Xfce Apps - en to ast translation catalogue (29 entries)

en: Task Manager
ast: Xestor de xeres

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
ast: <b>Procesos:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memoria:</b> %s
    <b>Intercambéu:</b> %s

en: Settings daemon is unavailable
ast: El degorriu d'axustes nun ta disponible

en: Memory: %s
ast: Memoria: %s

en: Swap: %s
ast: Intercambéu: %s

en: Processes: %d
ast: Procesos: %d

en: Task
ast: Xera

en: State
ast: Estáu

en: RSS
ast: Recursos

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
ast: Prioridá

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
ast: ¿De xuru que quies unviar la señal %s al PID %d?

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ast: Alcontróse un fallu al unviar una señal al PID %d. Ye probable que nun tengas los privilexos riquíos.

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
ast: Alcontróse un fallu al afitar una prioridá al PID %d. Ye probable que nun tengas los privilexos riquíos.

en: Stop
ast: Parar

en: Terminate
ast: Finar

en: Kill
ast: Matar

en: Very low
ast: Perbaxa

en: Low
ast: Baxa

en: High
ast: Alta

en: Very high
ast: Peralta

en: Priority
ast: Prioridá

en: Settings
ast: Axustes

en: Easy to use task manager
ast: Un xestor de xeres fácil d'usar

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Show all processes
ast: Amosar tolos procesos

en: <b>Miscellaneous</b>
ast: <b>Miscelánea</b>

en: General
ast: Xeneral

en: Virtual Bytes
ast: Bytes virtuales
