Xfce4-settings - en to pl translation catalogue (551 entries)

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Television
pl: Telewizor

en: Digital display
pl: Wyświetlacz cyfrowy

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
pl: Nie można uzyskać wersji używanego rozszerzenia RandR

en: Accessibility
pl: Ułatwienia dostępu

en: _Close
pl: _Zamknij

note: Add a buttonbox (Help, All Settings, Close) at bottom of the main box
en: _Help
pl: Pomo_c

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
pl: Uruchamia za pośrednictwem menedżera sesji programy wymagane przez czytniki ekranu i narzędzia powiększające ekran.

en: _Enable assistive technologies
pl: _Włączenie

en: Start With Session
pl: Uruchom z sesją

en: Assistive technologies will be available the next time you login
pl: Ułatwienia dostępu będą dostępne po następnym zalogowaniu

en: No AT-SPI provider was found on your system
pl: Nie znaleziono obsługi AT-SPI w tym systemie

en: Assistive _Technologies
pl: _Techniki wspomagające

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
pl: Nie wymaga przytrzymywania wciśniętych klawiszy modyfikujących (Control, Alt i Shift) podczas wciskania kombinacji wielu klawiszy (klawisze modyfikujące mogą zostać wciśnięte i zwolnione).

en: _Use sticky keys
pl: Włąc_zenie

en: _Lock sticky keys
pl: _Blokowanie

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
pl: Blokuje stan klawiszy modyfikujących (Control, Alt i Shift) po ich wciśnięciu, do czasu ich kolejnego wciśnięcia

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
pl: Wyłączenie po jednoczesnym wciśnięciu _dwóch klawiszy

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
pl: Wyłącza klawisze trwałe po jednoczesnym wciśnięciu dwóch klawiszy modyfikujących

en: Sticky Keys
pl: Trwałe klawisze

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
pl: Aby zapobiec przypadkowym naciśnięciom klawiszy, wolne klawisze wymagają przytrzymania klawisza przez określony minimalny czas, zanim naciśnięcie klawisza zostanie zaakceptowane.

en: Use slow _keys
pl: Włącz_enie

en: Acceptance _delay:
pl: _Opóźnienie:

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
pl: Określa czas (w milisekundach), po upływie którego wciśnięty i przytrzymany klawisz zostanie wprowadzony

en: Slow Keys
pl: Powolne klawisze

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
pl: Aby zapobiec przypadkowym wielokrotnym naciśnięciom klawiszy, klawisze odskakujące narzucają minimalne opóźnienie między naciśnięciami klawiszy.

en: Use _bounce keys
pl: Włącze_nie

en: K_eystroke delay:
pl: O_późnienie:

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
pl: Określa czas (w milisekundach) pomiędzy wciśnięciami klawiszy

en: Bounce Keys
pl: Odskakujące klawisze

en: Keyboa_rd
pl: _Klawiatura

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
pl: Umożliwia kontrolowanie kursora myszy za pomocą klawiatury numerycznej.

en: _Use mouse emulation
pl: Włąc_zenie

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
pl: Umożliwia kontrolowanie kursora myszy za pomocą klawiatury numerycznej

en: msec
pl: ms

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
pl: Określa czas (w milisekundach) pomiędzy wciśnięciem klawisza a rozpoczęciem ruchu kursora

en: _Acceleration delay:
pl: Opóźnienie _ruchu:

en: R_epeat interval:
pl: Opóźnienie _powtarzania:

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
pl: Określa czas (w milisekundach) pomiędzy kolejnymi zmianami pozycji kursora

en: Acceleration t_ime:
pl: Czas przy_spieszania:

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
pl: Określa czas (w milisekundach) pomiędzy rozpoczęciem ruchu kursora a osiągnięciem jego maksymalnej prędkości

en: Ma_ximum speed:
pl: Maksymalna prę_dkość:

en: The maximum pointer speed after acceleration
pl: Określa maksymalną prędkość ruchu kursora myszy po przyspieszeniu

en: pixels/sec
pl: px/s

en: Acceleration _profile:
pl: Profil przysp_ieszania:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
pl: Określa wartość wpływającą na czas osiągnięcia maksymalnej prędkości kursora

en: Mouse Emulation
pl: Emulacja myszy

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
pl: Przypisz skrót klawiszowy do xfce4-find-cursor, aby uzyskać wizualną informację zwrotną o bieżącym położeniu kursora myszy.

en: Show location of pointer on keypress
pl: Pokazuj położenie kursora przy naciśnięciu klawisza

en: Find Cursor
pl: Znajdź kursor

en: _Mouse
pl: _Mysz

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: SOCKET ID
pl: ID GNIAZDA

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Type '%s --help' for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Improve keyboard and mouse accessibility
pl: Konfiguruje ułatwienia dostępu interfejsów klawiatury i myszy

