xfce4-session.xfce-4-18 - en to sq translation catalogue (160 entries)

en: Xfce Session
sq: Sesion Xfce

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
sq: Përdoreni këtë sesion që të xhironi Xfce-në si mjedisin tuaj desktop

en: Session
sq: Sesion

en: Last accessed
sq: Përdorur së fundi më

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: Version information
sq: Të dhëna versioni

en: Type '%s --help' for usage.
sq: Shtypni '%s --help' për përdorimin.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sq: Ekipi i zhvillimit të Xfce-së. Tërë të drejtat të rezervuara.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: Unable to contact settings server
sq: S’arrihet të lidhet me shërbyesin e rregullimeve

en: Unable to create user interface from embedded definition data
sq: S’arrihet të krijohet ndërfaqe përdoruesi prej të dhënash të trupëzuara përcaktimi

en: App_lication Autostart
sq: Vetënisje _Aplikacionie

en: Currently active session:
sq: Sesion i tanishëm aktiv:

en: If running
sq: Nëse xhiron

en: Always
sq: Përherë

en: Immediately
sq: Menjëherë

en: Never
sq: Kurrë

en: Session Save Error
sq: Gabim në Ruajtje Sesioni

en: Unable to save the session
sq: S’arrihet të ruhet sesionin

en: _Close
sq: _Mbylle

en: Clear sessions
sq: Spastro sesione

en: Are you sure you want to empty the session cache?
sq: Jeni i sigurt se doni të zbrazet fshehtina e sesioneve?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
sq: Gjatë hyrjes tuaj pasuese, gjendjet e ruajtura të aplikacioneve tuaja s’do të rikthehen.

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Proceed
sq: _Bëje

en: You might need to delete some files manually in "%s".
sq: Mund t’ju duhet të fshini disa kartela dorazi te "%s".

en: All Xfce cache files could not be cleared
sq: S’u spastruan dot krejt kartelat fshehtinë të Xfce-së

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
sq: Jeni të sigurt se doni të përfundohet "%s"?

en: Terminate Program
sq: Përfundo Programin

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
sq: Aplikacioni do të humbë çfarëdo gjendje të paruajtur dhe s’do të riniset gjatë sesionit tuaj pasues.

en: _Quit Program
sq: _Dil nga Programi

en: Unable to terminate program.
sq: S’arrihet të përfundohet programi.

en: (Unknown program)
sq: (Program i panjohur)

en: Priority
sq: Përparësi

en: Restart Style
sq: Stil Rinisjeje

en: Add application
sq: Shto aplikacion

en: Name:
sq: Emër:

en: Description:
sq: Përshkrim:

en: Command:
sq: Urdhër:

en: Trigger:
sq: Shkaktues:

en: Select a command
sq: Përzgjidhni një urdhër

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Edit application
sq: Përpunoni aplikacion

en: on login
sq: gjatë hyrjesh

en: on logout
sq: gjatë daljesh

en: on shutdown
sq: gjatë fikjesh

en: on restart
sq: gjatë rinisjesh

en: on suspend
sq: gjatë pezullimesh

en: on hibernate
sq: gjatë plogështimesh

en: on hybrid sleep
sq: gjatë fjetjesh hibride

en: on switch user
sq: gjatë ndryshimesh përdoruesi

en: Failed to open %s for writing
sq: S’u arrit të hapet %s për shkrim

en: Failed to unlink %s: %s
sq: S’u arrit të hiqej lidhja %s: %s

en: Failed to create file %s
sq: S’u arrit të krijohej kartelë %s

en: Failed to write file %s
sq: S’u arrit të shkruhej kartelë %s

en: Failed to open %s for reading
sq: S’u arrit të hapej %s për lexim

en: Trigger
sq: Shkaktues

en: Add
sq: Shtoni

en: Remove
sq: Hiqni

en: Remove application
sq: Hiqe aplikacionin

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Failed adding "%s"
sq: S’u arrit të shtohej "%s"

en: Failed to remove item
sq: S’u arrit të hiqej objekt

en: Failed to edit item
sq: S’u arrit të përpunohej objekt

en: Failed to edit item "%s"
sq: S’u arrit të përpunohej objekti "%s"

en: Disable binding to TCP ports
sq: Çaktivizo lidhjet me porta TCP

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en: Session Manager
sq: Përgjegjës Sesionesh

