xfce4-session.xfce-4-18 - en to gl translation catalogue (160 entries)

en: Xfce Session
gl: Sesión de Xfce

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
gl: Empregar esta sesión para executar Xfce como contorno de escritorio

en: Session
gl: Sesión

en: Last accessed
gl: Último acceso

en: Settings manager socket
gl: Conectador do xestor de configuración

en: SOCKET ID
gl: ID CONECTADOR

en: Version information
gl: Información da versión

en: Type '%s --help' for usage.
gl: Introduza '%s --help' para a información de uso.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Tódolos dereitos reservados.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Comuníquelle os fallos a <%s>.

en: Unable to contact settings server
gl: Non se puido contactar co servidor de configuración

en: Unable to create user interface from embedded definition data
gl: Non se puido crear a interface de usuario a partir dos datos da definición encastada

en: App_lication Autostart
gl: Inicio _automático de aplicacións

en: Currently active session:
gl: A sesión activa actualmente:

en: If running
gl: Se se está executando

en: Always
gl: Sempre

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Never
gl: Nunca

en: Session Save Error
gl: Fallo ao gardar a sesión

en: Unable to save the session
gl: Non se puido gardar a sesión

en: _Close
gl: _Pechar

en: Clear sessions
gl: Limpar as sesións

en: Are you sure you want to empty the session cache?
gl: Desexa realmente baleirar a caché de sesións?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
gl: Os estados gardados das súas aplicacións non se recuperarán durante a seguinte entrada á sesión.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Proceed
gl: _Continuar

en: You might need to delete some files manually in "%s".
gl: Pode que teña que eliminar algúns ficheiros a man en "%s".

en: All Xfce cache files could not be cleared
gl: Non se puido limpar todas as cachés de ficheiros de Xfce

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
gl: Desexa realmente terminar "%s"?

en: Terminate Program
gl: Terminar o programa

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
gl: A aplicación ha perder calquera estado que non fora gardado e non se ha reiniciar na seguinte sesión.

en: _Quit Program
gl: _Saír do programa

en: Unable to terminate program.
gl: Non se puido terminar o programa.

en: (Unknown program)
gl: (Programa descoñecido)

en: Priority
gl: Prioridade

en: Program
gl: Programa

en: Restart Style
gl: Reiniciar o estilo

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Add application
gl: Engadir unha aplicación

en: Name:
gl: Nome:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Command:
gl: Orde:

en: Trigger:
gl: Activador:

en: Select a command
gl: Seleccione unha orde

en: Cancel
gl: Cancelar

en: OK
gl: Aceptar

en: Edit application
gl: Editar unha aplicación

en: on login
gl: Ao entrar na sesión

en: on logout
gl: Ao saír da sesión

en: on shutdown
gl: Ao apagar

en: on restart
gl: Ao reiniciar

en: on suspend
gl: Ao suspender

en: on hibernate
gl: Ao hibernar

en: on hybrid sleep
gl: Ao suspender de xeito híbrido

en: on switch user
gl: ao mudar de usuario

en: Failed to open %s for writing
gl: Produciuse un fallo ao abrir «%s» para escritura

en: Failed to unlink %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao eliminar «%s»: %s

en: Failed to create file %s
gl: Produciuse un fallo ao crear o ficheiro «%s»

en: Failed to write file %s
gl: Produciuse un fallo ao escribir no ficheiro «%s»

en: Failed to open %s for reading
gl: Produciuse un fallo ao abrir %s para lectura

en: Failed to set run hook
gl: Produciuse un fallo ao configurar a ligazón da execución

en: Trigger
gl: Activador

en: Add
gl: Engadir

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove application
gl: Desinstalar a aplicación

en: Edit
gl: Modificar

en: Failed adding "%s"
gl: Produciuse un fallo ao engadir "%s"

en: Failed to remove item
gl: Produciuse un fallo ao eliminar o elemento

en: Failed to edit item
gl: Produciuse un fallo ao modificar o elemento

en: Failed to edit item "%s"
gl: Produciuse un fallo ao modificar o elemento "%s"

en: Failed to toggle item
gl: Produciuse un fallo ao activar o elemento

en: Disable binding to TCP ports
gl: Desactivar a asociación a portos TCP

en: Print version information and exit
gl: Amosar a información da versión e saír

en: Session Manager
gl: Xestor de sesións

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
gl: Escolla a sesión que quer restaurar. Pódeo facer premendo dúas veces no nome da sesión.

en: Create a new session.
gl: Crear unha nova sesión.

en: Delete a saved session.
gl: Eliminar unha sesión gardada.

note: "Logout" button
en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
gl: Cancela a tentativa de entrada e retorna á pantalla de entrada.

note: "Start" button
en: Start
gl: Comezar

en: Start an existing session.
gl: Comezar unha sesión existente.

en: (Unknown)
gl: (Descoñecido)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
gl: Non se puido atopar o enderezo IP para %s.
    Isto impedirá o correcto funcionamento do Xfce.
    Se cadra pode solucionarse engadindo %s ao contido
    do ficheiro «/etc/hosts» no seu sistema.

en: Continue anyway
gl: Continuar de todos os xeitos

en: Try again
gl: Tentalo de novo

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
gl: Non se puido determinar o nome da sesión a proba de fallos. As causas posíbeis son: xfconfd non se está executando (problema de configuración de D-Bus), a variábel de contorno $XDG_CONFIG_DIRS está mal definida (debe incluír "%s"), ou xfce4-session está mal instalado.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
gl: A sesión a proba de fallos especificada ("%s") non está marcada como sesión a proba de fallos.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
gl: A lista de aplicacións da sesión a proba de fallos está baleira.