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
pl: wspomagające;techniki;klawisze;trwałe;odskakujące;emulacja;czytniki ekranu;lupy;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;upośledzenie;

en: None
pl: Brak

en: Slight
pl: Lekkie

en: Medium
pl: Średnie

en: Full
pl: Pełne

en: Icons
pl: Ikony

en: Text
pl: Etykiety

en: Text under icons
pl: Etykiety pod ikonami

en: Text next to icons
pl: Etykiety obok ikon

en: 1x (no scaling)
pl: 1x (bez skalowania)

en: Appearance
pl: Wygląd

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
pl: Ustawienie pasującego <a href="xfwm4-settings:">stylu Xfwm4</a>, jeśli taki istnieje

en: St_yle
pl: _Styl

en: _Icons
pl: _Ikony

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
pl: Określa domyślną czcionkę używaną do wyświetlania tekstu interfejsu użytkownika

en: Select a default font
pl: Wybór czcionki

en: Default Fon_t
pl: _Domyślna

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
pl: Określa domyślną czcionkę o stałej szerokości znaków używaną m.in. w emulatorach terminala

en: Select a default monospace font
pl: Wybierz domyślną czcionkę o stałej szerokości

en: Default _Monospace Font
pl: Do_myślna czcionka o stałej szerokości

en: _Enable anti-aliasing
pl: _Antyaliasing

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
pl: Wygładza czcionki w celu poprawy wyglądu tekstu na ekranie

en: Hintin_g:
pl: _Przyciąganie do siatki:

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
pl: Określa metodę przyciągania krawędzi czcionek do siatki (np. pikseli matrycy ekranu), która umożliwia poprawienie ich wyglądu na ekranie

en: Sub-_pixel order:
pl: Układ po_dpikseli:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
pl: Określa rozmieszczenie podpikseli wyświetlacza TFT lub LCD

en: Rendering
pl: Renderowanie

en: Custom _DPI setting:
pl: Włas_na (dpi):

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
pl: Określa rozdzielczość czcionek wyrażoną w liczbie punktów na cal, niezależnie od rozdzielczości ekranu

en: DPI
pl: Skala

en: _Fonts
pl: Czci_onki

en: Show images on _buttons
pl: Ikony na _przyciskach

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
pl: Określa, czy ikony będą wyświetlane obok etykiet na przyciskach

en: Show images in _menus
pl: Ikony w me_nu

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
pl: Określa, czy ikony będą wyświetlane obok elementów menu

en: Enable e_ditable accelerators
pl: _Modyfikowanie klawiszy skrótów w menu

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
pl: Umożliwia modyfikowanie klawiszy skrótów w menu programów, umieszczając kursor myszy nad elementem menu i wciskając nową kombinację klawiszy

en: Enable header bars in dialo_gs
pl: Włączenie pasków nagłówka w oknach dialo_gowych

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
pl: Określa, czy okna dialogowe GTK mogą umieszczać widżety, takie jak przyciski, w pasku nagłówka okna dialogowego. Implikuje dekorację po stronie klienta. Dotyczy tylko nowo otwartych okien dialogowych.

en: Menus and Buttons
pl: Menu i przyciski

en: Enable _event sounds
pl: Włą_czenie

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
pl: Używa zdarzeń dźwiękowych (wymaga obsługi „Canaberra”)

en: Enable input feedbac_k sounds
pl: Dźwięki wp_rowadzania danych

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
pl: Określa, czy podczas klikania i innych metod wprowadzania danych będą odtwarzane dźwięki

en: Event sounds
pl: Dźwięki zdarzeń

en: Adjust the system-wide display scaling
pl: Dostosuj ogólnosystemowe skalowanie ekranu

en: _Window Scaling
pl: _Skalowanie okien

en: Setti_ngs
pl: _Ustawienia

en: Failed to display Xfwm4 Settings
pl: Nie udało się wyświetlić ustawień Xfwm4

note: If the theme has no cache, mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
pl: Ostrzeżenie: ten styl ikon nie ma pliku pamięci podręcznej. Można utworzyć go za pomocą polecenia <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> w emulatorze terminala.

note: If the theme is known to be incomplete (does not follow fd.org standards), mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
pl: Ostrzeżenie: ten styl ikon jest niekompletny. Brakuje niektórych ikon.

note: These actually are no full themes by purpose
en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
pl: Ostrzeżenie: ten styl ikon jest niekompletny. Zapewnia tylko podstawowy zestaw ikon, z którego mogą dziedziczyć inne style.

en: File is too large, installation aborted
pl: Plik jest za duży, przerwano instalację

en: Failed to create temporary directory
pl: Nie udało się utworzyć katalogu tymczasowego

en: Failed to extract archive
pl: Nie udało się rozpakować archiwum

en: Unknown format, only archives and directories are supported
pl: Nieznany format. Obsługiwane są tylko archiwa i katalogi

en: Not a valid theme package
pl: Nieprawidłowy pakiet stylu

en: An unknown error, exit code is %d
pl: Niespodziewany błąd, wygenerowano kod %d

en: Failed to install theme
pl: Nie udało się zainstalować stylu

en: Install %s theme
pl: Zainstaluj styl %s

note: Create cancel button
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Vertical RGB
pl: Pionowy RGB

en: Vertical BGR
pl: Pionowy BGR

en: Customize the look of your desktop
pl: Konfiguruje wygląd środowiska graficznego