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
sq: Zgjidhni sesionin që doni të rimerret. Thjesht mund të dyklikoni emrin e sesionit për ta rimarrë.

en: Create a new session.
sq: Krijo sesion të ri.

en: Delete a saved session.
sq: Fshini një sesion të ruajtur.

note: "Logout" button
en: Log Out
sq: Dilni

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
sq: Anulo përpjekjen për hyrje dhe kthehu te skena e hyrjes.

note: "Start" button
en: Start
sq: Nise

en: Start an existing session.
sq: Fillo një sesion ekzistues.

en: (Unknown)
sq: (I panjohur)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
sq: S’u kërkua dot për adresë interneti për %s.
    Kjo do të pengojë funksionimin si duhet të Xfce-së.
    Mundet të jetë e mundur të ndreqet problemi duke shtuar
    %s te kartela /etc/hosts në sistemin tuaj.

en: Continue anyway
sq: Vazhdo sidoqoftë

en: Try again
sq: Riprovoni

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
sq: S’arrihet të përcaktohet emër sesioni "failsafe".  Shkaqe të mundshëm: xfconfd nuk po xhiron (problem rregullimi D-Bus-i); ndryshorja e mjedisit $XDG_CONFIG_DIRS është caktuar pasaktësisht (duhet të përfshijë "%s"), ose xfce4-session është instaluar jo saktë).

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
sq: Sesioni "failsafe" i dhënë ("%s") nuk është i shënuar si sesion "failsafe".

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
sq: Lista e aplikacioneve për sesione "failsafe" është e zbrazët.

en: Name for the new session
sq: Emër për sesion e ri

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
sq: Gabim Përgjegjësi Sesionesh

en: Unable to load a failsafe session
sq: S’arrihet të ngarkohet sesion "failsafe"

en: _Quit
sq: _Dil

en: Shutdown Failed
sq: Fikja Dështoi

en: Failed to suspend session
sq: S’u arrit të pezullohej sesioni

en: Failed to hibernate session
sq: S’u arrit të plogështohej sesioni

en: Failed to hybrid sleep session
sq: S’u arrit të kalohej sesioni në fjetje hibride

en: Failed to switch user
sq: S’u arrit të ndërrohej përdorues

en: Can only terminate clients when in the idle state
sq: Mund të mbyllë klientë vetëm kur është në gjendje pa veprimtari

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
sq: Përgjegjësi i sesionit duhet të jetë në gjendje pa veprimtari, kur i kërkohet "checkpoint"

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
sq: Përgjegjësi i sesionit duhet të jetë në gjendje pa veprimtari, kur i kërkohet fikje

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
sq: Përgjegjësi i sesionit duhet të jetë në gjendje pa veprimtari, kur i kërkohet rinisje

en: Session manager must be in idle state when requesting a sleep
sq: Përgjegjësi i sesioneve duhet të jetë në gjendje të plogësht, kur kërkohet dremitje

en: Session manager must be in idle state when requesting a user switch
sq: Përgjegjësi i sesioneve duhet të jetë në gjendje të plogësht, kur kërkohet ndërrim përdoruesi

en: Log out %s
sq: Dilni, %s

en: _Log Out
sq: _Dilni

en: _Restart and update
sq: _Rinisu dhe përditësoje

en: _Restart
sq: _Rinise

en: Update and Shut _Down
sq: Përditësoje dhe _Fike

en: Shut _Down
sq: _Fike

en: Sus_pend
sq: _Pezulloje

en: _Hibernate
sq: Pl_ogështoje

en: H_ybrid Sleep
sq: Fjetje H_ibride

en: Switch _User
sq: Ndrysho Përdor_ues

en: _Save session for future logins
sq: Ru_aje sesionin për hyrje të ardhshme

en: An error occurred
sq: Ndodhi një gabim

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
sq: Fikja është e bllokuar prej rregullimeve kiosk

en: Unknown shutdown method %d
sq: Metodë fikjeje e panjohur %d

en: Log out without displaying the logout dialog
sq: Dilni pa shfaqur dialogun e daljes

en: Halt without displaying the logout dialog
sq: Ndale pa shfaqur dialogun e daljes

en: Reboot without displaying the logout dialog
sq: Ribëj nisjen e sistemit pa shfaqur dialogun e daljes

en: Suspend without displaying the logout dialog
sq: Pezulloje pa shfaqur dialogun e daljes

en: Hibernate without displaying the logout dialog
sq: Plogështoje pa shfaqur dialogun e daljes

