xfce4-session - en to si translation catalogue (89 entries)

en: No description given
si: කිසිදු හැඳින්වීමක් දී නැත

en: Choose theme file to install...
si: ස්ථාපනය සඳහා තේමා ගොනුවක් තෝරන්න...

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
si: "%s" මතුකර දැක්වීමේ තේමාව %s ඩිරෙක්ටරියෙන් ඉවත්කළ නොහැක.

en: Choose theme filename...
si: තේමා ගොනු නාමය තෝරන්න...

en: _Install new theme
si: නව තේමාවක් ස්ථාපනය කරන්න(_I)

en: _Remove theme
si: තේමාව ඉවත් කරන්න(_R)

en: _Export theme
si: තේමාව නිර්යාත කරන්න(_E)

en: Balou theme
si: බැලාවූ තේමාව

en: Configure Balou...
si: බැලාවූ වින්‍යාස කරන්න...

en: Balou
si: බැලාවූ

en: Balou Splash Engine
si: බැලාවූ මතු කර දැක්වීමේ එන්ජිම

en: Mice
si: මයිස්

en: Mice Splash Engine
si: මයිස් මතුකර දැක්වීමේ එන්ජිම

en: Configure Simple...
si: සරල වින්‍යාස කරන්න...

en: Font
si: අකුර

en: Colors
si: වර්ණ

en: Background color:
si: පසුතල වර්ණය:

en: Text color:
si: පෙළ වර්ණය:

en: Image
si: අනුරුව

en: Use custom image
si: අභිරුචි අනුරුවක් භාවිතා කරන්න

en: Choose image...
si: අනුරුව තෝරන්න...

en: Simple
si: සරල

en: Simple Splash Engine
si: සරල මතුකර දැක්වීමේ එන්ජිම

en: None
si: නොමැත

en: Add application
si: යෙදුමක් එක් කරන්න

en: Name:
si: නාමය:

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Command:
si: විධානය:

en: Select a command
si: විධානයක් තෝරන්න

en: Failed to unlink %s: %s
si: %s විසන්ධි කිරීම අසමත් විය: %s

en: Failed to create file %s
si: %s ගොනුව සෑදීම අසමත් විය

en: Failed to write file %s
si: %s ගොනුව ලිවීම අසමත් විය

en: Failed to open %s for writing
si: ලිවීම සඳහා %s ගොනුව විවෘත කිරීමීම අසමත් විය

en: Loading desktop settings
si: වැඩතල සිටුවම් ප්‍රවේශනය වේ

note: verify that the DNS settings are ok
en: Verifying DNS settings
si: DNS සිටුවම් සත්‍යායනය කෙරේ

en: Loading session data
si: සැසි දත්ත ප්‍රවේශනයවේ

en: Log Out
si: ලොග්වුට් වන්න

en: Restart
si: යළි අරඹන්න

en: Shut Down
si: වසා දමන්න

en: _Save session for future logins
si: ඉදිරි ලොගින්වීම් සඳහා සැසිය සුරකින්න(_S)

en: Please enter your password:
si: කරුණාකර ඔබගේ මුර පදය ඇතුල් කරන්න:

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
si: ඔබ ඇතුලත් කළ  මුර පදයවලංගු නොවේ හෝ පද්ධති පරිපාලක විසින් ඔබගේ පරිශීලක ගිණුම මඟින් මෙම පරිඝනකය වසා දැමීමට ඉඩ ලබා දී නොමැතක.

en: Last accessed: %s
si: අවසන් ප්‍රවේශය: %s

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
si: ඔබට පිළිනැඟිය යුතු සැසිය තෝරන්න. එය පිළිනැගීම සඳහා එහි නම මත දෙවරක් ක්ලික් කරන්න.

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
si: ලොගින් උත්සහය අවලංගු කොට නැවත ලොගින් තිරය වෙත යන්න.

note: "New" button
en: New session
si: නව සැසියක්

en: Create a new session.
si: නව සැසියක් සාදන්න.