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
pl: motywy;interfejs użytkownika;style;ikony;czcionki;wygładzanie;przyciąganie;podpiksel;subpiksel;renderowanie;ClearType;dpi;RGB;BGR;klawisze skrótów w menu;skróty klawiszowe;zdarzenie;dźwięki;skalowanie okna;HiDPI;wyświetlacz Retina;

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: Scanner
pl: Skaner

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: Camera
pl: Aparat fotograficzny

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: Printer
pl: Drukarka

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: Webcam
pl: Kamera internetowa

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
pl: Ekran laptopa

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
pl: Wbudowana kamera internetowa

en: Enable color management for %s
pl: Włącz zarządzanie kolorami dla %s

en: Color Profiles
pl: Profile kolorów

en: <b>No devices found.</b>
pl: <b>Nie znaleziono urządzeń.</b>

en: Colorspace:
pl: Przestrzeń barw:

en: Vendor:
pl: Producent:

en: Calibrate
pl: Kalibruj

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
pl: <b>Brak profili dla wybranego urządzenia.</b>

en: Add a profile to the currently selected device
pl: Dodaj profil do aktualnie wybranego urządzenia

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Delete the currently selected profile
pl: Usuń aktualnie wybrany profil

en: Show detailed information about the selected profile
pl: Pokazuj szczegółowe informacje o wybranym profilu

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable the selected profile
pl: Włącz wybrany profil

en: Add Profile to Device
pl: Dodaj profil do urządzenia

en: Import color profile files (*.icc)
pl: Importuj pliki profili kolorów (*.icc)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
pl: Standardowa przestrzeń

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
pl: Profil testowy

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
pl: Automatycznie

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
pl: Niska jakość

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
pl: Średnia jakość

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
pl: Wysoka jakość

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
pl: Domyślna RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
pl: Domyślna CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
pl: Domyślna szara

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
pl: Wybierz plik profilu ICC

en: _Import
pl: _Importuj

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
pl: Obsługiwane profile ICC

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
pl: Wszystkie pliki

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
pl: Domyślny:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
pl: Przestrzeń barw:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
pl: Profil testowy:

en: Compatible Profiles
pl: Kompatybilne profile

en: Add Color Profile to %s
pl: Dodaj profil kolorów do urządzenia %s

en: Device
pl: Urządzenie

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Set color profiles
pl: Ustawia profile kolorów

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
pl: kolor;ustawienia;zarządzanie;ekran;monitory;drukarki;kamery internetowe;skanery;

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
pl: <b><big>Zachować bieżącą konfigurację?</big></b>

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
pl: Poprzednia konfiguracja zostanie przywrócona w ciągu <b>10 sekund</b>, jeśli nie odpowiesz na to pytanie.

en: Keep this configuration
pl: Zachowaj bieżącą

en: Restore the previous configuration
pl: Przywróć poprzednią

en: Never
pl: Nigdy

en: When a display is connected
pl: Po podłączeniu ekranu

en: When a display is disconnected
pl: Po odłączeniu ekranu

en: Always
pl: Zawsze

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: Show dialog
pl: Pokaż okno dialogowe

en: Mirror
pl: Duplikuj

en: Extend
pl: Rozszerz

en: The primary display can be configured to show:
pl: Główny ekran można skonfigurować do wyświetlania:

en: Xfce Panel
pl: Panel Xfce

en: Desktop icons
pl: Ikony pulpitu

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Display
pl: Ekran

en: _Mirror displays
pl: _Ten sam obraz na wszystkich ekranach

en: Primary Display:
pl: Ekran główny:

en: R_esolution:
pl: _Rozdzielczość:

en: Refresh _rate:
pl: Częstotliwość _odświeżania:

en: Ro_tation:
pl: _Orientacja:

en: Ref_lection:
pl: _Odbicie:

en: A_pply
pl: Z_astosuj

en: _Scale:
pl: _Skala:

en: _General
pl: _Ogólne

en: <b>Profiles</b>
pl: <b>Profile</b>

en: <b>Connecting Displays</b>
pl: <b>Podłączanie ekranów</b>

en: Delete the currently selected display profile.
pl: Usuń aktualnie wybrany profil ekranu.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply the currently selected display profile.
pl: Zastosuj aktualnie wybrany profil ekranu.

en: Create a new display profile.
pl: Utwórz nowy profil ekranu.

en: Update an existing profile.
pl: Zaktualizuj istniejący profil.

