xfce4-settings.xfce-4-20 - en to bg translation catalogue (567 entries)

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
bg: Неизвестен

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: Monitor
bg: Монитор

en: Television
bg: Телевизор

en: Digital display
bg: Цифров дисплей

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
bg: Не може да променяте версията на разширението RandR, докато се използва

en: Laptop
bg: Лаптоп

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: _Close
bg: _Затваряне

note: Add a buttonbox (Help, All Settings, Close) at bottom of the main box
en: _Help
bg: _Помощ

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
bg: Когато е включено, сесията ще стартира необходимите приложения за екранни четци и лупата.

en: _Enable assistive technologies
bg: Включване на спомагателните технологии

en: Start With Session
bg: Стартиране със сесията

en: Assistive technologies will be available the next time you login
bg: Помощните технологии ще бъдат достъпни при следващото влизане

en: No AT-SPI provider was found on your system
bg: На вашата система не е намерен AP-SPI

en: Assistive _Technologies
bg: Спомагателни технологии

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
bg: Когато е включено, променящите поведението клавиши (например Control, Alt и Shift) не трябва да се задържат (те могат да бъдат натиснати и освободени), когато трябва да се натискат няколко клавиша едновременно.

en: _Use sticky keys
bg: Използване на залепващи клавиши

en: _Lock sticky keys
bg: Фиксиране на залепващи клавиши

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
bg: Когато е избрано, променящите поведението клавиши (като Control, Alt и Shift)  остават в натиснато състояние, докато не бъдат натиснати отново.

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
bg: Изключване на залепващите клавиши, ако са натиснати два клавиша

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
bg: Когато е избрано, функцията „залепващи клавиши“ ще бъде забранена, ако са натиснати едновременно два клавиша

en: Sticky Keys
bg: Залепващи клавиши

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
bg: За да предотвратите случайни натискания на клавиши, бавните клавиши изискват клавиша да се задържи за определен минимален период от време, преди да бъде прието натискането на клавиша.

en: Use slow _keys
bg: Използване на бавни клавиши

en: Acceptance _delay:
bg: Забавяне преди:

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
bg: Време в милисекунди, което трябва да мине, преди задействане на натиснатият клавиш

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
bg: За да бъдат предотвратени случайни многократни натискания на клавиши, клавишите за отскачане налагат минимално забавяне между натисканията на клавишите.

en: Use _bounce keys
bg: Използване на прескачащи клавиши.

en: K_eystroke delay:
bg: Забавяне при натискане на клавиш:

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
bg: Време, в милисекунди, между натискане на клавишите

en: Bounce Keys
bg: Прескачащи клавиши

en: Keyboa_rd
bg: Клавиатура

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
bg: Когато е включено, показалецът на мишката може да се контролира с използването на цифровия панел на клавиатурата.

en: _Use mouse emulation
bg: Използване на емулация на мишката

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
bg: Когато е избрано, показалецът на мишката може да се контролира с цифровият панел наклавиатурата

en: msec
bg: мсек

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
bg: Време, в милисекунди, между началото на натискане на клавиш и началото на движението

en: _Acceleration delay:
bg: Забавяне преди ускорение:

en: R_epeat interval:
bg: Интервал на повторение:

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
bg: Време, в милисекунди, между повтарящи се движения

en: Acceleration t_ime:
bg: Време на ускорение:

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
bg: Време, в милисекунди за достигане на максимална скорост

en: Ma_ximum speed:
bg: Максимална скорост:

en: The maximum pointer speed after acceleration
bg: Максимална скорост на показалеца след ускоряване

en: pixels/sec
bg: пиксела/сек

en: Acceleration _profile:
bg: Профил на ускорение:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
bg: Разстояние, което трябва да измине показалеца, преди да достигне максимална скорост

en: Mouse Emulation
bg: Емулация на мишката

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
bg: Обвързване на клавишно съчетание с xfce4-find-cursor за видимо обозначаване на текущото местоположение на показалеца на мишката.

en: Show location of pointer on keypress
bg: Покажи местоположението на показалеца при натискане на клавиш

en: Find Cursor
bg: Намиране на курсор

en: _Mouse
bg: Мишка

en: Settings manager socket
bg: Гнездо на управлението на настройките

en: SOCKET ID
bg: Гнездо ID

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: Type '%s --help' for usage.
bg: Напишете „%s --help“ за показване на потребителско ръководство

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разрабоката на Xfce. Всички права са запазени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: Improve keyboard and mouse accessibility
bg: Настройка на специфични възможности на клавиатурата и мишката

