xfce4-session.xfce-4-18 - en to be@tarask translation catalogue (160 entries)

en: Xfce Session
be@tarask: Сэанс Xfce

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
be@tarask: Выкарыстайце гэты сэанс для запуску асяродьдзя Xfce

en: Session
be@tarask: Сэанс

en: Last accessed
be@tarask: Апошні доступ

en: Settings manager socket
be@tarask: Сокэт кіраўніка наладаў

en: SOCKET ID
be@tarask: ID СОКЭТУ

en: Version information
be@tarask: Дадзеныя аб вэрсіі

en: Type '%s --help' for usage.
be@tarask: Увядзіце '%s --help' для выкарыстаньня.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be@tarask: Суполка распрацоўкі XFCE. Усе правы абароненыя.

en: Please report bugs to <%s>.
be@tarask: Паведамляйце пра памылкі <%s>.

en: Unable to contact settings server
be@tarask: Немагчыма зьвязацца з сэрвэрам наладаў

en: Unable to create user interface from embedded definition data
be@tarask: Немагчыма стварыць інтэрфэйс карыстача з убудаваных дадзеных

en: App_lication Autostart
be@tarask: Аўта_запуск дастасаваньняў

en: Currently active session:
be@tarask: Бягучы сэанс:

en: If running
be@tarask: Калі выконваецца

en: Always
be@tarask: Заўсёды

en: Immediately
be@tarask: Неадкладна

en: Never
be@tarask: Ніколі

en: Session Save Error
be@tarask: Не атрымалася захаваць сэанс

en: Unable to save the session
be@tarask: Немагчыма захаваць сэанс

en: _Close
be@tarask: Зачыніць

en: Clear sessions
be@tarask: Ачысьціць сэансы

en: Are you sure you want to empty the session cache?
be@tarask: Ачысьціць кішэню сэансу?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
be@tarask: Захаваны стан вашых дастасаваньняў не будзе адноўлены падчас наступнага ўваходу ў сыстэму.

en: _Cancel
be@tarask: _Скасаваць

en: _Proceed
be@tarask: _Працягнуць

en: You might need to delete some files manually in "%s".
be@tarask: Магчыма, трэба выдаліць некаторыя файлы ў "%s".

en: All Xfce cache files could not be cleared
be@tarask: Не атрымалася ачысьціць усе файлы кішэню Xfce

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
be@tarask: Завяршыць "%s"?

en: Terminate Program
be@tarask: Завяршыць працэс

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
be@tarask: Праграма страціць усе незахаваныя дадзеныя й ня будзе запушчаная ў вашым наступным сэансе.

en: _Quit Program
be@tarask: Вы_йсьці з дастасаваньня

en: Unable to terminate program.
be@tarask: Немагчыма завяршыць дастасаваньне.

en: (Unknown program)
be@tarask: (Невядомае дастасаваньне)

en: Priority
be@tarask: Прыярытэт

en: Program
be@tarask: Дастасаваньне

en: Restart Style
be@tarask: Стыль перазапуску

en: _OK
be@tarask: _Добра

en: Add application
be@tarask: Дадаць дастасаваньне

en: Name:
be@tarask: Імя:

en: Description:
be@tarask: Апісаньне:

en: Command:
be@tarask: Загад:

en: Trigger:
be@tarask: Запусьціць:

en: Select a command
be@tarask: Абраць загад

en: Cancel
be@tarask: Скасаваць

en: OK
be@tarask: Добра

en: Edit application
be@tarask: Рэдагаваць дастасаваньне

en: on login
be@tarask: падчас уваходу

en: on logout
be@tarask: падчас выхаду

en: on shutdown
be@tarask: падчас выключэньня

en: on restart
be@tarask: падчас перазапуску

en: on suspend
be@tarask: падчас прыпыненьня

en: on hibernate
be@tarask: падчас сну

en: on hybrid sleep
be@tarask: падчас спалучанага рэжыму сну

en: on switch user
be@tarask: падчас абраньня карыстача

en: Failed to open %s for writing
be@tarask: Немагчыма адчыніць %s для запісу

en: Failed to unlink %s: %s
be@tarask: Немагчыма адвязаць %s: %s

en: Failed to create file %s
be@tarask: Немагчыма стварыць файл %s

en: Failed to write file %s
be@tarask: Немагчыма прачытаць файл %s

en: Failed to open %s for reading
be@tarask: Немагчыма адчыніць %s для чытаньня

en: Failed to set run hook
be@tarask: Немагчыма прызначыць апрацоўшчык

en: Trigger
be@tarask: Запусьціць

en: Add
be@tarask: Добавить

en: Remove
be@tarask: Прыбраць

en: Remove application
be@tarask: Прыбраць дастасаваньне

en: Edit
be@tarask: Рэдагаваць

en: Failed adding "%s"
be@tarask: Немагчыма дадаць "%s"