en: First try to automatically enable a profile:
pl: Najpierw spróbuj automatycznie włączyć profil:

en: When a display is connected:
pl: Po podłączeniu ekranu:

en: Show popup windows to identify displays
pl: Pokazywanie okna podręcznego, aby zidentyfikować ekrany

en: <b>Identifying Displays</b>
pl: <b>Rozpoznawanie ekranów</b>

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: <b>Profile Name</b>
pl: <b>Nazwa profilu</b>

en: Create
pl: Utwórz

en: A profile of this name already exists.
pl: Profil o tej nazwie już istnieje.

en: Extend right
pl: Rozszerz w prawo

en: Extend left
pl: Rozszerz w lewo

en: Extend up
pl: Rozszerz w górę

en: Extend down
pl: Rozszerz w dół

en: Displays
pl: Ekrany

en: Only Display 1
pl: Tylko ekran 1

en: Mirror Displays
pl: Wyświetlaj ten sam obraz

en: Extend to the right
pl: Rozszerz do prawej

en: Only Display 2
pl: Tylko ekran 2

en: Update Display Profile
pl: Zaktualizuj profil ekranu

en: _Update
pl: _Zaktualizuj

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
pl: <big><b>Dokonano zmian we wcześniej aktywnym profilu</b></big>

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
pl: Jeśli nie zaktualizujesz profilu, zmiany zostaną utracone po ponownym uruchomieniu sesji lub odłączeniu lub podłączeniu ekranu.

en: Only %s (1)
pl: Tylko %s (1)

en: Only %s (2)
pl: Tylko %s (2)

en: Left
pl: Lewa

en: Inverted
pl: Odwrócona

en: Right
pl: Prawa

en: Horizontal
pl: Poziome

en: Vertical
pl: Pionowe

en: Horizontal and Vertical
pl: Poziome i pionowe

en: Minimal interface to set up an external output
pl: Otwiera okno uproszczonej konfiguracji ekranów

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
pl: Poprzednia konfiguracja zostanie przywrócona w ciągu <b>%i sekund</b>, jeśli nie odpowiesz na to pytanie.

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
pl: Nie można wyłączyć ostatniego aktywnego wyjścia. W przeciwnym razie komputer byłby niezdatny do użycia.

en: Selected output not disabled
pl: Zaznaczone wyjście nie jest wyłączone

en: Update changed display profile '%s'?
pl: Zaktualizować zmieniony profil ekranu „%s”?

en: _Update '%s'
pl: _Zaktualizuj „%s”

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
pl: Czy chcesz usunąć profil ekranu „%s”?

en: Delete Profile
pl: Usuń profil

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
pl: Po usunięciu profilu ekranu nie można go przywrócić.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Delete
pl: Usuń

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
pl[0]: %d panel Xfce
pl[1]: %d panele Xfce
pl[2]: %d paneli Xfce
pl[3]: %d paneli Xfce

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
pl: Wybierz ekran, aby zmienić jego właściwości; przeciągnij go, aby zmienić jego położenie.

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
pl: Ekrany zewnętrzne

en: (Disabled)
pl: (Wyłączone)

en: ATI Settings
pl: Sterownik ATI

en: Unable to start the Xfce Display Settings
pl: Nie można uruchomić programu konfiguracyjnego ekranów

en: Unable to launch the proprietary driver settings
pl: Nie można uruchomić ustawień sterownika własnościowego

en: Configure screen settings and layout
pl: Konfiguruje ustawienia i układ ekranu

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
pl: wyświetlacz;ustawienia;ekran;rozdzielczość;odświeżanie;częstotliwość;obrót;zewnętrzny;projektory;monitory;LCD;CRT;HiDPI;

en: Display:
pl: Ekran:

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
pl: Wygląda na to, że kompozytor nie obsługuje protokołu wlr-output-management

note: Set dialog title and icon
en: Shortcut Command
pl: Dodawanie skrótu

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
pl: Wprowadź polecenie wykonywane za pomocą skrótu.

note: We are editing an existing shortcut
en: Shortcut:
pl: Skrót:

en: Comm_and:
pl: _Polecenie:

en: Use _startup notification
pl: _Powiadamianie o uruchomieniu

en: The command may not be empty.
pl: Pole polecenia nie może być puste.

en: Select command
pl: Wybór pliku

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Executable Files
pl: Pliki wykonywalne

en: Perl Scripts
pl: Skrypty języka Perl

en: Python Scripts
pl: Skrypty języka Python

en: Ruby Scripts
pl: Skrypty języka Ruby

en: Shell Scripts
pl: Skrypty powłoki

en: Keyboard layout selection
pl: Układ klawiatury

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Restore num l_ock state on startup
pl: Przywracanie stanu klawiatury _numerycznej po uruchomieniu

en: General
pl: Ogólne

en: _Enable key repeat
pl: _Powtarzanie

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
pl: Umożliwia wielokrotne wprowadzanie znaku po wciśnięciu i przytrzymaniu klawisza

en: _Repeat delay:
pl: _Opóźnienie:

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
pl: Określa czas (w milisekundach), po którym naciśnięty klawisz zaczyna się powtarzać

en: Repe_at speed:
pl: P_rędkość:

