xfce4-statusnotifier-plugin - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Clear
tr: Temizle

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
tr: Bilinen ögeler listesini temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: Status Notifier Items
tr: Durum Bildirici Ögeleri

en: _Maximum icon size (px):
tr: Azami simge _boyutu (pk):

en: Arrange items in a single row
tr: Ögeleri tek satırda sırala

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
tr: Etkinleştirilirse, ögelerin tek satırda sıralandığından emin ol

en: Square icons
tr: Kare simgeler

en: Item buttons will take a square when it's possible
tr: Öge düğmeleri olabildiğince kare halini alırlar

en: Symbolic icons
tr: Sembolik simgeler

en: Load symbolic icons if available
tr: Kullanılabilir olduğunda sembolik simgeleri yükle

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Menu is primary action
tr: Menü birincil eylemdir

en: Left click will always display the menu for item
tr: Sol tıklama, her zaman öge için menüyü görüntüler

en: Behavior
tr: Davranış

en: Hide items by default
tr: Öntanımlı olarak ögeleri gizle

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
tr: Etkinleştirildiğinde yeni tüm ögeler "Gizli" olarak imlenir

en: Item
tr: Öge

en: Hidden
tr: Gizli

en: Move the selected item one row up
tr: Seçili ögeyi bir sıra yukarı taşı

en: Move the selected item one row down
tr: Seçili ögeyi bir sıra aşağı taşı

en: C_lear Known Items
tr: Bilinen Ögeleri _Temizle

en: Resets the list of items and their visibility settings
tr: Öge listesini ve görünebilirlik ayarlarını sıfırlar

en: Known Items
tr: Bilinen ögeler

en: Provides a panel area for status notifier items (application indicators)
tr: Durum bildirici ögeleri (uygulama bildirimleri) için panel alanı sağlar

en: Status Notifier Plugin
tr: Durum Bildirici Ögeleri