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
bg: спомагателни;технологии;клавиши;лепкави;отскачане;емулация;екранен четец;луши;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;намаляване;

en: None
bg: Няма

en: Slight
bg: Тънък

en: Medium
bg: Среден

en: Full
bg: Пълен

en: Icons
bg: Икони

en: Text
bg: Текст

en: Text under icons
bg: Текст под иконите

en: Text next to icons
bg: Текст до иконите

en: 1x (no scaling)
bg: 1x (без мащабиране)

en: 2x
bg: 2х

en: Appearance
bg: Външен вид

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
bg: Задаване на съответстваща <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 тема</a>, ако има такава

en: St_yle
bg: Стил

en: _Icons
bg: Икони

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
bg: Този шрифт ще бъде използван, като стандартен шрифт за изписване текста на интерфейса

en: Select a default font
bg: Избор на стандартен шрифт

en: Default Fon_t
bg: Стандартен шрифт

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
bg: Този шрифт ще бъде използван, като стандартен равноширок шрифт, например в терминалните емулатори.

en: Select a default monospace font
bg: Избор на стандартен равноширок шрифт

en: Default _Monospace Font
bg: Стандартен равноширок шрифт

en: _Enable anti-aliasing
bg: Включване на заглаждане на шрифта

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
bg: Заглаждането на шрифта може да подобри външният вид на текста на екрана

en: Hintin_g:
bg: Подсказване:

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
bg: Много шрифтове съдържат допълнителни данни, които помагат за изчертаване на шрифта по най- добър начин. Изберете този, който изглежда най- добре според личните ви предпочитания.

en: Sub-_pixel order:
bg: Подпикселна подредба:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
bg: Качество на шрифтовете на TFT или LCD екрани може да бъде подобрено с промяна на разположението на цветовете в самите пиксели

en: Rendering
bg: Изобразяване

en: Custom _DPI setting:
bg: Потребителска настройка DPI:

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
bg: Замяна на откритата разделителната способност на монитора, ако шрифтове изглеждат твърде големи или твърде малки

en: DPI
bg: Разделителна способност (DPI)

en: _Fonts
bg: Шрифтове

en: Show images on _buttons
bg: Показване на изображения върху бутоните

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
bg: Посочете, дали иконите да се показват до текста в бутоните

en: Show images in _menus
bg: Показване на изображения в менютата

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
bg: Посочете, дали иконите трябва да бъдат показвани до елементите в менютата

en: Enable e_ditable accelerators
bg: Включване на променяеми ускорители

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
bg: Ако бъде избрано, клавишните съчетания за елементите от менюто могат да бъдат променени чрез преместване на мишката върху тях и натискане на клавишите за новото съчетание.

en: Enable header bars in dialo_gs
bg: Активиране на заглавните ленти в диалоговите прозорци

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
bg: Определя дали диалозите на GTK могат да поставят джаджи като бутони в заглавната лента на диалога. Включва декорация от страна на клиента. Засяга само новоотворени диалогови прозорци.

en: Menus and Buttons
bg: Менюта и бутони

en: Enable _event sounds
bg: Включване на звуците за събития

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
bg: Включване и изключване на звуците за събития глобално (необходима е поддръжката на „Canberra“)

en: Enable input feedbac_k sounds
bg: Включване на входните звуци за обратна връзка

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
bg: Посочете дали кликвания на мишката и въвеждане на друг потребител да стартират звуци за събитие

en: Event sounds
bg: Звуци за събитие

en: Adjust the system-wide display scaling
bg: Прилагане мащаба за цялата система

en: _Window Scaling
bg: Мащабиране на прозорец

en: Setti_ngs
bg: _Настройки

en: Failed to display Xfwm4 Settings
bg: Неуспешно показване на настройките на Xfwm4

note: If the theme has no cache, mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
bg: Предупреждение: Тази тема с икони няма кеш файл. Можете да създадете такъв, като стартирате <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> в терминален емулатор.

note: If the theme is known to be incomplete (does not follow fd.org standards), mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
bg: Предупреждение: тази тема с икони е незавършена. Някои икони ще липсват.

note: These actually are no full themes by purpose
en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
bg: Предупреждение: тази тема с икони е незавършена. Тя предоставя само основен набор от икони, които други теми могат да получат.

en: File is too large, installation aborted
bg: Файлът е твърде голям, инсталацията е прекъсната

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаване на временна директория

en: Failed to extract archive
bg: Неуспех при извличане на архив

en: Unknown format, only archives and directories are supported
bg: Неизвестен формат. Поддържат се само архиви и директории

en: Not a valid theme package
bg: Не е валиден пакет с тема

en: An unknown error, exit code is %d
bg: Неизвестна грешка, изходен код %d

en: Failed to install theme
bg: Неуспех при инсталирането на тема

en: Install %s theme
bg: Инсталиране на %s тема

note: Create cancel button
en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Vertical RGB
bg: Вертикален RGB

en: Vertical BGR
bg: Вертикален BGR

en: Customize the look of your desktop
bg: Настройка на външния вид на работния плот

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
bg: теми;потребителски интерфейс;стилове;икони;шрифтове;заглаждане;подсказване;под-пиксел;подпиксел;изчертаване;ClearType;DPI;RGB;BGR;ускорители на меню;клавишни съчетания;събития;звуци;мащабиране на прозорец;HiDPI;Retina дисплей;

