Xfce4-session - en to eo translation catalogue (109 entries)

en: Xfce Session
eo: Xfce-seanco

en: No description given
eo: Nenia priskribo

en: Choose theme file to install...
eo: Elektu kiun etosan dosieron instali...

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Open
eo: _Malfermu

en: _Close
eo: _Fermi

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
eo: Malsukcesis forigi ekaperantetoson "%s" el dosierujo %s.

en: Choose theme filename...
eo: Elektu dosiernomon de etoso...

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Install new theme
eo: _Instali novan etoson

en: _Remove theme
eo: _Forigi etoson

en: _Export theme
eo: _Eksporti etoson

en: Balou theme
eo: Balua etoso

en: Configure Balou...
eo: Agordi Baluon...

en: Balou
eo: Baluo

en: Balou Splash Engine
eo: La Ekaperanta Lanĉetoso 'Baluo'

en: Mice
eo: Musoj

en: Mice Splash Engine
eo: La Ekaperanta Lanĉetoso 'Musoj'

en: Configure Simple...
eo: Agordu la Simplan etoson...

en: Font
eo: Tiparo

en: Colors
eo: Koloroj

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: Text color:
eo: Teksta koloro:

en: Image
eo: Bildo

en: Use custom image
eo: Uzu laŭmendan bildon

en: Choose image...
eo: Elektu bildon...

en: Images
eo: Bildoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Simple
eo: Simpla

en: Simple Splash Engine
eo: 'Simpla' Ekaperanta Lanĉetoso

en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

en: Please report bugs to <%s>.
eo: Bonvolu raporti cimojn al <%s>.

en: Always
eo: Ĉiam

en: Immediately
eo: Tuj

en: Never
eo: Neniam

en: (Unknown program)
eo: (Nekonata programo)

en: None
eo: Nenia

en: Cancel
eo: Nuligi

en: OK
eo: Bone

en: Add application
eo: Aldonu aplikaĵon

en: Name:
eo: Nomo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Command:
eo: Komando:

en: Select a command
eo: Elektu komandon

en: Edit application
eo: Redakti aplikaĵo

en: Failed to unlink %s: %s
eo: Malsukcesis malligi %s: %s

en: Failed to create file %s
eo: Malsukcesis krei la dosieron %s

en: Failed to write file %s
eo: Malsukcesis surdiskigi la dosieron %s

en: Failed to open %s for writing
eo: Malsukcesis malfermi %s por skribadi

en: Add
eo: Aldoni

en: Remove
eo: Forigi

en: Edit
eo: Redakti

en: Print version information and exit
eo: Presi informojn pri versio kaj halti

en: Loading desktop settings
eo: Ŝargante labortablajn parametrojn

note: verify that the DNS settings are ok
en: Verifying DNS settings
eo: Kontrolante DNS parametrojn

en: Loading session data
eo: Ŝargante seancajn datumojn

en: Last accessed: %s
eo: Antaŭe uzita je: %s

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
eo: Elektu la seancon kiun vi volas reaktivigi. Sufiĉas duoble alklaki la nomon de seanco por ĝin reaktivigi.

note: "Logout" button
en: Log out
eo: Elsaluti

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
eo: Rezignu la ensalutan provon kaj reiru al la ensalutpaĝo.

note: "New" button
en: New session
eo: Novan seancon

en: Create a new session.
eo: Krei novan seancon.

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
eo: Lanĉante la Gnoman Ŝlosilaran Demonon

en: Starting KDE services
eo: Lanĉante KDE servojn

en: (Unknown)
eo: (Nekonata)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
eo: Malsukcesis serĉi la retadreson por %s.
    Tio malpermesos ke Xfce funkciu korekte.
    Eble vi povas forigi la problemon aldonante
    %s al la dosiero /etc/hosts en via sistemo.

en: Continue anyway
eo: Daŭrigu malgraŭe

en: Try again
eo: Provu denove

en: _Quit
eo: _Adiaŭi

en: Log out %s
eo: Elsaluti %s

note: * * Logout
en: _Log Out
eo: _Elsaluti

en: _Restart
eo: _Restartigu

en: _Save session for future logins
eo: _Konservu tiun seancon por estontaj ensalutoj

en: Choose session
eo: Elekti seancon

en: Choose session name
eo: Elekti seancnomon

en: _OK
eo: _Bone

en: Choose a name for the new session:
eo: Elekti nomon por la nova seanco

en: Starting the Volume Controller
eo: Lanĉante la Kontrolilon de Sono

en: Starting the Panel
eo: Lanĉante la Panelon

en: Starting the Desktop Manager
eo: Lanĉante la Administrilon de Labortablo

en: Starting the Taskbar
eo: Lanĉante la Taskostrion

en: Starting the Window Manager
eo: Lanĉante la Fenestradministrilon

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
eo: Lanĉante la Gnoman Imitilon de Terminalo

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
eo: Lanĉante la KDE Evoluan Redaktilon de Teksto

en: Starting the KDE Clipboard Manager
eo: Lanĉante la KDE Administrilon de Poŝo

en: Starting the KDE Mail Reader
eo: Lanĉante la KDE Retpoŝtolegilon

en: Starting the KDE News Reader
eo: Lanĉante la KDE Novaĵlegilon

en: Starting the Konqueror
eo: Lanĉante Konkerilon

en: Starting the KDE Terminal Emulator
eo: Lanĉante la KDE Imitilon de Terminalo

en: Starting the Beep Media Player
eo: Lanĉante la Bipan Legilon de Mediumo

en: Starting The Gimp
eo: Lanĉante la Gimpon

en: Starting the VI Improved Editor
eo: Lanĉante la VI Plibonigitan Redaktilon

en: Starting the Session Management Proxy
eo: Lanĉante la Seancadministrilan Prokuron

en: Starting the X-Chat IRC Client
eo: Lanĉante la X-Chat IRC Klienton

en: Starting the X Multimedia System
eo: Lanĉante la Ksan Plurmediuman Sistemon

en: Starting the X Terminal Emulator
eo: Lanĉante la Ksan Imitilon de Terminalo

en: Starting %s
eo: Lanĉante %s

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
eo: La loko kaj la modelo de la aŭtolanĉa dosierujo ŝanĝis.
    La nova loko estas
    
      %s
    
    kie vi povas enmeti .desktop dosierojn, kiuj priskribas la aplikaĵojn
    startindajn kiam vi ensalutas en vian Xfce labortablon. La dosieroj de
    via malnova aŭtolanĉa dosierujo sukcese estis movigitaj al la nova loko.
    Vi devus viŝi la malnovan dosierujon nun.

en: Performing Autostart...
eo: Plenumante la Aŭtolanĉon...

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Log Out
eo: Elsaluti

en: <b>Description:</b>
eo: <b>Priskribo:</b>

en: <b>Version:</b>
eo: <b>Eldono:</b>

en: <b>Author:</b>
eo: <b>Aŭtoro:</b>

en: <b>Homepage:</b>
eo: <b>Hejmpaĝo:</b>

en: <b>Information</b>
eo: <b>Informoj</b>

en: Sessio_n
eo: Seanco_

en: <b>Compatibility</b>
eo: <b>Kongrueco</b>

en: <b>Security</b>
eo: <b>Sekureco</b>
