Xfce Panel Plugins - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: File /proc/stat not found!
ja: ファイル /proc/stat が見つかりませんでした!

en: System Load: %ld%%
ja: システム負荷: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
ja: メモリ: %2$ld MB 中 %1$ld MB 使用しています

en: Network: %ld Mbit/s
ja: ネットワーク: %ld Mbit/s

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
ja: スワップ: %2$ld MB 中 %1$ld MB 使用しています

en: No swap
ja: スワップなし

en: %dd
ja: %d日

en: %dh
ja: %d時間

en: %dm
ja: %d分

en: %d day | %d days
ja[0]: %d日

en: %d hour | %d hours
ja[0]: %d 時間

en: %d minute | %d minutes
ja[0]: %d 分

en: Uptime: %s, %s, %s
ja: 稼働時間: %s, %s, %s

en: Label:
ja: ラベル:

en: Leave empty to disable the label
ja: ラベルを無効にする場合は空にしてください

en: CPU monitor
ja: CPU モニター

en: Memory monitor
ja: メモリモニター

en: Network monitor
ja: ネットワークモニター

en: Swap monitor
ja: スワップモニター

en: Uptime monitor
ja: 稼働時間モニター

en: System Load Monitor
ja: システム負荷モニター

en: _Close
ja: 閉じる(_C)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: <b>General</b>
ja: <b>一般</b>

en: Update interval:
ja: 更新間隔:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
ja: バッテリーで動作している場合の更新間隔 (ゼロに設定されている場合、定期更新間隔を使用)

en: Power-saving interval:
ja: 省電力時の間隔:

en: Launched when clicking on the plugin
ja: プラグインをクリックすると起動する

en: System monitor:
ja: システムモニター:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
ja: CPU 負荷、メモリ、およびスワップファイルの使用状況をモニターします。

en: File /proc/uptime not found!
ja: ファイル /proc/uptime が見つかりませんでした!
