Xfce Panel Plugins - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Failed to send %s to your preferred browser
pt: Ocorreu uma falha ao enviar %s para o navegador

en: Smartbookmark
pt: Marcador inteligente

en: Preferences
pt: Preferências

note: text label
en: Label:
pt: Etiqueta:

note: size label
en: Size:
pt: Tamanho:

note: Hide label option
en: Hide label
pt: Ocultar etiqueta

en: SmartBookmark
pt: Marcador inteligente

en: Query websites from the Xfce panel
pt: Consultar páginas web a partir do painel do Xfce
