Xfce Panel Plugins - en to id translation catalogue (30 entries)

en: File /proc/stat not found!
id: Berkas /proc/stat tak ditemukan!

en: System Load: %ld%%
id: Beban Sistem: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
id: Memori: %ldMB dari %ldMB yang terpakai

en: Network: %ld Mbit/s
id: Jaringan: %ld Mbit/d

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
id: Swap: %ldMB dari %ldMB yang terpakai

en: No swap
id: Tak ada swap

en: %dd
id: %dh

en: %dh
id: %dj

en: %d day | %d days
id[0]: %d hari

en: %d hour | %d hours
id[0]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
id[0]: %d menit

en: Uptime: %s, %s, %s
id: Waktu hidup: %s, %s, %s

en: Leave empty to disable the label
id: Biarkan kosong untuk menonaktifkan label

en: CPU monitor
id: Monitor CPU

en: Memory monitor
id: Monitor memori

en: Network monitor
id: Monitor jaringan

en: Swap monitor
id: Monitor swap

en: Uptime monitor
id: Monitor waktu hidup

en: System Load Monitor
id: Monitor Beban Sistem

en: _Close
id: _Tutup

en: _Help
id: _Bantuan

en: <b>General</b>
id: <b>Umum</b>

en: Update interval:
id: Interval pemutakhiran:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
id: Jeda pembaruan ketika berjalan dengan baterai (menggunakan jeda pembaruan reguler jika disetel ke nol)

en: Power-saving interval:
id: Interval penyimpanan daya:

en: Launched when clicking on the plugin
id: Diluncurkan ketika klik pada plugin

en: System monitor:
id: Monitor sistem:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
id: Monitor beban CPU, penggunaan swap dan jejak memori

en: Copyright (c) 2003-2022
id: Hak cipta (c) 2003-2022

en: File /proc/uptime not found!
id: Berkas /proc/uptime tak ditemukan!