en: Failed to remove item
be@tarask: Немагчыма прыбраць файл

en: Failed to edit item
be@tarask: Немагчыма рэдагаваць элэмэнт

en: Failed to edit item "%s"
be@tarask: Немагчыма рэдагаваць элэмэнт "%s"

en: Failed to toggle item
be@tarask: Немагчыма пераключыць элэмэнт

en: Disable binding to TCP ports
be@tarask: Выключыць зьвязваньне з партамі TCP

en: Print version information and exit
be@tarask: Друкаваць дадзеныя аб вэрсыі й выйсьці

en: Session Manager
be@tarask: Кіраўнік сэансу

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
be@tarask: Сэанс, які трэба аднавіць. Можна пстрыкнуць двойчы па назве сэансу, каб аднавіць яго.

en: Create a new session.
be@tarask: Стварыць новы сеанс.

en: Delete a saved session.
be@tarask: Выдаліць захаваны сэанс.

note: "Logout" button
en: Log Out
be@tarask: Выйсьці

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
be@tarask: Скасаваньне ўваходу прывядзе да вяртаньня да экрану ўваходу ў сістэму.

note: "Start" button
en: Start
be@tarask: Пачаць

en: Start an existing session.
be@tarask: Пачаць існую сэсію.

en: (Unknown)
be@tarask: (Невядома)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
be@tarask: Немагчыма адшукаць сеціўны адрас для %s.
    Гэта перашкаджае Xfce правільна працаваць.
    Магчыма, каб выправіць хібу, дадайце
    %s у файл /etc/hosts вашае сыстэмы.

en: Continue anyway
be@tarask: Працягнуць у любым разе

en: Try again
be@tarask: Паспрабаваць зноў

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
be@tarask: Немагчыма вызначыць назву бясьпечнага сэансу.  Магчымыя прычыны: xfconfd ня запушчаны (хібы ў D-Bus); пераменная асяродьдзя $XDG_CONFIG_DIRS наладжана няслушна (яна мусіць уключаць "%s"), або xfce4-session кепска ўсталяваны.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
be@tarask: Зададзены небясьпечны сэанс ("%s") не пазначаны як небясьпечны.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
be@tarask: Сьпіс дастасаваньняў бясьпечнага сеансу пусты.

en: Name for the new session
be@tarask: Назва новага сэансу

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
be@tarask: Памылка кіраўніка сэансу

en: Unable to load a failsafe session
be@tarask: Немагчыма загрузіць бясьпечны сэанс

en: _Quit
be@tarask: _Выйсьці

en: Shutdown Failed
be@tarask: Памылка падчас выключэньня

en: Failed to suspend session
be@tarask: Немагчыма прыпыніць сэанс

en: Failed to hibernate session
be@tarask: Немагчыма ўсыпіць сэанс

en: Failed to hybrid sleep session
be@tarask: Немагчыма ўвайсьці ў спалучаны рэжым сну

en: Failed to switch user
be@tarask: Немагчыма абраць карыстача

en: Can only terminate clients when in the idle state
be@tarask: Магчыма толькі завяршаць працу кліэнтаў калі сэанс прастойвае

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
be@tarask: Кіраўнік сэансаў мусіць прастойваць, калі ідзе запыт на кантрольны пункт

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
be@tarask: Кіраўнік сэансаў мусіць прастойваць калі ідзе запыт на выключэньне

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
be@tarask: Кіраўнік сэансаў мусіць быць у рэжыме чаканьня падчас запыту перазапуску

en: Log out %s
be@tarask: Выйсьці з %s

en: _Log Out
be@tarask: _Выйсьці

en: _Restart
be@tarask: Пераза_пусьціць

en: Shut _Down
be@tarask: Вык_лючыць

en: Sus_pend
be@tarask: Пры_пыніць

en: _Hibernate
be@tarask: _Усыпіць

en: H_ybrid Sleep
be@tarask: Спалучаны сон

en: Switch _User
be@tarask: Абраць _карыстача

en: _Save session for future logins
be@tarask: За_хаваць сэанс для будучых уваходаў

en: An error occurred
be@tarask: Узьнікла памылка

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
be@tarask: Выключэньне недаступна ў рэжыме кіёску