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: Scanner
bg: Скенер

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: Camera
bg: Камера

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: Printer
bg: Принтер

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: Webcam
bg: Уеб камера

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
bg: Екран на лаптоп

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
bg: Вградена уеб камера

en: Enable color management for %s
bg: Включване управлението на цветовете за %s

en: Color Profiles
bg: Цветови профили

en: <b>No devices found.</b>
bg: <b>Не е намерено устройство.</b>

en: Model:
bg: Модел:

en: Colorspace:
bg: Цветово пространство:

en: Vendor:
bg: Продавач:

en: Calibrate
bg: Калибриране:

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
bg: <b>Не са налични профили за избраното устройство.</b>

en: Add a profile to the currently selected device
bg: Добавяне на профил към текущо избраното устройство

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Delete the currently selected profile
bg: Изтриване на текущо избраният профил

en: Show detailed information about the selected profile
bg: Показване на подробни сведения за избраният профил

en: Enable
bg: Включване

en: Enable the selected profile
bg: Включване на избраният профил

en: Add Profile to Device
bg: Добавяне на профил към устройството

en: _OK
bg: _ОК

en: Import color profile files (*.icc)
bg: Импортиране на файлове с цветови профили (*.icc)

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
bg: Стандартно пространство

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
bg: Тестов профил

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
bg: Ниско качество

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
bg: Средно качество

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
bg: Високо качество

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
bg: Стандартно RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
bg: Стандартно CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
bg: Стандартно Сиво

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
bg: Избор на файл с ICC профил

en: _Import
bg: _Внасяне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
bg: Поддържани ICC профили

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
bg: Всички файлове

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
bg: Стандартно:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
bg: Цветова област:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
bg: Тестов профил:

en: Compatible Profiles
bg: Съвместими профили

en: Add Color Profile to %s
bg: Добавяне на цветови профил към %s

en: Device
bg: Устройство

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Set color profiles
bg: Задаване на цветови профили

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
bg: цвят;настройки;управление;дисплей;монитори;принтери;уеб камери;скенери;

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
bg: <b><big>Искате ли да запазите тази конфигурация?</big></b>

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
bg: Предишната конфигурация ще бъде възстановена след <b>10 секунди</b>, ако не отговорите на този въпрос.

en: Keep this configuration
bg: Запазване на тази конфигурация

en: Restore the previous configuration
bg: Възстановяване на предишната конфигурация

en: Never
bg: Никога

en: When a display is connected
bg: Когато дисплеят  е свързан

en: When a display is disconnected
bg: Когато дисплеят е изключен

en: Always
bg: Винаги

en: Do nothing
bg: Не прави нищо

en: Show dialog
bg: Показване на диалог

en: Mirror
bg: Огледало

en: Extend
bg: Разширяване

en: The primary display can be configured to show:
bg: Основният дисплей може да бъде конфигуриран да показва:

en: Xfce Panel
bg: Xfce Панел

en: Desktop icons
bg: Икони върху работния плот

en: Notifications
bg: Уведомления

en: Configure...
bg: Настройване...

en: Display
bg: Дисплей

en: _Mirror displays
bg: Огледални дисплеи

en: Primary Display:
bg: Главен дисплей:

en: R_esolution:
bg: Разделителна способност:

en: Refresh _rate:
bg: Честота на обновяване:

en: Ro_tation:
bg: Завъртане:

en: Ref_lection:
bg: _Отражение:

en: A_pply
bg: Прилагане

en: _Scale:
bg: _Мащаб:

en: _General
bg: _Общи

en: <b>Profiles</b>
bg: <b>Профили</b>

en: <b>Connecting Displays</b>
bg: <b>Свързване на дисплеите</b>

en: Delete the currently selected display profile.
bg: Изтриване на профила на текущо избраният дисплей.

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply the currently selected display profile.
bg: Прилагане на профила на текущо избраният дисплей.

en: Create a new display profile.
bg: Създаване на нов профил на дисплей.

en: Update an existing profile.
bg: Обновяване на съществуващият профил.

en: First try to automatically enable a profile:
bg: Първо, опитайте автоматично да активирате профила:

en: When a display is connected:
bg: Когато дисплеят е свързан:

en: Show popup windows to identify displays
bg: Показване на изскачащи прозорци за идентифициране на дисплеите

en: <b>Identifying Displays</b>
bg: <b>Идентифициране на дисплеите</b>

en: _Advanced
bg: Разширени

en: <b>Profile Name</b>
bg: <b>Име на профил</b>

en: Create
bg: Създаване

en: A profile of this name already exists.
bg: Вече съществува профил с това име.