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
pl: Określa prędkość, z jaką będą wprowadzane znaki po wciśnięciu i przytrzymaniu klawisza

en: Typing Settings
pl: Klawisze

en: Show _blinking
pl: _Miganie

en: Specify whether or not the text cursor blinks
pl: Określa, czy kursor będzie migać

en: Blink _delay:
pl: Opóź_nienie:

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
pl: Określa czas (w milisekundach) pomiędzy kolejnymi mignięciami kursora

en: Cursor
pl: Kursor

en: _Test area:
pl: Pole testowe:

en: Beha_vior
pl: Z_achowanie

en: Define shortcuts for la_unching applications:
pl: Uruchamianie p_rogramów:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Reset to _Defaults
pl: Przywróć _domyślne

en: A_pplication Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: <b>Use system defaults</b>
pl: <b>Użyj domyślnych ustawień systemowych</b>

en: _Keyboard model
pl: M_odel

en: Change la_yout option
pl: Skrót _zmiany układu

en: Co_mpose key
pl: Klawisz _składania znaków

en: Move currently selected item up by one row
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w górę

en: Move currently selected item down by one row
pl: Przemieszcza wybrany element o jeden wiersz w dół

en: Key_board layout
pl: _Układ klawiatury

en: _Layout
pl: U_kład

en: Unable to initialize GTK+.
pl: Nie można zainicjować GTK+.

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
pl: Nie udało się połączyć z usługą xfconf. Powód: %s

en: Could not create the settings dialog.
pl: Nie udało się utworzyć okna ustawień.

en: Command
pl: Polecenie

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Layout
pl: Układ

en: Variant
pl: Wariant

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
pl: Przywrócić wartości domyślne wszystkich skrótów klawiszowych?

en: Reset to Defaults
pl: Przywracanie wartości domyślnych

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: The system defaults will be restored next time you log in.
pl: Ustawienia systemowe zostaną przywrócone po następnym zalogowaniu.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
pl: Konfiguruje ustawienia klawiatury oraz skróty klawiszowe programów

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
pl: numlock;klawiatura;układ;skróty klawiszowe;

en: Could not create the mime dialog.
pl: Nie można utworzyć okna MIME.

en: Select Application
pl: Wybór programu

en: Open
pl: Otwórz

en: Use a c_ustom command:
pl: _Własne polecenie:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
pl: Używa własnego polecenia niedostępnego na powyższej liście

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: Select an Application
pl: Wybór programu

en: None available
pl: Niedostępne

en: Recommended Applications
pl: Zalecane programy

en: Other Applications
pl: Inne programy

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
pl: Otwieranie pliku <i>%s</i> i innych plików typu „%s” za pomocą:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
pl[0]: Otwórz <i>%s</i>, inne pliki typu „%s” i %d inny wybrany typ MIME za pomocą:
pl[1]: Otwórz <i>%s</i>, inne pliki typu „%s” i %d inne wybrane typy MIME za pomocą:
pl[2]: Otwórz <i>%s</i>, inne pliki typu „%s” i %d innych wybranych typów MIME za pomocą:
pl[3]: Otwórz <i>%s</i>, inne pliki typu „%s” i %d innych wybranych typów MIME za pomocą:

en: Failed to add new application "%s"
pl: Nie udało się dodać programu „%s”

en: Press left mouse button to change the selected application.
pl: Wybiera domyślny program

en: Application Chooser Button
pl: Przycisk wybierania programu

en: No application selected
pl: Nie wybrano programu

en: Failed to set default Web Browser
pl: Nie udało się ustawić domyślnej przeglądarki internetowej

en: Failed to set default Mail Reader
pl: Nie udało się ustawić domyślnego programu pocztowego

en: Failed to set default File Manager
pl: Nie udało się ustawić domyślnego menedżera plików

en: Failed to set default Terminal Emulator
pl: Nie udało się ustawić domyślnego emulatora terminala

note: allocate the chooser
en: Select application
pl: Wybór programu

en: Choose a custom Web Browser
pl: Wybór programu do przeglądania internetu

en: Choose a custom Mail Reader
pl: Wybór programu do czytania poczty

en: Choose a custom File Manager
pl: Wybór programu do zarządzania plikami

en: Choose a custom Terminal Emulator
pl: Wybór programu do emulacji terminala

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślna przeglądarka internetowa:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny program pocztowy:

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny menedżer plików:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny emulator terminala:

en: Browse the file system to choose a custom command.
pl: Przegląda system plików w celu wybrania programu

en: _Other...
pl: _Inne...

en: Use a custom application which is not included in the above list.
pl: Używa programu, który nie znajduje się na powyższej liście

en: Choose Preferred Application
pl: Wybierz preferowany program

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowaną przeglądarkę
    internetową i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany program pocztowy
    i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany menedżer plików
    i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany emulator
    terminala i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Failed to execute default Web Browser
pl: Nie udało się uruchomić domyślnej przeglądarki internetowej

en: Failed to execute default Mail Reader
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego programu pocztowego

en: Failed to execute default File Manager
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego menedżera plików

en: Failed to execute default Terminal Emulator
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego emulatora terminala

note: Enable permanently dismissing this error.
en: Do _not show this message again
pl: _Ukrywanie tego komunikatu w przyszłości

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
pl: Uruchamia domyślny program określonego typu z opcjonalnymi parametrami

en: TYPE [PARAMETER]
pl: TYP [PARAMETR...]