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
si: Gnome Keyring Daemon ආරම්භවේ

en: Starting Gnome Assistive Technologies
si: Gnome සහායක තාක්ෂනයන් ආරම්භ කෙරේ

en: Starting KDE services
si: KDE සේවාවන් ආරම්භ කෙරේ

en: (Unknown)
si: (නොදන්නා)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
si: %s සඳහා අන්තර්ජාල ලිපිනය සොයාගත නොහැක.
    මේ නිසා Xfce නිවැරදිව ක්‍රියානොකරනු ඇත.
    ඇතැම් විට ඔබගේ පද්ධතියේ /etc/hosts ගොනුවට
    %s එක්කිරීම මඟින් මෙය නිවැරදි කළ හැක.

en: Continue anyway
si: කෙසේ හෝ පවත්වාගෙන යන්න

en: Try again
si: නැවත උත්සහ කරන්න

en: Choose session
si: සැසිය තෝරන්න

en: Choose session name
si: සැසි නාමය තෝරන්න

en: Choose a name for the new session:
si: නව සැසිය සඳහා නමක් තෝරන්න:

en: Starting the Volume Controller
si: ශබ්ද පාලකය ආරම්භ වේ

en: Starting the Panel
si: පුවරුව ආරම්භ වේ

en: Starting the Desktop Manager
si: වැඩතල කළමණාකරු ආරම්භ වේ

en: Starting the Taskbar
si: කාර්ය තීරුව ආරම්භ වේ

en: Starting the Window Manager
si: කවුළු කළමණාකරු ආරම්භ වේ

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
si: Gnome Terminal Emulator ආරම්භ වේ

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
si: KDE උසස් පෙළ සැකසුම ආරම්භ වේ

en: Starting the KDE Clipboard Manager
si: KDE පසුරු පුවරු කළමණාකරු ආරම්භ වේ

en: Starting the KDE Mail Reader
si: KDE තැපැල් ලියවනය ආරම්භ වේ

en: Starting the KDE News Reader
si: KDE පුවත් කියවනය ආරම්භ වේ

en: Starting the Konqueror
si: Konqueror ආරම්භ වේ

en: Starting the KDE Terminal Emulator
si: KDE Terminal Emulator ආරම්භ වේ

en: Starting the Beep Media Player
si: බීප් මාධ්‍ය ධාවකය ආරම්භ වේ

en: Starting The Gimp
si: ගිම්ප් ආරම්භ වේ

en: Starting the VI Improved Editor
si: VI වැඩිදියුණු කරන ලද සකසනය ආරම්භ වේ

en: Starting the Session Management Proxy
si: සැසි කළමණාකරන නියුතුව ආරම්භ වේ

en: Starting the X-Chat IRC Client
si: X-Chat IRC සේවාලාභියා ආරම්භ වේ

en: Starting the X Multimedia System
si: X බහු මාධ්‍ය පද්ධතිය ආරම්භ වේ

en: Starting the X Terminal Emulator
si: X Terminal Emulator ආරම්භ වේ

en: Starting %s
si: %s ආරම්භ වේ

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
si: ස්වයංක්‍රීය ඇරඹුම් ඩිරෙක්ටරියේ ස්ථානය හා හැඩතලය වෙනස් වී ඇත.
    නව ස්ථානය වන්නේ
    
      %s
    
    ඔබ Xfce වැඩතලයට ලොග්වන විටදී ඇරඹිය යුතු යෙදුම්හි වැඩතල විස්තර
     ගොනු එහි සුරැකිය හැක. ඔබගේ පැරණි ස්වයංක්‍රීය ඇරඹුම්
     ඩිරෙක්ටරියේ වූ ගොනු සාර්ථකව නව ස්ථානයට මාරු කරන ලදි
    ඔබ මෙම ඩිරෙක්ටරිය දැන් මකා දැමිය යුතුය.

en: Performing Autostart...
si: ස්වයංක්‍රීය ඇරඹුම ක්‍රියාත්මක කෙරේ...

en: Tips and Tricks
si: ඉඟි හා උපායන්

en: Fortunes
si: වාසනාවන්

en: Display tips on _startup
si: ඇරඹුමේදී ඉඟි පෙන්වන්න (_s)

en: Next
si: ඊලඟ

en: <b>Author:</b>
si: <b>කතෘ:</b>

en: <b>Description:</b>
si: <b>විස්තරය:</b>

en: <b>Homepage:</b>
si: <b>මුල් පිටුව:</b>

en: <b>Version:</b>
si: <b>අනුවාදය:</b>

en: Tips and tricks
si: ඉඟි හා උපායන්

en: xfce4-tips
si: xfce4-ඉඟි