en: Extend right
bg: Разширяване надясно

en: Extend left
bg: Разширяване наляво

en: Extend up
bg: Разширяване нагоре

en: Extend down
bg: Разширяване надолу

en: Displays
bg: Дисплеи

en: Only Display 1
bg: Само дисплей 1

en: Mirror Displays
bg: Огледални дисплеи

en: Extend to the right
bg: Разширяване надясно

en: Only Display 2
bg: Само дисплей 2

en: Update Display Profile
bg: Обновяване на профила на дисплея

en: _Update
bg: _Обновяване

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
bg: <big><b>Вие сте направили промени в предишния активен профил</b></big>

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
bg: Ако не обновите профила си, промените ще бъдат загубени при рестартиране на сесията, прекъсване на връзката или свързване на дисплей.

en: Only %s (1)
bg: Само %s (1)

en: Only %s (2)
bg: Само %s (2)

en: Left
bg: Ляво

en: Inverted
bg: Обърнат

en: Right
bg: Дясно

en: Horizontal
bg: Водоравно

en: Vertical
bg: Отвесно

en: Horizontal and Vertical
bg: Водоравно и отвесно

en: Minimal interface to set up an external output
bg: Минимален интерфейс за създаване на външен изход

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
bg: Предишната конфигурация ще бъде възстановена след <b>%i секунди</b>, ако не отговорите на този въпрос.

note: Insert the mode
en: %.2f Hz
bg: %.2fHz

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
bg: Последният активен изход не трябва да се заключва, системата ще стане негодна за ползване.

en: Selected output not disabled
bg: Избраният изход не е заключен

en: Update changed display profile '%s'?
bg: Да се обнови ли променeния профил на дисплей "%s"?

en: _Update '%s'
bg: _Обновяване на "%s"

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
bg: Искате ли да изтриете профил на дисплей "%s"?

en: Delete Profile
bg: Изтриване на профил

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
bg: След изтриване, профила на дисплея не може да бъде възстановен.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Delete
bg: Изтриване

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
bg[0]: %d Панел на Xfce
bg[1]: %d Панели на Xfce

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
bg: Изберете монитор, на който да промените настройките; променете местоположението му с влачене.

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
bg: Огледални екрани

en: (Disabled)
bg: (Изключено)

en: ATI Settings
bg: Настройки на ATI

en: Unable to start the Xfce Display Settings
bg: Не могат да стартират настройките на дисплея

en: Unable to launch the proprietary driver settings
bg: Не могат да стартират настройките на лицензирания драйвър

en: Configure screen settings and layout
bg: Промяна на настройките и разположението на екраните

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
bg: дисплей;настройки;екран;резолюция;опресняване;скорост;въртене;външен;проектори;монитори;LCD;CRT;HiDPI;

en: Display:
bg: Дисплей

en: Resolution:
bg: Разделителна способност:

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
bg: Вашият композитор изглежда не поддържа wlr-протокола за управление на изхода

note: Set dialog title and icon
en: Shortcut Command
bg: Съчетание от клавиши за команда

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
bg: Въведете командата, която искате да се изпълни при натискане на определено съчетание от клавиши.

note: We are editing an existing shortcut
en: Shortcut:
bg: Съчетание от клавиши:

en: Comm_and:
bg: Команда:

en: Use _startup notification
bg: Използване на стартово уведомяване

en: The command may not be empty.
bg: Командата не може да бъде празна.

en: Select command
bg: Избор на команда

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Executable Files
bg: Изпълними файлове

en: Perl Scripts
bg: Perl скриптове

en: Python Scripts
bg: Python скриптове

en: Ruby Scripts
bg: Ruby скриптове

en: Shell Scripts
bg: Shell скриптове

en: Keyboard layout selection
bg: Избор на клавиатурна подредба

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Restore num l_ock state on startup
bg: Възстановяване на състоянието на клавиша Num Lock при стартиране

en: General
bg: Общи

en: _Enable key repeat
bg: Включване на повторение на клавиш

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
bg: Когато е избрано, при натискане и задържане на клавиш ще се въвежда един и същ символ отново и отново

en: _Repeat delay:
bg: Забавяне на повторение:

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
bg: Време, в милисекунди, преди повторно задействане на клавиш

en: Repe_at speed:
bg: Скорост на повторение:

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
bg: Скоростта, с която се генерират натискания на клавиши, докато е натиснат клавиш

en: Typing Settings
bg: Настройки на въвеждането

en: Show _blinking
bg: Показване на мигане

en: Specify whether or not the text cursor blinks
bg: Определя, да мига или не показалецът в текста

en: Blink _delay:
bg: Забавяне на мигането:

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
bg: Забавяне, в милисекунди между последователни мигания на показалеца

en: Cursor
bg: Показалец

en: _Test area:
bg: Област за проверка:

en: Beha_vior
bg: _Поведение

en: Define shortcuts for la_unching applications:
bg: Задаване на съчетания от клавиши за изпълнение на програми:

en: _Edit
bg: Редактиране

en: Reset to _Defaults
bg: Възстановяване на заводските настройки

en: A_pplication Shortcuts
bg: Съчетания от клавиши за програма

en: <b>Use system defaults</b>
bg: <b>Използване на стандартните за системата</b>

en: _Keyboard model
bg: Модел клавиатура

en: Change la_yout option
bg: Клавиши за смяна на подредбата

en: Co_mpose key
bg: Клавиш Compose

en: Move currently selected item up by one row
bg: Преместване на избраният елемент с един ред нагоре

en: Move currently selected item down by one row
bg: Преместване на избраният елемент с един ред надолу

en: Key_board layout
bg: Клавиатурна подредба

en: _Layout
bg: _Подредба

en: Unable to initialize GTK+.
bg: Не може да се инициализира GTK+.

