Xfce4-settings - en to ug translation catalogue (349 entries)

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
ug: نامەلۇم

note: TRANSLATORS: an externally connected display, where %s is either the * model, vendor or ID, e.g. 'LP2480zx Monitor'
en: Monitor
ug: كۆزەتكۈچ

en: Television
ug: تېلېۋىزور

en: Digital display
ug: رەقەملىك ئېكران

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
ug: ئىشلىتىلىۋاتقان RandR كېڭەيتىلمىسىنىڭ نەشرىنى سۈرۈشتۈرگىلى بولمىدى

en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

en: _Close
ug: تاقا(_C)

note: Add a buttonbox (Help, All Settings, Close) at bottom of the main box
en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Enable assistive technologies
ug: ياردەمچى (پاراۋانلىق) تېخنىكىسى ئىناۋەتلىك بولسۇن(_E)

en: No AT-SPI provider was found on your system
ug: سىستېمىڭىزدا AT-SPI  تەمىنلىگۈچىسى يوق ئىكەن

en: _Lock sticky keys
ug: چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكىلارنى قۇلۇپلا(_L)

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكىلار(Control، Alt، ۋە Shift قاتارلىقلار) بېسىلىپ قويۇۋېتىلسىمۇ، كېيىنكى قېتىم بېسىلغۇچە بېسىلغان ھالىتى ساقلىنىپ قېلىنىدۇ.

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، ئىككى كۇنۇپكا تەڭ بېسىلغاندا، «چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكا» ئىقتىدارى ئىشلىمەيدۇ.

en: Sticky Keys
ug: چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكىلار

en: Use slow _keys
ug: ئاستا كۇنۇپكىلارنى ئىشلەتسۇن(_K)

en: Acceptance _delay:
ug: قوبۇل قىلغۇچە بولغان ۋاقىت(_D):

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
ug: كۇنۇپكا بېسىلىپ قوبۇل قىلغۇچە بېسىلىپ تۇرىدىغان ۋاقىت(مىللىسېكۇنت ms)

en: Slow Keys
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار

en: Use _bounce keys
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلارنى ئىشلەتسۇن(_B)

en: K_eystroke delay:
ug: بېسىش كېچىكىشى(_E):

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
ug: كېيىنكى كۇنۇپكا بېسىلغۇچە بولغان ئارىلىقتىكى ۋاقىت (ms)

en: Bounce Keys
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار

en: Keyboa_rd
ug: ھەرپتاختا(_R)

en: _Use mouse emulation
ug: چاشقىنەك تەقلىدلىگۈچنى ئىشلەت(_U)

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنى رەقەم كۇنۇپكا رايونى ئارقىلىق باشقۇرغىلى بولىدۇ.

en: msec
ug: مىللىسېكۇنت

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
ug: كۇنۇپكا تۈننى قېتىم بېسىلىپ، ئۈزلۈكسىز بېسىلىپ تۇرۇۋاتىدۇ دەپ ھۆكۈم قىلىنغۇچە بولغان ۋاقىت(مىللىسېكۇنت ms)

en: _Acceleration delay:
ug: تېزلىتىشكىچە بولغان ۋاقىت(_A):

en: R_epeat interval:
ug: تەكرارلاش ئارىلىقى(_E):

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
ug: كۇنۇپكا بېسىلىپ تۇرغاندا تەكرار مەشغۇلاتنى ئېلىپ بېرىش ئىنتېرۋالى(مىللىسېكۇنت ms)

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
ug: ئەڭ يورۇقى تېزلىككە يېتىشكە كېرەك بولىدىغان ۋاقىت (ms)

en: The maximum pointer speed after acceleration
ug: تېزلىتىلگەندىن كېيىنكى چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ ئەڭ چوڭ تېزلىكى

en: pixels/sec
ug: پىكسېل/سېكۇنت

en: Acceleration _profile:
ug: تېزلەتكۈچ profile(_P):

