xfce4-statusnotifier-plugin - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Clear
sv: Rensa

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
sv: Är du säker på att du vill rensa listan över kända objekt?

en: Status Notifier Items
sv: Statusaviseringsobjekt

en: _Maximum icon size (px):
sv: _Maximal ikonstorlek (px):

en: Arrange items in a single row
sv: Ordna objekt i en enda rad

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
sv: Om aktiverat, kontrollera att objekten är placerade i en enda rad

en: Square icons
sv: Fyrkantiga ikoner

en: Item buttons will take a square when it's possible
sv: Knappar kommer fylla upp en fyrkant nÃ¤r det Ã¤r mÃ¶jligt

en: Symbolic icons
sv: Symboliska ikoner

en: Load symbolic icons if available
sv: Ladda symboliska ikoner om de Ã¤r tillgÃ¤ngliga

en: Appearance
sv: Utseende

en: Menu is primary action
sv: Meny är primäråtgärd

en: Left click will always display the menu for item
sv: Vänsterklick kommer alltid visa menyn för objektet

en: Behavior
sv: Beteende

en: Hide items by default
sv: Dölj objekt som standard

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
sv: Om aktiverad kommer alla nya objekt markeras som "Dolda"

en: Item
sv: Objekt

en: Hidden
sv: Dolt

en: Move the selected item one row up
sv: Flytta markerat objekt en rad upp

en: Move the selected item one row down
sv: Flytta markerat objekt en rad ner

en: C_lear Known Items
sv: R_ensa kÃ¤nda objekt

en: Resets the list of items and their visibility settings
sv: Återställer listan med objekt och deras synlighetsinställningar

en: Known Items
sv: Kända objekt

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
sv: Tillhandahåller ett panelområde för statusaviseringsobjekt (programindikatorer)

en: Status Notifier Plugin
sv: Insticksprogram för statusavisering