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
pl: Wysyła zapytanie do domyślnego pomocnika TYP, gdzie TYP jest jedną z poniższych wartości.

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
pl: Następujące TYPY są obłsugiwane w poleceniach --launch oraz --query:
    
      WebBrowser       – Preferowana przeglądarka internetowa.
      MailReader       – Preferowany program pocztowy.
      FileManager      – Preferowany menedżer plików.
      TerminalEmulator – Preferowany emulator terminala.

en: Invalid helper type "%s"
pl: Niewłaściwy typ „%s”

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
pl: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    
    Autor: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Skompilowano przy użyciu Gtk+-%d.%d.%d, uruchomiono przy użyciu Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: No helper defined for "%s".
pl: Nie zdefiniowano pomocnika dla „%s”.

en: No command specified
pl: Nie określono polecenia

en: Failed to open %s for writing
pl: Nie udało się otworzyć pliku %s do zapisu

en: Default Applications
pl: Domyślne programy

en: Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
pl: Domyślna przeglądarka internetowa będzie używana do otwierania hiperłączy i wyświetlania treści pomocy.

en: Mail Reader
pl: Czytnik poczty

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
pl: Domyślny czytnik poczty będzie używany do komponowania wiadomości e-mail po kliknięciu adresów e-mail.

note: Utilities
en: _Utilities
pl: _Narzędzia

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
pl: Domyślny menedżer plików będzie używany do przeglądania zawartości katalogów.

en: Terminal Emulator
pl: Emulator terminala

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
pl: Domyślny emulator terminala będzie używany do uruchamiania poleceń wymagających środowiska CLI.

note: Mimes
en: _Others
pl: _Inne

en: _Filter:
pl: _Wyszukiwanie:

en: Clear filter
pl: Czyści wyszukiwany ciąg

en: Open with...
pl: Otwórz za pomocą...

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: Status
pl: Stan

en: Default Application
pl: Domyślny program

en: User Set
pl: Wybór użytkownika

note: sort the names but keep Default on top
en: Default
pl: Domyślny

en: %d MIME type found | %d MIME types found
pl[0]: Odnaleziono %d typ MIME
pl[1]: Odnaleziono %d typy MIME
pl[2]: Odnaleziono %d typów MIME
pl[3]: Odnaleziono %d typów MIME

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
pl: Nie udało się przypisać programu „%s” do typu MIME „%s”.

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
pl[0]: Wybrano %d typ MIME
pl[1]: Wybrano %d typy MIME
pl[2]: Wybrano %d typów MIME
pl[3]: Wybrano %d typów MIME

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
pl: Zostanie przywrócone domyślne przypisanie typu MIME.

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
pl: Przywrócić domyślną zawartość typu „%s”?

en: Question
pl: Pytanie

en: Reset to Default
pl: Przywróć domyślny

en: Choose Application...
pl: Wybierz program...

en: Associate preferred applications with MIME types
pl: Powiązuje typy MIME z preferowanymi programami

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
pl: plik;typ;rozszerzenie;skojarzenie;otwieranie przy użyciu;przeglądarka internetowa;czytnik poczty;menedżer plików;emulator terminala;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
pl: plik;menedżer;eksplorator;przeglądaj;system plików;katalog;folder;xfce;

en: Browse the file system
pl: Przegląda system plików i zarządza jego zawartością

en: email;mail;inbox;message;communication;
pl: e-mail;poczta;skrzynka odbiorcza;wiadomość;komunikacja;

en: Read your email
pl: Odbiera i wysyła pocztę elektroniczną

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
pl: terminal;wiersz poleceń;powłoka;konsola;xfce;

en: Use the command line
pl: Wprowadza i wykonuje wiersze poleceń

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
pl: internet;sieć;przeglądarka;surfowanie;eksplorowanie;xfce;

en: Browse the web
pl: Przegląda zawartość sieci internetowej

en: Caja File Manager
pl: Menedżer plików Caja

en: Debian Sensible Browser
pl: Przeglądarka internetowa Debiana

en: Debian X Terminal Emulator
pl: Emulator X-terminala Debiana

en: Epiphany Web Browser
pl: Epiphany

en: Enlightened Terminal Emulator
pl: Enlightened

en: Galeon Web Browser
pl: Galeon

en: GNOME Terminal
pl: Terminal GNOME

en: Konqueror Web Browser
pl: Konqueror

en: Links Text Browser
pl: Links

en: Lynx Text Browser
pl: Lynx

en: Mozilla Browser
pl: Przeglądarka internetowa Mozilla

en: Mozilla Mail
pl: Klient poczty Mozilla

en: Opera Browser
pl: Opera

en: PCMan File Manager
pl: Menedżer plików PCManFM

en: PCManFM-Qt File Manager
pl: Menedżer plików PCManFM-Qt

en: Rodent File Manager
pl: Menedżer plików Rodent

en: RXVT Unicode
pl: RXVT-Unicode

en: W3M Text Browser
pl: Przeglądarka tekstowa W3M

en: Xfce Terminal
pl: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
pl: Menedżer plików Xfe

