xfce4-session.xfce-4-18 - en to tr translation catalogue (164 entries)

en: Xfce Session
tr: Xfce Oturumu

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
tr: Xfce'yi masaüstü ortamınız olarak kullanmak için bu oturumu kullanın

en: Session
tr: Oturum

en: Last accessed
tr: Son erişim

en: Settings manager socket
tr: Ayarlar yöneticisi yuvası

en: SOCKET ID
tr: YUVA KİMLİĞİ

en: Version information
tr: Sürüm bilgisi

en: Type '%s --help' for usage.
tr: Kullanım bilgisi için '%s --help' yazın.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirme takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Hataları lütfen <%s>'a bildirin.

en: Unable to contact settings server
tr: Ayar sunucusuyla iletişim kurulamıyor

en: Unable to create user interface from embedded definition data
tr: Gömülü tanım verisinden kullanıcı arayüzü oluşturma başarısız

en: App_lication Autostart
tr: Kendiliğinden Uygulama Başlatımı

en: Currently active session:
tr: Şu anda aktif oturum:

en: If running
tr: Çalışıyorken

en: Always
tr: Her zaman

en: Immediately
tr: Hemen

en: Never
tr: Asla

en: Session Save Error
tr: Oturum Kaydetme Hatası

en: Unable to save the session
tr: Oturum kaydetme olanaksız

en: _Close
tr: _Kapat

en: Clear sessions
tr: Oturumları temizle

en: Are you sure you want to empty the session cache?
tr: Oturum önbelleğini temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
tr: Uygulamalarınızın kaydedilmiş durumları sonraki girişiniz sırasında geri yüklenmeyecektir.

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Proceed
tr: _İlerle

en: You might need to delete some files manually in "%s".
tr: "%s" içindeki bazı dosyaları elle silmeniz gerekebilir.

en: All Xfce cache files could not be cleared
tr: Tüm Xfce önbellek dosyaları temizlenemedi

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
tr: "%s" sonlandırmayı istediğinizden emin misiniz?

en: Terminate Program
tr: Uygulamayı Sonlandır

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
tr: Uygulama kaydedilmemiş tüm bilgileri kaybedecek ve sonraki oturumda yeniden başlatılmayacaktır.

en: _Quit Program
tr: Uygulamadan _Çık

en: Unable to terminate program.
tr: Uygulama sonlandırma olanaksız.

en: (Unknown program)
tr: (Bilinmeyen uygulama)

en: Priority
tr: Öncelik

en: Program
tr: Uygulama

en: Restart Style
tr: Biçimi Yeniden Başlat

en: _OK
tr: _Tamam

en: Add application
tr: Uygulama ekle

en: Name:
tr: Ad:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Command:
tr: Komut:

en: Trigger:
tr: Tetikleyici:

en: Select a command
tr: Komut seç

en: Cancel
tr: İptal

en: OK
tr: Tamam

en: Edit application
tr: Uygulamayı düzenle

en: on login
tr: giriş yaparken

en: on logout
tr: çıkış yaparken

en: on shutdown
tr: kapatırken

en: on restart
tr: yeniden başlatırken

en: on suspend
tr: askıda

en: on hibernate
tr: beklemeye alındığında

en: on hybrid sleep
tr: melez uykuda

en: on switch user
tr: kullanıcı değişirken

en: Failed to open %s for writing
tr: %s, yazmak için açılamıyor

en: Failed to unlink %s: %s
tr: %s bağı kaldırılamadı: %s

en: Failed to create file %s
tr: %s dosyası oluşturulamadı

en: Failed to write file %s
tr: %s dosyasına yazma hatası

en: Failed to open %s for reading
tr: %s dosyası açılamıyor

en: Failed to set run hook
tr: Çalışma kancası ayarlanamadı

en: Trigger
tr: Tetikleyici

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove application
tr: Uygulamayı kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Failed adding "%s"
tr: "%s" eklenemedi

en: Failed to remove item
tr: Öge kaldırılamadı

en: Failed to edit item
tr: Öge düzenlenemedi

en: Failed to edit item "%s"
tr: "%s" ögesi düzenlenemedi.