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
ug: چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ ئەڭ چوڭ تېزلىككە يېتىشكۈچە بولغان ئارىلىقتىكى تېزلىنىشى

en: Mouse Emulation
ug: چاشقىنەك تەقلىدلەش

en: _Mouse
ug: چاشقىنەك(_M)

en: Settings manager socket
ug: باشقۇرغۇچى سوكېتنىڭ تەڭشەكلىرى

en: Version information
ug: نەشر ئۇچۇرى

en: Type '%s --help' for usage.
ug: '%s --help' كىرگۈزسە ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرگىلى بولىدۇ

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Improve keyboard and mouse accessibility
ug: ھەرپتاختا ۋە چاشقىنەك ياردەمچى ئىقتىدارىنى ياخشىلاش

en: None
ug: يوق

en: Slight
ug: ئازراق

en: Medium
ug: ئوتتۇرا

en: Full
ug: تولۇق

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: Text
ug: تېكىست

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: St_yle
ug: ئۇسلۇب(_Y)

en: _Icons
ug: سىنبەلگە(_I)

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
ug: بۇ فونت كۆرۈنمە يۈزدە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى فونت قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ

en: Select a default font
ug: كۆڭۈلدىكى فونتى تاللايدۇ

en: Default Fon_t
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى(_T)

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
ug: ھەرە چىشىنى يوق(Anti-aliasing) قىلىش ياكى سىلىقلاش ئارىلىق ئېكراندىكى تېكىستنىڭ كۆرۈنۈشىنى ياخشىلىغىلى بولىدۇ

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
ug: نۇرغۇن فونتلاردا بېشارەت ئۇچۇرلىرى بار بولۇپ، بۇ فونتنى تېخىمۇ چىرايلىق كۆرسىتىش رولىنى ئوينايدۇ. قايسى ئەڭ چىرايلىق كۆرۈنگەن بولسا شۇنى تاللاڭ

en: Sub-_pixel order:
ug: تارماق پىكسېل تەرتىپى(_P):

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
ug: ئەگەر مۇۋاپىق بولغان تارماق پىكسېل(sub-pixel) تەرتىپى تاللانسا، TFT ياكى LCD ئېكرانىدا كۆرسىتىلىدىغان خەتلەرنىڭ كۆرۈنۈشى ياخشىلىنىدۇ

en: Rendering
ug: سىزىۋاتىدۇ

en: Custom _DPI setting:
ug: ئىختىيارىي DPI تەڭشىكى(_D):

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
ug: فونت بەك چوڭ ياكى بەك كىچىك بولۇپ قالغاندا مۇشۇ تاللانما ئارىلىق ياخشىلاشقا بولىدۇ. بۇ ئېكراننىڭ ئېنىقلىقىدىنمۇ ئاۋۋال نەزەرگە ئېلىنىدۇ.

en: _Fonts
ug: فونتلار(_F)

en: Show images on _buttons
ug: توپچىنىڭ سىنبەلگىنى كۆرسەتسۇن(_B)

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
ug: بۇ تاللانما تاللانسا توپچا تېكىستنىڭ يېنىدا سىنبەلگە كۆرسىتىلىدۇ

en: Show images in _menus
ug: تىزىملىكنىڭ ئىچىدە سىنبەلگىنى كۆرسەتسۇن(_M)

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
ug: بۇ تاللانما تاللانسا تىزىملىكنىڭ يېنىدا سىنبەلگە كۆرسىتىلىدۇ

en: Enable e_ditable accelerators
ug: تىزىملىكنىڭ تېزلەتمىسى ئۆزگەرتىشكە ئىجازەت(_E)

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، چاشقىنەك ئىسترېلكىسى تىزىملىك تۈرىنىڭ ئۈستىدە تۇرغان ۋاقىتتا، خالىغان بىرىكمە كۇنۇپكىلار بېسىلسا، ئۇ مەزكۇر تىزىملىكنىڭ تېزلەتمىسى بولىدۇ.

en: Menus and Buttons
ug: تىزىملىكلەر ۋە توپچىلار

en: Enable _event sounds
ug: ھادىسە ئاۋازلىرى ئىناۋەتلىك بولسۇن(_E)

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
ug: پۈتكۈل دائىرىدىكى ھادىسە ئاۋازىنى ئىناۋەتلىك ياكى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ (بۇنىڭ ئۈچۈن «Canberra» بولۇشى كېرەك)

