xfce4-session.xfce-4-18 - en to ca translation catalogue (159 entries)

en: Xfce Session
ca: Sessió Xfce

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
ca: Utilitzeu aquesta sessió per a l'execució de Xfce com al vostre entorn d'escriptori

en: Session
ca: Sessió

en: Last accessed
ca: Últim accés

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajusts

en: SOCKET ID
ca: SÒCOL ID

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Teclegeu «%s --help» per a l'ús.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Unable to contact settings server
ca: No es pot contactar amb el gestor d'ajusts

en: Unable to create user interface from embedded definition data
ca: No es pot crear la interfície d'usuari a partir de les dades de la definició incrustada

en: App_lication Autostart
ca: Inici automàtic d'_aplicacions

en: Currently active session:
ca: Sessió activa actualment:

en: If running
ca: Si està en execució

en: Always
ca: Sempre

en: Immediately
ca: Immediatament

en: Never
ca: Mai

en: Session Save Error
ca: Error en desar la sessió

en: Unable to save the session
ca: No es pot desar la sessió

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Clear sessions
ca: Neteja les sessions

en: Are you sure you want to empty the session cache?
ca: Esteu segur que voleu buidar la memòria cau de sessió?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
ca: Els estats desats de les vostres aplicacions no es restauraran en el vostre següent inici de sessió.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Proceed
ca: _Procedeix

en: You might need to delete some files manually in "%s".
ca: Potser haureu de suprimir manualment alguns fitxers a «%s».

en: All Xfce cache files could not be cleared
ca: No s'han pogut netejar tots els fitxers de la memòria cau de Xfce

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
ca: Esteu segur que voleu finalitzar «%s»?

en: Terminate Program
ca: Finalitza el programa

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
ca: L'aplicació perdrà qualsevol estat no desat i no es reiniciarà en el vostre següent inici de sessió.

en: _Quit Program
ca: _Surt del programa

en: Unable to terminate program.
ca: No es pot finalitzar el programa.

en: (Unknown program)
ca: (Programa desconegut)

en: Priority
ca: Prioritat

en: Program
ca: Programa

en: Restart Style
ca: Estil del reinici

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Add application
ca: Afegeix una aplicació

en: Name:
ca: Nom:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Command:
ca: Ordre:

en: Trigger:
ca: Disparador:

en: Select a command
ca: Seleccioneu una ordre

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: OK
ca: D'acord

en: Edit application
ca: Edita l'aplicació

en: on login
ca: amb l'inici de la sessió

en: on logout
ca: amb la finalització de la sessió

en: on shutdown
ca: amb l'apagada

en: on restart
ca: amb el reinici

en: on suspend
ca: amb la suspensió

en: on hibernate
ca: amb la hibernació

en: on hybrid sleep
ca: amb la suspensió híbrida

en: on switch user
ca: amb el canvi d'usuari

en: Failed to open %s for writing
ca: Ha fallat l'obriment de %s per a l'escriptura

en: Failed to unlink %s: %s
ca: Ha fallat el desenllaçament de %s: %s

en: Failed to create file %s
ca: Ha fallat la creació del fitxer %s

en: Failed to write file %s
ca: Ha fallat l'escriptura del fitxer %s

en: Failed to open %s for reading
ca: Ha fallat l'obriment de «%s» per a la lectura

en: Failed to set run hook
ca: Ha fallat l'establiment del lligam d'execució

en: Trigger
ca: Disparador

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove application
ca: Suprimeix l'aplicació

en: Edit
ca: Edita

en: Failed adding "%s"
ca: No s'ha pogut afegir «%s»

en: Failed to remove item
ca: Ha fallat la supressió de l'element

en: Failed to edit item
ca: Ha fallat l'edició de l'element

en: Failed to edit item "%s"
ca: Ha fallat l'edició de l'element «%s»

en: Failed to toggle item
ca: Ha fallat la commutació de l'element

en: Disable binding to TCP ports
ca: Inhabilita la vinculació de ports TCP

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: Session Manager
ca: Gestor de sessions

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
ca: Escolliu la sessió que voleu restaurar. Podeu fer simplement doble clic al nom de la sessió per restaurar-la.

en: Create a new session.
ca: Crea una sessió nova.

en: Delete a saved session.
ca: Suprimeix una sessió desada.

note: "Logout" button
en: Log Out
ca: Surt

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
ca: Cancel·la l'intent d'inici de sessió i torna a la finestra d'inici de sessió.

note: "Start" button
en: Start
ca: Inicia

en: Start an existing session.
ca: Inicia una sessió existent.

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
ca: No s'ha pogut cercar l'adreça d'Internet %s.
    Això impedirà que Xfce funcioni correctament.
    Potser podeu solucionar aquest problema afegint
    %s al fitxer /etc/hosts del vostre sistema.

en: Continue anyway
ca: Continua igualment

en: Try again
ca: Torna a intentar-ho

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
ca: No es pot determinar el nom de la sessió a prova d'errades. Motius probables: xfconfd no està en execució (problema de configuració de D-Bus); la variable d'entorn $XDG_CONFIG_DIRS no està establerta correctament (ha d'incloure «%s»), o bé xfce4-session no està instal·lat correctament.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
ca: La sessió a prova d'errades especificada («%s») no té l'indicador de sessió a prova d'errades.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
ca: La llista de les aplicacions està buida en la sessió a prova d'errades.