en: X Terminal
pl: X-terminal

en: Active device in the dialog
pl: Określa aktywne urządzenie okna dialogowego

en: DEVICE NAME
pl: NAZWA URZĄDZENIA

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
pl: Dolne obszary jako lewy, środkowy lub prawy przycisk

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
pl: Kliknięcie 1, 2 lub 3 palcami jako kliknięcie lewym, prawym lub środkowym

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Edge scrolling
pl: Przewijanie krawędziowe

en: Two-finger scrolling
pl: Przewijanie dwoma palcami

en: Circular scrolling
pl: Przewijanie

en: Pen (absolute)
pl: Pióro (układ bezwzględny)

en: Mouse (relative)
pl: Mysz (układ względny)

en: None (right-handed)
pl: Brak (układ praworęczny)

en: Half (left-handed)
pl: Połowa (dla leworęcznych)

en: Clockwise
pl: Zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Counterclockwise
pl: Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: Mouse and Touchpad
pl: Mysz i panel dotykowy

en: De_vice:
pl: _Urządzenie:

en: Le_ft-handed
pl: Układ _leworęczny

en: Ri_ght-handed
pl: Układ p_raworęczny

en: Reverse scroll d_irection
pl: _Odwrócenie kierunków przewijania

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
pl: Zamienia kierunki działania kółka myszy na przeciwne

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
pl: Zezwolenie na przewijanie w wysokiej _rozdzielczości (eksperymentalne)

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
pl: Funkcja obsługiwana tylko przez niektóre myszy (głównie firmy Logitech) i wymagająca sterowników. Na obsługiwanych urządzeniach przewijanie jest bardziej precyzyjne.

en: Buttons
pl: Przyciski

en: _Reset to Defaults
pl: Przywróć d_omyślne

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
pl: Przywraca wartości domyślne przyspieszenia i progu zaznaczonego urządzenia

en: Sensitivit_y:
pl: _Czułość:

en: Acceleratio_n:
pl: Pr_zyspieszenie:

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
pl: Określa przyspieszoną prędkość ruchu kursora, wyrażoną jako wielokrotność prędkości normalnej

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
pl: Określa liczbę pikseli, o jaką musi przesunąć się kursor w krótkim czasie, aby jego ruch został przyspieszony

en: Adaptive pointer acceleration
pl: Adaptacyjne przyspieszenie kursora

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
pl: Przełącza między adaptacyjnym a płaskim profilem przyspieszenia. Adaptacyjny przy podejmowaniu decyzji o przyspieszeniu bierze pod uwagę aktualną prędkość urządzenia. Niestandardowy profil przyspieszenia nie jest obsługiwany przez xfce4-settings.

en: Pointer Speed
pl: Prędkość kursora

en: B_uttons and Feedback
pl: _Przyciski i reagowanie

en: Disable touchpad _while typing
pl: Wyłączenie panelu p_odczas wprowadzania tekstu

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
pl: Wyłącza panel dotykowy podczas korzystania z klawiatury

en: Duratio_n:
pl: _Czas trwania:

en: Tap touchpad to clic_k
pl: Klikanie _stuknięciem w panel

en: Click m_ethod:
pl: Me_toda kliknięcia:

en: Scrolling _mode:
pl: Tryb p_rzewijania:

en: Enable hori_zontal scrolling
pl: Przewijanie w p_oziomie

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: T_ouchpad
pl: _Panel dotykowy

en: Trac_king mode:
pl: _Tryb śledzenia:

en: _Rotation:
pl: _Orientacja:

en: _Devices
pl: _Urządzenia

en: Th_reshold:
pl: P_róg:

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
pl: Określa liczbę pikseli, o jaką musi przesunąć się kursor, aby rozpocząć operację przeciągania

en: Drag and Drop
pl: Przeciąganie

en: Ti_me:
pl: _Czas:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
pl: Określa maksymalny czas (w milisekundach), jaki może upłynąć pomiędzy kliknięciami, aby zostały one zinterpretowane jako dwukrotne

en: D_istance:
pl: _Odległość:

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
pl: Określa maksymalną odległość, jaką kursor myszy może pokonać pomiędzy kliknięciami, aby zostały one zinterpretowane jako dwukrotne

en: Double Click
pl: Dwukrotne kliknięcie

en: _Behavior
pl: Z_achowanie

en: Cursor si_ze:
pl: _Rozmiar kursora:

en: Size
pl: Rozmiar

en: Preview
pl: Podgląd

en: _Theme
pl: _Styl

en: Configure pointer device behavior and appearance
pl: Konfiguruje zachowanie i wygląd kursora urządzenia wskazującego