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
bg: Неуспех при свързване с диспечера на xfconf. Причина: %s

en: Could not create the settings dialog.
bg: Не може да се създаде диалоговия прозорец за настройки.

en: Command
bg: Команда

en: Shortcut
bg: Съчетание от клавиши

en: Layout
bg: Подредба

en: Variant
bg: Вариант

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
bg: Това действие ще възстанови всички съчетания от клавиши до техните стандартни стойности. Наистина ли искате да направите това?

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване на стандартните настройки

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: The system defaults will be restored next time you log in.
bg: Стандартните системни настройки ще бъдат възстановени при следващото влизане в системата.

en: Warning
bg: Внимание

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
bg: Редактиране на настройкита на клавиатурата и клавишните комбинации за програмите

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
bg: numlock;клавиатура;подредба;съчетания от клавиши;

en: Could not create the mime dialog.
bg: Не може да бъде създаден диалог с файлова асоциация.

en: Select Application
bg: Избор на приложение

en: Open
bg: Отваряне

en: Use a c_ustom command:
bg: Използване на потребителска команда:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
bg: Използване на потребителска команда за стратиране на приложение, което не е налично в списъка с приложенията.

en: _Browse...
bg: Преглед...

en: Select an Application
bg: Избор на приложение

en: None available
bg: Няма достъпно

en: Recommended Applications
bg: Препоръчителни програми

en: Other Applications
bg: Други програми

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
bg: Отваряне на <i>%s</i> и други файлове от тип „%s“ с:

en: Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME type with: | Open <i>%s</i>, other files of type "%s", and %d other selected MIME types with:
bg[0]: Отваряне на <i>%s</i>, друг файл от типа "%s" и %d друг избран MIME тип с:
bg[1]: Отваряне на <i>%s</i>, други файлове от типа "%s" и %d други избрани MIME типове с:

en: Failed to add new application "%s"
bg: Неуспешно добавяне на ново приложение „%s“

en: Press left mouse button to change the selected application.
bg: Клик с левият бутон на мишката за промяна на избраната програма.

en: Application Chooser Button
bg: Бутон за избор на програма

en: No application selected
bg: Няма избрано приложение

en: Failed to set default Web Browser
bg: Не може да се стандартен Интернет браузър

en: Failed to set default Mail Reader
bg: Не може да се зададе стандартен Четец на поща

en: Failed to set default File Manager
bg: Не може да се зададе стандартен Файлов мениджър

en: Failed to set default Terminal Emulator
bg: Не може да се зададе стандартен Терминален емулатор

note: allocate the chooser
en: Select application
bg: Избор на програма

en: Choose a custom Web Browser
bg: Избери свой Интернет браузър

en: Choose a custom Mail Reader
bg: Избери свой Четец на поща

en: Choose a custom File Manager
bg: Избери свой файлов мениджър

en: Choose a custom Terminal Emulator
bg: Избери свой Терминал

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
bg: Задайте програмата, която искате да ползвате,
    като стандартен уеб браузър за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
bg: Задайте програмата, която искате да ползвате,
    като стандартен Четец на поща за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
bg: Задайте програмата, която искате да ползвате,
    като стандартен файлов мениджър за Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
bg: Задайте програмата, която искате да ползвате,
    като стандартен Терминален емулатор за Xfce:

en: Browse the file system to choose a custom command.
bg: Преглед на файловата система за избор на потребителска команда.

en: _Other...
bg: Други...

en: Use a custom application which is not included in the above list.
bg: Да се зползва друго приложение, което не е включено в горния списък.

en: Choose Preferred Application
bg: Избери предпочитана програма

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Интернет браузър и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Четец на поща и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    файлов мениджър и натиснете ОК.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
bg: Изберете предпочитан от Вас
    Терминал и натиснете ОК.

en: Failed to execute default Web Browser
bg: Не може да се стартира стандартния Интернет браузър

en: Failed to execute default Mail Reader
bg: Не може да се стартира стандартния Четец на поща

en: Failed to execute default File Manager
bg: Не може да се стартира стандартния Файлов мениджър

en: Failed to execute default Terminal Emulator
bg: Не може да се стартира стандартния Терминален емулатор

note: Enable permanently dismissing this error.
en: Do _not show this message again
bg: Това съобщение да не се показва повече

en: Print version information and exit
bg: Показване на сведения за изданието и изход

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
bg: Стартиране помощник по подразбиране на ТИП с незадължителен ПАРАМЕТЪР, когато ТИП е една от следните стойности.

en: TYPE [PARAMETER]
bg: ТИП [ПАРАМЕТЪР]

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
bg: Потърсете помощника по подразбиране на Тип, където Тип е една от следните стойности.