en: Failed to toggle item
tr: Öge değiştirilemedi

en: Disable binding to TCP ports
tr: TCP bağlantı noktalarına ilişkilendirmeyi kapat

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini göster ve çık

en: Session Manager
tr: Oturum Yöneticisi

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
tr: Yüklenecek oturumu seçin. Basitçe oturum adına çift tıklayarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

en: Create a new session.
tr: Yeni oturum oluştur.

en: Delete a saved session.
tr: Kayıtlı oturumu sil.

note: "Logout" button
en: Log Out
tr: Çıkış

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
tr: Giriş işlemini iptal et ve giriş ekranına geri dön.

note: "Start" button
en: Start
tr: Başlat

en: Start an existing session.
tr: Var olan oturumu başlat.

en: (Unknown)
tr: (Bilinmeyen)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
tr: %s internet adresi sorgulanamıyor.
    Bu Xfce'nin doğru çalışması engelleyebilir.
    Belki, /etc/hosts dosyasına %s 
    ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

en: Continue anyway
tr: Yine de sürdür

en: Try again
tr: Yeniden dene

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
tr: Güvenli oturum adı belirleme olanaksız. Olası nedenler: xfconfd çalışmıyor (D-Bus kurulum sorunu); $XDG_CONFIG_DIRS ortam değişkeni yanlış ayarlanmış ("%s" içermeli), veya xfce4-session yanlış kurulmuş.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
tr: Belirlenmiş günveli oturum ("%s") güvenli oturum olarak işaretlenmemiş.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
tr: Güvenli oturum için uygulama listesi boş.

en: Name for the new session
tr: Yeni oturumun adı

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
tr: Oturum Yöneticisi Hatası

en: Unable to load a failsafe session
tr: Güvenli oturum yükleme olanaksız

en: _Quit
tr: _Çıkış

en: Shutdown Failed
tr: Bilgisayar Kapatılamadı

en: Failed to suspend session
tr: Oturum askıya alınamadı

en: Failed to hibernate session
tr: Oturum beklemeye alınamadı

en: Failed to hybrid sleep session
tr: Oturum melez uyku durumuna geçemedi

en: Failed to switch user
tr: Kullanıcı değiştirilemedi

en: Can only terminate clients when in the idle state
tr: İstemciler yalnızca boştayken sonlandırılabilir

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
tr: Denetleme noktası istenirken oturum yöneticisi boşta olmalıdır

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
tr: Kapatma istenirken oturum yöneticisi boşta olmalıdır

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
tr: Yeniden başlatma istenirken oturum yöneticisi boşta olmalıdır

en: Log out %s
tr: %s oturumunu kapat

en: _Log Out
tr: _Oturumu Kapat

en: _Restart and update
tr: _Yeniden başlat ve güncelle

en: _Restart
tr: _Yeniden Başlat

en: Update and Shut _Down
tr: Güncelle ve _kapat

en: Shut _Down
tr: Kapat

en: Sus_pend
tr: _Askıya Al

en: _Hibernate
tr: _Hazırda Beklet

en: H_ybrid Sleep
tr: _Melez Uyku

en: Switch _User
tr: Kullanıcı _Değiştir

en: _Save session for future logins
tr: _Gelecek girişler için oturumu kaydet

en: An error occurred
tr: Hata oluştu

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
tr: Kapanma kiosk ayarlarınca engellendi

en: Unknown shutdown method %d
tr: Bilinmeyen kapanma yöntemi %d

en: Log out without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden oturumu kapat

en: Halt without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden durdur

en: Reboot without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden yeniden başlat

en: Suspend without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden askıya al

en: Hibernate without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden hazırda beklet

