xfce4-settings.xfce-4-20 - en to tt translation catalogue (540 entries)

en: Accessibility
tt: Махсус мөмкинлекләр

en: _Close
tt: _Ябарга

note: Add a buttonbox (Help, All Settings, Close) at bottom of the main box
en: _Help
tt: _Ярдәм

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
tt: Сайланган очракта, сессияләр менеджеры экраннан уку һәм сурәтне зурайту өчен кирәкле кушымталарны эшләтеп җибәрәчәк.

en: _Enable assistive technologies
tt: _Ярдәмче технологияләрне кушарга

en: Start With Session
tt: Сеанс белән башларга

en: Assistive technologies will be available the next time you login
tt: Ярдәмче технологияләрне куллану системага киләсе кергәндә мөмкин булачак

en: No AT-SPI provider was found on your system
tt: Сезнең системада AP-SPI провайдеры табылмады

en: Assistive _Technologies
tt: Ярдәмче _технологияләр

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
tt: Сайланган очракта, модификатор (Control, Alt һәм Shift кебек) төймәләрне басылган килеш тотып торырга кирәкми - алар басылырга һәм аннары җибәрелергә мөмкин. Шул ук вакытта гадәттә төймәләрне бер үк вакытта басылган килеш тотып торырга кирәк.

en: _Use sticky keys
tt: _Төймәләр ябышуын кулланырга

en: _Lock sticky keys
tt: _Ябышкан төймәләрне беркетергә

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
tt: Ике төймә _басылган очракта, төймәләр ябышуын өзеп куярга

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
tt: Сайланган очракта, берьюлы ике төймә басылган булса, «төймәләр ябышу» функциясе өзеп куелачак

en: Sticky Keys
tt: Төймәләрнең ябышуы

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
tt: Төймәне кабул ителгәнче тотып торырга кирәк булган иң аз вакытны билгеләргә мөмкинлек бирә. Бу төймәләргә очраклы рәвештә басуны булдырмый калырга мөмкинлек бирә.

en: Use slow _keys
tt: Акрын _төймәләр кулланырга

en: Acceptance _delay:
tt: Кабул итү _тоткарлыгы:

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
tt: Төймәгә басар алдыннан үтәргә тиешле вакыт, миллисекундларда

en: Slow Keys
tt: Акрын төймәләр

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
tt: Очраклы рәвештә күп тапкырлар төймәләргә басуны булдырмас өчен, төймәләргә басу арасында иң аз тоткарлыкны билгеләргә мөмкинлек бирә.

en: Use _bounce keys
tt: «Сикерә торган» төймәләр кулланырга

en: K_eystroke delay:
tt: Төймәгә басуда _тоткарлык:

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
tt: Төймәләргә басу арасында вакыт, миллисекундларда

en: Bounce Keys
tt: «Сикерә торган» төймәләр

en: Keyboa_rd
tt: _Клавиатура

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
tt: Сайланган очракта, тычкан күрсәткече клавиатураның цифрлы панеленнән идарә ителә ала.

en: _Use mouse emulation
tt: _Тычкан эмуляциясен кулланырга

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
tt: Сайланган очракта, тычкан күрсәткечен клавиатураның цифрлы панеленнән контрольдә тотарга мөмкин

en: msec
tt: мс

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
tt: Төймә басыла башлау белән хәрәкәт итә башлау арасында вакыт, миллисекундларда

en: _Acceleration delay:
tt: _Тизләтүне тоткарлау:

en: R_epeat interval:
tt: Кабатлану _интервалы:

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
tt: Кабатланган хәрәкәтләр арасында вакыт, миллисекундларда

en: Acceleration t_ime:
tt: Тизләтү _вакыты:

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
tt: Максималь тизлеккә ирешү өчен вакыт, миллисекундларда

en: Ma_ximum speed:
tt: Максима_ль тизлек:

en: The maximum pointer speed after acceleration
tt: Тизләткәннән соң күрсәткечнең максималь тизлеге

en: pixels/sec
tt: пиксель/с

en: Acceleration _profile:
tt: Тизләтү _арасы:

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
tt: Максималь тизлеккә ирешү өчен күрсәткечкә үтәргә кирәк булган ара

en: Mouse Emulation
tt: Тычкан эмуляциясе

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
tt: Тычкан күрсәткеченең торышыннан күренерлек җавап алу өчен xfce4-find-cursor клавиатура комбинациясен бәйләргә.

en: Show location of pointer on keypress
tt: Төймәгә баскан вакытта күрсәткеч урнашкан урынны күрсәтергә

en: Find Cursor
tt: Курсорны табарга

en: _Mouse
tt: _Тычкан

en: None
tt: Юк

en: Slight
tt: Җиңел

en: Medium
tt: Уртача

en: Full
tt: Тулы

en: Icons
tt: Пиктограммалар

en: Text
tt: Текст

en: Text under icons
tt: Текст пиктограмма астында

en: Text next to icons
tt: Текст пиктограммадан соң

en: 1x (no scaling)
tt: 1x (масштаблаусыз)

en: Appearance
tt: Тышкы күренеш

en: _Add
tt: _Өстәргә

en: Set matching <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 theme</a> if there is one
tt: Булган очракта, тиешле <a href="xfwm4-settings:">Xfwm4 темасын</a> урнаштырыгыз

en: St_yle
tt: С_тиль

en: _Icons
tt: Пикто_граммалар

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
tt: Бу шрифт интерфейс текстын күрсәтү өчен стандарт шрифт буларак кулланылачак

en: Select a default font
tt: Стандарт шрифт сайларга

en: Default Fon_t
tt: Килешү буенча шриф_т

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
tt: Бу шрифт килешү буенча моноширин шрифт буларак, мәсәлән, терминал эмуляторы буларак кулланылачак.

