Xfce Panel Plugins - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Failed to send %s to your preferred browser
it: Impossibile inviare "%s" al browser preferito

en: Smartbookmark
it: SmartBookmark

en: Preferences
it: Preferenze

note: text label
en: Label:
it: Etichetta:

note: size label
en: Size:
it: Dimensione:

note: Hide label option
en: Hide label
it: Nascondi etichetta

en: Query websites from the Xfce panel
it: Interroga i siti web dal pannello di Xfce
