Xfce Apps - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Task Manager
ar: مدير المهام

en: Quit
ar: خروج

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
ar: <b>المعالج:</b> %u
    <b>وحدة المعالجة المركزية:</b> %.0f%%
    <b>الذاكرة:</b> %s
    <b>مساحة الإبدال:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
ar: برنامج إشعارات إكسفس الخفي

en: Settings daemon is unavailable
ar: إعدادات التطبيق غير متوفرة

en: Memory: %s
ar: الذاكرة: %s

en: Swap: %s
ar: مساحة الإبدال: %s

en: Processes: %d
ar: العمليات: %d

en: Task
ar: مهام

en: State
ar: الحالة

en: Terminate task
ar: إنهاء المهام

en: Kill task
ar: قتل المهمة

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
ar: أمتأكد أنك تريد إرسال إشعار %s إلى PID %d؟

en: terminate
ar: إنهاء

en: kill
ar: قتل

en: Error sending signal
ar: خطأ أتناء إرسال الإشعار

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ar: حدث خطأ أثناء إرسال الإشعار إلى PID %d. يبدو انك لا تملك صلاحيات كافية.

en: Error setting priority
ar: خطأ في إعداد الأولويات

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ar: حدث خطأ أثناء إعداد الاولويات PID %d. يبدو انك لا تملك صلاحيات كافية.

en: Stop
ar: إقاف

en: Continue
ar: إستمرار

en: Terminate
ar: إنهاء

en: Kill
ar: قتل

en: Very low
ar: منخفض جدا

en: Low
ar: منخفض

en: Normal
ar: عادي

en: High
ar: مرتفع

en: Very high
ar: مرتفع جدا

en: Priority
ar: أولوية

en: Filter on process name
ar: التصفية على اسم العملية

en: Settings
ar: إعدادات

en: Easy to use task manager
ar: من السهل إستخدام مدير المهام

en: _Help
ar: _مساعدة

en: About
ar: حول

en: _Close
ar: _غلق

en: Show all processes
ar: عرض عل العمليات

en: Show application icons
ar: عرض أيقونات التطبيق

en: Show full command lines
ar: عرض كامل سطور الأمر

en: Show processes as tree
ar: إظهار موجز العمليات

en: Show values with more precision
ar: عرض القيمة مع المزيد من الدقة

en: Prompt for terminating tasks
ar: تعجيل إنهاء المهام

en: <b>Miscellaneous</b>
ar: <b>منوعات</b>

en: General
ar: عام

en: Virtual Bytes
ar: بايت الإفتراضي