en: Select a default monospace font
tt: Килешү буенча моноширин шрифт

en: Default _Monospace Font
tt: Килешү буенча _моноширин шрифт

en: _Enable anti-aliasing
tt: _Шрифтны тигезләүне кушарга

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
tt: Шрифтны тигезләү экрандагы текст күренешен яхшырта ала

en: Hintin_g:
tt: _Хинтинг:

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
tt: Күп кенә шрифтлар шрифтны яхшырак итеп сурәтләнергә ярдәм итә торган өстәмә мәгълүматны үз эченә ала. Яхшырак күренгән вариантны сайлагыз

en: Sub-_pixel order:
tt: Пиксе_льләр урнашу тәртибе:

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
tt: TFT яки LCD экрандагы шрифтларның сыйфаты пиксель эчендә төсләрнең дөрес урнашуын сайлау юлы белән яхшыртылырга мөмкин

en: Rendering
tt: Рендеринг

en: Custom _DPI setting:
tt: _DPI көйләүләре:

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
tt: Мониторның автомат рәвештә билгеләнгән резолюциясен кабат билгеләргә. Шрифтлар бик кечкенә яисә артык зур булып күренгәндә кулланыгыз

en: _Fonts
tt: _Шрифтлар

en: Show images on _buttons
tt: Сурәтләрне _төймәләрдә күрсәтергә

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
tt: Пиктограммаларның төймәләрдә текст белән янәшә күрсәтелү-күрсәтелмәвен билгели

en: Show images in _menus
tt: Сурәтләрне _менюда күрсәтергә

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
tt: Меню пунктларында пиктограммаларның күрсәтелү-күрсәтелмәвен билгели

en: Enable e_ditable accelerators
tt: Төймәләрнең үзгәртелә торган комбинацияләрен _кушарга

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
tt: Сайланган очракта, меню пунктлары өчен төймәләр комбинацияләре аларга тычкан төбәп һәм яңа төймә комбинацияләренә басып үзгәртелергә мөмкин

en: Enable header bars in dialo_gs
tt: Диалогларда башлам _панельләрен кушарга

en: Defines whether GTK dialogs may place widgets such as buttons in the dialog's header bar. Implies in Client Side Decoration. Only affects newly opened dialogs.
tt: GTK диалог тәрәзләренең диалог тәрәзе баш панелендәге төймәләр кебек виджетларны урнаштыра алу-алмауларын билгели. Клиент ягында рәсмиләштерүне күздә тота. Яңа ачык диалог тәрәзләренә генә йогынты ясый.

en: Menus and Buttons
tt: Меню һәм төймәләр

en: Enable _event sounds
tt: _Вакыйгалар тавышларын кушарга

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
tt: Вакыйга тавышларын глобаль кушарга яисә өзәргә («Canberra» ярдәме таләп ителә)

en: Enable input feedbac_k sounds
tt: Кире элемтә тавышларын кушарга

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
tt: Тычкан һәм башка кертү җайланмаларына чирткәндә/басканда вакыйга тавышын уйнатылу-уйнатылмавын билгели

en: Event sounds
tt: Вакыйгалар тавышлары

en: Adjust the system-wide display scaling
tt: Экранны системалы масштаблау көйләүләре

en: _Window Scaling
tt: _Тәрәзләрне масштабларга

en: Setti_ngs
tt: _Көйләүләр

en: Color Profiles
tt: Төс профильләре

en: <b>No devices found.</b>
tt: <b>Җайланмалар табылмады.</b>

en: Model:
tt: Модель:

en: Colorspace:
tt: Төсләр пространствосы:

en: Vendor:
tt: Җитештерүче:

en: Calibrate
tt: Калибрлау

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
tt: Сайланган җайланма өчен профильләр юк.

en: Add a profile to the currently selected device
tt: Сайланган җайланмага профиль өстәргә

en: _Remove
tt: _Бетерергә

en: Delete the currently selected profile
tt: Сайланган профильне бетерергә

en: Show detailed information about the selected profile
tt: Сайланган профиль турында тулырак мәгълүмат күрсәтергә

en: Enable
tt: Кушарга

en: Enable the selected profile
tt: Сайланган профильне рөхсәт итәргә

en: Add Profile to Device
tt: Җайланмага профиль өстәргә

note: Create cancel button
en: _Cancel
tt: _Баш тарту

en: _OK
tt: _ХУП

en: Import color profile files (*.icc)
tt: Төс профильләре файлларын импортларга (*.icc)

en: <b><big>Would you like to keep this configuration?</big></b>
tt: <b><big>Бу конфигурацияне сакларга телисезме?</big></b>

en: The previous configuration will be restored in <b>10 seconds</b> if you do not reply to this question.
tt: Моннан алдагы конфигурация сезнең сүзсез ризалыгыгызны кабул итеп <b>10 секундтан</b> торгызылачак.

en: Keep this configuration
tt: Көйләүләрне сакларга

en: Restore the previous configuration
tt: Элеккеге конфигурацияне кайтарырга

en: Never
tt: Беркайчан

en: When a display is connected
tt: Экран кушылган чакта

en: When a display is disconnected
tt: Экран өзеп куелганда

en: Always
tt: Һәрвакыт

en: Do nothing
tt: Берни дә эшләмәскә

en: Show dialog
tt: Диалог күрсәтергә

en: Mirror
tt: Көзге

en: Extend
tt: Киңәйтелеш

en: The primary display can be configured to show:
tt: Төп экранны күрсәтү өчен көйләргә мөмкин:

en: Xfce Panel
tt: Xfce панеле

en: Desktop icons
tt: Эш өстәлендәге пиктограммалар

en: Notifications
tt: Искәртүләр

en: Configure...
tt: Көйләргә...

