xfce4-statusnotifier-plugin - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Clear
is: Hreinsa

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
is: Ertu viss um að þú viljir hreinsa listann yfir þekkt atriði?

en: Status Notifier Items
is: Atriði stöðutilkynninga

en: _Maximum icon size (px):
is: _Hámarksstærð táknmynda (px):

en: Arrange items in a single row
is: Raða atriðum í eina röð

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
is: Ef þetta er virkt, er atriðum raðað í einfalda röð

en: Square icons
is: Ferhyrndar táknmyndir

en: Item buttons will take a square when it's possible
is: Hnappar verða ferningslaga ef mögulegt er

en: Symbolic icons
is: Táknrænar táknmyndir

en: Load symbolic icons if available
is: Hlaða inn táknrænum táknmyndum ef það er í boði

en: Appearance
is: Útlit

en: Menu is primary action
is: Birting valmyndar er aðalaðgerð

en: Left click will always display the menu for item
is: Vinstri-smellur mun alltaf birta valmynd atriðis

en: Behavior
is: Hegðun

en: Hide items by default
is: Sjálfgefið fela atriði

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
is: Þegar þetta er virkt verða öll ný atriði merkt sem "Falið"

en: Item
is: Atriði

en: Hidden
is: Falið

en: Move the selected item one row up
is: Færa valið atriði upp um eina röð

en: Move the selected item one row down
is: Færa valið atriði niður um eina röð

en: C_lear Known Items
is: _Hreinsa þekkt atriði

en: Resets the list of items and their visibility settings
is: Endurstillir lista yfir atriði og sýnileika þeirra

en: Known Items
is: Þekkt atriði

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
is: Býr til svæði á skjástiku fyrir atriði stöðutilkynninga (ástandsvísa forrita)

en: Status Notifier Plugin
is: Stöðutilkynningaviðbót