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
bg: За командите --launch и --query се поддържат следните типове:
    
    WebBrowser - Предпочитаният уеб браузър.
    MailReader - Предпочитаният пощенски клиент.
    FileManager - Предпочитаният файлов мениджър.
    TerminalEmulator - Предпочитаният терминален емулатор.

en: Invalid helper type "%s"
bg: Невалиден помощен тип „%s“

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
bg: %s (Xfce %s)
    
    Авторски права (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Всички права са запазени.
    
    Написано от Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Изградено с Gtk+-%d.%d.%d, стартиране с Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Докладвай грешки на <%s>.

en: No helper defined for "%s".
bg: Не е определен помощник за "%s".

en: No command specified
bg: Не е зададена команда

en: Failed to open %s for writing
bg: Не може да се отвори %s за запис

en: Default Applications
bg: Стандартни програми

note: Internet
en: _Internet
bg: Интернет

en: Web Browser
bg: Уеб браузър

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
bg: Стандартният уеб браузър ще бъде използван при отваряне на хипервръзки и показване на помощно съдържание.

en: Mail Reader
bg: Четец на поща

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
bg: Стандартният четец на поща ще бъде използван за съставяне на писма, когато кликнете върху имейл адресите.

note: Utilities
en: _Utilities
bg: Инструменти

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
bg: Стандартният файлов мениджър ще бъде използван да преглеждате съдържанието на папките.

en: Terminal Emulator
bg: Терминален Емулатор

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
bg: Стандартният терминален емулатор ще бъде използван да стартирате програма в конзолен режим.

note: Mimes
en: _Others
bg: _Други

en: _Filter:
bg: Филтър:

en: Clear filter
bg: Филтър за почистване

en: Open with...
bg: Отваряне с ...

en: MIME Type
bg: MIME тип

en: Status
bg: Състояние

en: Default Application
bg: Стандартна програма

en: User Set
bg: Потребителски

note: sort the names but keep Default on top
en: Default
bg: Стандартен

en: %d MIME type found | %d MIME types found
bg[0]: Намерена е %d добавка тип MIME
bg[1]: Намерени са %d MIME типове

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
bg: Неуспешно задаване на приложение „%s“ за MIME тип "%s".

en: %d MIME type selected | %d MIME types selected
bg[0]: %d избран MIME тип
bg[1]: %d избрани MIME типове

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
bg: Това ще премахне вашата потребителска MIME-асоциация и ще възстанови системните настройки по подразбиране.

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
bg: Наистина ли искате да възстановите стандартните стойности за типа съдържание „%s“?

en: Question
bg: Въпрос

en: Reset to Default
bg: Възстановяване на стандартните настройки

en: Choose Application...
bg: Избор на приложение...

en: Associate preferred applications with MIME types
bg: Обвързване на предпочитани програми с MIME типове

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
bg: файл;тип;разширение;асоциация;отваряне с;уеб браузър;четец на електронна поща;файлове мениджър;терминален емулатор;

en: file;manager;explorer;browse;filesystem;directory;folder;xfce;
bg: файл;мениджър;търсачка;браузър;файлова система;речник;папка;xfce;

en: Browse the file system
bg: Преглед на файловата система

en: email;mail;inbox;message;communication;
bg: имейл;писмо;поща;съобщение;комуникация;

en: Read your email
bg: Прочетете си пощата

en: terminal;command line;shell;console;xfce;
bg: терминал;команден ред;обвивка;конзола;xfce;

en: Use the command line
bg: Използване на команден ред

en: internet;web;browser;surf;explore;xfce;
bg: интернет;уеб браузър;сърфиране;търсачка;xfce;

en: Browse the web
bg: Сърфиране в  мрежата

en: aterm
bg: aterm Терминал

en: Caja File Manager
bg: Caja файлов мениджър

en: Debian Sensible Browser
bg: Дебиан Sensible браузър

en: Debian X Terminal Emulator
bg: Дебиан X Терминал

en: Epiphany Web Browser
bg: Epiphany Уеб браузър

en: Enlightened Terminal Emulator
bg: Enlightened Терминал

en: Galeon Web Browser
bg: Galeon уеб браузър

en: GNOME Terminal
bg: GNOME Терминал

en: Icedove
bg: Icedove Интернет браузър

en: Konqueror Web Browser
bg: Konqueror уеб браузър

en: Links Text Browser
bg: Lynx текстов Интернет браузър

en: Lynx Text Browser
bg: Links текстов Интернет браузър

en: Midori
bg: Мидори

en: Mozilla Browser
bg: Мозила Интернет браузър

en: Mozilla Mail
bg: Мозила Поща

en: Netscape Navigator
bg: Нетскейп Навигатор

en: NXterm
bg: NXterm Терминал

en: Opera Browser
bg: Опера Интернет браузър

en: PCMan File Manager
bg: Файлов мениджър PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
bg: Файлов мениджър PCManFM-Qt