en: Name for the new session
gl: Come para a nova sesión

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
gl: Fallo do xestor de sesións

en: Unable to load a failsafe session
gl: Non se puido cargar unha sesión a proba de fallos

en: _Quit
gl: _Saír

en: Shutdown Failed
gl: Produciuse un fallo ao apagar

en: Failed to suspend session
gl: Produciuse un fallo ao suspender a sesión

en: Failed to hibernate session
gl: Produciuse un fallo ao hibernar a sesión

en: Failed to hybrid sleep session
gl: Produciuse un fallo ao facer a suspensión híbrida da sesión

en: Failed to switch user
gl: Produciuse un fallo ao mudar de usuario

en: Can only terminate clients when in the idle state
gl: Só pode terminar os clientes cando está en estado inactivo

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
gl: O xestor de sesión debe estar en estado inactivo ao solicitar un punto de control

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
gl: O xestor de sesións debe estar en estado inactivo ao solicitar un apagado

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
gl: O xestor de sesións debe estar en estado inactivo ao solicitar un reinicio

en: Log out %s
gl: Saír da sesión %s

en: _Log Out
gl: _Saír da sesión

en: _Restart
gl: _Reiniciar

en: Shut _Down
gl: _Apagar

en: Sus_pend
gl: Sus_pender

en: _Hibernate
gl: _Hibernar

en: H_ybrid Sleep
gl: Suspensión _híbrida

en: Switch _User
gl: Mudar de _usuario

en: _Save session for future logins
gl: Gardar a _sesión para sesións futuras

en: An error occurred
gl: Produciuse un fallo

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
gl: O apagado está bloqueado polas opcións de quiosco

en: Unknown shutdown method %d
gl: Método de apagado descoñecido %d

en: Log out without displaying the logout dialog
gl: Saír da sesión sen amosar o diálogo para saír da sesión

en: Halt without displaying the logout dialog
gl: Apagar sen amosar o diálogo para saír da sesión

en: Reboot without displaying the logout dialog
gl: Reiniciar sen amosar o diálogo para saír da sesión

en: Suspend without displaying the logout dialog
gl: Suspender sen asmosar o diálogo para saír da sesión

en: Hibernate without displaying the logout dialog
gl: Hibernar sen amosar o diálogo para saír da sesión

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
gl: Realizar a suspensión hibrida sen amosar o diálogo para saír da sesión

en: Switch user without displaying the logout dialog
gl: Cambiar de usuario sen amosar o diálogo de saír da sesión

en: Log out quickly; don't save the session
gl: Saír da sesión rápido; non gardar a sesión

en: Unknown error
gl: Fallo descoñecido

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
gl: Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
gl: e Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
gl: Recibiuse un fallo mentres se intentaba saír da sesión

en: Log out of the Xfce Desktop
gl: Saír da sesión do escritorio Xfce

en: Session and Startup
gl: Sesión e inicio

en: Customize desktop startup
gl: Personalizar o inicio do escritorio

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
gl: sesión;configuracións;preferencias;xestor;inicio;inicio sesión;saída da sesión;apagar;bloqueo da pantalla;aplicación;auto inicio;iniciado;servizos;servizo;axente;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
gl: Estas aplicacións son parte da sesión que se executa 
    actualmente, e poden gardarse agora ou ao saír da sesión.
    Os cambios de embaixo só terán efecto cando se garde a 
    sesión.

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Display chooser on login
gl: _Amosar o selector na pantalla de entrada na sesión

en: Display the session chooser every time Xfce starts
gl: Amosar o selector de sesión cada vez que se inicia Xfce

en: <b>Session Chooser</b>
gl: <b>Selector de sesión</b>

en: Automatically save session on logo_ut
gl: Gardar a sesión automaticamente ao _saír da sesión

en: Always save the session when logging out
gl: Sempre gardar a sesión ao saír da sesión

en: Pro_mpt on logout
gl: _Preguntar ao saír da sesión

en: Prompt for confirmation when logging out
gl: Solicitar confirmación ao saír da sesión

en: <b>Logout Settings</b>
gl: <b>Configuración de saír da sesión</b>

en: Lock screen be_fore sleep
gl: _Bloquear a pantalla antes da suspensión

en: <b>Shutdown</b>
gl: <b>Apagado</b>

en: _General
gl: _Xeral

en: Save Sess_ion
gl: Gardar a ses_ión

en: Currently active session: <b>Default</b>
gl: A sesión activa actualmente: <b>por defecto</b>

en: Current Sessio_n
gl: Sesió_n actual

en: _Remove
gl: _Retirar

en: Delete the selected session
gl: Eliminar a sesión seleccionada

en: Clear Save_d Sessions
gl: Limpar as sesións garda_das

en: Saved _Sessions
gl: _Sesións gardadas

en: Launch GN_OME services on startup
gl: Iniciar os servizos de GN_OME ao iniciar

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
gl: Inicia os servizos de GNOME, como gnome-keyring

en: Launch _KDE services on startup
gl: Iniciar os servizos de _KDE ao iniciar

en: Start KDE services, such as kdeinit
gl: Iniciar os servizos de KDE, como kdeinit

en: <b>Compatibility</b>
gl: <b>Compatibilidade</b>

en: Manage _remote applications
gl: Xestionar as aplicacións _remotas

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
gl: Xestiona as aplicacións remotas a través da rede (isto podería ser un risco de seguridade)

en: <b>Security</b>
gl: <b>Seguranza</b>

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: Saving Session
gl: Gardando a sesión

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
gl: Estase gardando a súa sesión. Se non desexa agardar pode pechar esta xanela.