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
ug: چاشقىنەك چېكىلگەندە ۋە باشقا كىرگۈزۈش مەشغۇلاتى بولغاندا ئاۋاز چىقىرىش چىقارماسلىقنى بەلگىلەيدۇ

en: Event sounds
ug: ھادىسە ئاۋازى

en: Failed to create temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە ياساش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to extract archive
ug: ئارخىپنى يېيىش مەغلۇپ بولدى

en: Unknown format, only archives and directories are supported
ug: پىچىمى نامەلۇم، ئارخىپلار ۋە مۇندەرىجىلەرنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: An unknown error, exit code is %d
ug: نامەلۇم خاتالىق، ئاخىرلىشىش كودى %d

en: Failed to install theme
ug: ئۆرنەكنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

note: Create cancel button
en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Vertical RGB
ug: ۋېرتىكال RGB

en: Vertical BGR
ug: ۋېرتىكال GBR

en: Customize the look of your desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنىڭ كۆرۈنۈشىنى ئۆزلەشتۈرۈش

en: _OK
ug: تامام

[ctx: Automatically generated profile]
note: TRANSLATORS: automatic profiles are generated automatically * by the color management system based on manufacturing data, * for instance the default monitor profile is created from the * primaries specified in the monitor EDID
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Keep this configuration
ug: بۇ سەپلىمىنى ساقلاپ قال

en: Restore the previous configuration
ug: بۇرۇنقى سەپلىمىنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Never
ug: زادىلا

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: R_esolution:
ug: ئېنىقلىق(_E):

en: Refresh _rate:
ug: چاستوتىسى(_R):

en: Ro_tation:
ug: چۆرگىلىتىش(_T):

en: Ref_lection:
ug: تەتۈر(_F):

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: Left
ug: سول

en: Inverted
ug: تەتۈر قىلىش

en: Right
ug: ئوڭ

en: Horizontal
ug: گورىزونتال

en: Vertical
ug: ۋېرتىكال

en: Minimal interface to set up an external output
ug: سىرتقى چىقىرىشنى بەلگىلەيدىغان ئەڭ كىچىك ئارايۈز

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئاكتىپ چىقىرىشنى ئىناۋەتسىز قىلىشقا بولمايدۇ. بولمىسا سىستېمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Selected output not disabled
ug: تاللانغان چىقىرىش ئىناۋەتسىز بولمىدى

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: ATI Settings
ug: ATI تەڭشىكى

en: Unable to start the Xfce Display Settings
ug: كۆرسەتكۈچ تەڭشىكىنى قوزغاتقىلى بولمىدى

en: Unable to launch the proprietary driver settings
ug: ئىگىسى بار قوزغاتقۇنىڭ تەڭشىكىنى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

en: Configure screen settings and layout
ug: ئېكراننىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى ۋە ئېنىقلىقىنى تەڭشەش

note: Set dialog title and icon
en: Shortcut Command
ug: تېزلەتمە بۇيرۇق

note: We are editing an existing shortcut
en: Shortcut:
ug: تېزلەتمە:

en: Comm_and:
ug: بۇيرۇق(_A):

en: Use _startup notification
ug: قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشى ئىشلەت(_S)

en: The command may not be empty.
ug: بۇيرۇق چوقۇم كىرگۈزۈلۈشى كېرەك.

en: Select command
ug: بۇيرۇق تاللا

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Executable Files
ug: پروگرامما(ئىجرا بولىدىغان ھۆججەت)

en: Perl Scripts
ug: Perl پروگراممىسى

en: Python Scripts
ug: Python پروگراممىسى

en: Ruby Scripts
ug: Ruby پروگراممىسى

en: Shell Scripts
ug: Shell پروگراممىسى

en: Keyboard layout selection
ug: ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى تاللا

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Restore num l_ock state on startup
ug: كۇنۇپكا NumLock  نىڭ ھالىتىنى ئېسىدە تۇتسۇن(_O)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Enable key repeat
ug: كۇنۇپكا تەكرارلاشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن(_E)

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، كۇنۇپكىنى ئۈزلۈكسىز بېسىپ تۇرغاندىكىدەك مەشغۇلات ئېلىپ بېرىلىدۇ

en: _Repeat delay:
ug: تەكرارلاش تېزلىكى(_R):