en: Display
tt: Дисплей

en: _Mirror displays
tt: Көз_ге дисплейлар

en: Primary Display:
tt: Төп дисплей:

en: R_esolution:
tt: _Җетелек:

en: Refresh _rate:
tt: Яңартылу _ешлыгы:

en: Ro_tation:
tt: _Борырга:

en: Ref_lection:
tt: _Чагылыш:

en: A_pply
tt: К_улланырга

en: _Scale:
tt: _Масштаблау:

en: _General
tt: _Гомуми

en: <b>Profiles</b>
tt: <b>Профильләр</b>

en: <b>Connecting Displays</b>
tt: <b>Экраннарны тоташтыру</b>

en: Delete the currently selected display profile.
tt: Сайланган экран профилен бетерергә.

en: Apply
tt: Кулланырга

en: Apply the currently selected display profile.
tt: Сайланган экран профилен кулланырга.

en: Create a new display profile.
tt: Яңа экран профилен төзергә.

en: Update an existing profile.
tt: Гамәлдәге профильне яңартырга.

en: First try to automatically enable a profile:
tt: Иң элек профильне автомат рәвештә кушып карагыз:

en: When a display is connected:
tt: Экран кушылган чакта:

en: Show popup windows to identify displays
tt: Дисплейларны ачыклаган вакытта ачыла торган тәрәз күрсәтергә

en: <b>Identifying Displays</b>
tt: <b>Экраннарны ачыклау</b>

en: _Advanced
tt: _Өстәмә

en: <b>Profile Name</b>
tt: <b>Профиль исеме</b>

en: Create
tt: Төзергә

en: A profile of this name already exists.
tt: Андый исемле профиль бар инде.

en: Extend right
tt: Уңнан өстәргә

en: Extend left
tt: Сулга өстәргә

en: Extend up
tt: Өскә киңәйтергә

en: Extend down
tt: Аска киңәйтергә

en: Displays
tt: Дисплеи

en: Only Display 1
tt: 1 дисплее гына

en: Mirror Displays
tt: Көзге дисплейлар

en: Extend to the right
tt: Уңнан өстәргә

en: Only Display 2
tt: 2 дисплее гына

en: Update Display Profile
tt: Экран профилен яңартырга

en: _Update
tt: _Яңартырга

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
tt: <big><b>Сез инде актив булган профильне үзгәрттегез</b></big>

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
tt: Профильне яңартмасагыз, сезнең үзгәртүләр сессияне кабаттан эшләтеп җибәргәндә яисә экранны сүндергәндә һәм тоташтырганда юкка чыгачак.

en: Keyboard layout selection
tt: Клавиатура таратылышын сайларга

en: Keyboard
tt: Клавиатура

en: Restore num l_ock state on startup
tt: Num Lock төймәсенең торышын _истә калдырырга

en: General
tt: Гомуми

en: _Enable key repeat
tt: _Төймә кабатлануын кушарга

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
tt: Сайланган очракта, төймәгә басканда һәм тотып торганда шул ук символ кабат-кабат басылачак

en: _Repeat delay:
tt: _Кабатлауны тоткарларга:

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
tt: Төймәгән басылган вакытта кабатлау алдыннан вакыт, миллисекундларда

en: Repe_at speed:
tt: Кабатлану _тизлеге:

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
tt: Төймә басылган вакытта төймәләргә басу исәпкә алына торган темп

en: Typing Settings
tt: Кертү көйләүләре

en: Show _blinking
tt: _Җемелдәү

en: Specify whether or not the text cursor blinks
tt: Текстта курсорның җемелдәү-җемелдәмәвен билгели

en: Blink _delay:
tt: Җемелдәү _тоткарлыгы:

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
tt: Курсорның эзлекле җемелдәүләре арасында тоткарлык, миллисекундларда

en: Cursor
tt: Курсор

en: _Test area:
tt: _Тикшерү өлкәсе:

en: Beha_vior
tt: Үз-үзен _тотышы

en: Define shortcuts for la_unching applications:
tt: Кушымталарны эшләтеп җибәрү өчен төймәләр _комбинациясен билгеләргә:

en: _Edit
tt: _Үзгәртү

en: Reset to _Defaults
tt: _Көйләүләрне ташлатырга

en: A_pplication Shortcuts
tt: Төймәләр _комбинацияләре

en: <b>Use system defaults</b>
tt: <b>Килешү буенча система көйләүләрен кулланырга</b>

en: _Keyboard model
tt: _Клавиатура моделе

en: Change la_yout option
tt: Таратылышны _үзгәртергә

en: Co_mpose key
tt: Өченче _дәрәҗә төймә

en: Move currently selected item up by one row
tt: Сайланган элементны бер юл өскә күчерергә

en: Move currently selected item down by one row
tt: Сайланган элементны бер юл аска күчерергә

en: Key_board layout
tt: Кла_виатура таратылышы

en: _Layout
tt: _Таратылыш

en: Disabled
tt: Өзеп куелган

en: Edge scrolling
tt: Скролл читләре

en: Two-finger scrolling
tt: Ике бармак белән скролл

en: Circular scrolling
tt: Циклик скролл

en: Pen (absolute)
tt: Каләм (абсолют)

en: Mouse (relative)
tt: Тычкан (чагыштырмача)

en: None (right-handed)
tt: Юк (уңагайлар өчен)

en: Half (left-handed)
tt: Яртылаш (сулагай өчен)

en: Clockwise
tt: Сәгать теле уңаена

en: Counterclockwise
tt: Сәгать теленә каршы

en: Mouse and Touchpad
tt: Тычкан һәм тачпад

en: De_vice:
tt: Җа_йланма:

en: Le_ft-handed
tt: _Сулагайлар өчен

en: Ri_ght-handed
tt: _Уңагайлар өчен

en: Reverse scroll d_irection
tt: Скроллның кире _юнәлеше

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
tt: Сайланган очракта, скролл капма-каршы юнәлештә әйләнәчәк

en: Buttons
tt: Төймәләр

en: _Reset to Defaults
tt: Көйләүләрне _ташлатырга

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
tt: Сайланган җайланманың стандарт кыйммәтләре өчен тизләнеш һәм сизгерлекне билгеләргә

en: Sensitivit_y:
tt: _Сизгерлек:

en: Acceleratio_n:
tt: _Тизләтү:

