock screen be_fore sleep
az: Yatmazdan _öncə göstəricini açarla

en: <b>Shutdown</b>
az: <b>Söndür</b>

en: _General
az: _Topluca

en: Save Sess_ion
az: Ot_urumu Qoru

en: Currently active session: <b>Default</b>
az: İndiki işlək oturum: <b>Varsayılan</b>

en: Current Sessio_n
az: İndiki Oturu_m

en: _Remove
az: _Sil

en: Delete the selected session
az: Seçilmiş oturumu sil

en: Clear Save_d Sessions
az: Qorunmuş Oturumları _Təmizlə

en: Saved _Sessions
az: Qorunmuş _Oturumlar

en: Launch GN_OME services on startup
az: Başlanışda _GNOME qulluqlarını başlat

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
az: Gnome-keyrinq kimi GNOME qulluqlarını başlat

en: Launch _KDE services on startup
az: Başlanışda _KDE qulluqlarını başlat

en: Start KDE services, such as kdeinit
az: Kdeinit kimi KDE qulluqlarını başlat

en: <b>Compatibility</b>
az: <b>Uyumluq</b>

en: Manage _remote applications
az: _Uzaq uyğulamaları yönəlt

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
az: Uzaq uyğulamaları tor üzərindən yönəlt (bu büvənliyi risk altına ala bilər)

en: <b>Security</b>
az: <b>Güvənlik</b>

en: Ad_vanced
az: G_əlişmiş

en: Saving Session
az: Oturum Qorunur

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
az: Oturumunuz  qorunmaq üzrədir. Gözləmək istəmirsinizsə, bu pəncərəni bağlaya bilərsiniz.
