Xfce Panel Plugins - en to da translation catalogue (30 entries)

en: File /proc/stat not found!
da: Filen /proc/stat blev ikke fundet!

en: System Load: %ld%%
da: Systembelastning: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
da: Hukommelse: %ldMB af %ldMB brugt

en: Network: %ld Mbit/s
da: Netværk: %ld Mbit/s

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
da: Swap: %ldMB af %ldMB brugt

en: No swap
da: Ingen swap

en: %dh
da: %dt

en: %d day | %d days
da[0]: %d dag
da[1]: %d dage

en: %d hour | %d hours
da[0]: %d time
da[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
da[0]: %d minut
da[1]: %d minutter

en: Uptime: %s, %s, %s
da: Oppetid: %s, %s, %s

en: Label:
da: Etiket:

en: Leave empty to disable the label
da: Lad den være tom for at deaktivere etiketten

en: CPU monitor
da: Overvågning af CPU

en: Memory monitor
da: Overvågning af hukommelse

en: Network monitor
da: Overvågning af netværk

en: Swap monitor
da: Overvågning af swap

en: Uptime monitor
da: Overvågning af oppetid

en: System Load Monitor
da: Systembelastningsovervågning

en: _Close
da: _Luk

en: _Help
da: _Hjælp

en: <b>General</b>
da: <b>Generelt</b>

en: Update interval:
da: Opdateringsinterval:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
da: Opdateringsinterval ved brug af batteri (bruger almindeligt opdateringsinterval hvis sat til nul)

en: Power-saving interval:
da: Strømbesparelsesinterval:

en: Launched when clicking on the plugin
da: Startes når der klikkes på pluginet

en: System monitor:
da: Systemovervågning:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
da: Overvåg CPU-belastning, swap- og hukommelsesforbrug

en: Copyright (c) 2003-2022
da: Ophavsret (c) 2003-2022

en: File /proc/uptime not found!
da: Filen /proc/uptime blev ikke fundet!
