Xfce4-session - en to sr translation catalogue (170 entries)

en: Xfce Session
sr: Седница ИксФЦЕ-а

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
sr: Користите ову седницу да покренете ИксФЦЕ као ваше радно окружење

en: xfce;session;desktop;environment;window manager;gui;
sr: иксфце;радна површ;окружење;управник прозора;сликовно окружење;

en: Xfce Session (Wayland)
sr: Седница ИксФЦЕ-а (Вејланд)

en: xfce;wayland;desktop;environment;session;
sr: иксфце;вејланд;радна површ;окружење;седница;

en: Session
sr: Седница

en: Last accessed
sr: Последњи пут приступљена

en: Settings manager socket
sr: Прикључница управника подешавања

en: SOCKET ID
sr: ЛБ ПРИКЉУЧНИЦЕ

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: Развојна дружина ИксФЦЕ-а. Сва права су задржана.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим пријавите грешку на <%s>.

en: Unable to contact settings server
sr: Нисам успео да успоставим везу са служитељем подешавања

en: Unable to create user interface from embedded definition data
sr: Нисам успео да направим корисничко сучеље из података угњежђених одредница

en: App_lication Autostart
sr: _Почетни програми

en: Currently active session:
sr: Седнице у тренутној употреби:

en: If running
sr: Ако је покренут

en: Always
sr: Увек

en: Immediately
sr: Одмах

en: Never
sr: Никад

en: Session Save Error
sr: Грешка чувања седнице

en: Unable to save the session
sr: Нисам успео сачувати седницу

en: _Close
sr: _Затвори

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
sr: Сачувана стања ваших програма неће бити повраћена приликом ваше следеће пријаве.

en: Clear sessions
sr: Обриши седнице

en: Are you sure you want to empty the session cache?
sr: Да ли сте сигурни да желите испразнити оставу седнице?

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Proceed
sr: _Настави

en: You might need to delete some files manually in "%s".
sr: Можда ћете морати ручно да обришете неке датотеке у „%s“.

en: All Xfce cache files could not be cleared
sr: Нису све датотеке у остави ИксФЦЕ-а могле бити обрисане

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите окончати „%s“?

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
sr: Програм ће изгубити сва несачувана стања и неће бити покренут са Вашом следећом седницом.

en: Terminate Program
sr: Окончај програм

en: _Quit Program
sr: _Напусти програм

en: Unable to terminate program.
sr: Нисам успео да окончам програм.

en: (Unknown program)
sr: (Непознати програм)

en: Priority
sr: Предност

en: PID
sr: ПИД

en: Program
sr: Програм

en: Restart Style
sr: Начин поновног покретања

en: _OK
sr: _У реду

en: Add application
sr: Додај програм

en: Name:
sr: Назив:

en: Description:
sr: Опис:

en: Command:
sr: Наредба:

en: Trigger:
sr: Окидач:

en: Select a command
sr: Изаберите наредбу

en: Cancel
sr: Откажи

en: OK
sr: У реду

en: Edit application
sr: Уреди програм

en: on login
sr: при пријави

en: on logout
sr: при одјави

en: on shutdown
sr: при искључивању

en: on restart
sr: при поновном покретању

en: on suspend
sr: при обустави

en: on hibernate
sr: при замрзавању

en: on hybrid sleep
sr: при мешовитoм спавању

en: on switch user
sr: при промени корисника

en: Failed to open %s for writing
sr: Нисам успео да отворим %s за писање

en: Failed to unlink %s: %s
sr: Нисам успео да прекинем везу %s: %s

en: Failed to create file %s
sr: Нисам успео да направим датотеку %s

en: Failed to write file %s
sr: Нисам успео да упишем датотеку %s

en: Failed to open %s for reading
sr: Нисам успео да отворим %s за читање

en: Failed to set run hook
sr: Нисам успео да поставим радни оквир

en: Trigger
sr: Окидач

en: Add
sr: Додај

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove application
sr: Уклони програм

en: Edit
sr: Уреди

en: Failed adding "%s"
sr: Нисам успео да додам „%s“

en: Failed to remove item
sr: Нисам успео да уклоним ставку

en: Failed to edit item
sr: Нисам успео да уредим ставку

en: Failed to edit item "%s"
sr: Нисам успео да уредим ставку „%s“

en: Failed to toggle item
sr: Нисам успео да заменим ставку

en: Disable binding to TCP ports
sr: Искључује повезивање на прикључке ТЦП-а

en: Print version information and exit
sr: Штампа податке о издању и излази

en: Session Manager
sr: Управник седнице

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
sr: Одаберите седницу коју желите да повратите. Можете једноставно двокликнути на назив седнице да је повратите.