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
pl: ustawienia;przyciski;przewijanie;kierunek;kursor;prędkość;dwukrotne kliknięcie;styl;kółko;

en: Settings Editor
pl: Edytor ustawień

en: Channel
pl: Kanał

en: Property
pl: Właściwość

en: Type
pl: Typ

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Value
pl: Wartość

en: New property
pl: Tworzy nową właściwość

en: Edit selected property
pl: Edytuje zaznaczoną właściwość

en: _Reset
pl: _Wyzeruj

en: Reset selected property
pl: Przywraca domyślną wartość lub usuwa właściwość

en: Empty
pl: Pusty

en: Array
pl: Tablicowy

en: String
pl: Tekstowy

en: Integer
pl: Całkowity

en: Boolean
pl: Logiczny

en: Double
pl: Podwójnej precyzji

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
pl: Wyzerowanie wartości kanału ustawień usunie określone spersonalizowane preferencje programów.

en: _Reset Channel
pl: _Wyzeruj kanał

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
pl: Wyzerować kanał „%s” wraz ze wszystkimi jego właściwościami?

en: reset
pl: wyzerowano

en: Monitor %s
pl: Obserwowanie kanału %s

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Close
pl: Zamknij

en: start monitoring channel "%s"
pl: rozpoczęto obserwowanie kanału „%s”

en: _Monitor
pl: _Obserwuj

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
pl: Wyzerowanie wartości właściwości usunie określone spersonalizowane preferencje programów.

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
pl: Wyzerować właściwość „%s”?

en: Int
pl: Całkowity

en: Unsigned Int
pl: Całkowity bez znaku

en: Int64
pl: Całkowity 64-bitowy

en: Unsigned Int64
pl: Całkowity 64-bitowy bez znaku

en: New Property
pl: Nowa właściwość

en: Save
pl: Zapisz

en: _Property:
pl: _Właściwość:

en: _Type:
pl: _Typ:

note: strings integers bool
en: _Value:
pl: _Wartość:

en: Property names must start with a '/' character
pl: Nazwy właściwości muszą rozpoczynać się znakiem „/”

en: The root element ('/') is not a valid property name
pl: Znak „/” nie jest poprawną nazwą właściwości

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
pl: Nazwy właściwości mogą zawierać tylko znaki z tablicy ASCII A-Z, a-z, 0-9, „_”, „-”, „:”, „.”, „,”, „[”, „]”, „{”, „}”, „<” i „>” oraz znak „/” jako separator

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
pl: Nazwy właściwości nie mogą zawierać dwóch lub więcej następujących po sobie znaków „/”

en: Property names cannot end with a '/' character
pl: Nazwy właściwości nie mogą się kończyć znakiem „/”

en: Edit Property
pl: Edycja właściwości

en: Graphical settings editor for Xfconf
pl: Graficzny edytor ustawień dla programu Xconf

en: registry;regedit;configuration file;
pl: rejestr;edytor rejestru;plik konfiguracyjny;

en: Settings dialog to show
pl: Określa wyświetlane okno ustawień

en: All _Settings
pl: _Wszystkie ustawienia

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Unable to start "%s"
pl: Nie można uruchomić „%s”

en: Settings Manager
pl: Menedżer ustawień

en: Graphical Settings Manager for Xfce
pl: Graficzny menedżer ustawień dla Xfce

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
pl: sterowanie;panel;centrum;system;ustawienia;personalizacja;sprzęt;

en: Sticky keys are enabled
pl: Włączono trwałe klawisze

en: Sticky keys are disabled
pl: Wyłączono trwałe klawisze

en: Sticky keys
pl: Trwałe klawisze

en: Slow keys are enabled
pl: Włączono powolne klawisze

en: Slow keys are disabled
pl: Wyłączono powolne klawisze

en: Slow keys
pl: Powolne klawisze

en: Bounce keys are enabled
pl: Włączono odskakujące klawisze

en: Bounce keys are disabled
pl: Wyłączono odskakujące klawisze

en: Bounce keys
pl: Odskakujące klawisze

en: Failed to launch shortcut "%s"
pl: Nie udało się uruchomić „%s”

en: Fork to the background
pl: Uruchamia w tle

en: Do not wait for a window manager on startup
pl: Nie oczekuje na menedżer okien podczas uruchamiania

en: Replace running xsettings daemon (if any)
pl: Zastępuje uruchomioną usługę xsettings

note: value in xfconf isn't a string, so make a default one
en: Workspace %d
pl: Obszar roboczy %d

en: Xfce Settings Daemon
pl: Demon ustawień Xfce

en: The Xfce Settings Daemon
pl: Demon ustawień Xfce

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
pl: ustawienia;demon;xfce;konfiguracja;preferencje;system;zarządzaj;
