Xfce Apps - en to el translation catalogue (65 entries)

en: Task Manager
el: Διαχειριστής διεργασιών

en: Easy to use application to monitor system resources
el: Εύκολη στη χρήση εφαρμογή για παρακολούθηση των πόρων του συστήματος

en: Quit
el: Κλείσιμο

en: <b>Processes:</b> %u
    <b>CPU:</b> %.0f%%
    <b>Memory:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s
el: <b>Διεργασίες:</b> %u
    <b>Επεξεργαστής:</b> %.0f%%
    <b>Μνήμη:</b> %s
    <b>Swap:</b> %s

en: Xfce Notify Daemon
el: Υπηρεσία ειδοποιήσεων Xfce

en: Settings daemon is unavailable
el: Η υπηρεσία ρυθμίσεων δεν είναι διαθέσιμη

en: CPU: %s%%
el: Επεξεργαστής: %s%%

en: Memory: %s
el: Μνήμη: %s

en: Processes: %d
el: Διεργασίες: %d

en: Task
el: Διεργασία

en: State
el: Κατάσταση

en: CPU
el: Επεξεργαστής

note: TRANSLATORS: “Prio.” is short for Priority, it appears in the tree view header.
en: Prio.
el: Προτ.

en: Terminate task
el: Τερματισμός διεργασίας

en: Kill task
el: Βίαιος τερματισμός διεργασίας

en: Are you sure you want to send the %s signal to the PID %d?
el: Θέλετε σίγουρα να στείλετε το σήμα %s στο PID %d;

en: terminate
el: τερματισμός

en: Error sending signal
el: Σφάλμα κατά την αποστολή σήματος

en: An error was encountered by sending a signal to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την αποστολή του σήματος στην διεργασία με PID %d. Είναι πιθανό να μην έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα.

en: Error setting priority
el: Σφάλμα κατά την ρύθμιση της προτεραιότητας

en: An error was encountered by setting a priority to the PID %d. It is likely you don't have the required privileges.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την ρύθμιση της προτεραιότητας στην διεργασία με PID %d. Είναι πιθανό να μην έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα.

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Terminate
el: Τερματισμός

en: Kill
el: Βίαιος τερματισμός

en: Very low
el: Πολύ χαμηλή

en: Low
el: Χαμηλή

en: Normal
el: Κανονική

en: High
el: Υψηλή

en: Very high
el: Πολύ υψηλή

en: Priority
el: Προτεραιότητα

note: Same trick as above
en: Copy command line
el: Αντιγραφή γραμμής εντολής

en: Bad Window
el: Κακό παράθυρο

en: Window id 0x%lx does not exist!
el: Η ταυτότητα παραθύρου 0x%lx δεν υπάρχει!

en: XGetWindowProperty failed
el: Αποτυχία XGetWindowProperty

en: XGetWindowProperty failed!
el: Αποτυχία XGetWindowProperty!

en: No PID found
el: Δε βρέθηκε PID

en: No PID found for window 0x%lx.
el: Δεν βρέθηκε PID για το παράθυρο 0x%lx

en: Filter on process name
el: Φίλτρο στο όνομα της διεργασίας

en: Starting task
el: Έναρξη

en: Changing task
el: Μεταβολή

en: Terminating task
el: Τερματισμός

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Identify an open window by clicking on it.
el: Εντοπισμός παραθύρου με κλικ πάνω σε αυτό

en: You are using the root account, you may harm your system.
el: Χρησιμοποιείτε το λογαριασμό διαχειριστή, μπορεί να προκαλέσετε βλάβη στο σύστημα σας.

en: Easy to use task manager
el: Εύκολος στην χρήση διαχειριστής διεργασιών

en: Task Manager Settings
el: Ρυθμίσεις του διαχειριστή διεργασιών

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: About
el: Σχετικά

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Show all processes
el: Εμφάνιση όλων των διεργασιών

en: Show application icons
el: Εμφάνιση εικονιδίων εφαρμογής

en: Show full command lines
el: Εμφάνιση της γραμμής εντολών

en: Show processes as tree
el: Εμφάνιση διεργασιών σε δενδρική δομή

en: Show legend
el: Εμφάνιση επεξήγησης ενδείξεων

en: Show values with more precision
el: Εμφάνιση τιμών με μεγαλύτερη ακρίβεια

en: Refresh rate (ms):
el: Ρυθμός ανανέωσης (ms):

en: <b>Interface</b>
el: <b>Διεπαφή</b>

en: Prompt for terminating tasks
el: Ερώτηση για τον τερματισμό διεργασιών

en: Keep in the notification area
el: Διατήρηση στην περιοχή ειδοποιήσεων

en: <b>Miscellaneous</b>
el: <b>Διάφορα</b>

en: General
el: Γενικά

en: Virtual Bytes
el: Εικονικά Bytes

en: Resident Bytes
el: Παραμένοντα Bytes

en: Columns
el: Στήλες