en: Unknown shutdown method %d
be@tarask: Невядомы мэтад выключэньня %d

en: Log out without displaying the logout dialog
be@tarask: Выходзіць з сыстэмы не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Halt without displaying the logout dialog
be@tarask: Выключаць кампутар не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Reboot without displaying the logout dialog
be@tarask: Перазапускаць кампутар не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Suspend without displaying the logout dialog
be@tarask: Прыпыняць кампутар не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Hibernate without displaying the logout dialog
be@tarask: Усыпляць кампутар не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
be@tarask: Пераходзіць у спалучаны сон не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Switch user without displaying the logout dialog
be@tarask: Абіраць карыстача не адлюстроўваючы вакно выключэньня

en: Log out quickly; don't save the session
be@tarask: Хутка выйсьці без захаваньня сэансу

en: Unknown error
be@tarask: Невядомая памылка

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
be@tarask: Напісана Бэнэдыктам Мёрэрам <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
be@tarask: і Браянам Таррыконэ <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
be@tarask: Падчас завяршэньня сэансу адбылася памылка

en: Log out of the Xfce Desktop
be@tarask: Выйсьці з Xfce

en: Session and Startup
be@tarask: Сэансы й запуск (аўтазапуск, аўтазагрузка)

en: Customize desktop startup
be@tarask: Наладзіць запуск працоўнага асяродьдзя

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
be@tarask: сэанс;налады;перавагі;мэнэджэр;запуск;уваход;выхад з сыстэмы;завяршэньне працы;экран блякаваньня;дастасаваньне;аўтазапуск;запуск;службы;дэман;агэнт;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
be@tarask: Гэтыя дастасаваньні не зьяўляюцца часткай дзейнага сэансу
    й могуць быць захаваныя калі Вы завяршыце яго.  
    Наступныя зьмены ажыцьцявяцца толькі калі сэанс будзе захаваны.

en: _Help
be@tarask: _Даведка

en: _Display chooser on login
be@tarask: Абіральнік сэансаў пры ўваходзе

en: Display the session chooser every time Xfce starts
be@tarask: Абіральнік сэансаў падчас кожнага запуску Xfce

en: <b>Session Chooser</b>
be@tarask: <b>Абіральнік сэансаў</b>

en: Automatically save session on logo_ut
be@tarask: Аўтаматам захоўваць сэанс падчас вы_хаду

en: Always save the session when logging out
be@tarask: Заўсёды захоўваць сэанс падчас яго завяршэньня

en: Pro_mpt on logout
be@tarask: _Пацьверджаньне падчас выхаду

en: Prompt for confirmation when logging out
be@tarask: Пацверджаньне пры выхадзе з сэансу

en: <b>Logout Settings</b>
be@tarask: <b>Налады выхаду</b>

en: Lock screen be_fore sleep
be@tarask: Блякаваць экран перад пераходам у сон

en: <b>Shutdown</b>
be@tarask: <b>Выключэньне</b>

en: _General
be@tarask: _Агульныя

en: Save Sess_ion
be@tarask: Захаваць _сеанс

en: Currently active session: <b>Default</b>
be@tarask: Бягучы сэанс: <b>Прадвызначана</b>

en: Current Sessio_n
be@tarask: Бягучы _сэанс

en: _Remove
be@tarask: _Выдаліць

en: Delete the selected session
be@tarask: Выдаліць абраны сэанс

en: Clear Save_d Sessions
be@tarask: Прыбраць _захаваныя сеансы

en: Saved _Sessions
be@tarask: Захаваныя _сэансы

en: Launch GN_OME services on startup
be@tarask: Запускаць службы GN_OME падчас запуску

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
be@tarask: Запускаць службы GNOME кшталту gnome-keyring

en: Launch _KDE services on startup
be@tarask: Запускаць службы _KDE падчас запуску

en: Start KDE services, such as kdeinit
be@tarask: Запускаць службы KDE кшталту kdeinit

en: <b>Compatibility</b>
be@tarask: <b>Сумяшчальнасьць</b>

en: Manage _remote applications
be@tarask: Кіраваньне _адлеглымі дастасаваньнямі

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
be@tarask: Кіраваньне адлеглымі дастасаваньнямі праз сеціва (можа быць небясьпечна)

en: <b>Security</b>
be@tarask: <b>Бясьпека</b>

en: Ad_vanced
be@tarask: _Адмысловыя

en: Saving Session
be@tarask: Захаваньне сэансу

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
be@tarask: Ваш сэанс быў захаваны.  Калі вы не хочаце чакаць, можаце зачыніць вакно.