en: Create a new session.
sr: Направите нову седницу.

en: Delete a saved session.
sr: Избришите сачувану седницу.

note: "Logout" button
en: Log Out
sr: Одјава

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
sr: Откажите покушај пријаве и вратите се на приказ за пријаву.

note: "Start" button
en: Start
sr: Почни

en: Start an existing session.
sr: Почни постојећу седницу.

en: (Unknown)
sr: (Непознато)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
sr: Нисам успео приступити мрежној адреси %s.
    То ће спречити ИксФЦЕ да ради исправно
    Могуће је да ће потешкоћа бити исправљена додавањем
    %s у датотеку „/etc/hosts“ на вашем рачунару.

en: Continue anyway
sr: Ипак настави

en: Try again
sr: Покушај поново

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
sr: Нисам успео да одредим назив седнице отпорне на грешке.  Могући разлози: „xfconfd“ није покренут (грешка у подешавањима Д-сабирнице); променљива окружења „$XDG_CONFIG_DIRS“ је одређена погрешно (мора укључити „%s“), или је „xfce4-session“ погрешно уграђен.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
sr: Одређена седница отпорна на грешке („%s“) није обележена као седница отпорна на грешке.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
sr: Списак програма седнице отпорне на грешке је празан.

en: Name for the new session
sr: Име нове седнице

note: FIXME: migrate this into the splash screen somehow so the * window doesn't look ugly (right now no WM is running, so it * won't have window decorations).
en: Session Manager Error
sr: Грешка управника седнице

en: Unable to load a failsafe session
sr: Нисам успео да учитам седницу отпорну на грешке

en: _Quit
sr: _Напусти

en: Shutdown Failed
sr: Није успело искључивање

en: Failed to suspend session
sr: Нисам успео да обуставим седницу

en: Failed to hibernate session
sr: Нисам успео да замрзнем седницу

en: Failed to hybrid sleep session
sr: Нисам успео укрштено успавати седницу

en: Failed to switch user
sr: Није успела замена корисника

en: Can only terminate clients when in the idle state
sr: Клијент може бити окончан само у стању мировања

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
sr: Управник седнице мора бити у стању мировања при захтеву за тачком провере

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
sr: Управник седнице мора бити у стању мировања при захтеву за искључивањем

en: Session manager must be in idle state when requesting a restart
sr: Управник седнице мора бити у стању мировања при захтеву за препокретање

en: Session manager must be in idle state when requesting a sleep
sr: Управник седнице мора бити у стању мировања приликом захтевања успављивања

en: Session manager must be in idle state when requesting a user switch
sr: Управник седнице мора бити у стању мировања приликом захтевања промене корисника

en: Log out %s
sr: Одјава %s

en: _Log Out
sr: _Одјави

en: _Restart and update
sr: _Поново покрени и надгради

en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: Update and Shut _Down
sr: Надгради и _искључи

en: Shut _Down
sr: _Искључи

en: Sus_pend
sr: Обу_стави

en: _Hibernate
sr: _Замрзни

en: H_ybrid Sleep
sr: У_крштено спавање

en: Switch _User
sr: Промени корисника

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
sr: Искључивање је онемогућено подешавањима коша

en: Unknown shutdown method %d
sr: Непознати начин искључења %d

en: Log out without displaying the logout dialog
sr: Одјава без приказивања прозорчета одјаве

en: Halt without displaying the logout dialog
sr: Искључивање без приказивања прозорчета одјаве

en: Reboot without displaying the logout dialog
sr: Поновно покретање без приказивања прозорчета одјаве

en: Suspend without displaying the logout dialog
sr: Обустављање без приказивања прозорчета одјаве

en: Hibernate without displaying the logout dialog
sr: Замрзавање без приказивања прозорчета одјаве

en: Hybrid Sleep without displaying the logout dialog
sr: Укрштено спавање без приказа прозорчета одјаве

en: Switch user without displaying the logout dialog
sr: Промени корисника без приказа прозорчета одјаве

en: Log out quickly; don't save the session
sr: Одјављује се брзо; без чувања седнице