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
ug: كۇنۇپكا بېسىلىپ، تەكرارلىق ھاسىل قىلىنغۇچە بولغان ۋاقىت(مىللىسېكۇنت)

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
ug: كۇنۇپكا بېسىلىپ تۇرغان ۋاقىتتا، كۇنۇپكا كودىنىڭ ھاسىل قىلىنىش تېزلىكى

en: Typing Settings
ug: كىرگۈزۈش تەڭشىكى

en: Show _blinking
ug: لىپىلدات(_B)

en: Specify whether or not the text cursor blinks
ug: تېكىست نۇربەلگىنىڭ لىپىلداش - لىپىلدىماسلىقىنى بەلگىلەيدۇ

en: Blink _delay:
ug: لىپىلداش تېزلىكى(_D):

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلداش تېزلىكى (مىللىسېكۇنت)

en: Cursor
ug: نۇربەلگە

en: _Test area:
ug: سىناق رايون(_T):

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Reset to _Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_D)

en: A_pplication Shortcuts
ug: پروگرامما تېزلەتمىلىرى(_P)

en: Move currently selected item up by one row
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈرنى بىر قۇر ئۈستىگە چىقىرىدۇ

en: Move currently selected item down by one row
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈرنى بىر قۇر ئاستىغا چۈشۈرىدۇ

en: _Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى(_L)

en: Unable to initialize GTK+.
ug: GTK+ دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى.

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
ug: xfconf مۇئەككىلىگە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى. سەۋەبى: %s

en: Could not create the settings dialog.
ug: تەڭشەك سۆزلەشكۈسىنى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Variant
ug: ۋارىيانتى

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ug: بۇ بارلىق تېزلەتمىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممەتلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ. بۇنى قىلسۇنمۇ؟

en: Reset to Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

en: No
ug: ياق

en: Yes
ug: ھەئە

en: The system defaults will be restored next time you log in.
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممەتلىرى كېيىنكى قېتىم سىستېمىغا كىرگەندە ئەسلىگە قايتىدۇ.

en: Warning
ug: دىققەت

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
ug: ھەرپتاختا تەڭشىكى ۋە پروگرامما تېزلەتمىلىرىنى تەھرىرلەيدۇ

en: Select Application
ug: پروگرامما تاللاش

en: Use a c_ustom command:
ug: ئىختىيارىي بۇيرۇق ئىشلىتىش(_M):

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
ug: يۇقىرىدىكى پروگرامما تىزىمىدا يوق بۇيرۇقنى ئىشلەت.

en: _Browse...
ug: كۆر(_B)...

en: Select an Application
ug: پروگرامما تاللاش

en: None available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان نەرسە يوق

en: Recommended Applications
ug: تەۋسىيىلىك پروگراممىلار

en: Other Applications
ug: باشقا پروگراممىلار

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ug: <i>%s</i> بىلەن تىپى «%s» بولغان ھۆججەتلەرنى تۆۋەندىكى پروگراممىدا ئاچ:

en: Failed to add new application "%s"
ug: يېڭى پروگرامما «%s» قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Press left mouse button to change the selected application.
ug: تاللانغان پروگراممىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چاشقىنەكنىڭ سول توپچىسىنى بېسىڭ.

en: Application Chooser Button
ug: پروگرامما تاللىغۇ توپچىسى

en: No application selected
ug: پروگرامما تاللانمىدى

en: Failed to set default Web Browser
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default Mail Reader
ug: كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default File Manager
ug: كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default Terminal Emulator
ug: كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈ نى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

note: allocate the chooser
en: Select application
ug: پروگرامما تاللا

en: Choose a custom Web Browser
ug: توركۆرگۈ تاللا

en: Choose a custom Mail Reader
ug: خەت ئوقۇغۇ تاللا

en: Choose a custom File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ تاللا

en: Choose a custom Terminal Emulator
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈ تاللا

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى بېكىتىڭ:

en: Browse the file system to choose a custom command.
ug: بۇيرۇق تاللاش ئۈچۈن ھۆججەت سىستېمىنى كۆرىدۇ.

en: _Other...
ug: باشقا(_O)...