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
tt: Тычкан хәрәкәт иткәндә күрсәткечнең тизлеге тапкырланачак коэффициент

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
tt: Тизләнеш башланыр алдыннан күрсәткеч тиз үтәргә тиешле пиксельләр саны

en: Pointer Speed
tt: Күрсәткеч тизлеге

en: B_uttons and Feedback
tt: Т_өймәләр һәм Кире элемтә

en: Disable touchpad _while typing
tt: Җыйган _вакытта тачпадны өзеп куярга

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
tt: Сайланган очракта, клавиатураны кулланган вакытта тачпад өзелгән халәттә торачак

en: Duratio_n:
tt: _Дәвамлылык:

en: Tap touchpad to clic_k
tt: _Чиртү өчен тачпадка төртегез

en: Scrolling _mode:
tt: _Скроллау режимы:

en: Enable hori_zontal scrolling
tt: Горизонталь _скроллны кушарга

en: Scrolling
tt: Скроллау

en: T_ouchpad
tt: Т_ачпад

en: Trac_king mode:
tt: К_үзәтү режимы:

en: _Rotation:
tt: _Борырга:

en: Tab_let
tt: План_шет

en: _Devices
tt: Җайлан_малар

en: Th_reshold:
tt: Б_усага:

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
tt: Объектны күчерә башлар алдыннан күрсәткеч узарга тиешле пиксельләр саны

en: Drag and Drop
tt: Тартып күчерү

en: Ti_me:
tt: Ва_кыт:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
tt: Бу күрсәткечтән кимрәк интервал белән ике тапкыр тычкан белән чиртү ике тапкыр чиртү дип саналачак, миллисекундларда

en: D_istance:
tt: _Дистанция:

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
tt: Ике тапкыр чиртү өчен тычкан күрсәткече чиртүләр арасында билгеләнгән арадан артык күчмәскә тиеш

en: Double Click
tt: Ике тапкыр чиртү

en: _Behavior
tt: _Үз-үзен тотышы

en: Cursor si_ze:
tt: Кхрсәткеч _үлчәмнәре:

en: Size
tt: Үлчәм

en: Preview
tt: Карау

en: _Theme
tt: _Тема

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
tt: Билгесез

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: Monitor
tt: Монитор

en: Television
tt: ТВ

en: Digital display
tt: Цифралы дисплей

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
tt: Кулланыла торган RandR киңәйтелеше версиясен сорату мөмкин түгел

en: Laptop
tt: Ноутбук

en: Settings manager socket
tt: Көйләүләр диспетчеры сокеты

en: SOCKET ID
tt: Сокетның ID

en: Version information
tt: Версия турында мәгълүмат

en: Type '%s --help' for usage.
tt: Куллану турында мәгълүматны алу өчен «%s --help» дип языгыз.

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tt: Xfce төзүчеләр командасы. Барлык хокуклар якланган.

en: Please report bugs to <%s>.
tt: Хаталар турында <%s> хәбәр итегез.

en: Improve keyboard and mouse accessibility
tt: Клавиатура һәм тычканның махсус мөмкинлекләре көйләүләре

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
tt: реабилитация;техник чаралар;төймәләр;ябышу;эмуляция;экраннан уку;зурайту;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;чикләнгән мөмкинлекләр;

en: Failed to display Xfwm4 Settings
tt: Xfwm4 көйләүләрен экранда күрсәтеп булмады

note: If the theme has no cache, mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i> in a terminal emulator.
tt: Игътибар: бу пиктограммалар темасының кэш-файлы юк. Сез аны терминалда башкарып төзи аласыз: <i>gtk-update-icon-cache -f -t %s/</i>

note: If the theme is known to be incomplete (does not follow fd.org standards), mention this in the tooltip
en: Warning: this icon theme is incomplete. Some icons will be missing.
tt: Игътибар: әлеге пиктограммалар темасы тулы түгел. Кайбер пиктограммалар булмаячак.

note: These actually are no full themes by purpose
en: Warning: this icon theme is incomplete. It only provides a base set of icons from which other themes can inherit.
tt: Игътибар: әлеге пиктограммалар темасы тулы түгел. Ул төп пиктограммалар җыелмасыннан гына гыйбарәт, алар башка темаларга тапшырыла ала.

en: File is too large, installation aborted
tt: Файл артык зур, урнаштыру өзелде

en: Failed to create temporary directory
tt: Вакытлыча каталогны төзеп булмады

en: Failed to extract archive
tt: Архивтан ачып бушытап булмады

en: Unknown format, only archives and directories are supported
tt: Билгесез формат: каталоглар һәм архивлар гына мөмкин

en: Not a valid theme package
tt: Яраклы булмаган тема пакеты

en: An unknown error, exit code is %d
tt: Билгесез хата (код %d)

en: Failed to install theme
tt: Бизәлеш темасын урнаштырып булмады

en: Install %s theme
tt: %s темасын урнаштырырга

en: _Open
tt: _Ачарга

en: Vertical RGB
tt: Вертикаль RGB

en: Vertical BGR
tt: Вертикаль BGR

en: Customize the look of your desktop
tt: Эш өстәленең тышкы күренеше көйләүләре