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
sr: Написао Бенедикт Мејрер <benny@xfce.org>

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
sr: и Брајан Тариконе <kelnos@xfce.org>.

en: Received error while trying to log out
sr: Примио сам грешку приликом одјављивања

en: logout;exit;quit;shutdown;
sr: одјава;излаз;отказ;искључивање;

en: Log out of the Xfce Desktop
sr: Одјавите се са радног окружења ИксФЦЕ

note: SECURITY: - A normal active user on the local machine does not need permission to suspend or hibernate their system.
en: Shutdown, restart, suspend, or hibernate the system
sr: Искључи, препокрени, обутави или замрзни систем

en: Authentication is required to shutdown, restart, suspend, or hibernate the system.
sr: Потребна је лозинка ради искључивања, препокретања, обустављања или замрзавања система.

en: Session and Startup
sr: Седница и почетни програми

en: Customize desktop startup
sr: Прилагодите покретање радног простора

en: session;settings;preferences;manager;startup;login;logout;shutdown;lock screen;application;autostart;launch;services;daemon;agent;
sr: седница;сесија;поставке;подешавања;управник;менаџер;покретање;одјава;искључи;закључај;програм;покрени;услуге;домар;

en: These applications are a part of the currently-running session,
    and can be saved now or when you log out.
    Changes below will only take effect when the session is saved.
sr: Ови програми су део текуће седнице, 
    и могу се сачувати сада или пошто се одјавите.
    Измене испод ће дејствовати тек пошто се седница сачува.

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Display chooser on login
sr: _Прикажи бирач приликом пријаве

en: Display the session chooser every time Xfce starts
sr: Прикажи избирач сднице при сваком покретању ИксФЦЕ-а

en: <b>Session Chooser</b>
sr: <b>Избирач седнице</b>

en: Automatically save session on logo_ut
sr: Сам сачувај седницу при _одјави

en: Always save the session when logging out
sr: Увек сачувај седницу при одјави

en: Pro_mpt on logout
sr: _Питај при одјављивању

en: Prompt for confirmation when logging out
sr: Упитај за потврду приликом одјаве

en: <b>Logout Settings</b>
sr: <b>Поставке одјаве</b>

en: Lock screen be_fore sleep
sr: _Закључај заслон пре успављивања

en: <b>Shutdown</b>
sr: <b>Искључивање</b>

en: _General
sr: _Опште

en: Save Sess_ion
sr: Сачувај _седницу

en: Currently active session: <b>Default</b>
sr: Седница тренутно у употреби: <b>Подразумевана</b>

en: Current Sessio_n
sr: Тренутна _седница

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Delete the selected session
sr: Избриши тренутну седницу

en: Clear Save_d Sessions
sr: Избриши сачуване_ седнице

en: Saved _Sessions
sr: Сачуване _седнице

en: Launch GN_OME services on startup
sr: Покрени услуге _Гнома на покретању

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
sr: Покрени Гномове услуге, као што је гномов привезак

en: Launch _KDE services on startup
sr: Покрени услуге КДЕ-а на покретању

en: Start KDE services, such as kdeinit
sr: Покрени КДЕ-ове услуге, као што је покретање кде-а

en: <b>Compatibility</b>
sr: <b>Усклађеност</b>

en: Manage _remote applications
sr: Управљај удаљеним програмима

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
sr: Управљајте удаљеним програмима преко мреже (ово може бити безбедностни ризик)

en: <b>Security</b>
sr: <b>Безбедност</b>

en: Ad_vanced
sr: На_предно

en: Saving Session
sr: Чувам седницу

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
sr: Ваша седница је сачувана.  Ако ли не желите да чекате, можете затворити овај прозор.