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ug: تىزىملىكتە يوق پروگراممىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Choose Preferred Application
ug: ئامراق پروگراممىنى تاللاش

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق تور كۆرگۈنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق خەت ئوقۇغۇنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق ھۆججەت باشقۇرغۇنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Failed to execute default Web Browser
ug: كۆڭۈلدىكى تور كۆرگۈنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default Mail Reader
ug: كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default File Manager
ug: كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ug: كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ug: TYPE نىڭ كۆڭۈلدىكى helper نى  PARAMETER تاللانمىسىنى قوشۇپ ئىجرا قىل. TYPE تۆۋەندىكىلەرنىڭ بىرى.

en: Invalid helper type "%s"
ug: ياردەمچى تىپى «%s» ئىناۋەتسىز.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ug: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
     ئاپتور Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Gtk+-%d.%d.%d دا ياسالغان, Gtk+-%d.%d.%d. دا ئىجرا بولۇۋاتىدۇ
    
    كەمتۈكىنى <%s> غا مەلۇم قىلىڭ.

en: No command specified
ug: بۇيرۇق بېكىتىلمىگەن

en: Failed to open %s for writing
ug: يېزىش مەقسىتىدە %s نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: Internet
en: _Internet
ug: ئىنتېرنېت(_I)

en: Web Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Mail Reader
ug: ئېلخەت ئوقۇغۇ

note: Utilities
en: _Utilities
ug: قوراللار(_I)

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Terminal Emulator
ug: تېرمىنال Emulator

en: _Filter:
ug: سۈز(_F):

en: Clear filter
ug: سۈزگۈچنى تازىلاش

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Default Application
ug: كۆڭۈلدىكى پروگرامما

en: User Set
ug: ئىشلەتكۈچى تەڭشىگىنى

note: sort the names but keep Default on top
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: %d MIME type found | %d MIME types found
ug[1]: %d MIME تىپى تېپىلدى

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
ug: پروگرامما «%s» نى mime تىپى «%s» غا چاتقىلى بولمىدى.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
ug: بۇنىڭ بىلەن سىز بەلگىلىگەن mime تىپى مۇناسىۋەتلىرى ئۆچۈرۈلۈپ سىستېمىنىڭ تەڭشىكى ئەسلىگە كېلىدۇ.

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
ug: مەزمۇن تىپى «%s» نى كۆڭۈلدىكى قىممەتكە قايتۇرامسىز؟

en: Question
ug: سوئال

en: Reset to Default
ug: كۆڭۈلدىكىگە ئەسلىگە كەلتۈر

en: Choose Application...
ug: پروگرامما تاللا…

en: Browse the file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرىدۇ

en: Read your email
ug: ئېلخەت ئوقۇيدۇ

en: Use the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىنى ئىشلىتىدۇ

en: Browse the web
ug: تور كۆرىدۇ

en: Caja File Manager
ug: Caja ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Chromium
ug: خىروم

en: Debian Sensible Browser
ug: Debian Sensible كۆرگۈ

en: Debian X Terminal Emulator
ug: Debian X تېرمىنال تەقلىدلىگۈ

en: Epiphany Web Browser
ug: Epiphany توركۆرگۈ

en: Enlightened Terminal Emulator
ug: Enlightened تېرمىنال تەقلىدلىگۈ

en: Galeon Web Browser
ug: Galeon توركۆرگۈ

en: GNOME Terminal
ug: GNOME تېرمىنالى

en: Konqueror Web Browser
ug: Konqueror  توركۆرگۈ

en: Links Text Browser
ug: ئۇلانما  تېكىست كۆرگۈ

en: Lynx Text Browser
ug: Lynx تېكىست كۆرگۈ

en: Midori
ug: مىدورى(Midori)

en: Mozilla Browser
ug: Mozilla توركۆرگۈ

en: Mozilla Mail
ug: Mozilla ئېلخەت

en: Opera Browser
ug: Opera توركۆرگۈ

en: PCMan File Manager
ug: PCMan ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Rodent File Manager
ug: Rodent  ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Claws Mail
ug: Claws ئېلخەت

en: Thunar
ug: سۇنار(Thunar)

en: W3M Text Browser
ug: W3M  تېكىست كۆرگۈسى

en: Xfce Terminal
ug: Xfce تېرمىنالى

en: Xfe File Manager
ug: Xfe  ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: X Terminal
ug: X تېرمىنالى

en: Active device in the dialog
ug: سۆزلەشكۈدىكى ئاكتىپ ئۈسكۈنە

note: pixel value for some of the scales in the dialog
en: %g px
ug: %g پىكسېل

note: miliseconds value for some of the scales in the dialog
en: %g ms
ug: %g مىللىسېكۇنت