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
tt: темалар;кулланучы интерфейсы;стильләр;пиктограммалар;шрифтлар;тигезләү;субпиксель;ClearType;DPI;RGB;BGR;кайнар төймәләр;клавиатура парлары;вакыйга;тавышлар;тәрәзләрне масштаблау;HiDPI;Retina экраны;

note: TRANSLATORS: a flatbed scanner device, e.g. 'Epson Scanner'
en: Scanner
tt: Сканер

note: TRANSLATORS: a camera device, e.g. 'Nikon D60 Camera'
en: Camera
tt: Камера

note: TRANSLATORS: a printer device, e.g. 'Epson Photosmart Printer'
en: Printer
tt: Принтер

note: TRANSLATORS: a webcam device, e.g. 'Philips HiDef Camera'
en: Webcam
tt: Веб-камера

note: TRANSLATORS: This refers to the TFT display on a laptop
en: Laptop Screen
tt: Ноутбук экраны

note: TRANSLATORS: This refers to the embedded webcam on a laptop
en: Built-in Webcam
tt: Кертеп урнаштырылган веб-камера

en: Enable color management for %s
tt: %s өчен төсләр белән идарә итүне кушарга

note: TRANSLATORS: standard spaces are well known colorspaces like * sRGB, AdobeRGB and ProPhotoRGB
en: Standard Space
tt: Стандарт төс пространствосы

note: TRANSLATORS: test profiles do things like changing the screen * a different color, or swap the red and green channels
en: Test Profile
tt: Профильне тикшерергә

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
tt: Автомат рәвештә

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - low quality profiles take * much less time to generate but may be a poor reflection of the * device capability
en: Low Quality
tt: Түбән сыйфат

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality
en: Medium Quality
tt: Уртача сыйфат

[ctx: Profile quality]
note: TRANSLATORS: the profile quality - high quality profiles take * a *long* time, and have the best calibration and * characterisation data.
en: High Quality
tt: Югары сыйфат

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default RGB space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default RGB
tt: Килешү буенча RGB

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default CMYK space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default CMYK
tt: Килешү буенча CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
note: TRANSLATORS: this default gray space is used for printers that * do not have additional printer profiles specified in the PPD
en: Default Gray
tt: Килешү буенча соры

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
tt: ICC профиль файлын сайларга

en: _Import
tt: _Импортларга

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
tt: Кулланып булган ICC профильләре

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
tt: Барлык файллар

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
tt: Килешү буенча:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
tt: Төсләр пространствосы:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
tt: Профильне тикшерергә:

en: Compatible Profiles
tt: Ярашлы профильләр

en: Add Color Profile to %s
tt: %s өчен төсләр профилен өстәргә

en: Device
tt: Җайланмага

en: Unknown
tt: Билгесез

en: Set color profiles
tt: Төс профильләрен билгеләргә

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
tt: төс;көйләүләр;идарә итү;экран;мониторлар;принтерлар;веб-камералар;сканерлар;

en: Only %s (1)
tt: %s гына (1)

en: Only %s (2)
tt: %s гына (2)

en: Left
tt: Сулга

en: Inverted
tt: Инвертланган

en: Right
tt: Уңга

en: Horizontal
tt: Горизонталь

en: Vertical
tt: Вертикаль

en: Horizontal and Vertical
tt: Горизонталь һәм вертикаль

en: Minimal interface to set up an external output
tt: Тышкы чыгаруны көйләү өчен минималь интерфейс

en: The previous configuration will be restored in <b>%i seconds</b> if you do not reply to this question.
tt: Әлеге сорауга җавап бирмәсәгез моннан алдагы конфигурация <b>%i секундтан</b> торгызылачак.

note: Insert the mode
en: %.2f Hz
tt: %.2f Гц

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
tt: Соңгы актив чыгу юлы өзеп куелырга тиеш түгел, система куллану өчен яраксыз булачак.

en: Selected output not disabled
tt: Сайланган чыгу юлы өзеп куелмаган

en: Do you want to delete the display profile '%s'?
tt: «%s» экран профилен бетерергә телисезме?

en: Delete Profile
tt: Профильне бетерергә

en: Once a display profile is deleted it cannot be restored.
tt: Бетергәннән соң экран профилен торгызып булмаячак.

en: Cancel
tt: Баш тарту

en: Delete
tt: Бетерергә

en: %d Xfce Panel | %d Xfce Panels
tt[0]: %d Xfce панель

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
tt: Үзлекләрен үзгәртү өчен мониторны сайлагыз һәм аның урнашу урынын үзгәртү өчен тартып күчерегез.

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
tt: Көзге экраннар

en: (Disabled)
tt: (өзеп куелган)

en: ATI Settings
tt: ATI көйләүләре

en: Unable to start the Xfce Display Settings
tt: Дисплей көйләүләрен эшләтеп җибәреп булмады

en: Unable to launch the proprietary driver settings
tt: Проприетар драйвер көйләүләрен эшләтеп җибәреп булмады

en: Configure screen settings and layout
tt: Экран көйләүләре

en: display;settings;screen;resolution;refresh;rate;rotation;external;projectors;monitors;LCD;CRT;HiDPI;
tt: көйләүләр;экран;резолюция;яңарту;ешлык;бору;тышкы;проекторлар;мониторлар;LCD;CRT;HiDPI;

en: Display:
tt: Дисплей:

en: Resolution:
tt: Резолюция:

en: Your compositor does not seem to support the wlr-output-management protocol
tt: Сезнең композитинг менеджеры wlr-output-management протоколын куллана алмый

note: Set dialog title and icon
en: Shortcut Command
tt: Кайнар төймәләр өчен команда

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
tt: Төймәләр комбинациясен кулланып чакыру өчен команданы кертегез.

note: We are editing an existing shortcut
en: Shortcut:
tt: Кайнар төймәләр:

en: Comm_and:
tt: К_оманда:

en: Use _startup notification
tt: Старт вакытында искәртүне кулланырга

en: The command may not be empty.
tt: Команда буш була алмый.

en: Select command
tt: Команданы сайларга

en: All Files
tt: Барлык Файллар

en: Executable Files
tt: Башкарыла торган файллар

en: Perl Scripts
tt: Perl скриптлары

en: Python Scripts
tt: Python скриптлары

en: Ruby Scripts
tt: Ruby скриптлары

en: Shell Scripts
tt: Shell скриптлары

en: Unable to initialize GTK+.
tt: GTK+ активлаштырып булмады.