en: Rodent File Manager
bg: Rodent файлов мениджър

en: Claws Mail
bg: Claws Поща

en: Terminator
bg: Терминатор

en: Thunar
bg: Файлов мениджър Thunar

en: Mozilla Thunderbird
bg: Мозила Thunderbird

en: W3M Text Browser
bg: W3M текстов Интернет браузър

en: Xfce Terminal
bg: Xfce Терминал

en: Xfe File Manager
bg: Файлов мениджър на Xfce

en: X Terminal
bg: Х Терминал

en: Active device in the dialog
bg: Активно устройство в диалога

en: DEVICE NAME
bg: ИМЕ НА УСТРОЙСТВО

en: Use bottom areas as left, middle or right buttons
bg: Използване на областите по- долу, като леви, средни или десни бутони

en: Click with 1, 2 or 3 fingers as a left, right, or middle click
bg: Кликване с 1, 2 или 3 пръста като кликване с ляв, десен или среден бутон

en: Disabled
bg: Изключено

en: Edge scrolling
bg: Превъртане по краищата

en: Two-finger scrolling
bg: Превъртане с два пръста

en: Circular scrolling
bg: Циклично превъртане

en: Pen (absolute)
bg: Писалка (абсолютно)

en: Mouse (relative)
bg: Мишка (относително)

en: None (right-handed)
bg: Без (за дясна ръка)

en: Half (left-handed)
bg: Наполовина (за лява ръка)

en: Clockwise
bg: По часовниковата стрелка

en: Counterclockwise
bg: Обратно на часовниковата стрелка

en: Mouse and Touchpad
bg: Мишка и тъчпад

en: De_vice:
bg: Устройство:

en: Le_ft-handed
bg: За лява ръка

en: Ri_ght-handed
bg: За дясна ръка

en: Reverse scroll d_irection
bg: Обръщане на посоката на превъртане

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
bg: Когато е избрано, колелото на мишката ще работи в обратна посока

en: Allow high _resolution scrolling (experimental)
bg: Разрешаване на превъртане с висока _резолюция (експериментално)

en: Only supported on some mice (mostly Logitech) and requires driver support. On supported devices makes scrolling more precise.
bg: Поддържа се само от някои мишки (предимно Logitech) и изисква поддръжка на драйвери. На поддържаните устройства прави превъртането по-прецизно.

en: Buttons
bg: Бутони

en: _Reset to Defaults
bg: Възстановяване на стандартните настройки

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
bg: Задаване на ускорението и чувствителността на избраното устройство до стандартните стойности

en: Sensitivit_y:
bg: _Чувствителност:

en: Acceleratio_n:
bg: Ускорение:

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
bg: Коефициент, по който да бъде умножена стойността на показалеца, при движение на мишката

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
bg: Брой пиксели, което трябва за кратко време да измине показалецът на мишката, за да започне ускорение

en: Adaptive pointer acceleration
bg: Адаптивно ускорение на показалеца

en: Toggles between adaptive and flat acceleration profile. Adaptive takes the current speed of the device into account when deciding on acceleration. Custom acceleration profile is not supported via xfce4-settings.
bg: Превключва между адаптивен и плосък профил на ускорение. Адаптивният, взема предвид текущата скорост на устройството, когато взема решение за ускорение. Потребителският профил на ускорение не се поддържа от xfce4-settings.

en: Pointer Speed
bg: Скорост на показалеца

en: B_uttons and Feedback
bg: Бутони и обратна връзка

en: Disable touchpad _while typing
bg: Заключване на тъчпада по време на писане

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
bg: Когато е избрано, тъчпада ще се заключва, когато ползвате клавиатурата

en: Duratio_n:
bg: Продължителност:

en: Tap touchpad to clic_k
bg: Натиснете тъчпада за да кликнете

en: Click m_ethod:
bg: Метод на кликване:

en: Scrolling _mode:
bg: Режим на превъртане:

en: Enable hori_zontal scrolling
bg: Включване на превъртане настрани

en: Scrolling
bg: Превъртане

en: T_ouchpad
bg: Тъчпад

en: Trac_king mode:
bg: Режим на проследяване:

en: _Rotation:
bg: Завъртане:

en: Tab_let
bg: Таблет

en: _Devices
bg: Устройства

en: Th_reshold:
bg: Праг:

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
bg: Брой пиксели, което трябва да измине показалецът, преди началото на преместване на обекта

en: Drag and Drop
bg: Влачене и Пускане

en: Ti_me:
bg: Време:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
bg: Две кликвания на мишката  с интервал по- малък от този (в милисекуни) ще се считат за двойно кликване

en: D_istance:
bg: _Разстояние:

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
bg: За да се счита за двойно кликване, показалецът на мишката не трябва да се премества между две кликвания на по- голямо от зададеното разстояние

en: Double Click
bg: Двойно кликване

en: _Behavior
bg: _Поведение

en: Cursor si_ze:
bg: Размер на показалеца:

en: Size
bg: Размер

en: Preview
bg: Преглед

en: _Theme
bg: Тема

en: Configure pointer device behavior and appearance
bg: Конфигуриране на поведението и външния вид на посоченото устройство

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
bg: настройки;бутони;скрол;посока;показалец;скорост;двойно кликване;тема;колело;

en: Settings Editor
bg: Редактор на настройките

en: Channel
bg: Канал

en: Property
bg: Свойство

en: Type
bg: Тип

en: Locked
bg: Заключено

en: Value
bg: Стойност

en: New property
bg: Ново свойство

en: Edit selected property
bg: Промяна на избраното свойство

en: _Reset
bg: Нулиране

en: Reset selected property
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране на избраното свойство

en: Empty
bg: Празно

en: Array
bg: Масив

en: String
bg: Низ

en: Integer
bg: Цяло

en: Boolean
bg: Логическо

en: Double
bg: Дублиране

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
bg: Нулирането на канала ще премахне завинаги потребителските настройки.

en: _Reset Channel
bg: Нулиране на на канал

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате канала „%s“ и всички негови свойства?

en: reset
bg: нулиране

en: Monitor %s
bg: Наблюдение на %s

en: Clear
bg: Изчистване

en: Close
bg: Затваряне

en: start monitoring channel "%s"
bg: Стартиране на наблюдение на канал „%s“

en: _Monitor
bg: _Наблюдение

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
bg: Възстановяването на първоначалната стойност на свойството ще премахне потребителските настройки.

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да възстановите първоначалната стойност на свойството „%s“?

en: Int
bg: Цяло число

en: Unsigned Int
bg: Неподписано цяло число

en: Int64
bg: 64 битово цяло число

en: Unsigned Int64
bg: Неподписано 64 битово цяло число

en: New Property
bg: Ново свойство

en: Save
bg: Запазване

en: _Property:
bg: _Свойство:

en: _Type:
bg: _Тип:

note: strings integers bool
en: _Value:
bg: Стойност:

en: Property names must start with a '/' character
bg: Имената на свойствата трябва да започват със символ „/“

en: The root element ('/') is not a valid property name
bg: Главният елемент („/“) не е валидно име на свойство

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
bg: Имената на свойствата могат да включват само ASCII символи A-Z, a-z, 0-9, „_“, „-“, „:“, „.“, „,“, „[„, “]“, „{„,“'}“, „<“ и „>“, а също и елемент „/“ като разделител

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
bg: Имената на свойствата не могат да съдържат два или повече последователни символа „/“

en: Property names cannot end with a '/' character
bg: Имената на свойствата не могат да завършват със символ „/“

en: Edit Property
bg: Промяна на свойство

en: Graphical settings editor for Xfconf
bg: Графичен редактор на настройките за Xfconf

en: registry;regedit;configuration file;
bg: регистър;редактиране на регистър;конфигурационен файл;

en: Settings dialog to show
bg: Показване на диалог за настройки

en: All _Settings
bg: Всички настройки

en: Settings
bg: Настройки

en: Unable to start "%s"
bg: Неуспешно стартиране на „%s“

en: Settings Manager
bg: Уравление на настройките

en: Graphical Settings Manager for Xfce
bg: Графичен мениджър за настройките на Xfce

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
bg: контрол;панел;център;система;настройки;приспособяване;хардуер;

en: Sticky keys are enabled
bg: Залепващите клавиши са включени

en: Sticky keys are disabled
bg: Залепващите клавиши са изключени

en: Sticky keys
bg: Залепващи клавиши

en: Slow keys are enabled
bg: Бавните клавиши са включени

en: Slow keys are disabled
bg: Бавните клавиши са изключени

en: Slow keys
bg: Бавни клавиши

en: Bounce keys are enabled
bg: Прескачащите клавиши са включени

en: Bounce keys are disabled
bg: Прескащите клавиши са изключени

en: Bounce keys
bg: Прескачащи клавиши

en: Failed to launch shortcut "%s"
bg: Неуспешно задействане на клавишно съчетание „%s“

en: Fork to the background
bg: Преминаване във фонов режим

en: Do not wait for a window manager on startup
bg: Не чакайте управлението на прозорците да стартира

en: Replace running xsettings daemon (if any)
bg: Замяна на стартиране услуга xsettings (ако е налична)

note: value in xfconf isn't a string, so make a default one
en: Workspace %d
bg: Работно място %d

en: Xfce Settings Daemon
bg: Демон за настройките на Xfce

en: The Xfce Settings Daemon
bg: Диспечер на настройките на Xfce

en: settings;daemon;xfce;configuration;preferences;system;manage;
bg: настройки;демон;xfce;конфигурация;предпочитания;система;управление;