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز

en: Edge scrolling
ug: گىرۋەكتە سىيرىش

en: Two-finger scrolling
ug: ئىككى بارماقتا سىيرىش

en: Circular scrolling
ug: دەۋرىي سىيرىش

en: Pen (absolute)
ug: قەلەم (مۇتلەق)

en: Mouse (relative)
ug: چاشقىنەك(نىسپىي)

en: None (right-handed)
ug: يوق (ئوڭخاي)

en: Half (left-handed)
ug: يېرىم (سولخاي)

en: Clockwise
ug: سائەت يۆنىلىشى

en: Counterclockwise
ug: سائەت يۆنىلىشىگە قارشى

en: Mouse and Touchpad
ug: چاشقىنەك ۋە سېزىمچان تاختا

en: De_vice:
ug: ئۈسكۈنە(_V):

en: Reverse scroll d_irection
ug: سىيرىش يۆنىلىشى تەتۈر بولسۇن(_I)

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
ug: بۇ تاللانسا سىيرىش غالتىكى قارشى يۆنىلىشكە قاراپ ھەرىكەت قىلىدۇ

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: _Reset to Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_R)

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
ug: تاللانغان ئۈسكۈنىنىڭ تېزلىنىشى ۋە سەزگۈرلۈكىنى كۆڭۈلدىكى قىممەتكە قايتۇرىدۇ.

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
ug: چاشقىنەك ھەرىكەت قىلىۋاتقاندا، ئىسترېلكىسىنىڭ تېزلىكىنى بەلگىلەيدىغان مىقدار

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
ug: چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ قىسقا ۋاقىت ئىچىدىكى يۆتكىلىش ئارىلىقى بۇ قىممەتتىن چوڭ بولسا، تېزلىنىش باشلىنىدۇ

en: Pointer Speed
ug: ئىسترېلكا سۈرئىتى

en: B_uttons and Feedback
ug: توپچىلار ۋە ئىنكاسلار(Feedback)

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، كۇنۇپكا بېسىلىۋاتقاندا سەزگۈر تاختا ئىناۋەتسىز قىلىنىدۇ.

en: Enable hori_zontal scrolling
ug: توغرا يۆنىلىشتە سىيرىش ئىناۋەتلىك بولسۇن(_Z)

en: Scrolling
ug: سىيرىش

en: T_ouchpad
ug: سېزىمچان تاختا(_O)

en: _Rotation:
ug: چۆرگىلەت(_R):

en: _Devices
ug: ئۈسكۈنە(_D)

en: Th_reshold:
ug: بوسۇغا(_R):

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
ug: چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ يۆتكىلىش ئارىلىقى بۇ قىممەتتىن چوڭ بولسا سۆرەش دەپ قارىلىدۇ.

en: Drag and Drop
ug: سۆرەپ تاشلاش

en: Ti_me:
ug: ۋاقىت(_M):

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
ug: 2 قېتىملىق چاشقىنەك كۇنۇپكىسىنىڭ چېكىلىش ئارىلىقى(ms) بۇنىڭدىن كىچىك بولۇپ قالسا قوش چېكىلىش دەپ قارالسۇن

en: D_istance:
ug: ئارىلىق(_I):

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
ug: ئىككى قېتىم چېكىلگەندە چاشقىنەك ئىسترېلكىسىنىڭ يۆتكەلگەن ئارىلىقى بۇ قىممەتتىن(پىكسېل) كىچىك بولسا، قوش چېكىش دەپ قارىلىدۇ.

en: Double Click
ug: قوش چېكىش

en: _Behavior
ug: ھەرىكەت(_B)