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
tt: Xfconf диспетчеры белән тоташып булмады: %s

en: Could not create the settings dialog.
tt: Көйләүләр диалог тәрәзен төзеп булмады.

en: Command
tt: Команда

en: Shortcut
tt: Кайнар төймәләр

en: Layout
tt: Таратылыш

en: Variant
tt: Вариант

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
tt: Бу гамәл төймәләр комбинацияләренең барлык көйләүләрен аларның стандарт кыйммәтләренә кайтарачак. Сез чыннан да моны эшләргә телисезме?

en: Reset to Defaults
tt: Көйләүләрне ташлатырга

en: No
tt: Юк

en: Yes
tt: Әйе

en: The system defaults will be restored next time you log in.
tt: Килешү буенча көйләүләр системага киләсе кергән вакытта торгызылачак.

en: Warning
tt: Игътибар

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
tt: Клавиатура көйләүләрен һәм төймәләр комбинацияләрен үзгәртү

en: numlock;keyboard;layout;shortcuts;
tt: numlock;клавиатура;таратылыш;кайнар төймәләр;

en: Could not create the mime dialog.
tt: Mime диалог тәрәзен төзеп булмады.

en: Select Application
tt: Кушымтаны сайлап алырга

en: Open
tt: Ачарга

en: Use a c_ustom command:
tt: _Бирелгән команданы кулланырга:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
tt: Исемлектә булмаган кушымтаны эшләтеп җибәрү өчен команданы күрсәтегез.

en: _Browse...
tt: Ка_рау...

en: Select an Application
tt: Кушымтаны сайлап алырга

en: None available
tt: Кушымталар юк

en: Recommended Applications
tt: Тәкъдим ителгән кушымталар

en: Other Applications
tt: Башка кушымталар

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
tt: <i>%s</i> һәм «%s» тибындагы файлларны әлеге программа ярдәмендә ачарга:

en: Failed to add new application "%s"
tt: "%s" кушымтасын өстәп булмады

en: Press left mouse button to change the selected application.
tt: Сайланган кушымтаны алмаштыру өчен тычканның сул төймәсенә басыгыз.

en: Application Chooser Button
tt: Кушымта сайлау төймәсе

en: No application selected
tt: Куышмта сайланмаган

en: Failed to set default Web Browser
tt: Килешү буенча браузер буларак билгеләп булмады

en: Failed to set default Mail Reader
tt: Килешү буенча почта программасы буларак билгеләп булмады

en: Failed to set default File Manager
tt: Килешү буенча файл менеджеры буларак билгеләп булмады

en: Failed to set default Terminal Emulator
tt: Килешү буенча терминал буларак билгеләп булмады

note: allocate the chooser
en: Select application
tt: Кушымтаны сайлап алырга

en: Choose a custom Web Browser
tt: Браузерны сайларга

en: Choose a custom Mail Reader
tt: Почта программасын сайларга

en: Choose a custom File Manager
tt: Файл менеджерын сайларга

en: Choose a custom Terminal Emulator
tt: Терминалны сайларга

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
tt: Xfce өчен килешү буенча браузер сыйфатында
    кулланырга теләгән кушымтаны күрсәтегез:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
tt: Xfce өчен килешү буенча почта программасы сыйфатында
    кулланырга теләгән кушымтаны күрсәтегез:

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
tt: Xfce өчен килешү буенча файл менеджеры сыйфатында
    кулланырга теләгән кушымтаны күрсәтегез:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
tt: Xfce өчен килешү буенча терминал сыйфатында
    кулланырга теләгән кушымтаны күрсәтегез:

en: Browse the file system to choose a custom command.
tt: Тиешле команданы сайлау өчен файл системасын карау.

en: _Other...
tt: _Башка...

en: Use a custom application which is not included in the above list.
tt: Бу исемлектә булмаган икенче кушымтаны кулланырга.

en: Choose Preferred Application
tt: Яхшырак саналган кушымтаны сайларга

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
tt: Зинһар, яхшырак дип табылган браузерны
    сайлагыз һәм дәвам итү өчен «ХУП» төймәсенә басыгыз.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
tt: Зинһар, яхшырак дип табылган почта программасын
    сайлагыз һәм дәвам итү өчен «ХУП» төймәсенә басыгыз.