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
sq: Fjetje Hibride pa shfaqur dialogun e daljes

en: Switch user without displaying the logout dialog
sq: Ndërro përdorues pa shfaqur dialogun e daljes

en: Log out quickly; don't save the session
sq: Dil shpejt e shpjet; mos e ruaj sesionin

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
sq: Shkruar nga Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
sq: dhe Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
sq: U mor gabim teksa provohej të dilej

en: Log out of the Xfce Desktop
sq: Dilni nga Desktopi Xfce

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to suspend or hibernate their system.
en: Shutdown, restart, suspend, or hibernate the system
sq: Fikni, rinisni, pezulloni, ose plogështoni sistemin

en: Authentication is required to shutdown, restart, suspend, or hibernate the system.
sq: Që të bëni fikje, rinisje, pezullim, ose plogështim të sistemit, është e domosdoshme të bëni mirëfilltësimin.

en: Session and Startup
sq: Sesion dhe Nisje

en: Customize desktop startup
sq: Përshtatni nisjen e desktopit

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
sq: sesion;rregullime;parapëlqime;përgjegjës;nisje;hyrje;dalje;fike;kyç ekranin;aplikacion;vetënisje;nisës;shërbime;demon;agjent;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
sq: Këto aplikacione janë pjesë e sesionit që po xhiron tani,
    dhe mund të ruhen tani ose kur të dilni.
    Ndryshimet më poshtë do të hyjnë në fuqi vetëm pasi të jetë ruajtur sesioni.

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Display chooser on login
sq: _Shfaqe zgjedhësin gjatë hyrjesh

en: Display the session chooser every time Xfce starts
sq: Shfaqe zgjedhësin e sesionit çdo herë që niset Xfce-ja

en: <b>Session Chooser</b>
sq: <b>Zgjedhës Sesioni</b>

en: Automatically save session on logo_ut
sq: Ruaj automatikisht sesionin gjatë daljes

en: Always save the session when logging out
sq: Ruaje përherë sesionin, kur dilet

en: Pro_mpt on logout
sq: Para daljes kërko

en: Prompt for confirmation when logging out
sq: Kërko ripohim, kur dilet

en: <b>Logout Settings</b>
sq: <b>Rregullime Daljeje</b>

en: Lock screen be_fore sleep
sq: Kyçe ekranin përp_ara fjetjes

en: <b>Shutdown</b>
sq: <b>Fikje</b>

en: _General
sq: _Të përgjithshme

en: Save Sess_ion
sq: Ruaje _Sesionin

en: Currently active session: <b>Default</b>
sq: Sesion i tanishëm aktiv: <b>Parazgjedhje</b>

en: Current Sessio_n
sq: Sesio_n i Tanishëm

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: Delete the selected session
sq: Fshi sesionin e përzgjedhur

en: Clear Save_d Sessions
sq: Spastro Sesione të _Ruajtur

en: Saved _Sessions
sq: _Sesione të Ruajtur

en: Launch GN_OME services on startup
sq: Nis shërbimet _GNOME gjatë nisjes

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
sq: Nis shërbime GNOME, të tillë si gnome-keyring

en: Launch _KDE services on startup
sq: Nis shërbimet _KDE gjatë nisjes

en: Start KDE services, such as kdeinit
sq: Nis shërbime KDE, të tillë si kdeinit

en: <b>Compatibility</b>
sq: <b>Përputhshmëri</b>

en: Manage _remote applications
sq: Administro aplikacione të _largëta

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
sq: Administroni aplikacione të largëta nëpër rrjet (kjo mund të jetë rrezik sigurie)

en: <b>Security</b>
sq: <b>Siguri</b>

en: Ad_vanced
sq: Të _mëtejshme

en: Saving Session
sq: Po ruhet Sesioni

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
sq: Sesioni juaj po ruhet. Po qe se nuk doni të prisni, mund ta mbyllni këtë dritare.
