Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (30 entries)

en: File /proc/stat not found!
nb: Fant ikke filen /proc/stat.

en: System Load: %ld%%
nb: Systemlast: %ld%%

en: Memory: %ldMB of %ldMB used
nb: Minne: %ldMB of %ldMB brukt

en: Network: %ld Mbit/s
nb: Nettverk: %ld Mbit/s

en: Swap: %ldMB of %ldMB used
nb: Vekselfil: %ldMB of %ldMB brukt

en: No swap
nb: Ingen vekselfil

en: %dh
nb: %dt

en: %d day | %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: Uptime: %s, %s, %s
nb: Oppetid: %s, %s, %s

en: Label:
nb: Etikett:

en: Leave empty to disable the label
nb: La være tom for å slå av etikett

en: CPU monitor
nb: Prosessormonitor

en: Memory monitor
nb: Minnemonitor

en: Network monitor
nb: Nettverksmonitor

en: Swap monitor
nb: Vekselfilmonitor

en: Uptime monitor
nb: Oppetidsmonitor

en: System Load Monitor
nb: Systemlastmonitor

en: _Close
nb: Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: Update interval:
nb: Oppdateringsintervall:

en: Update interval when running on battery (uses regular update interval if set to zero)
nb: Oppdateringsintervall når strømtilførselen er fra batteri (velg null for å bruke det vanlige oppdateringsintervallet)

en: Power-saving interval:
nb: Strømsparingsintervall:

en: Launched when clicking on the plugin
nb: Lastes ved å klikke på programtillegget

en: System monitor:
nb: Systemmonitor:

en: Monitor CPU load, swap usage and memory footprint
nb: Viser CPU-belastning, vekselfilbruk og minneavtrykk

en: Copyright (c) 2003-2022
nb: Opphavsrett (c) 2003-2022

en: File /proc/uptime not found!
nb: Fant ikke filen /proc/uptime.
