xfce4-statusnotifier-plugin - en to ie translation catalogue (25 entries)

en: Clear
ie: Vacuar

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
ie: Esque vu vole vacuar li liste de conosset elementes?

en: Status Notifier Items
ie: Elementes de notification:

en: _Maximum icon size (px):
ie: _Max dimension de icones (px):

en: Arrange items in a single row
ie: Un singul range

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
ie: Arangear elementes in un singul range

en: Square icons
ie: Quadrat icones

en: Item buttons will take a square when it's possible
ie: Quadrat icones de elementes (si es possibil)

en: Symbolic icons
ie: Simbolic icones

en: Load symbolic icons if available
ie: Usar simbolic icones si disponibil

en: Appearance
ie: Aspecte

en: Menu is primary action
ie: Menú es li action primari

en: Left click will always display the menu for item
ie: Un levul clic sempre aperte li menú del element

en: Behavior
ie: Conduida

en: Hide items by default
ie: Celar nov elementes

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
ie: Omni nov elementes va esser celat

en: Item
ie: Element

en: Hidden
ie: Celat

en: Move the selected item one row up
ie: Mover li selectet element al precedent linea

en: Move the selected item one row down
ie: Mover li selectet element al sequent linea

en: C_lear Known Items
ie: _Vacuar li conosset elementes

en: Resets the list of items and their visibility settings
ie: Reverter li liste de elementes e su visibilitá

en: Known Items
ie: Conosset elementes

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
ie: Provide un area in li panel por elementes de notification (indicatores)

en: Status Notifier Plugin
ie: Plugin de notificationes de statu