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
tt: Зинһар, яхшырак дип табылган файл менеджерын
    сайлагыз һәм дәвам итү өчен «ХУП» төймәсенә басыгыз.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
tt: Зинһар, яхшырак дип табылган терминалны
    сайлагыз һәм дәвам итү өчен «ХУП» төймәсенә басыгыз.

en: Failed to execute default Web Browser
tt: Килешү буенча браузерны эшләтеп җибәреп булмады

en: Failed to execute default Mail Reader
tt: Килешү буенча почта программасын эшләтеп җибәреп булмады

en: Failed to execute default File Manager
tt: Килешү буенча файл менеджерын эшләтеп җибәреп булмады

en: Failed to execute default Terminal Emulator
tt: Килешү буенча терминалны эшләтеп җибәреп булмады

note: Enable permanently dismissing this error.
en: Do _not show this message again
tt: Бу хәбәрне башка _күрсәтмәскә

en: Print version information and exit
tt: Версия турында мәгълүматны күрсәтергә һәм чыгарга

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
tt: ТИП түбәндәге кыйммәтләрнең берсен кабул итә алган мәҗбүри булмаган ПАРАМЕТРлы сайланган ТИПтагы ярдәмче яхшырак дип табылган кушымтаны эшләтеп җибәрергә.

en: TYPE [PARAMETER]
tt: ТИП [ПАРАМЕТР]

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
tt: Бирелгән ТИПтагы яхшы бип табылган ярдәмче кушымтаны соратырга, монда ТИП - түбәндәге кыйммәтләрнең берсен кабул итә ала.

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
tt: «--launch» һәм «--query» ачкычлары өчен түбәндәге ТИПлар гамәлдә:
    
    WebBrowser         - уңайлы дип табылган браузер. 
    MailReader            - уңайлы дип табылган почта программасы.
    FileManager          - уңайлы дип табылган файллар менеджеры.
    TerminalEmulator  - уңайлы дип табылган терминал.

en: Invalid helper type "%s"
tt: "%s" ярдәмче кушымтасы тибы хаталы

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
tt: %s (Xfce %s)
    
    Авторлык хокуклары (c) 2003-2006
        os-cillation e.K. Барлык хокуклар якланган.
    
    Автор: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Gtk+-%d.%d.%d кулланып җыелган, Gtk+-%d.%d.%d кулланыла.
    
    Хаталар турында хәбәр юлларга: <%s>.

en: No helper defined for "%s".
tt: «%s» өчен ярдәмче кушымта юк.

en: No command specified
tt: Команда күрсәтелмәгән

en: Failed to open %s for writing
tt: Язу өчен %s файлын ачып булмады

en: Default Applications
tt: Килешү буенча кушымталар

note: Internet
en: _Internet
tt: _Интернет

en: Web Browser
tt: Браузер

en: The default Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
tt: Гиперсылтамаларны ачу һәм ярдәмне карау өчен килешү буенча веб-браузер кулланылачак.

en: Mail Reader
tt: Почта программасы

en: The default Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
tt: Электрон почта адресына чирткәндә хатлар язу өчен килешү буенча почта программасы кулланылачак.

note: Utilities
en: _Utilities
tt: _Утилиталар

en: File Manager
tt: Файл менеджеры

en: The default File Manager will be used to browse the contents of folders.
tt: Каталоглар эчтәлеген карау өчен килешү буенча файллар менеджеры кулланылачак.

en: Terminal Emulator
tt: Терминал

en: The default Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
tt: Команда юлы мохите таләп ителә торган командаларны эшләтү өчен килешү буенча терминал эмуляторы кулланылачак.

note: Mimes
en: _Others
tt: _Башкалар

en: _Filter:
tt: _Фильтр:

en: Clear filter
tt: Фильтрны ташлатырга

en: Open with...
tt: Ачарга...

en: MIME Type
tt: MIME тибы

en: Status
tt: Статус

en: Default Application
tt: Килешү буенча кушымта

en: User Set
tt: Кулланучы җыелмасы

note: sort the names but keep Default on top
en: Default
tt: Стандартный

en: %d MIME type found | %d MIME types found
tt[0]: %d MIME тип табылды

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
tt: «%s» кушымтасын «%s» MIME тибы белән бәйләп булмады.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
tt: MIME тибы өчен сез сайлаган элемтә система тарафыннан килешү буенча кулланыла торганга алмаштырылачак.

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
tt: Сез чыннан да «%s» тибындагы көйләүләрне килешү буенча кыйммәтләргә кадәр ташлатырга телисезме?

en: Question
tt: Сорау

en: Reset to Default
tt: Ташлатырга

en: Choose Application...
tt: Кушымта сайларга...

en: Associate preferred applications with MIME types
tt: Өстенлекле кушымталарны MIME-типлар белән бәйләргә

en: file;type;extension;association;open with;web browser;mail reader;file manager;terminal emulator;
tt: файл;тип;киңәйтелеш;ассоциация;ачарга;веб-браузер;почта программасы;файллар менеджеры;терминал эмуляторы;

en: Browse the file system
tt: Файл системасын карау

en: Read your email
tt: Электрон почтаны укырга

en: Use the command line
tt: Команда юлын кулланырга

en: Browse the web
tt: Челтәрне карап чыгу

en: Caja File Manager
tt: Caja файллар менеджеры

en: Debian X Terminal Emulator
tt: Debian терминалы

en: Epiphany Web Browser
tt: Epiphany браузеры

en: Enlightened Terminal Emulator
tt: Enlightened терминалы

en: Galeon Web Browser
tt: Galeon браузеры

en: GNOME Terminal
tt: GNOME терминалы

en: Konqueror Web Browser
tt: Konqueror браузеры

en: Links Text Browser
tt: Links текст браузеры

en: Lynx Text Browser
tt: Lynx текст браузеры

en: Mozilla Browser
tt: Mozilla браузеры

en: Mozilla Mail
tt: Mozilla почтасы

en: Netscape Navigator
tt: Nautilus

en: Opera Browser
tt: Opera браузеры

en: PCMan File Manager
tt: PCMan файллар менеджеры

en: PCManFM-Qt File Manager
tt: PCManFM-Qt файллар менеджеры

en: Rodent File Manager
tt: Rodent файл менеджеры

en: W3M Text Browser
tt: W3M текст браузеры

en: Xfce Terminal
tt: Xfce терминалы

en: Xfe File Manager
tt: Xfce файллар менеджеры

en: X Terminal
tt: X-терминал

en: Active device in the dialog
tt: Менюдагы актив җайланма

en: DEVICE NAME
tt: ҖАЙЛАНМА ИСЕМЕ

note: pixel value for some of the scales in the dialog
en: %g px
tt: %g пикс

note: miliseconds value for some of the scales in the dialog
en: %g ms
tt: %g мс

note: seconds value for some of the scales in the dialog
en: %.1f s
tt: %.1f с

en: Configure pointer device behavior and appearance
tt: Күрсәтү җайланмаларының үз-үзен тотышын һәм тышкы күренешен көйләү