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden melez uyku

en: Switch user without displaying the logout dialog
tr: Çıkış iletişim kutusunu görüntülemeden oturumu kapat

en: Log out quickly; don't save the session
tr: Hızlı çıkış yap; oturumu kaydetme

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
tr: Yazarlar, Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
tr: ve Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
tr: Çıkış yapılırken hata alındı

en: Log out of the Xfce Desktop
tr: Xfce Masaüstünden çık

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to suspend or hibernate their system.
en: Shutdown, restart, suspend, or hibernate the system
tr: Sistemi kapatın, yeniden başlatın, askıya alın veya hazırda bekletin

en: Authentication is required to shutdown, restart, suspend, or hibernate the system.
tr: Sistemi kapatmak, yeniden başlatmak, askıya almak veya hazırda bekletmek için kimlik doğrulaması gerekir.

en: Session and Startup
tr: Oturum ve Başlangıç

en: Customize desktop startup
tr: Masaüstü başlangıcını özelleştir

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
tr: oturum;ayarlar;tercihler;yönetici;başlangıç;giriş;oturum kapatma;kapatma;kilit ekranı;uygulama;otomatik başlatma;kendiliğinden başlatma;başlatma;hizmetler;arka plan programı;aracı;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
tr: Bu uygulamalar şu anda çalışan oturumun parçasıdır,
    şimdi veya oturumu kapattığınızda kaydedilebilirler.
    Aşağıdaki değişiklikler yalnızca oturum kaydedildiğinde geçerli olacaktır.

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Display chooser on login
tr: Girişte seçiciyi gö_ster

en: Display the session chooser every time Xfce starts
tr: Xfce her başladığında oturum seçiciyi göster

en: <b>Session Chooser</b>
tr: <b>Oturum Seçici</b>

en: Automatically save session on logo_ut
tr: Oturumu kapatırken kendiliğinden kaydet

en: Always save the session when logging out
tr: Çıkışta her zaman oturumu kaydet

en: Pro_mpt on logout
tr: Çı_kışta sor

en: Prompt for confirmation when logging out
tr: Çıkışta doğrulama için sor

en: <b>Logout Settings</b>
tr: <b>Çıkış Ayarları</b>

en: Lock screen be_fore sleep
tr: Uyku_dan önce ekranı kilitle

en: <b>Shutdown</b>
tr: <b>Kapat</b>

en: _General
tr: _Genel

en: Save Sess_ion
tr: Oturu_mu Kaydet

en: Currently active session: <b>Default</b>
tr: Şu anda aktif oturum: <b>Öntanımlı</b>

en: Current Sessio_n
tr: Geçerli _Oturum

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: Delete the selected session
tr: Seçilen oturumu sil

en: Clear Save_d Sessions
tr: Kayıt_lı Oturumları Temizle

en: Saved _Sessions
tr: Kaydedilen _Oturum

en: Launch GN_OME services on startup
tr: Başlangıçta GN_OME servislerini çalıştır

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
tr: Gnome erişebilirlik seçenekleri, gnome-keyring gibi GNOME servislerini başlat

en: Launch _KDE services on startup
tr: Başlangıçta _KDE servislerini çalıştır

en: Start KDE services, such as kdeinit
tr: Kdeinit gibi KDE servislerini başlat

en: <b>Compatibility</b>
tr: <b>Uyumluluk</b>

en: Manage _remote applications
tr: _Uzak uygulamaları yönet

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
tr: Uzak uygulamaları ağ üzerinden yönet (güvenlik riski oluşturabilir)

en: <b>Security</b>
tr: <b>Güvenlik</b>

en: Ad_vanced
tr: Geliş_miş

en: Saving Session
tr: Oturum Kaydediliyor

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
tr: Oturumunuz kaydediliyor. Beklemek istemiyorsanız, bu pencereyi kapatabilirsiniz.