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: Configure pointer device behavior and appearance
ug: كۆرسەتكۈچ ئۈسكۈنىسىنىڭ ھەرىكىتى ۋە كۆرۈنۈشىنى تەڭشەش

en: Settings Editor
ug: تەڭشەك تەھرىرلىگۈ

en: Channel
ug: قانال

en: Property
ug: خاسلىق

en: Type
ug: تىپى

en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

en: Value
ug: قىممەت

en: New property
ug: يېڭى خاسلىق

en: Edit selected property
ug: تاللانغان خاسلىقنى تەھرىرلەيدۇ

en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Reset selected property
ug: تاللانغان خاسلىقنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: Empty
ug: قۇرۇق

en: Array
ug: تىزىق

en: String
ug: تېكىست

en: Integer
ug: پۈتۈن سان

en: Boolean
ug: بۇلىن

en: Double
ug: يۇقىرى ئېنىقلىقتىكى سان

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
ug: بۇ ئىختىيارىي تەڭشەكلەرنى ئۆچۈرۈپ قانالنى تولۇق ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ.

en: _Reset Channel
ug: قانالنى ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
ug: راستلا قانال «%s» نى ۋە ئۇنىڭ بارلىق خاسلىقىنى ئەسلىگە قايتۇرامسىز؟

en: reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: Monitor %s
ug: كۆزەت %s

en: Clear
ug: تازىلا

en: Close
ug: تاقا

en: start monitoring channel "%s"
ug: قانال «%s» نى كۆزىتىشنى باشلايدۇ

en: _Monitor
ug: كۆزەتكۈچ(_M)

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
ug: بىرەر خاسلىق ئەسلىگە قايتۇرۇلسا ئىختىيارىي تەڭشەكلەر مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
ug: راستلا خاسلىق «%s» نى ئەسلىگە قايتۇرامسىز؟

en: New Property
ug: يېڭى خاسلىق

en: _Property:
ug: خاسلىق(_P):

en: _Type:
ug: تىپى(_T):

note: strings integers bool
en: _Value:
ug: قىممىتى(_V):

en: Property names must start with a '/' character
ug: خاسلىق ئاتى '/' ھەرپ بىلەن باشلىنىشى شەرت

en: The root element ('/') is not a valid property name
ug: root ئېلېمېنت ('/') ئىناۋەتلىك خاسلىق ئاتى ئەمەس

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
ug: خاسلىق ئاتىغا ئارقىمۇ-ئارقا كەلگەن ئىككىدىن ياكى ئۇنىڭدىن ئارتۇق '/' نى ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Property names cannot end with a '/' character
ug: خاسلىق ئاتى  '/' ھەرپى بىلەن ئاخىرلاشسا بولمايدۇ

en: Edit Property
ug: خاسلىق تەھرىرلەش

en: Graphical settings editor for Xfconf
ug: Xfconf نىڭ گرافىكىلىق تەڭشەك تەھرىرلىگۈسى

en: Settings dialog to show
ug: كۆرسىتىلىدىغان تەڭشەك سۆزلەشكۈسى

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Unable to start "%s"
ug: «%s» نى قوزغاتقىلى بولمىدى

en: Settings Manager
ug: تەڭشەك باشقۇرغۇ

en: Sticky keys are enabled
ug: چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Sticky keys are disabled
ug: چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Sticky keys
ug: چاپلىشاڭغۇ كۇنۇپكىلار

en: Slow keys are enabled
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Slow keys are disabled
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Slow keys
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار

en: Bounce keys are enabled
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Bounce keys are disabled
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Bounce keys
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار

en: Failed to launch shortcut "%s"
ug: تېزلەتمە «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Fork to the background
ug: ئارقا تەرەپكە ئاچىلا(Fork)

en: Do not wait for a window manager on startup
ug: باشلانغاندا ھۆججەت باشقۇرغۇنى كۈتمىسۇن

en: Replace running xsettings daemon (if any)
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان xsettings مۇئەككىلى (بار بولسا) نى ئالماشتۇر

note: value in xfconf isn't a string, so make a default one
en: Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d

en: The Xfce Settings Daemon
ug: تەڭشەك مۇئەككىلى