en: settings;buttons;scroll;direction;pointer;speed;double click;theme;wheel;
tt: көйләүләр;төймәләр;скролл;юнәлеш;күрсәткеч;тиә=злек;ике тапкыр чиртү;тема;тәгәрмәч;

en: Settings Editor
tt: Көйләүләр редакторы

en: Channel
tt: Канал

en: Property
tt: Үзлек

en: Type
tt: Тип

en: Locked
tt: Блокланган

en: Value
tt: Кыйммәт

en: New property
tt: Яңа үзлек

en: Edit selected property
tt: Сайланган үзлекне үзгәртү

en: _Reset
tt: _Ташлатырга

en: Reset selected property
tt: Сайланган үзлекне ташлатырга

en: Empty
tt: Буш

en: Array
tt: Массив

en: String
tt: Юл

en: Integer
tt: Бөтен

en: Boolean
tt: Логик

en: Double
tt: Икеләтә төгәллектә

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
tt: Каналның кыйммәтен башлангыч халәтенә кайтару аның агымдагы көйләүләрен бетерәчәк.

en: _Reset Channel
tt: _Каналны ташлатырга

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
tt: Сез чыннан да «%s» каналын һәм аның барлык үзлекләрен ташлатырга телисезме?

en: reset
tt: ташлатырга

en: Monitor %s
tt: %s артыннан күзәтү

en: Clear
tt: Ташлатырга

en: Close
tt: Ябарга

en: start monitoring channel "%s"
tt: "%s" каналына мониторинг башланды

en: _Monitor
tt: _Монитор

en: Refresh
tt: Яңартырга

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
tt: Үзлекнең кыйммәтен ташлату сезнең аның өчен билгеләнгән көйләүләрен мәңгегә бетерәчәк.

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
tt: Сез чыннан да «%s» үзлеген ташлатырга телисезме?

en: Unsigned Int
tt: Тамгасыз бөтен сан

en: Unsigned Int64
tt: Имзасыз Int64

en: New Property
tt: Яңа үзлек

en: Save
tt: Сакларга

en: _Property:
tt: _Үзлек:

en: _Type:
tt: _Тип:

note: strings integers bool
en: _Value:
tt: Кыйм_мәт:

en: Property names must start with a '/' character
tt: Үзлекләрнең исемнәре «/» символыннан башланырга тиеш

en: The root element ('/') is not a valid property name
tt: («/») тамыр элементы үзлекнең дөрес исеме түгел

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
tt: Үзлекләрнең исемнәре ASCII-символларыннан A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» һәм «>», шулай ук бүлгеч буларак «/» символыннан гына тора ала

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
tt: Үзлекләрнең исемнәре икәү рәттән килгән «/» символларын үз эченә ала алмый

en: Property names cannot end with a '/' character
tt: Үзлекләрнең исемнәре «/» символы белән тәмамлана алмый

en: Edit Property
tt: Үзлекне үзгәртү

en: Graphical settings editor for Xfconf
tt: Xfconf өчен график көйләүләр редакторы

en: registry;regedit;configuration file;
tt: реестр;реестр редакторы;көйләүләр файлы;

en: Settings dialog to show
tt: Күрсәтелү өчен көйләүләр диалогы

en: All _Settings
tt: Барлык _көйләүләр

en: Settings
tt: Көйләүләр

en: Unable to start "%s"
tt: "%s" эшләтеп җибәреп булмады

en: Settings Manager
tt: Көйләүләр диспетчеры

en: Graphical Settings Manager for Xfce
tt: Xfce өчен график көйләүләр диспетчеры

en: control;panel;center;system;settings;personalize;hardware;
tt: панель;идарә итү;үзәк;система;көйләүләр;тимер;

en: Sticky keys are enabled
tt: Төймәләрнең ябышуы кушылган

en: Sticky keys are disabled
tt: Төймәләрнең ябышуы өзеп куелган

en: Sticky keys
tt: Төймәләрнең ябышуы

en: Slow keys are enabled
tt: Акрын төймәләр кушылган

en: Slow keys are disabled
tt: Акрын төймәләр өзеп куелган

en: Slow keys
tt: Акрын төймәләр

en: Bounce keys are enabled
tt: «Сикерә торган» төймәләр кушылган

en: Bounce keys are disabled
tt: «Сикерә торган» төймәләр өзеп куелган

en: Bounce keys
tt: «Сикерә торган» төймәләр

en: Failed to launch shortcut "%s"
tt: «%s» эшләтеп җибәреп булмады

en: Fork to the background
tt: Фон режимына күчерергә

en: Do not wait for a window manager on startup
tt: Кабызганда тәрәзләр менеджерын көтмәскә

en: Replace running xsettings daemon (if any)
tt: Эшләтеп җибәрелгән xsettings сервисын алмаштырырга (булган очракта)

note: value in xfconf isn't a string, so make a default one
en: Workspace %d
tt: %d эш урыны

en: Xfce Settings Daemon
tt: Xfce көйләүләр диспетчеры хезмәте

en: The Xfce Settings Daemon
tt: Xfce көйләүләр диспетчеры хезмәте