en: Name for the new session
ca: Nom per a la sessió nova

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
ca: Error del gestor de sessions

en: Unable to load a failsafe session
ca: No es pot carregar la sessió a prova d'errades

en: _Quit
ca: _Surt

en: Shutdown Failed
ca: Ha fallat l'apagada

en: Failed to suspend session
ca: Ha fallat la suspensió de la sessió

en: Failed to hibernate session
ca: Ha fallat la hibernació de la sessió

en: Failed to hybrid sleep session
ca: Ha fallat la suspensió híbrida de la sessió

en: Failed to switch user
ca: Ha fallat el canvi d'usuari

en: Can only terminate clients when in the idle state
ca: Només es poden finalitzar els clients quan l'estat és inactiu

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
ca: El gestor de sessions ha d'estar en estat inactiu quan se sol·licita un punt de control

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
ca: El gestor de sessions ha d'estar en estat inactiu quan se sol·licita una apagada

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
ca: El gestor de sessions ha d'estar en estat de repòs quan se sol·licita un reinici

en: Log out %s
ca: Surt %s

en: _Log Out
ca: _Surt

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: Shut _Down
ca: _Apaga

en: Sus_pend
ca: Sus_pèn

en: _Hibernate
ca: _Hiberna

en: H_ybrid Sleep
ca: S_uspensió híbrida

en: Switch _User
ca: Canvia d'_usuari

en: _Save session for future logins
ca: De_sa la sessió per entrades futures

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
ca: L'apagada està bloquejada pels ajusts del mode «kiosk»

en: Unknown shutdown method %d
ca: Mètode desconegut d'apagada «%d»

en: Log out without displaying the logout dialog
ca: Surt sense mostrar el diàleg de sortida

en: Halt without displaying the logout dialog
ca: Atura sense mostrar el diàleg de sortida

en: Reboot without displaying the logout dialog
ca: Torna a arrencar sense mostrar el diàleg de sortida

en: Suspend without displaying the logout dialog
ca: Suspèn sense mostrar el diàleg de sortida

en: Hibernate without displaying the logout dialog
ca: Hiberna sense mostrar el diàleg de sortida

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
ca: Suspensió híbrida sense mostrar el diàleg de sortida

en: Switch user without displaying the logout dialog
ca: Canvia d'usuari sense mostrar el diàleg de tancament de la sessió

en: Log out quickly; don't save the session
ca: Sortida ràpida. No s'ha pogut desar la sessió

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
ca: Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
ca: i Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
ca: S'ha rebut un error mentre s'estava intentant tancar la sessió

en: Log out of the Xfce Desktop
ca: Surt de l'escriptori Xfce

en: Session and Startup
ca: Sessió i inicialització

en: Customize desktop startup
ca: Personalitza l'inici de l'escriptori

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
ca: sessió;ajusts;preferències;gestor;inici;sessió;tancament;apagar;pantalla de bloqueig;aplicació;inici automàtic;llançar;serveis;dimoni;agent;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
ca: Aquestes aplicacions formen part de la sessió actualment en
    execució i es poden desar ara o quan tanqueu la sessió.
    Els canvis següents només tindran efecte quan es desi la sessió.

en: _Help
ca: A_juda

en: _Display chooser on login
ca: _Mostra el selector amb l'inici de la sessió

en: Display the session chooser every time Xfce starts
ca: Mostra el selector de sessió cada cop que s'inicia Xfce

en: <b>Session Chooser</b>
ca: <b>Selector de sessió</b>

en: Automatically save session on logo_ut
ca: Desa a_utomàticament la sessió amb el tancament de la sessió

en: Always save the session when logging out
ca: Desa sempre la sessió quan es tanca la sessió

en: Pro_mpt on logout
ca: De_mana-m'ho amb el tancament de la sessió

en: Prompt for confirmation when logging out
ca: Demana'm la confirmació quan es tanca la sessió

en: <b>Logout Settings</b>
ca: <b>Ajusts del tancament de la sessió</b>

en: Lock screen be_fore sleep
ca: B_loqueja la pantalla abans del repòs

en: <b>Shutdown</b>
ca: <b>Aturada</b>

en: Save Sess_ion
ca: Desa la sess_ió

en: Currently active session: <b>Default</b>
ca: Sessió activa actualment: <b>Predeterminada</b>

en: Current Sessio_n
ca: Sessió actua_l

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Delete the selected session
ca: Suprimeix la sessió seleccionada

en: Clear Save_d Sessions
ca: Neteja les sessions _desades

en: Saved _Sessions
ca: _Sessions desades

en: Launch GN_OME services on startup
ca: Llança els serveis de _GNOME amb la inicialització

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
ca: Inicia els serveis de GNOME com ara gnome-keyring

en: Launch _KDE services on startup
ca: Llança els serveis de _KDE amb la inicialització

en: Start KDE services, such as kdeinit
ca: Inicia els serveis de KDE com ara kdeinit

en: <b>Compatibility</b>
ca: <b>Compatibilitat</b>

en: Manage _remote applications
ca: Gestiona les aplicacions de forma _remota

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
ca: Gestiona les aplicacions de forma remota a través de la xarxa (això pot ser un risc de seguretat)

en: <b>Security</b>
ca: <b>Seguretat</b>

en: Ad_vanced
ca: A_vançat

en: Saving Session
ca: Desament de la sessió

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
ca: S'està desant la vostra sessió. Si no voleu esperar, podeu tancar aquesta finestra.
