Xfce Panel Plugins - en to is translation catalogue (22 entries)

en: File /proc/stat not found!
is: Skráin /proc/stat fannst ekki!

en: System Load: %ld%%
is: Kerfisálag: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
is: Minni: %ldMB notað af %ldMB

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
is: Diskminni: %ldMB notað af %ldMB

en: No swap
is: Ekkert diskminni

en: %d day | %d days
is[0]: %d dagur
is[1]: %d dagar

en: Label:
is: Skýring:

en: CPU monitor
is: Eftirlit með örgjörva

en: Memory monitor
is: Eftirlit með minni

en: Swap monitor
is: Eftirlit með diskminni (swap)

en: Uptime monitor
is: Eftirlit með uppitíma

en: System Load Monitor
is: Eftirlit með kerfisálagi

en: _Close
is: _Loka

en: _Help
is: _Hjálp

en: <b>General</b>
is: <b>Almennt</b>

en: Update interval:
is: Uppfærslutíðni:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
is: Uppfærslutíðni þegar keyrt er af rafhlöðum (notar venjulega uppfærslutíðni ef þetta er stillt á núll)

en: Power-saving interval:
is: Bið vegna orkusparnaðar:

en: Launched when clicking on the plugin
is: Ræst þegar smellt er á viðbótina

en: System monitor:
is: Kerfisvöktun:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
is: Fylgjast með örgjörvaálagi, diskminni og vinnsluminni

en: File /proc/uptime not found!
is: Skráin /proc/uptime fannst ekki!
